Komentuesja: Grida Duma e PD tha se do bëjë namin në Kavajë. Rama: Ata harrojnë që ky vend ka zot…

Kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer disa komente me ndjekësit e tij në Facebook.

Ai ka thënë se asgjë nuk do të ndodhë gjatë mbajtjes së zgjedhjeve në Kavajë, pavarësisht kërcënimeve të opozitës për prishjen e tyre.

Komentuesja: Zoti Kryeminister dije ne TVSh ishin te ftuar Duma dhe Salianji edhe po diskutohej per zgjedhjet ne Kavaj me beri jasht mase pershtypje pergjigja qe at dhan dhe se e than qart e shkoqur qe nese do te kete prezenc policie do bejn namin edhe se nuk do te lejojn popullin te votoj , pra me pak fjal ata po kerkojn nje 97 te dyte.

Kjo eshte e pa tolerushme me cte drejte ata duan te derdhin gjak apo te ndalojn popullin te votoj . Me te vetmin qellim qe te mbrohet vetem nje palo plake qe ka sjelle vetem fatekeqesia per Shqiptaret

Rama: Mos u shqeteso Alisa, njerez te deshperuar qe mendojne veprime te deshperuara po harrojne qe ky vend ka zot popullin qe vendos ne 18 qershor.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama6-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama6.jpg","attachment_id":669429},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-ne-twitter-1-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-ne-twitter-1.jpg","attachment_id":669426}]

3 komente në “Komentuesja: Grida Duma e PD tha se do bëjë namin në Kavajë. Rama: Ata harrojnë që ky vend ka zot…”

 1. kasem gahinji says:

  Mos u shqetëso Anisa sepse ka qene e eksituar ngaqë nuk kish ngrene kastravecin para emisionit

 2. Ata votuan mosndeshkimin e tyne says:

  Po kjo Alisa ka harruar qe ka (e) ne fund te fjaleve….. dhan, takojn????
  Si ka mundesi Kryeministri nuk ja vuni ne dukje mungesen e (e)? Te kishte qene ndonje nga ata te Bathores do ti kishte shkruajtur me shume per drejtshkrimin.


  Alisa nuk ka faje, duket qarte ajo eshte shkolluar ne bankat e shkolles ne kohen e dixhitalizmit BERISHJAN. Por dhe Rama kryeminister po aq i ben.

  1. Grigor says:

   Edhe ti mos kujto se i ke shkruar te tera sipas rregullave te drejtshkrimit. Po qe per gabime, kush me shume e kush me pak, njesoj jeni. Vetem nmuri i gabimeve ndryshon. Mua me dhembin syte kur shikoj gabime drejtshkrimore, por revoltohem me shume me gazetaret se sa me popullin. Populli nuk ka faj, si nuk ke edhe ti. Se edhe ti popull je, apo jo? Ndersa gazetari nuk eshte popull. Ashtu si nuk eshte edhe prifti.
   Ne kete mes, komenti I kesaj qytetares vleresohet per permbajtjen dhe jo formen. Per formen dhe drejtshkrimin e ka fajin ai (ose ajo) qe ka pretenduar te jete mesuses (ose mesuese) i gjuhes ne shkollen ku ka mesuar kjo Alisa Kalemi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *