Lulzim Basha i vë ultimatum Ramës: Ku të çon mushka? Ke 48 orë kohë, para se të shpallim luftën totale

Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, që deklaroi se PD ka edhe 48 orë për t’u regjistruar në zgjedhje.

“Dje na tha ultimatum se kemi 48 orë për t’u bërë edhe ne pjesë e fasadës, e alibisë, e teatrit të kulullave.

48 orë që opozira të bëhet alibia e teatrit të kukullave që do vazhdojë vjedhjen e shqiptarëve, që kriminelët të jenë në kuvend, në bashki.

Që ligji të shkelet më të dyja këmbët dhe opozita të jetë fasada.

Përgjigjja ime është kjo: ke 48 ditë para se të shpallim luftën totale për asgjësimin e Republikës së vjetër”, tha Basha.

“Mosbindja civile, bashkimi i shqiptarëve në çdo formë e mjet demokratik, që do të përshkallëzohet me 7 maj në çlirimin e kryeqytetit të lirisë, Kavajës, mosbindja civile do shtrohet në çdo qytet, lagje, e fshat, për të kulmuar me 18 qershor, kur shqiptarët e bashkuar do të rimarrin kontrollin fizik të Shqipërisë që i takon dhe u takon vetëm atyre”, tha më tej Basha.

Sipas tij, Rama do ketë fundin e Ramiz Alisë.

“Para se ta detyronin shqiptarët të dorëzonte pushtetin, aiiI donte të gjitha.

Nuk ia doli Ramizi, edhe ti Rame nuk do t’ja dalësh, harroje se mund të vendosësh monizmin në vend”, tha Basha.

“Nuk di si i ke bërë ti planet për 18 qershorin, ku po të çon mushka, por nuk do të qeverisësh dot asnjë orë të vetme pas 18 qershorit.

Ndaj ke vetëm një rrugë, bëhu pjesë e zgjidhjes, ose shporru bashkë me Republikën e vjetër.

Qytetarët nuk do të kthehet pas”, tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

45 komente në “Lulzim Basha i vë ultimatum Ramës: Ku të çon mushka? Ke 48 orë kohë, para se të shpallim luftën totale”

 1. Gerti says:

  Nuk e kuptoj pse nuk e arrestojne kete karabush,per thirrjen qe ben.

  1. Lulu per President says:

   pse u arrestuan saliu dhe meta, qe te arrestohet luluja.
   ne fund te fundit ,keta mafjoze jane shoke me njoni tjetrin, me nje fjale Rama eshte shoku i Metes, Lulzimit Saliut

  2. bregdetari says:

   Edhe une nuk e kuptoj pse nuk arestohet basha qe ben thirrje per lufte. A ka mendje ky njeri? Ne emer te kujt shqiptareve flet, kur thote se shqiptaret do marrin ne dore, fizikisht vendin duke rezuar republiken e vjeter. Po mbi 1 miljone shqiptaret qe votojne majtas ku do shkojne? Prokuroria duhet ti theras mendjes dhe te mare masat e nevojshme ligjore para se ky zjarrvenes i ri te ndez shkrepsen per ti vene flaken shqiperise. Ne te kundxert bashkepergjegjes do te jete edhe prokurori i pergjithshem qe e shikon Lulin nga dritarja e zyres dhe nenqesh…

  3. AMELA says:

   PO kush ta arestoje LLALLA .DHE TA GJYKOJE GJIN GJONI.

   1. pjeter says:

    E ARRESTON POLICIA E SHTETIT, PERSONAT E VESHUR ME IMUNITET MUND TE ARRESTOHEN MENJEHERE NE RAST SE KAPEN FLAGRANT NE KRYERJEN E NJE VEPRE PENALE, DHE BASHA PO KRYESOI PROTESTAT, DHE TE NDALOJE VOTIMET ME 7 MAJ, KYEN NJE VEPER PENALE, TE ORGANIZIMIT E DREJTIMIT TE NJE GRUPI O GRUPE TE CAKTUAR PER PENGIMIN E ZGJEDHJEVE, DHE MUND TE ARRESTOHET, TE COHET DHE TE MBAHET SIPAS LIGJIT, NE MOS GABOJ 48 ORE NE PARABURGIM, AI DHE TE TJERE, DHE PROKURORI DUHET TE FORMULOJE AKUZEN DHE TA DERGOJE PER GJYKIM, ME KETE DREJTESI QE KEMI MUND TE MOS NDODHIASGJE, POR TE PAKTEN 48 ORE DO BEHET EROI I CADRES, DHE AJO QE KERKON AI.

  4. Kujtimi says:

   Ku eshte drejtesia pse nuk vepron ky eshte nje GOMAR adoleshent TURP per drejtesin . Ku e gjen Basha kete force. PD do ishte mir te eleminohet sa mir qe do jen shqiperia atere do e kuptoi oopulli. Keta vetem remuj duan , nuk ke cfar ju numeron dot te keqet qe kan siell

  5. Lugati says:

   kush ta arrestoje dhe per cfare?????kto do e arrestojne kto qe vune ilir meten president…fol se ta dhane te drejten vete..me presidentin qe zgjodhen pse mos flasesh…leje ca bojne moral..fol..vrit..prit..vazhdo jepi drejtim

 2. devi says:

  Si ka mundesi qe z.Basha vazhdon te flase ne emer te qytetareve, per cilet qytetare e ka fjalen? Kush jane ata qytetare te cilet i kane dhene mandatin z,Basha qe te flase ne emer te tyre? Z.Basha nuk perfaqeson me as PD, bile as deputetet e PD. Keto gjera ai duhet ti kete parasyshe. Nuk ka me qytetar shqptar qe te dale e te vritet sepse i do bytha z.Basha.

 3. timi says:

  HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA! lulushi rapatushi!

 4. Lumi says:

  Cudi,ku i gjen gjithe keto qe thote?
  Sikur te ishte djali i Saliut. Trimerohet sikur ka gurin dhe arren,kur s’ka asgje ne dore.
  E mira e vendit,e PD dhe e tij eshte te hyj ne zgjedhje,jo te provokoje akoma.

 5. Kaonia says:

  Po kush te vjen nga pas ty o legen,mezi po pres zgjedhjet ne kavaje ku do shqepesh ne dru o lul..

  1. Kujtimi says:

   Ksvaja do ti jap mesim te mir

 6. NjeQytetarOptimist says:

  Ky eshte ne lla-lla land I swear… Mushka do ta coje Ramen tek kutia e votimit ne 18 Qeshor mor I shkrete qe te behet prape legjitim.. Populli te certifikon.. Pyetja qendron: Ti ku do perfundosh?!?! Qesharak, duhet ta kuptosh qe keto zgjedhje jane Vetting per ty dhe shpuren tende.. Vettingu I popullit pa komisjone..

 7. xhaja nga Kavaja says:

  Po çke moj Lulke qe uleret e çirresh ?!
  Nga se ke frike qe i jep kurajo vetes me çjerrjet e tua si prej buçe ?!
  Hajde hajde personalisht ti ne Kavaje se te kemi pregatitur nje surprize te bukur…..
  a ke nigju ate kengen ku ne i lutemi Pamporit mush me dylbera me nalu ktu….?
  hajde ke lala se te mban ne preher me 7maj…

 8. Andi says:

  ASHA U ÇMEND!!???PËR ZOTIN!!
  LIDHENI!!
  RREZIK KOMBËTAR!!

 9. Albani says:

  Nuk ka nevoje qe te komentohet nje I semure psiqik,por armik I kombit Shqipetar.
  Pergjigjen duhet qe tia jape ligji ne emer te popullit.

 10. Lulzim, te qifsha gruan says:

  Provoje Basha provoje, por kete rradhe do niset nga zhdukja e babit te Arkimedit, Dem Dollapit, Kulishit dhe te forteve te tjere qe udheheqin turmat me arme. Ti e di qe po doli njeri me arme ne dore do ta haje plumbi jo si ne 21 Janar ku u vrane te pafajshem, por si kunderpergjigje ndaj terrorizmit qe po kerkon te sjellesh ti. Nuk mund te ece plani rus ne Shqiperi per te bere Ukrainen ketu sado te te trimerojne ty ata terroriste ruse qe ke thirrur. Shiko bythen tende Lulzim se mos te fut Berisha ndonje plumb te lash halene dhe te perdor edhe te vdekur per te sulmuar Kryeministrine. Ti nuk tremb dot as sorrat deri ne momentin qe ne USA nuk te pjerdh me njeri se Evropa ta futi hurin ne vrimen poshte dhe ta nxori ne goje. Nga Shkumbini e poshte nuk shkel me kembe maloku i gjalle lacjan, mamurrs apo cfaredo shpelle qofte, beji mire hesapet kete here.

  1. Shqipri says:

   Qa do me maloket, ti paske qefe per luft civile ,turp te keshe,zgjedhje pa opoziten me 18 qershor nuk do kete kurreeeee

 11. ENI says:

  O BASHË!
  Budalla e di popullin ti !
  Të luftojmë për ty????
  Me ca militant do ta mundësh popullin ti???????????????????????????????????????????????? USA dhe BE , JANË ME POPULLIN !
  JO ME TY DHE MILITANTËT E TU!

 12. Rezi says:

  Ore kjo prokuroria c’pret të ndalojë këtë njeri që nxit luftë në popull? Kujton se budallenj janë njerëzit të besojnë këtë derdimen? E shkatërrove PD, përgjigju para demokratëve të thjeshtë e mos kërcëno me demokratikë antidemokratë. Shumë të ka hy vetja në qejf!

 13. rita says:

  HA , HA ,HA -SA QESHA!!!?????

 14. Toni says:

  O Mero, keto gazetaret I ke pa pagese? Ore po klasen e 8 fillore e kane mbaruar? Gjithe ato gabime ne shkrim. Lat name lat!!!

 15. Maloku says:

  Per cfar qytqtaresh flet ky karabush ,per 200 vetet ne cader apo per bandat e Nokes, Pakokes ,Strazimirit.Ti qofsh qe fluturon me prasin e Tritanit ne bythe e ate te plakut Berishe ne goje.

 16. AMY says:

  si Ramiz Alia je ti mor kriminel bashke me Saliun, qe per te ruajtur vehten tuaj doni te beni lufte me shumeicen, Ti nuk e kupton qe nuk ke njeri pas vehtes ? perse do te te vine ty njerezit pas teje, qe te te ruajne ty nga vjedhjet qe ke bere ? apo te ruajne Saliun per vjedhjet, vrash=jet e shume gjera te keqia qe ka bere per kete vend ?
  Kush kujton qe je ti , te urdherosh njerezit se cfare duhet te bejne ? ti je nje kryetar partie i nje opozite kriminale, dhe hajdute, ja kush je ti nje, mashtrues dhe genjeshtar i semure, ja kush je ti, dhe harroje se do arrish te besh ndonje gje ne Kavaje, Kavajesit nuk jane me ty sot as me sali kriminelin, jane me Edi Ramen, dhe te majten, jane me punen dhe paqen, prandaj ti do dalesh shume bllof me ato qe thua dhe me ato qe planifikon te besh ,

 17. Xen deledashi says:

  Tyrlylylyyy tyrlyly

 18. shqiptar says:

  Shko mor budall se le nam tu sha e ofendu !
  Kujt e me ke do shpallesh “lufte ” ti o buzqumesht ?!
  mos valle shqiperia eshte prona e tyt eti qe mund te djegesh apo te shkaterrosh ti sipas qefit ?
  çun kurve ja se cje ti.

 19. jani says:

  Nuk do kesh kohe te ikesh as ne hollande o pederast.ne burg ti , plaku nga malet edhe i biri i plakut,ai i butikut te brekeve. Sa per mosbindje provoje njehere se me duket se do bejne qejf cunat e burgut kur te shkosh ti atje . Do te te kapin nga faqet, bytha e sa gojore do besh atje.

 20. spectrum says:

  Luli do ti shpetoj diskresitimit sepse nuk merré me shume se 10 perqind ne zgjedhje keshtu duke mos marre pjese mbetet kryetar dhe partia nuk shperbehet

 21. koha jone says:

  I KA HUMBUR TE GJITHA DHE BEN TE FORTIN TEK NJE CADER , I MBURRET VETEM NJE GRUSHTI BUTHELEPIRESISH , SA PER PJESEN TJETER TE POPULLSISE …………..

 22. ALBAN DEGA says:

  From: Alban Dega
  Date: February 20,2017 at 8:25:04 AM EDTm

  LULEZIM BASHA + … NE PRANGA!

  Thirrjet per dhune e guerilje jane akte
  terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3….
  Te arrestohet ne flagrance Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga! Sot! Neser eshte kurre!

 23. timo says:

  Lulush mos kujto se do të bësh gjullurdinë në Shqipëri dhe do të shpëtosh duke ia mbathur në Hollandë. Njerzit janë të përgatitur. Edhe në vrimë të miut të futeni ti dhe Saliu ata do t’ju gjejnë. Precedent juaj është Kadafi. Mblidhni mendjen.

 24. Agron says:

  Me te vertete trap!

 25. NAQI ,vëllai i NAQES says:

  ORE!!
  DI GJË QEVERIA PËR KËTA QË FLASIN ME BYTHË??
  ??????????????????

 26. Dino says:

  VERJANI TREKENDESHIN PARA CADRES SE U CMEND DHE LAGJANI LITARIN QE TI RESHKASI MIRE KETIJ TE MARRI QE MORI SHQIPERIN NE QAFE.

 27. Tonini says:

  I pe koleget tu ne maqedoni,e mban mend 97,po 98 te kujtohet,po 2013,po 2015,asnje lloj alibie nuk ju shpeton,pushteti merret me vote,ik e fotohu dhe shife ku je.

 28. Aleko says:

  Provo te coshe popullin ne perplasje se te paret qe goditen dhe eleminohen do jeni ju dy kriminelet shembellor te ketij vendi,,,nese vritet qofte dhe nje qytetar I thjesht te dytet e keni radhen ju..nuk do keshe kohe te ikesh ne hollande dhe as at mostra tjeter ne Rusi…Phu rrace e poshter su ngopet me gjakun shqipetare , por kesaj here eshte I sigurte dhe fundi juaj nese guxoni ne avantura..

 29. Cadra, jo dardha e ka bishtin prapa. says:

  Ish bodigardi i Berishes, I.Haxhia e ka permendur bukur ate fjalen e urte turke:”Kur te futet ne prapanice cadra, e po tentove ta hapesh, nuk te del me nga vrima”.Te urtet thone: “Nje dere qe nuk di ta mbyllesh, MOS E HAP!”Ti Lulush e hape Cadren e tash nuk po di si ta mbyllesh: Faji nuk eshte i yni por i atij qe ta futi. Ti e di se cili eshte ai.

 30. Ariani says:

  I SHKRETI,,,ESHTE MBYLLUR NE CADER ME 300 MERCENAR , DHE I DUKET SE ESHTE I FORTE,,,PO NUK E E DI QE JASHTE CADRES E PRESN I DHE E KAN RRETHUAR 1 MILJON SHUPLAKAT,,,QE TASHTI DO TI KTHEHEN NE 1 MILJON SHKELMA BYTHKAVE TE TIJ TE NJOMA,,,,SE BYTH KY SKA PATUR KURRE,,,,TE BONI SALI BERISHA GAZIN E BOTES,,,COJE DERI NE FUND,,,SKE CTI BESH,,I HENGRE LEKET E RRUGES SE KOMBI,,,KJO ISHTE GRACKA E SALIUT,QE TASHTI PO TE PERDOR SI MISH PER TOP,,,,,

 31. ronny says:

  Me idiot se ky sbesoj se ka pare ky vend,,,, flet ne emer te shqiptareve,,, pastaj qytetareve,,, pastaj ne emer te te huajve se gjoja te gjithe jane me te,,,,harron ky Don Kishot teveqel qe vetem nje cader te kalbur mbushur me ca ordinere ka aty ,, ra jane nja 50 vete qe lozin tavel e pine cigare dhe ky idoit i lindur thotese qytetaret shqiptare jane me te,,, ore ky as per estrade nuk ben,,,,,,,

 32. Aleko says:

  Prandaj duhet vetingu qe ky kriminel e kundershton per te cuar pas hekurave dy mostrat e politikes shqipetare Basha , berisha..Sot drejtesia jone eshte ne agoni persa te kete kryeprokuror gjumashin Basha..Ky basha e di kete prandaj bertet e terrorizon vendin me destabilizim..

  1. katnar tirone safi says:

   o njerez ca vetingu kerkoni ju mer amon…ti zgjedh te kryekorruptumin e gjithe shqipnis president…knej do drejtesi…hiqni dore nga alkoli o njerez

 33. ATDHEU says:

  Tralala zura nje gale.

 34. cadra-pistolet says:

  Shume e thjeshte te kercenosh me lufter, por teper e veshtire ta nisesh ate. Lufta mund te te haje edhe koken zoti Lulush, ngulite mire ne tru kete.

 35. xheJ eN Bi says:

  Skzpion …Lylyimi…

  Më ke munguar shumë këto dy muaj që ke hyrë ne çadër dhe nuk ke komentuar
  asnje nga EDITORIALET e analistit tonë.

  Megjithese analisti ynë ka bërë një sërë EDITORIALE për ty ,në të cilat
  të bën leckë ,të poshtëron ,të bën legen dhe ti hiç…gëk …si i themi
  ne nga Gjirokastra.

  Nga koha e lirë ,nga ora 9.00 e mëngjesit si e bëje zakonisht bë ndonje koment
  dhe për ne “trushpëlarët”.

 36. Tironci says:

  Pune muti, tani do pagujne qytetaret ene per krevatin e spitalit per kete rroten e karit.
  Mjer populli i shkrete njeli tu pagu per keta horra, deri tani vidhnin, por qe sot plasi budallalleku. Edhe kjo na u desh.
  Ti kerkojme pare Merkelit per spitalet. Aman ere aman se vajti dhe ky koqja.
  Kushedi se cfare bari pi ky. Shqiptar s`ma merr menja, do kete pi nga ai i Hollandes qe rritet artificialisht.
  Po c`te duhet o loqe, ai i Shqiperise rritet me rreze diellore cilesia njish fare.
  Keshtu te gjen kur tradheton vendin, sorry , cilesine e mallit.

Lini një Përgjigje te Dino Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *