Blendi Fevziu: Pasi nxorri jashtë loje LSI dhe Metën, Rama u tërhoq nga oferta për Bashën. Tani PD-së i ka mbetur ose konsensusi, ose revolta masive popullore

Blendi Fevziu shkruan se Rama është tërhequr nga oferta e 25 prillit për Lulzim Bashën dhe Partinë Demokratike.

Sipas tij, tashmë që Rama ka nxjerrë jashtë loje LSI-në dhe Metën, është më i qetë.

Fevziu shkruan se PD-së tashmë i ka mbetur ose të gjejë consensus ndërkombëtar, ose revolta popullore.

Ja çfarë shkruan Fevziu në faqen e tij:

“Po tani? Kjo është pyetja e parë që gjithsecili i ka bërë vetes kur ka dëgjuar lajmin e dështimit të negociatave Rama – Basha në selinë e Presidentit Nishani! Jo sepse kishte ndonjë deklaratë konkrete, por sepse mënyra se si u rrit pritshmëria dje dhe se si u lexuan lajmet dhe lëvizjet politike, thuajse krijoi bindjen tek shumë vetë që takimi tek Presidenti ishte thjeshtë zyrtarizimi i një marrëveshjeje të negociuar më parë. Për fat të keq, nuk kishte pasur asnjë të tillë, me gjithë lajmet që mbytën shtypin dhe me gjithë protagonizmin e disa politikanëve të dorës së dytë që flisnin deri për detaje të marrëveshjes. Pak a shumë ndodhi ajo që Basha kishte premtuar që nuk do të ndodhte më, por që këtë moment e pranoi: një takim i pa parapërgatitur, një takim ku të dyja palët i kanë qëndruar pozicioneve të tyre fillestare dhe që pasi i kanë mbajtur për thuajse 2 orë fjalime njëri tjetrit janë larguar pa arritur asgjë.

Asnjë nga palët nuk ka dhënë më shumë detaje nga takimi, por opinion.al ka arritur të zbulojë pak a shumë thelbin e tij. Basha i ka qëndruar tezës së tij për një Qeveri Teknike pa Ramën Kryeministër dhe zhvillimit të zgjedhjeve në Dhjetor, mundësisht me një votim elektronik, ose minimalisht një votim me identifikim elektronik. Pra, Basha nuk ka pasur lëvizje nga qëndrimi tij.

Ndërkohë Rama ka bërë disa propozime për të përmirësuar standartin e zgjedhjeve dhe për të garantuar ato, por ka refuzuar kategorikisht Qeverinë Teknike dhe shtyrjen e datës së zgjedhjeve. Këtu gjithçka është bllokuar dhe palët janë kthyer në selitë e tyre.

Ajo që të bie në sy nuk është vetëm mungesa e një zgjidhjeje, por edhe fakti që sot, Rama ka pasur një pozicion më të tërhequr dhe më pak ofertues se sa ai që mbajti në takimet me Mekallister dhe Filkenshtajn.

Nëse në 25 Prill ai ishte i gatshëm të fliste për datën e zgjedhjeve deri në 16 Korrik, sot ai nuk ka lëshuar asgjë nga 18 Qershori. Nëse me 25 prill foli për ndryshime thelbësore në Qeveri sot duket se ka ofruar një Ministër për zgjedhjet i cili do të merret me reformën për zgjedhjet lokale të 2019. Pra, Rama ka lëvizur nga lëshimet politike në ato teknike. Dhe sot në takim, Rama ka dashur ta manifestojë faktin që koha ka punuar në favor të tij dhe që kushtet e 10 ditëve më parë nuk janë më të vlefshme.

Një analizë e thjeshtë, të bën të kuptosh se më 25 Prill, Rama ka pasur po aq sa shqetësimin e PD edhe atë të Metës. Sot, ai beson se Meta është jashtë loje personalisht dhe LSI ka hyrë në zgjedhje. Ai ka arritur madje t’i dërgojë gjithë formacionet e tjera politike që janë regjistruar, të vetme në zgjedhje, duke besuar se në këto rrethana s’ka nevojë për asnjë prej tyre. Ai e di tani që betejën e ka me PD, siç e di që PD ka vetëm dy mënyra për t’u imponuar pas dështimit të negociatave: Ose konsensus ndërkombëtar, ose revoltë masive popullore.

Nuk duket se Rama ju ndruhet ndërkombëtarëve, përkundrazi. Dhe pse PD ka arritur të gjejë konsensus për denoncimin e kanabisit në vend, ajo nuk ka marrë deklarata inkurajuese për shtyrjen e zgjedhjeve.

Atëherë mbetet rruga e dytë, ajo e një revolte masive popullore. Duket qartë, ashtu siç edhe shprehet, që Rama nuk beson tek një zemërim popullor, madje as e pranon. Ai e konsideron gjithë kontestimin të mbledhur vetëm tek çadra përballë kryeministrisë. Ndërkohë PD beson se protesta 70 e ca ditore e ka ndërgjegjësuar publikun dhe po ashtu shpreson që në protestën e Kavajës mbështetësve të saj do t’i bashkohen edhe qytetarë të tjerë.

Duket se zhvillimet e ardhshme politike kanë mbetur peng në datën 7 maj. Të dyja palët janë duke bërë kalkulimet atje dhe vetëm pas zhvillimeve në Kavajë, ne do të kuptojmë realisht se kush do të jetë më i favorizuar në negociata. Pra cila nga forcat politike do t’i imponohet tjetrës! Dhe vetëm pas të henës do të shohim nëse do të ketë më negociata”.

REMOTE_ADDR:[]

63 komente në “Blendi Fevziu: Pasi nxorri jashtë loje LSI dhe Metën, Rama u tërhoq nga oferta për Bashën. Tani PD-së i ka mbetur ose konsensusi, ose revolta masive popullore”

 1. Fredi FR says:

  Mire revolta po popullin ku do ta gjeje 😀

  1. Naim Frasheri says:

   O Qeros o Moterqire do protesta ti, O Fefzi o Njeri i Shpifur , prit se ske pare gje akoma , Do ta Shkerdhej Motren dhe Gruan Rama po edhe pak

   1. jo-genjeshtres says:

    “Gjuha jone sa e mire
    sa e embel sa e dlire”
    Po te ishte gjalle Naimi do te te kishte dhene nje mesim te mire per gjuhen.

    Edhe tere halete e botes te kishe lepire nuk do nxirrje keto fjale.
    Fevziu eshte kush eshte, shaje sa te duash c´ke me familjen e tij?

 2. Kaonia says:

  Ose te te qin ropt ty !E mban me pseudonimin korani ti legen…

 3. santiago says:

  o qeros …o shkerdhate ..o bythlepirs etj..mos i nxit urat e zjarrit

 4. Dada says:

  Idiot ishalla vjen tek shkaterrimi i pronave te tua

 5. Dada says:

  Idiot ishalla vjen te shkaterrojne i pronave te tua

 6. Dada says:

  Idiot ishalla vjen te shkaterrojne i pronave te tua

 7. Maloku says:

  O Blendi ,o koqe kandari, si paska levizur Rama nga propozimet e bera ku sheh qe ai perballe eshte mushke e jashte llogjikes me elementare te berit politike nuk ndrron ide se ka lali (Berisha) bicak, e ti thua qe qe Edi te vazhdonte ti lutej akoma atij “Ylli ne ngritje” qe eshte rrezuar ne politike pa bere dy hapat e para posi nje femije se bashku me ty or karabusha.

 8. Dona says:

  Ishalla te vijne te shkaterrojne pronat e tua legen mos nxit lufte

 9. Anarko-Sindikalisti says:

  Po ti more nipi i Esadit dhe Haxhi Qamilit, ç’kalkulime ke bere ? E ke matur mire diametrin e kanalit tend anal. Se ne Kavaje s’i dihet …

 10. Toni80 says:

  Cfare negociatash jane kto qe njera pale nuk leviz fare nga vendimmarrja qe ka pas. Per me teper te shtyhen zgjedhjet deri ne dhjetor.
  Besoj se Rama do i permbahet propozimit te Mc Allister ndersa Basha duhet te bej c eshte e mundur qe te behen ndrushimet ne kod sipas Odir dhe Osbe. Mjaft me se na lodhet

 11. Ilo says:

  Je nje nga legenat qe po pushkaton opoziten shqiptare duke e nxjerre jashte shinave te demokracise turp palo gazetar

 12. victor says:

  Blendi , ti ketë e ke analizë apo thirrje për shkatërrimin e shqiperise, sepse kur meta U bashkuae kriminelin sali, ri dhe ta bori yt thatë që e bëri për stabilitetin e shqiperise. Po tani që Shqipëria është stabel, kjo analiza jote kujt I ndihmon? fryrjes së zjarrit apo shuarjes së zjarit?

 13. Valter says:

  Tani?
  Shtroni menderet dhe punoni sic punojme te gjithe.
  Ata qeduan lufte hengshin koken e tyre.

 14. Anarko-Sindikalisti says:

  Po ti more nipi i Esadit dhe Haxhi Qamilit, ç’kalkulime ke bere ?
  E ke matur mire diametrin e kanalit tend anal. Se ne Kavaje s’i dihet …

 15. Tarasi says:

  Populli Kavajes duhet te dale dhe ti mare me gure keta te PDse ne 7 maj dhe mos lejoje qe te shkatrohen zgjedhjet. Sa per Blendin eshte degjenerate e klasit te pare

 16. BB says:

  Fantomasi nxit destabilitet, hade gazetari hajde. Mos harroje se vetingu vlen per te gjithe.

 17. komentatori nga cadra e gjyqit per portalin e zenit says:

  “nene,do mjalte?””jo,jam keq do vdes”do uje?ja jam keq do vdes .do torte?…do pjeske?….do kumbulla?… do portokalle?jojam keq do vdes.Dhe mbesa e vogel e merzitur i thote:epo ha nje mut atehere.por ja qe edi nuk merzitet kollaj,se te ishte perpopullin e tiranes cadra do kish ikur per lesh me kohe.

 18. Fari~hu says:

  Po kush do beje revolte,me ke ,per cfare,po ti do dalesh,po kush e rrun trapin per ju,sa te veshtire e keni situaten,po vjen dita qe po ju mund zullumi.

 19. pal pith noku says:

  clodheni ju me kete koke loqe , dobicat e gardheve keshtu jane te kremosur e parfumosur dhe te “llafosur”

 20. grag says:

  Nqse Toptanet pas 9o do te merrnin pronat e tyre, paskesaj koha kaloj, uforcua Blendi( pa origjin) . Pas kesaj Blendi u ofroi berrylin dhe titullin e Qendres Tregtare.
  Ky analisti beqir, sikur eshte ne koken e Rames. Or ti i Opnionit, kaq i trashe je ? Apo je rende? Jo or Jo Basha edhe Berisha edhe Qeverine t’ja u jap Rama, edhe t’jua shtyj zgjedhjet, nuk do te donin! Ata nuk duan te jene asgje pas 18 qershorit. Duan te ikin nga Shqiperia ne mbrojtje te pasurive dhe krimeve qe kane bere. Vetingu dhe vetem Vetingu , si interes publik dhe i popullit eshte celsi i fitores se Rames, or opinioninst Idiot.

  1. Amo says:

   O Fevzi o shpirt i zi! Pse u mban ere prapa atyre…. ne do te ngopesh me ere te qelbur shko te cadra!
   Ke filluar te shkruash liber per Bashen?
   Do kesh sukses sepse do shesesh miliona kopje te armatave qe e ndjekin ate.po si ke moral dhe guxim te ndjekesh kaq hapur regresin, kriminelin qe nga tartaca e godines se KM DREJTONTE OPERACIONIN FAMEKEQ TE 21 JANARIT.
   TURP. TURP.
   JE GJARPER…..

 21. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Duhet te kthehet ne Parti Komuniste,por edhe ato e kane te ndaluar marrjen me dhune te pushtetit !

 22. Franci says:

  Ky gazetar rrugac duhet te kete parasysh qe nqse perseritet nje 97-te e dyte njerezit nuk do te vrasin me njeri tjetrin por politikanet kriminele qe po insistojne per trazirat dhe stimuluesit e tyre si F.Balliu Blend rrugaci,A.Hoxha,Gjonmarkaj.Te jeni te sigurte per kete Fevzo !!!

 23. Petrit says:

  Ropqim po kujton sr je me lek dhe po plasi iken ngs shqipria e

 24. Timi says:

  Ky idiot ka hallin e vet se si do votojë nga frika se e sheh Basha. Gazetar kazani. Tha vendi është para katastrofe se Rama nuk dorëzohet. Çfarë idioti o zot.

 25. edi says:

  I vetmi gazetar me mend ,pa pasione ne Shqiperi.

 26. Gjat rruges u shkrime se qeshuri me shakarat plot kripe te DUCES says:

  O Fevzo, shiko se revolta masive popullore po ndodhi mund te te vije edhe tek dera e shtepise tende e te shkateroje ty me cfare ke, te te plackise gjithe pasurine qe ke vene duke u zgerdhire neper studio te ti heqe deri tek tullat e shtepise e te te marre edhe rrobat e trupit sepse kam pershtypjen se nuk e ke provuar rendin e maskave dhe bandave po e ke pare ne TV, ne mos po ke ngritur bythen dhe je larguar sapo ke ndjere eren e tymit, sepse me duket se e keni hapur shum bythen me artikulimin e revoltes, popullore revolucionit , kryengritjes e terma te tille qe femijeve qe u traumatizuan ne 97 , dhe bashke me ta edhe nje populli te tere u rikthejne makthet e dikurshme, prandaj rri mos ha mut , por theriti ndergjegjes dhe perdore ate pak autoritet qe ke ne media , per te nxitur ekuiliber dhe moderacion, boll me keto analiza te ndyra

 27. Fatmiri says:

  O Bledi Faqeziu… Lulush shkerdhaten e kuptojme qe eshte vegel Serbo-Ruse dhe per kete ska nevoje per asnje koment,po ti o burri dheut qe ke nje goxha emision qe ndiqet nga mijera bashkekombes,cfare mutin do qe i nxjerr tym bythes.Po ti dhe familja jote a jeton ne kete vend qe kerkoni ti vini flaken… Mendo per bythen tate e te familjes tate mbi te gjitha o karagjoz.Pse nuk e ben pyetjen ndryshe,sic eshte per tu bere: Lulush Basha duhet ti therase llogjikes dhe vetedijes se i ka hyp kalit mbapsh,E urrejne te gjithe shqiptaret e ndershem dhe te vertet ,e kundershtojn te gjithe nderkombetaret,pervec Ruseve ,Serbeve,maqedonesve dhe grekeve.Te ju vije turp ju dhe te gjithe gazetareve dhe opinionisteve te shitur dhe dashakeqes te kombit.Ptu rrace shkerdhata

 28. xhaja nga Kavaja says:

  Bledit !
  Te dielen PD do prishi zgjedhjet ne Kavaj,gjithshka do regjistrohet nga kamerat e policis,ca nga gazetaret, ca nga vete nderkombetaret qe do jene aty e do te deshmojne , Imagjino se çe pret Bashen e Saliun nga USA e BE .
  Te henen PD do shkrihet si parti e do mbetet ne kujtes tone si ish PD !
  Fatin e Lulit askush zdo ta kete zili .

  ps.
  Kjo eshte me e pakta…..

 29. kozmo says:

  Fejzo eshte duke i hedhur benzine zjarrit, i kane hedhur cekun e bardhe sic duket.
  Turp per keto thirrje te paguara, ndryshe nuk behen keto.

 30. kuli says:

  foli ky qerosi

 31. shqiptar says:

  Ta them une se çdo ndodhe te Henen o Fev-ziu .
  Te djelen Basha e CO akuzohen per prishje te rendit kushtetues ,prishje te zgjedhjeve, shkaterim prone , nxitje per lufte civile e destabilitet te Shqiperise etj .
  E hena e gjen ate e shoket e tij pallosha si Ristani ,Paloka ,Noka , Strazimiri etj brenda ne qeli ne Guantanamo ose …….

 32. Ariani says:

  PO NGA HALLI E KA DHE KY KOK CARI,,,,KY E DI SHUME MIRE QE LULZIMJA ESHTE NE FUND,,,POR PER HATER TE SANDRIT,,,,DHE TE VETES SE TIJ PER TE GJITHA FAVORET QE KA PASUR NGA KETA ,,,DHE SI BYTH LEPIRES QE ESHTE,,SI SUNIT I ARDHUR,,,BEN NJA DY KOMENTE QE TI LEXOJ LULKA ME PLAKUN E RRJEDHUR,,,DHE TE TREGOJ QE PO JA U SHPERBLEJ DHE UNE,,,,PTUUU ,,,TE QIF,,,RRACEN E O SUNIT,,DHE THONE QE SHQIPERIA NUK BEHET,, PO NUK IKEN PLEHRA DHE JASHTEQITJE TE TILLA SI PUNA JOTE O BLEND KOK CARI,,,,,PO MBAS QERSHORIT NE SHQIPTARET DO MARIM FSHESEN, DHE SI NJE AMVISE NIKOQIRE DO TA PASTROJME SHTEPINE TONE NGA PLEHRA DHE PISA SI PUNA JOTE,,,HARRAM QE VETQUHESH SHQIPTAR,,,

 33. Avokati says:

  Te henen Basha do jete beqar pasi gruaja do ta braktisi .
  Smundet iajo ta prese 25 vjet sa Lulka te mbaroj burgun.

 34. Albann says:

  Basha po leshon tym te zi nga veshet…I ka mbetur te jape kushtrimin per lufte…por….s eshte me minister i brendshem dhe s ka Berishen kryeminister….Rezikon jeten kete rradhe.Populli do i sulet SHQUPIT e nje zot e di c ngelet atje.Nje gje eshte e sigurte.Berisha do shkoje te pije kafe ne Viene me Nanon dhe bashke do kujtojne Ramizin dhe aventuren qe nisen ne 90′.

 35. Mjeshteri says:

  Sje ne Hollande ketu Lulke ????

 36. popull says:

  rrevolten popullore per gopin e bushtres qe te polli e te asaj qe ke ne shtepi po uron o kurve burre ?!
  ne 97 populli ishte i gjithi fukara ,po kesaj rradhe te ferrshellejne plumbat ballit sapo ti afrohesh tjetrit ke shtepia e prona qe me aq mund i ndertuan.
  me i rrezikuari je ti e plerat e sojit tend qe vodhet shqipetaret e Shqiperine.

 37. Ilir Kombi says:

  Revolte popullore me ke ‘popull’?? Apo me p*cen e sateme ne cader..kokbile i ber synet!

 38. Ivan i madh says:

  O qeroz analisti i b….po me ke do beje revolte masive popullore me suratin tend te felliqur cfare i di ti njerezit idiote dhe ti pjelle e felliqur e b… lepires i zgjuar. Qe na ben kete deklarate dhe se shekon se sa ka ne cader gjate dites dhe populli ska sy e veshet te degjoje thirje e nderkombetareve si ata europiane dhe amerikane qe po i bejne hales suaj dhe roje se saj Lulushit po te degjoje ty nje trap i bordellos klan. Le te dale ai buri i sateme dhe ti beje thirje e ta shekojme se sa qytetare do i mblidhen vetem krimba haleje si ti se nje me ment nuk ve koken ne rezik per te mbrojtur ajdutet, kriminelet dhe familjet e tyre kriminale te Berishes, Lulushit apo te bashkepuntoreve te tyre ku hyn e ti felliqesire bashke me pronarin tend trapin Francis.

 39. Tina says:

  Fevziu është një legen ,që do hetohet për
  evazion fiskal!!!!Milioner,që s’ka paguar tëgjitha detyrimet shtetit!!?????

 40. LORA says:

  Ne tere kalkulimet e fevzo-kellires nuk e gjen gjekundi Popullin e Kavajes,,,,,ja, kaq I zoti eshte ky gebelsian 27-vjecar,klienti I favorizuar I cadres se krimit e turpit pa limit.
  Kavajasit kane per t’ua dhjere sojin e antishqiptareve te perbetuar ,ketyre trimoshave te cadres me 7 maj,,,,,nderkaq fevzo-kellires I mbetet restua e kalkulimeve ,in advance.

 41. Posht komunisti i fundit i ballkanit i biri sheqere kurves sali serbi says:

  Revolt ne emer te kujt populli ? Bythlepirs gazetar per pes lek shisni edhe grat

 42. Ardi says:

  O koqe. O trap o te zente e Mira syte o sypordhe..

  Ja DHA SE deshi…CA te semes.. do me ai..
  Le ta gjeje Tek bythet e peshtira te Sale karit tani.
  Pse vetem njera pale duhet te terhiqet o shkerdhate…

 43. Landi says:

  O qeros fantomasi kur populli do te revoltohet te keshe kujdes ruhu nga prasi.

 44. Ardi says:

  O koqe kanari…o sypordh.
  O idiot…ja DHA si deshi…ne te semes te veje ti dhe gjithe shkerdhatat qe I vin pas…me ne krye kryekarin Sali.

 45. dhembeli says:

  Bledi Fevziiiut i pelqejne revoltat sepse do te dale e te pellase ne shesh si ne 97. Mundesisht televizionet qe e kane neper arshiva le ta nxjerin te vleresoje veten. haroje Bledi populli shqiptar nuk sakrifikon me per te mbrojtur hajdutet.

 46. dhembeli says:

  Bledi Fevziiiut i pelqejne revoltat sepse do te dale e te pellase ne shesh si ne 97. Mundesisht televizionet qe e kane neper arshiva le ta nxjerin te vleresoje veten. haroje Bledi populli shqiptar nuk sakrifikon me per te mbrojtur hajdutet.
  Kjo eshte thirje. Nuk eshte edukative , por e provosh dhimbjen ne shpirt , si dhimbjet qe u shkaktuat gjithe 100 e 100 familjeve ne ngjarjet e 97.

 47. Ramy says:

  Boooooo. Boooooo. U nxehen halete e ministrive dhe te bashkise.
  Do qelbi era mut tani.
  Bythen e japim, edin se japim.
  Parrulla socialiate. Ose motoja e re

 48. Intelektuali says:

  Bythen e zbulojme
  Edin se dorzojme.
  Motua e pspisave ne zgjedhjet e ardhme.

  1. Arti says:

   JU TE DY LART,,,PO E NGATERRONI ME BYTHEN E SALIUT,XENIT,ARGITES,LIRIES, DHE BYTHKAVE TE NJOME TE LULZIMES,,,,KY ESHTE DHE QELLIMI I CADRES,,,,,PA MERAK , SE PO NUK E DHANE VETE , DO JA MARIN ME ZOR,,,,,

 49. colilkjhh says:

  Fevzo! !!!!!Për ..ythën tate ,nuk vritemi ne!
  Mos bej thirrje kot ,se nuk lufton njeri!!
  Po vajte ti ,kujdes …ythën!!????

 50. kalciani says:

  Ca kalkulimesh more,te ndersesh njerzit kunder njeri /tjetrit, ky eshte kalkulimi i PDse,ti tjekesh zvarre neper protesta kjo qenka demokracia e Bashes.Mblidhni mendjen dhe ju anal/istet e vjeter, boll u majmet me lajme gjoja te bujshme nga politika.Si nuk folet njehere per demet qe i vijne njerzeve dhe Shqiperise nga keto peshtirsira more,por ngelet duke bere lojra politike dhe ju o dhjeraman.Me demek tani te duket vetja edhe strateg i tv se, se ke dhe nje shkop per te krruajtur bythen dhe shpinen, ndersa mileti te duket si mizat dhe te bezdisin.Fol o njeri njehere per shtetaret dhe hallet e tyre, boll na ggrice me politiken e madhe shqiptare.

 51. Viola says:

  Debil ai qe eshte ne cader debila edhe ju qe i mbani ison pa menduar ku po e coni kete vend.

 52. Drini says:

  O Fevzi lumadhi ti flet keshtu sepse je thjesht nje kokloqe.

 53. Aleksander Thana says:

  Kelysh i esadisteve, dumbabisteve, mercenar si cubi Sali.

 54. Lyl says:

  Po Tani?!!!!!! Ate pyetje e bejne vetem njerez kok cepa si puna jote qe je sahanlepires I atyre
  Jo vetem tani por qe kater vite me pare eshte ditur fati I Lul kuqes se revolucionit per hir te berishaxhinjeve

 55. fredi says:

  Ne shqiperi ka munguar gazetaria e mirfillte ,te gjithe gazetat nje lajm ,kopjojn cfare u jep ndonje ministri dhe ne fund botojne cu thote padroni .Popullit nuk i behet vone per politiken ,lerini reklamat ne te gjithe qytetet shihen autobuz qe mbushen me 500 deri 1000 leksha per mitingje apo perurime ,lufta per te fituar buken eshte bere me e forte se ppolitika

 56. Lida says:

  Kot lodhesh o funderrine.Nuk gabon me ky popull si ne 97-ten qe goditen njeri tjetrin por do te ju fshijne nga faqja e dheut ju o funderrina te Shqiperise,ty Berishen,Bashen ,Qim Peken etj.Plehra !!!!

 57. Fredi says:

  Nese ka nje nga protagonistet me te peshtire nga mendimi e veprimi eshte ky sojsez fevzi. Nuk lane emision per tja nxire kesaj qeverie,pasi me qeverite e mepareshme ishin bashkepronare ne troje e pasuri te zaptuara me fallcititete sic ka bere ky fevziu ke prona e toptaneve ku eshte aksioner, berisha,fevziu,frangaj. Po ti shikoni cilet jane ata qe plasen per te denigruar sukseset natyrisht dhe te keqiat apo dhe premtimet e pa realizuara qe gjith kush i kupton,si per arsye kohe apo buxheti. Zienin mediat ku spikatnin, Arjan Çani, Eni Vasili, Blendi po e po gati per nate me Fahri Balliun sa u kthye ne nje televizion gramafon, Andi Shullaku, Ylli Rakipi, Andi Bejtja, duke paguar ne shuma te konsiderueshme gjoja analiste te vet shpallur si e si per te dizinformuar publikun me arsyetimet e tyre me keq se ne kohen e monizmit. Nuk e kuptojne se populli te ve hune sa te dalin syte tope. Keshtu qe keta qe permenda me lart kane ngrene nje luge Çorbe nga ajo e Berishes dhe do ta vjellin ter jetes se tyre si mashtrues analiste. Doja tju thoja shum miqesisht se jeni bere aq te neveritshem sa dhe vet e kuptoni,kur ne emisionet tuaja therritni njeri tjetrin dhe me demek po beni emision, mungon vetem Luli apo Saliu dhe te duket vetja sikur je ne mbledhjen e PDse. Koha jua zbathi koken dhe Çmban brenda ajo koke e rrolit utorak te disa protagonisteve qe vrane e shkaterruan. Faqen e zeze do kini si shoqerim ne jeten tuaj.

 58. Fari~hu says:

  Po hiqe o z.Mero,se sja vlen te merret me njeri me te.

 59. sadna babul ka bidai says:

  VARET CFAR KANE ZBULU NE TE VERTE ,POR KETO PUNE DUHET ME MENU PAK GJATE PER GJERAT MES DY LIDERIT SHQIPTAR ,SE ESHTE E MAJTA E RE ,DHE E DJADHTA E RE ,PO ASHTU NE MES LSI E RE, E BREZIT KOMBIT TE SHQIPERISE TE TYRE PASTAJ ATY NUK I DIHET SE KOMENTET QE BEJNE EDHE JANE DISA PREJ TYRE ,EDHE SJANE KUSH KA LLOGJIK ,LLOGJIKON ,KUSH NUK KA FLET PA MENU

Lini një Përgjigje te kalciani Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *