Mediat serbe i bashkohen çadrës së PD-së: Basha po lufton kundër narko trafikantit Edi Rama

Kriza politike në Shqipëri ka gjetur hapësirë edhe në Serbi.

Mediat e kësaj të fundit kanë sulmuar kryeministrin Edi Rama, duke mbështetur Lulzim Bashën.

“Kurir” madje ka hapur gazetën sot pikërisht me Ramën, të cilin e konsideron nark trafikant, duke u bazuar në akuzat e Lulzim Bashës dhe Sali Berishës.

Sipas kësaj gazete, qeveria e Ramës është kriminale dhe e korruptuar dhe merret me trafik droge.

Të paktën akuzat e Bashës dhe Berishës dëgjohen diku, nuk paskan rënë në vesh të shurdhër!

Njeriu i parë i Shqipërisë miraton kultivimin e opiumeve dhe përdorimin e mjeteve të fituara nga shtija e narkotikëve për të manipuluar zgjedhjet.

Një pjesë e këtyre parave e jep për financimin e mediave, pohon opozita, e cila prej muajsh kërkon largimin e Edi Ramës. Kryeministri shpërndan drogë, dhe paratë e fituara i përdor për manipulimin e zgjedhjeve, pohon Lulzim Basha, lideri i Partisë opozitare demokratike” shkruan taboloidi më i madh serb “Kurir”.

Në fakt mund të duket e çuditshme se si Lulzim Basha dhe Serbia mund të përdorin të njëjtën gjuhë, por kjo shton edhe më tepër aludimet e bëra në media për një lidhje të Bashës me Serbinë dhe vendet pro-ruse.

Kjo do të shpjegonte më së miri edhe akuzat e Bashës ndaj SHBA dhe BE-së, si dhe politikat anti-shqiptare të kreut të demokratëve.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Mediat serbe i bashkohen çadrës së PD-së: Basha po lufton kundër narko trafikantit Edi Rama”

 1. dash says:

  Sa qesharake dhe groteske fqinjet tane te “mire”, problemi eshte se e kemi te keqen brenda, na kane lene faren e tyre te qelbur……

  1. besim qetesi dashuri says:

   Dihet se sunitet punojne kundra interesave kombetare. Per ta te qenit sunit eshte me e rendesishme.

   Po ku jane edhe ato kritika apo komente per narkotrafikantin Edscobar. Apo jeni te kenaqur qe zgjodhi Novruzin President.

   Apo i fshin Mero kritikat ndaj Kryekrimit Edscobar.

   Milet I holle prej Albanistani.

 2. ak47 says:

  Me siguri Serbia do kerkoje urdher arresti per PM per shkak te talljes se vazhdueshme me Lulen & Co. Shteti serb kujdest per sherbetoret e tij, per aq kohe sa i hyjne ne pune (te gjalle ose me mire te vdekur). Lule Berisha, Dashi dhe Shyta, po ankohen sa Rama ua futi. Skane pare gje akoma. Erdhi Kavaja, pastaj gjithe Shqiperia. Pas Vettingut hapu 326 dhe me ligjin antimafia gjithe pasuria, milion pas milioni ne buxhetin e shtetit. Realisht skane pare gje akoma.

 3. kashi says:

  keshtu eshte kur ke nje pozite te tille, qe ben rolin e serbit ne shqiperi

 4. tropojani c100 says:

  nuk ka me tradhetar e politikan me te keq se berisha e basha ndonjehere ne historine shqiptare keta spihuna te felliqur sllavo grek

 5. Arber Iliri says:

  Interesi serb rus e ndonje tjeter patjeter qe ndihen mire me levizjen antishqiptare te brendshme.Basha-Berisha nje dyshe antishqiptare ne veprim te plote.Eleminimi nga politika shqiptare i domosdoshem dhe urgjent.Pjesa e shendoshe e patriote e PD do te organizohet e do beje nje opozite moderne europiane ne perputhje me nevojat e ecjes para te demokracise e Shqiperise.

 6. J says:

  Ky është kapaku i gjithë historive. Duke qenë se è braktisi Evropa dhe Shba, berisha gjen mbështetjen e aleatit të përhershë anti shqiptar dhe babait të tij ideollogjik. Tani është e sigurt se do të kemi qeveri tecnike me dy ministra serb nën komandën e berishës dhe do shtyhen zgjedhjet derivsa të fitojë sa. Ky bëhet aleat me dreqin e mallku që ti shkojë e vetja.

 7. spatrtaku says:

  Nuk do te kete njerez mete felliqur,dhe antishqiptare si Sali Berisha dhe Basha,qe iu harrofte emri,dhe i vrafte buka qe hane.Ata duan lufe,te keqen e ketij populli qe nuk po e len rehat.Edi Rama eshte nje nga kryeministrat me te mire deri sot,por me shpifjet dhe akuzat pabaz te tyre nuk i bejne dot asgje.T’i marin te keqen.

 8. fredi says:

  TANI TE DUAM ME FORT ED RAMA , sepse te shan serbi dhe greku , kjo do te thot shum , kjo do te thot qe ti per ta je nje kock e fort qe i mbyt , prandaj te ter SHQIPTARET e ndershem dhe atdhetar duhet te votojn ty ED RAMA dhe PSne si e vetmja shpres e kti vendi , bashk me partit e tjera te vogla qe e duan atdheun por jo si serbet lulzim basha e sali berisha , por si ED RAMA , rrespekte ED RAMA perpara per nje fitore te fuqishme ne zgjedhje , qe tja mbyllim halen serbeve sali berisa e lul basha dhe atyre antishqiptarve qe i ndjekin nga pas.

 9. Kanina e Ismailit says:

  Sigurisht si mund te ndodhte ndryshe?!A lihet ne mes te rruges i biri Beogradit Sali SERBI dhe Lulzim beogradi ?!Ku pushon kerma e Esat pashe Toptanit?..Mos harroni se pd-ja ESHTE e pjelle e Beogradit nga i pari e gjeri tek i fundit !!!(KA PLOT MUTER EDHE NE RADHET E PS….)SIDOMOS ANASTASIS VANGJELIS!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *