“Lul-at qënkan shqetësuar, paskan gjetur budallain e tyre për të thënë se i kam kërcënuar. A e kuptoni kurtizanen e Tiranës?”

Nga Erjon Braçe

Ue ue ue ue, Lul-at qenkan shqetesuar!

E paskan bere naten dite ne portalin e shtepise!

Paskan gjetur me budallain e tyre per te thene se i kam kercenuar!!

Po me cfare?

Me “Drejtesi” e “Barazi”!

A e kuptoni kurtizanen e Tiranes?

Drejtesine e Barazine para ligjit e quajne kercenim!!

Zaten keshtu kane krijuar imunitetin e te paprekshmit, te pabarabartit para ligjit!

Po tjeter?

E keni per kete “ska para gje akoma”?

Po natyrisht!

Sepse e lidhur me Drejtesine e Barazine, kush tradheton, vjedh e vret ne mes te bulevardit e nuk hetot, gjykohet, nuk ka pare asgje ne kete vend.

Te ulesh me nje keqberes ne tavoline nisur nga nevoja politike, nuk eshte amnisti. Kurre.

Nuk te jep imunitet! Kurre!

Ndaj po mo po, kur tradheton, vjedh, vret qytetare te pafajshem, hetohesh por nuk gjykohesh, as hetohesh e as gjykohesh, ke moshen per te pare shume.

Keshtu thote Kushtetuta, keshtu thote ligji!

Kjo eshte arsyeja perse Lul-at kane bllokuar Kushtetuten per Drejtesine!

Kjo eshte arsyeja perse Lul-at kane bllokuar Kushtetuten per zgjedhjet!

Tani zgjohuni nga ky gjumi i mengjesit-vec kete bejne vrasesit,

dhe me Lul-in ne goje, nisni te kendoni ate kengen me zjarr, dhune, krrerje, vetvrasje e vrasje.

Sepse ky nuk eshte kercenim!

Eshte menyra e te menduarit te atij qe ka vrare dhe e le pa gjume gjaku!!

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në ““Lul-at qënkan shqetësuar, paskan gjetur budallain e tyre për të thënë se i kam kërcënuar. A e kuptoni kurtizanen e Tiranës?””

  1. anamaria says:

    Bravo Brace !!!!!!!!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *