“Lulzim Basha urdhërohet nga grupime ekonomiko-politike të veprojë kështu, çadra nuk është vullneti i tij”

Ka shumë spekulime për rrugën radikale që po ndjek Lulzim Basha, i cili ka refuzuar çdo marrëveshje nga ndërkombëtarët për t’u futur në zgjedhje.

Mentor Nazarko thotë se Basha në fakt, nuk është i lirë në vendimet e tij.

Sipas tij, Basha urdhërohet nga grupime politiko-ekonomike, që duan këtë situatë.

“Basha urdhërohet nga grupime ekonomiko-politike për linjën që duhet të ndjekë, “cadra” nuk është vullneti i tij.

Asnjë mendje e arsyeshme nuk e kupton përse po e bën Lulzim Basha këtë gjë.

Basha nuk do të bënte kurrë atë që bëri me vullnetin e tij të lirë, të përplasej me presidentin e Partive Popullore dhe zëvendësin e Merkel.

Pra, të krijojë armiqësi të tilla me politikanët më të rëndësishëm europian.

Po përplaset me gjithë faktorin ndërkombëtar.

Ai komandohet nga një grup pushteti në PD, që i thotë te veprojë kështu.

U duk sikur fitoi gjithcka, por për habinë e të gjithëve i refuzoi”, thotë Nazarko për Top Show.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në ““Lulzim Basha urdhërohet nga grupime ekonomiko-politike të veprojë kështu, çadra nuk është vullneti i tij””

 1. olimpia says:

  Nuk besoj qe grupet ekonomike te kene interes per ti vene flaken Shqiperise ,pra edhe pasurise se tyre ,bankave ,vilave…..Me gjith respektin ,z Nazarko ,çeshtja eshte e thjeshte vettingu ,reforma ne drejtesi …Dhe ketu mund te kete personazhe te ekonomise te cilat perputhen me interesatat Berisha ,Basha dhe grupit te tyre ,,,,te pasuruar ne rruge te paligjeshme..Drejtesia ..eshte gracka ku shpirti i mbretit kapet si laraska….do te thoshte Shekspiri…Pra frika nga drejtesia ka trembur diktatore ,burra shteti ,mbreter ,qeveritare ,pra edhe nje pjese e ashtuquajtur klase politike dhe ekonomike shqiptare po shikon endrra me fantazmat e ores se drejtesise…

 2. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


  Askujt nuk ja ndjen
  Për Sumën e Lul Bedelit
  Më në fund,
  shqiptarët po shohin dritë
  Në fund të tunelit!
  .
  .
  .

  1. Plaku Xhuxhumaku says:

   E di ti o Gopist qe ndonje here ajo drita qe duket ne fund te tunelit eshte drita qe nje treni qe po vjen me shpejtesi?

   1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:

    ???

 3. votren(prifti spanjoll) says:

  Por jo vetem.Jane shume faktore qe po e bejne kaq qesharak.Une e njoh Lulezimin aq sa e njohin shqiptaret.Di per te aq sa din te gjithe.Per katapultimi i tije ne KOP(apo GOP),pas as me te voglin kuntribut ne PD eshte i dyshimte si dhe te gjitha ngjitjet e tije jane te dyshimta.Asgje ska fituar me perballje e me pune,perkundrazi,u ngjit ne krye te PD sic dihet me hile.Ne tre poste qe mbajti ne qeveri dhe ne te trija beri ndoshta nga skandalet me te medha qe mund te kete bere nje minister .Eshte i akuzuar per rrugen e kombit,per faljen apo shitjen e detit Greqise si dhe per 21 janarin.Ne personin e tije dhe te Berishes ka shume gjera te dyshimta dhe enigmatike.

 4. pali gjoka says:

  udheheqesite ePD jane terroriste

 5. Shqiptar says:

  Po pse nuk thuhet troç: Lulzim Basha udhehiqet nga Sali Berisha dhe ky udhehiqet nga UDB-ja..!
  Kaq e thjeshte eshte kjo pune.

 6. LORA says:

  Cfare mund t’a detyreoje Mentor Nazarkon ,per te bere nje mbrojtje te tille mjerane per
  lul-kusaro-puthador-kriminelin ????
  Kush e di,,,le t’a thote ,ne trajte sintetike.

 7. moza says:

  Pd-ja, organizatë kriminale.
  Njerëz!Mos e votoni më kurrë!Do na marin në qafë!

 8. Qarri i zigurit says:

  Basha ben dopjo loje, mundesia me e madhe qe shume shpejt do ta lere ne balte sali 21 jamarin.
  Ose eshte rrk, qe ka pak gjasa se eshte beqir dhe ska bythe te jonfrontoje ameriken

 9. matheu says:

  oh sa mir qe ja bo sala dhe PD ja perendimit dhe demokracis tashti!
  sepse,car te mbjellesh do te korresh!
  dhe perendimi po korr ate qe mbolli ne vigjiljet 1990.
  sepse, atehere ,vec per te permbys komunizmin me cdo kusht,qoft edhe sikur te shkatrrohej edhe shteti,kombi,madje edhe komplet popullsija te zhdukej,perendimi suportoji,mbeshteti,ndihmoji,te gjith ata element te kqinj te cilet u bashkuan dhe u forcuan (bashkimi ben fuqin) nen emblemen e partis demokratike dhe gjoja u bene perfaqsuesit e demokracis ne shqipni. ca lesh demokrate ishin ata. ata ishin te gjith kriminele,spiune te t hujve,vrasesa,te korruptu,tradhtare.. thjesht ishin “llumi I kombit” ose “jashtqitja e kombit” sic u etiketuan atehere nga rregjimi I te kuqve te cilet nuk genjenin. dhe ata,forcat e partis demokratike pra te mbeshtetura dhe ushqyera nga perendimi me burime nentoksore e mbitoksore,pra ne rrug te fshehta e te hapura, pra ata element qe thjesht quhen “te kqinj” ,tash pasi jan fuqizu ekonomikisht e politikisht e hudhin shurren perpjet dhe nuk I binden as te zotit me tashme. qeni, dikur zagar ,tash esht terbu dhe po kafshon doren e te zotit te tij. rrezik! pritet qe qeni te helmoet me gjilpon.
  gjarprin mos e fut ne gji se dihet se c te ben. te helmon.
  kurven mos e beso se ta dredh. sepse ajo ate di qe te bej. ajo vec kurvnon.
  “te keqen luftoje se ndryshe ajo shtohet dhe mbulon dhene”-thot bibla
  por, perendimi veproi ne kundershtim me porosit biblike :sepse “te keqen” shqiptare e suportoji dhe e mbeshteti dhe e ushqeu dhe e ngriti ne pushtet,duke menduar,:”te kqinj jan por jan tanet” ,sipas parimit “me mir nje I keq dhe me mua sesa nje I mir dhe kundershtar”,porse ky parim eshte antibiblik dhe dihet se kush shkon kundra porosive te perendis e pson.
  dhe tash perendimi ka nje problem: duhet te mbyse qenin e tij qe e rriti qyshse kur ishte kulish,porse tash qe esht ber nje qen I rrezikshem per ate vet,per perendimin.
  kemi nje dilem morale. sepse sidoqe te vij muhabeti,te vrasesh pjellen tende esht e hidhur dhe duhet te kesh zemer te lig ta besh.
  apo,per meshir do ta mbyllin ne spital psiqiatrik PDn?!
  kush e di.
  vecse ,qelbet kuterbim qelbsinllor pislliku gjith kjo qe po ndodh tash e dekada me rradh…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *