Berisha kërcënon Ramën dhe tenton përçarjen: Mos përçmo Veriun, pasi për gjysmë orë të japim çfarë meriton

Me thirrje drejtuar shqiptarëve kudo ku ndodhen, brenda e jashtë vendit për të marrë pjesë në protestën e PD më 13 maj, në Tiranë, ish­kryeministri Berisha iu drejtua me 3 mesazhe të forta kryeministrit Rama.

“Më duhet të të them një fjalë, cdo shqiptar nga veriu, jug, kudo të jetë duhet të jetë krenar me atë shqipe që i mëson nëna e tij.

Dhe atij mund ti përqesh dialektin vetëm ai që nuk është shqiptar, mos përdor postin për ti përcmuar qytetarët, gjëja më e thjeshtë është të të japim atë që meriton në jo më pak se gjysmë orë”­ tha Berisha.

Mesazhi i dytë lidhej me zgjedhjet.

“Edvin së fundi ke marrë përsipër aktin më makabër, të bëhesh varrmihës i plularizmit, të bëj thirrje nëse të ka ngelur qoftë edhe një kuant i arsyes njerëzore hiq dorë sa më parë nga kjo sipërmarrje, nuk kanë lindur kurrë ata që varrosin plularizmin e shqiptarëve”­ tha ai.

E së fundi, Berisha e ftoi Ramën t’i ndiqte nga dritarja e zyrës gjithë protestuesit e së shtunës.

“Të ftoj të rrish në atë dritare më 13 maj, të garantoj që ne protestën e kemi paqësore, por një gjë të siguroj prapë, Edvin cadra do të duket Everest, atëherë do shohësh ti se cila është cadra, do tmerrohesh, por aty të rrish se ne jemi të vendosur në protestën tonë paqësore”­ tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

51 komente në “Berisha kërcënon Ramën dhe tenton përçarjen: Mos përçmo Veriun, pasi për gjysmë orë të japim çfarë meriton”

 1. Reshat says:

  ti te rruan topin e majt se te djathetin e do per vete ,po ku ka njeri qe te degjon ty mor qyqar

  1. Kujtimi says:

   Ky malok ky eshte nje GOMAR qe nuk ka shok
   Akoma njerzit ndjekin kete te semure mendor
   Ky do me patjeter qe ta shoi shqiperin ne Zjar
   LIDHENI KETE QEN SE MOS HAJE NJERI
   MALLKUAR QOFSHIN KETA PLERA QE PRESIN VETEM DIT TE KEQIA

   1. Grigor says:

    Sali Berishen ne e njohim se cfare lloj kafshe eshte. Prandaj problem nuk eshte ai. Problemi qendron tek ata qe ne fotografi jane ulur pas tij dhe e shohin me veneracion, njesoj si nazistet shikonin Hitlerin kur bente thirrje te tillla perverse.
    Ata jane problem, sepse pa ata trushkulur, Sali Berisha nuk do bente vete dot asgje. Partia Demokratike shitet si parti e djathte. Cfare kane keta gjynahqare mbrapa Saliut me te djathten? E djathta ne politike perfaqson shtresen e mesme dhe te pasur, ata qe kane prona, pra kapitalistet.
    Cfare lidhje kane me kapitalizmin katunaret e shkrete qe mbledh Berisha nga mbrapa. Kur them katunar, kam parasysh edhe gjoja-profesor Fugen, qe kujton se eshte intelektual. Katunarizmi nuk ka te beje me fshatin. Fermeret e fshatit jane ne fakt pjesa me e nderuar e popullsise tone dhe e harruar nga PD-ja qe e beri cope e cike token e Shqiperise. Katunarizmi mund ta kete shtepine edhe ne mes te Tiranes dhe te jete kokrra e katunarit, qe vjedh ndnje fjale italjane aty-ketu dhe shet pordhe si “tironc”. Pak po ta gervishesh “tironcizmin” e ketij katunari dhe kupton sa bosh eshte. Jane keta katunare me shtepi ne Tirane qe pjellin Shullazet dhe garipat e tjere partiake. Qe pjellin militante, qe pjellin idioter si Kastriot Myftaraj. Ndersa ne fshatrat e Shqiperise, kudo qe te shkosh, gjen njerez me dinjitet, te aresimuar, punetore, qe vetem duan te punjne pronen e tyre dhe duan vetem disa lehtesira nga shteti sa ta kapin dhe ata veten, duan mbrojtje te prodhimeve te tyre nga kontrabanda e prodhimeve te huaja, nga tregetia e pabarabarte.
    Me nje platforme te qarte bujqesie dhe industrie, PArtia Demokratike e merrte prape pushtetin, por ne fakt ka zgjedhur cadren si platforme.
    Po se mos ka tru Lul Basha dhe ata qe mbushin cadren. Jane vetem masha te Saliut qe ai ii perdor si do vete. Por Saliu vete pa mashat e tij, nuk ben dot gje se I digjen duart. Prandaj perdor ata. Eshte e kote edhe propaganda me shtyp ose media vizive, sepse katunaret e Saliut as lexojne as shikojne televizor. Vetem ne kafe I ke tere kohes, duke folur si idioter.

    1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


     Rent,
     Rent O Marathonomak
     Rent e u thuaj
     S’jemi më kopeja juaj
     Se shqiptarët e pësuan
     E me dhimbje kaq gjë mësuan.
     ?
     Rent,
     Rent O Marathonomak
     Rent e i thuaj:
     (Sumën e qelbur të mos ta luaj):
     Në të dhimbset fort ky vënd
     Nxirr në shesh Shkëlzenin tënd.
     ?
     Rent,
     Rent O Marathonomak
     Rent e i thuaj:
     (Që hiç fare të mos ta rruaj)
     Se ka ardhur kohë tjetër
     Ti ke ngordhur, pordhë e vjetër!
     ?

  2. PPSH says:

   I mbushi poturret, Edwin Rama, si gjithmone.Vetem Mero Base se ka frik Berishen.

   1. Kujtimi says:

    Berishes I bie goja ere MUT

  3. fteri says:

   S.Berisha duke shkelur tërsisht ligjet dhe lirinë demokratike të një shteti si shqipria pas 27 vjetësh pluralizëm që kishë thënë OPOZITAR-POR VLLEZËR !!!!

   Lëshon piskamën dhe kërcënon me urrejtje si një përbindësh nga çadra e krimit me qëllim armiqësor ,të friksoi E.Ramën ,por edhe të gjithë popullin kundërshtar ,ambasdorët miqë të BE-së dhe të SHBA-së .Ky zjarrëvënës ,kasap dhe bishë e egër vazhdon me fjalimet e tijë të përçarjes krahinore,për të tullosur POPULLIN !!!! Është i vetmi kryeministër në histori të shtetit shqiptar që urdhëroi hapjen e zjarrit kundër popullit të vet ,me LHL kundër Vlorës !!!. Këtë krim e gjenocid që e ka kryer vetë nuk e zë tani gjumi dhe akuzon E.Ramën se paska përça veriun me jugun ,çesharake kjo akuzë !?? E.Rama është kreministri që ka forcuar shtetin ligjor dhe unitetin kombëtar.

   Shqiptarët të mos i shkojnë mbrapa S.Berishës , kurrë këtijë përbindëshi të frikshëm,të kësajë kolere të ndyrë dhe të tmerrshme ,një tiran gjakatar që vetëm është dalluar për mizoritë e tijë mbi vendin duke shkelur tërsishtë ligjet dhe kushtetutën ,por ka vjedhur dhe djegur shqiprinë . Ka hyrë në çadër për të destabilizuar edhe një herë shqiprinë si në vitin 1997-98 .Ky është zjarrëvëns ,kasap dhe bishë e egër ,u largua nga politika në mënyrë të turpëshme duke na armiqësuar me BE-enë dhe SHBA-në.

 2. Fatosi-kosove says:

  Ah mallkuar qofsh o sali millosheviqi ti dhe pjella e juaj lul basha,dhe nese vertet esgte dikusgh qe ka perqare je ti sali millosheviqi,je ti qe vrave ne jug,je ti qe shjkatrrove Tropojen duke vrare vetem evetm qe te sundosh,vrave Hakljat more i mallkuar dhe prap i thua veti njeri,turp te kesh ti dhe familja e jote qe te mban ne shtepi,epo ndoshta qenka e vertet se dhia sban qengj,ti ke krijuar edhe familjen kriminele,merre me emnd tash kercenon edhe Kadarene dhe thua se e ban per shqipatret,per cilet shqiptar e ke fjalen per fazlliqet qe i ek ne qader apo?
  malluakr qofte kushdoqe te vjen pas ty jo vetem me 13 maj por edhe sot ata qe i ke ngujuar ne qader jo per voten por per lazaratin dhe drogen,kete e pa tash e gjithe bota te vetmit qe nuk e shifni jeni ju kriminelet e verbuar,ik pjelle e shkaut gjakpirs i mallkaur.

 3. Kanina e Ismailit says:

  Fol o SALI SERBI, a ishe ti more i biri putanamadhes serbe qe ngrite avjonet kundra jugut?!A ishe ti ai qe arrestoi Adem Jasharin?A ishe ti qe ngrite varreza greke me kocka Shqiptaresh?A ISHE ti qe ndertove PUSTECA,?!A ishe ti qe dogje SHqiperine?!A ishe ti ai qe shkaterroi pronen private?!A ishe ti qe ne krahe mbaje nipin e XHelatit te SHQIPTAREVE FAZLLICIN?! A ishe ti qe 26 vite radhe i hodhe vellon e zize SHQIPERISE dhe nenave SHQIPTARE?!….ETJ ETJ ETJ…FOL O SALI SERBI SEPSE SHQIPTARET PER PARA HRROJNE SHUME SHPEJT, DHE TI E DI MIRE KETE PUNE!

 4. Populli says:

  A ndyresir a ndyresire!
  Te garantoj per nje gje:
  Shqiptaret do të të bejnë shurren mbi varr!

 5. nina says:

  IK O SALI PLEHRA!!?????

 6. ensa says:

  ik mor i pjerdhur nga trute o shpellar .kush te degjon me ty!

 7. pp says:

  Adriatik Llalla , ke perpara thjirrje per nxitje dhe percarje te vendit, dhe kercenim per eleminim fizik. Cfare te duhet tjeter o cope mishi me dy sy qe te duhet te hetosh e te marresh masa si prokurori.

  1. Armi says:

   Me vjen keq por si nuk e kupton qe Llalla eshte nje cop mishi pa sy sepse bashke me syte i kane thyer dhe xhammin e ores ata qe e shkolluan dhe ata qe e zgjodhen.

 8. Ag says:

  O krimbi gjizes mos fut percarjen ne popull se do ta pagush shume keq o njeri I paftyre

 9. çentrale says:

  E provove me 1997 ne Vlore me malesoret e tu, kur u kthyen me brek ne Tropoje

 10. shoku says:

  Shqiperia ka nevoje per nje pastrim rrenjesor ( me vjen keq qe e them) nga kafshet njerez qe i qepen pas ketij ANTISHQIPTARI.
  Jane pak se vetem te jesh i çmendur mund te ndjekesh pas kete MARRE qe e ka marre peng vendin.
  Vetem kaq te degjosh e qe nga ketu te largohesh nje minute e me pare.
  PP Adriatiku nuk e arreston dot se i mungon vettingu.

 11. Orli says:

  O sali karaxhici!o kopil i degjeneruar!cili veri te vjen prapa ty,ai qe ti e fute ne vellavrasje,cfare i ke bere ti shqiperise e ne vecanti tropojes nuk ja kane bere as hordhite e huaja.Une jam nga veriu e bash nga tropoja por te dua te pjekur ne hell e nuk kenaqem….

 12. valentina says:

  SHqiptaret kesaj radhe do te shkerdhejne robt o sali karadzici provoje njehere te gjalle kemi per te rrjepur more shpellar i ndyre more pjelle e ndyre qe te qarkullon ne vena sperme serbi.

 13. kodrasadikitk says:

  E more njeri primitiv qe po e perqan Shqipnin mes veti .Qfar veriu e qfar jugu o i shkrete ? Jugu e veriu ,Kosova e Qamerija ,Sangjaku e Presheva jan Shqipni p i shkrete qe po i shkakton plage vendit per karrige e faqe te zeza .Besojme e shpresojme se populli shqiptare si han foret tuaja dhe te lane ne balte siq e meriton .Besoj se ne zgjedhjet e fundit e more pergjegjen e merituar ..

 14. LAPRAKSI says:

  kur degjon kete plak me fytyre e shpirt gjarpri mendja te therret ku je AVNI RUSTEMI/

 15. Shqiptari Ilirise says:

  GJARPER !

 16. P.M.P. says:

  A ka më gënjeshtar, përçarës kombëtar? Populli im të dua. Ji vigjilent.

 17. tropojani says:

  Jo Berisha, kete radhe nuk do te degjojne qytetaret me. Boll vrare e preve, boll shave e kercenove, boll vodhe e grabite. Ska me. Ketu eshte fundi juaj, eshte fundi i se keqes, por me vjen pak keq qe eshte edhe fundi I Lulzim Bashes, ende pa e nisur karriren. Por ti e paç ne qafe ate. E dogje shume shpejt nga ç’duhej djegur.

 18. Siteduashti says:

  Vdeksh nje sahat e me pare qe te shpetojne shqiptaret prej teje ,o kerrme!
  Ate dite shqiptaret do festojne por ti, moj ndyresire, nuk do shohesh gje se do i kesh kthyer patkonjte nga dielli.

 19. F says:

  Të perçmojmë ty se je bastard i degjeneruar. Jo se je nga veriu apo ngado të jesh.

 20. mirel says:

  Berisha kujdes!! Ne 97en i angazhove mercenaret e tu te veriut, dhe iken nga Vlora me breke, nuk i lane dac fare, as i torturuan, po i nisen ne shtepi te shikojne hallin e tyre.
  Problem eshte se ky Ramuti e do nje dru te mire, po jo nga ty.
  Dhe jo me kete platforme vellavrasese.
  Ramuti e do drurin nga te gjithe shqiptaret.
  Po i shtrydh ne koncesione nga jugu ne veri.
  Po qe te ndodh kjo, ti duhet te qerrohesh i pari nga politika.
  Duhet te ngordhesh ne burg.
  Vetem keshtu do i hapen mushkrite ketij populli.
  E drejta e votes eshte e tij , dhe jo monopol i banditeve.
  Ferri vetem eshte vendi i duhur per ju

 21. tr says:

  Ketij antishqipetari, nxirrini prapanicen, kur te filloj te flasi marrezira.

 22. ARIU says:

  Per cilin VERI e ke fjalen o spiun i serbit?
  Verioret e tu e pane ne 97-ten sa trima ishin.
  Te ka ardhur NGORDHJA o qen i zgjebosur.

 23. abi says:

  a ju te hani mutin. nuk shef ai e ke katandisur vendin tend. e ke bere tropojen me te vrare shtepi me shtepi. komunist bastard.

 24. NjeQytetarOptimist says:

  Plak Vrases I rrjedhur..

 25. I biri sheqere kurves sali serbi says:

  I biri sheqere kurves eshte i betuar deri ne vdekje antishqiptar.Ti monster serbe i ke ber gjithe te keqijat ketij populli,po shum shpejt do ta paguash ti me gjithe familjen tende.

 26. Refugjati says:

  Ky qelbësirë kur ka pasur ndonjëherë vëmëndjen për veriun që sot po kërcënon Ramën ???
  Asnjëherë nuk ka vendosur asnjë gurë por vetëm e shiti pasurinë e veriut
  TURP

 27. i largurari says:

  Te erdhi fundi o Sali! Nuk shpeton dote c’faredo qe te besh! me ne fund po merr ate qe ke merituar me kohe!
  IKEEEEEE O SALIIIII IKEEEEEEE!

 28. vjola says:

  Provoje O KRYE HAJDUT ,O KRIMINEL , O TRADHETARE ,O SHKATERRIMTAR VETEM NJERI NUK JE DHE NUKDO TE BEHENI KURRE SI FAMILJE DHE OBORRTARET E TU . TI NUK E MERR ME MEND SE CDO TE HEQESH .

 29. ABC says:

  Nuk e di se ku e ka kufirin e ri te veriut apo te jugut ( e kam per marveshjen e detit me Greqine) ky karagjozi bashke me Bashen. Por di qe i vetmi Kryeminister qe vajti ne mes te Beogradit dhe foli per kufirin e veriut qe te gjithe ne njohim eshte Rama. Apo te fillojme te flasim prap per embargon e naftes ne kohen e luftes???

 30. Shkelzen Hormonia says:

  Shkerdhen hormonen ku do ta lesh ??? Gita – Haklaj – Hoxha – 21 Janari – Gerdeci – Zeni Sal Zeni- Gita – Haklaj ……….Ku do ti lesh.Po varrit cfare do ti besh se do te bejne mutin – shurren !!!!???? E ke kerkuar me dhune,dhune njerzit do te japin.Me mire nje fund te tmerrshem se sa nje tmerr pa fund.JU po jetoni jeten e ankthit dhe te horrorit.Mos profetizo , pa ditur fundin tend ,ka thene nje filozof i madh.Ne gop te sheqeres dhe te Kar – axhicit shkofsh .Qelbesire

 31. Nga maq. says:

  Shqiptare nga Maqedonia
  Jemi me Edvinin, o Sale ik me vrap

 32. Elbasanlliu says:

  Degjo o KRIMINEL…veriu ka patur dhe do kete burra….po jo si puna jote se ti nuk je burre por je KURVE….se per para dhe nji jete te mire ti shet gjithcka…..po mos u lodh kot se nuk i rren ma malesoret se kane 25 vjet qe te njohin cfare HALE dhe PLERA je…..tani je i mbaruar…..nuk te vjen njeri pas pervec atyre injoranteve fatkeqe qe i ke rrejt me ndonje kocke….lef edhe pak se po te vjen dita e gjykimit…

 33. Besnik says:

  Sali une jam nga veriu nga hasi, dhe njeri me antiverior dhe antishqiptar se ti nuk ka dhe nuk po i rendis arsyet se te gjithe i dime por racizmi krahinor egziston kudo ne shqiperi dhe bote sepse jetoj ne Angli dhe e di psh tropojanet na quajne budallenj ne hasjaneve por ti do te vish dhe te rrish ne pushtet me perkrahjen e verioreve por nuk i ke me se edhe Izeti te ka lene dhe hasjanet nuk jan me budallenj se tani jane te gjithe te shkolluar rrofte jugu rrofte veriu rrofte shqiperia ti na rrofsh te gjitheve mos harro se sllobodani me origjine te larget eshte nga veriu kristo papas nga jugu por ju do te shuheni nje dite e populli shqiptar nuk do te shuhet kurre

 34. Noli says:

  KRIMINEL SALI BERISHA,PARA DREJTËSISË!
  SHQIPËRIA E SIGURT ,DREJT PERËNDIMIT FITIMTAR!!?????????????????????????????????

 35. tomsojeri says:

  Kerkon percarje mor shkerdhat vuqidoli e flet per Veriun qe e shpartallove e vrave sa deshe e i mbulove ne te zeza !Ptu moj qelbesir qe sdel nje burr tju shkerdhej familjarisht, e ke gjet te burracakun qe na felliqi e te mban akoma neper shalet e tij e po humbasim durimin duke te ndegjuar akoma o hale armiku i betuar i shqiptareve te Veriut e te Jugut ! Sa durim ka ky popull sa !!!!!!!!!! Te coi ne plena e akoma te duron …..Haram o Ed Rama ………

 36. Gri says:

  Berja I Serbian dhe Rashia angry. ( Rusisa) Luli po tallni fut me qeberi dhe dashurine! K undervalued Bejko title, said nuk eshte vone. Shall click
  Bashen armik te pd, said nuk eshte sh. Vone
  Eshte Koha jote, Shanci yte! Do it now!9

 37. populli says:

  As kend nuk tremb,ti i ke provu mire Shqiptaret,te heqin breket dhe ti veshin nga koka,ti e ke mbaru misionin pa e fillu,erdhe me krim dhe do ikesh si krimb,nuk te ndigjon njeri,se ska kush te te ndigjoje,pervec atyre qe duatrokasin ne cader,Shqiperia i njeh mire bemat tuaja,nga Tropoja ne Sarande,prandaj garjet,fundi te dalte me hajer~ka thane Gjergj Mullaga,po ti si ke hyzmetin me te dale me hajer.Shqiperia nuk eshte cader,Shqiptaret kane halle boll,po 90% e tyre nuk presin tja zgjidhni hallet ju,se ju kane provu dhe kaontraten me ju e kane te mbyllur.

 38. tropojani c100 says:

  ik o sali pordha se ke rre noj malsor heret ne fillim po malsort nuk jan aq budall sa me luftue me vllazen te jugut me mbrojt krimet e poshtersite qe ke bo ti me familjen tane ik o budall njeri ka pjerdh koha jote tung

 39. kaqi i zi ,100% antikamunist says:

  Te gjithe shqiptaret e kane kuptuar me kohe se cadra eshte cerdhe spiunesh antishqiptare dhe kryecadristi sali eshte mjeshtri i percarjes dhe vellavrasjes mes shqiptareve.Me klithmat e fundit te tyre kunder perfaqesuesve te europes se bashkur dhe shba edhe nderkombetaret po binden se cadristet jane hazxhiqamilste qe duan ta bejne shqiperine me kahje orientale mesjetare per te sunduar ne te .

 40. kombi says:

  HAHAHA ,VLORA TE BERI M,,,,FARE. NUK LUAN DOT ME SHQIPETARET ,DUKE U TRIMERUAR ME VERIORET, QE TE KANE TY ARMIK.

 41. Alban Dega says:

  LUL SALI I NENES…
  KE TE QAJE ME PARE !?

  – Nga Alban Dega. Nju Jork

  Lul Sali nenes
  Ke te qaj me pare
  Lul Xen Gerdecin !?
  A cadren e care!?
  Mushamaja grisur
  I kercasin trare
  Themelet i tunden
  Mbi gjak te pathare!
  Kulmin ne Gerdec
  Rrenjet 21 janar !
  Banda ne panik
  Duart me gjak lare
  Zeri u eshte cjerre
  Mbi te hapur varre!
  Kurr nuk ka mbetur
  Gjak i dlire pa marre!
  Ameriken kunder
  E Evropen mbare
  Nuk po u ngelet askush
  As per tu qare !
  Cadra juaj e krimit
  Po u behet varre!

 42. Alban Dega says:

  JA CFARE BERI SALI BERISHA PER VERIUN DHE VENDLINDJEN E VET TROPOJEN…. !

  From: [email protected]
  Date: February 21, 2011 at 9:22:53 AM EST

  MESAZHI I PADEGJUAR I TROPOJES DHE TRAGJEDIA SHQIPTARE

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kam nje kerkese vellazerore per te gjithe lexuesit e komentuesit e cilesdo gazete e medias shqiptare. Mos e ngaterroni Malesine e Gjakoves, Tropojen me Sali Berishen me asnjerin prej ne tropojaneve. ” Nuk ka pyll pa derra” thote sovrani.
  Ia mori fytyren Malesise se Gjakoves. I shami shan, thone bashkevendasit e tij . E ai vazhdon adetin e te shamit.

  Sa trim eshte Sali Berisha!? Kembet e lehta faqja e bardhe !

  Per me teper ishin populli i Malesise se Gjakoves, bijt e bijat e Tropojes , te paret ne Shqiperi qe organizuan spontanisht protesten e pare mbarepopullore, protesten spontane, protesten uragan kunder Sali Berishes, Azem Hajdarit, Arben Imamit e co. me 9 janar 1991.
  Aty shihet qarte si drita e Diellit edhe trimeria e Sali Berishes dhe kacakeve te tij …
  Si Sali Berisha, edhe Azem Hajdari, edhe Arben Imami… edhe krejt ceta e kacakeve te tij u bene ere para urganait popullor tropojan
  “Heronjt e demokracise” u bene ere perballe sovranit! Ata lane mbrapa vetem hijen e pardesyve te bardha, dhe kembet e shpejta te lepurit te bardhe! Kembet e lehta faqja e bardhe!
  Kjo eshte trimeria e vertete e Sali Berishes! Trimeria e lepuri!

  Me syrin e se vertetes plot 20 vjet mbrapa

  “Kurre ne jeten time nuk kam pare nje uragan te tille popullor… U ndez qyteti i Bajram Currit nga zjarrmia e shpirtit demokratik dhe sic e tregoi koha edhe te parandjenjes se sovranit se cka do te vinte” me thoshte njezet vjet mbrapa vellai im Agim Dega , i cili ne ate kohe udhehiqte opoziten ne Tropoje.
  ” As qe behej fjale per ndonje organizim ose qofte edhe nje gisht e aq me pak dore te fshehte tonen si opozite ne ate proteste”, sic na akuzoi PD-ja ne ate kohe… “Kurre nuk do t’ia arrinim ta organizonim nje uragan te tille te papare ndonjehere ne historine e Tropojes…

  Nese nuk e besoni shikoni filmimet e cunguara te asaj ngjarjeje… Pyeteni edhe korrspondentin e RTSH-se Ilir Bucpapaj e mijera tropojane deshmitare te gjalle te asaj ngjarjeje, qe ka qene te pranishem e ka filmuar apo kane perjetuar ngjarjen.

  Terbimi i Berishes nuk fal as femijet!

  E ate dite nuk u thye asnje xham. Nuk u shkel asnje fije bari. Nuk u rrah as nuk u lendua asnje milingone….”
  E parandjenja e popullit u vertetua…. Asnje rreth si Tropoja nuk e ka paguar aq shtrenjte harxhin e politikes qe do te zbatonte biri i tyre, Sali Berisha. Mbi 165 tropojane, mbi 90 per qind te moshes nen 45 vjec, u vrane ne vitet 1997- 2000 per shkak te kesaj politike, per nje fjale te nje 16 vjecari ndaj Berishes ne qershor 97 . Pra dyfish me shume se sa ishin pushkatuar per gati gjysem shekulli diktature ne Tropoje.

  A e dini pse !? Nje djalosh 16 vjecar , Shkelqim Haklaj kishte thirrur kunder Sali Berishes ne mitingun e mbajtur ne Bajram Curri nga PD-ja per fushaten elektorale ne qershor te vitit 1997. Berisha ishte terbuar kunder nje femije!
  ” E dua gjalle ose vdeke ate djale ne Tirane” u hakerrye edhe ate dite ish- Presidenti shqiptar Berisha para mikrofonave. Eshte e incizuar dhe eshte transmetuar ne kronikat e “ Xhungles” se gazetarit me te mire hulumtues shqiptar te te gjitha kohrave Artan Hoxha.

  Zjarrvenes i Tropojes- Zjarrvenes i Shqiperise

  Zjarrvenesi i Shqiperise nuk mund te mos i vinte flaken edhe vendlindjes sone , Tropojes… As ato fantazma nuk do ti ndahen regjizorit edhe te kesaj tragjedie tropojane as pertej varrit derisa te zbulohet e verteta cullak ( lakuriq ) e derisa te jepet drejtesia nga shteti ligjor per kete tragjedi tropojane qe do te ishte pjese e tragjedise se madhe shqiptare me te njejtin regjizor, Sali Berishen!

  Zjarrvenesi i Tropojes nuk mund te mos i vinte zjarrin edhe Shqiperise. Zjarrvenesi i Shqiperise nuk mund te mos i vinte zjarrin edhe Tropojes!

  Si njera edhe tjetra jane duke paguar edhe sot haracin e asaj tragjedie, plaget e se ciles do te vazhdojne te kullojne gjak derisa te jete vene ne vend drejtesia nga shteti ligjor, para te ciles duhet te jene te barabarte si Presidenti edhe ai 16 vjecari krejt i pafajshem, si krye- ministri edhe secili prej te ekzekutuarve me urdherat e tij direkte me 21 janar 2011. ne Bulevardin “Deshmoret e Kombit”

  Keshillat qe rane ne veshin e shurdher i Berishes dhe Azem …. ari

  “Tri dite para se te vinte ne Tropoje u takova rastesisht me Berishen tek Pallati i Kultures ne Tirane”, tregon Agimi. “U pershendetem vellazerisht… Me thote se do te vinte ne Tropoje dhe me pyeti per ndonje sugjerim. I uroj paraprakisht mireseardhjen dhe i jap tre keshilla:

  E para, mos merr me vete Azem Hajdarin se tropojanet kane alergji per te.

  E dyta mos merr shume lidere te PD-se me vete se tropojnave u duket sikur po u ben karshillek.

  E treta , mos fol ashper kunder Enver Hoxhes tani per tani sepse akoma nuk eshte krijuar mjedisi per kete hap ne Tropoje…”

  Beri krejt te kunderten per secilen keshille. Cfare mbolli korri!!!

  Te nesermen duke shkuar ne Tirane per te raportuar per ngjarjen ishja ne nje traget me suiten e Berishes, perfshi Azem Hajdarin. Isha ulur prane nje plaku te mencur e shume hokatar nga Puka dhe po pinim kafe. Pak caste me vone afrohet Azem Hajdari dhe fillon te bertase e kercenoje pse gjoja i kishim organizuar antimitingun. Iu pergjigja me qetesi . Ai vazhdoi ne te tijen.

  Ne kete kohe plaku qe kishja prane e keshillon qe te qetesohet se ishim vellezer. Azemi terbohet edhe me keq dhe ofendon plakun quke e quajtur “matuf”.

  -A e di ti mor matuf se une jam Azem Hajdari, i hakerrehet Azemi duke uleritur.

  – Si e kishe emrin si e kishe!?, i thote plaku hokatar.

  – Azem Hajdari dora vete Azem Hajdari , i pergjigjet ai.

  – Manete i thote, ti emrin mund ta kesh Azem Hjadari… Po ti kake ( qenke ) Azem K….ri…, iu pergjigj me gjithe forcen e shpirtit plaku i mencur pukjan.

  Kujtese per cdo shqiptar !

  Malesia e Gjakoves, Tropoja, e dha mesazhin e vete demokratik per krejt Shqiperine. Fatkeqesisht ai mesazh nuk u degjua dhe aq me pak nmuk u kuptua ne kohe… Ndaj mos shani Tropojen. Tropoja nuk ka asnje faj. Tropoja e kishte kryer detyren e vet atdhetare e qytetare.

  Jo vetem ne ato fillime demokracie. Shume me heret. “ Ruaju pabesise se shkaut ( serbo- malazezit ) dhe sherrit te Berishes” e ka thene tash e mbi njeqint vjet.

  Jo vetem kete por edhe filozofine per berishsit. “ Berishsin edhe kur mbytet mos i kerko kufomen teposhte lumit. Kerkoje perpjete. Jo vetem per se gjalli por edhe per se vdekuri ata ecin mbrapsht,

  Nese kini dyshim shihni rrugen e politiken, shihni ecurine e Sali Berishes! Aty keni jo vetem deshmine e mencurise tropojane por edhe nje mesazh per te gjithe shqiptaret. E kur nuk te do katundi tend si mund te doje qyteti, rrethi , krahina, shteti, kombi tend!

  Katrahura 97, Otrantoja, Grushti klasik i shtetit 98, Gerdeci 2008, 21 janari 2011 jane deshmi mjaft tragjike per ti harruar. Kush harron eshte i denuar te perserit te njejten tragjedi.

  Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne… Po bien… bien…bien!

  SHENIM: NDAJ MOS E SHANI, MOS E NGATERRONI TROPOJEN ME ASNJE BASTARD TE SAJ….
  ASNJE TROPOJAN KUSHDO QOFTE AI NUK MUND TE FUSE NE THES KETE PERLE, ZANE MALESH E JATAK BURRERIE, TRIMERIE, BESE E MIKPRITJEJE LEGJENDARE…
  ZJARRVENESI I SHQIPERISE SALI BERISHA SE PARI IA VURI FLAKEN, MINAT, RRENIMIN VENDLINDJES SE VET, MALESISE SE GJAKOVES = TROPOJES…
  E GJETI PERLE, E GJETI QYTETIN E ALPEVE, BAJRAM CURRIN, E GJETI NE PUNE KAMIN E KROMIT…
  I LA TOKE TE DJEGUR, KANDAHAR, SKAM…!
  PER 16 VJET PRESIDENT,KRYEMINISTER SALI BERISHA NUK LA NJE KRUA ME EMRIN E TIJ NE VENDLINDJEN ….
  AS RRUGEN E VALBONES NUK E MBAROI … E PAGOI TRI HERE ME TAKSAT E SHQIPTAREVE “KRYEMINISTRI I RRUGEVE” QE ME SHUME SE ASNJE PUSHTUES E DESPOT,UA DHA RRUGET E BOTES, TROPOJANEVE E SHQIPTAREVE, POR KREU VETEM 6 PREJ 20 KILOMETRAVE TE SAJ…
  PARET E SAJ I VODHEN CIFLIGARET E TIJ NE KRYE TE TROPOJES , I KTHYEN NE VILA, HOTELE, ZAPTIME TOKASH ….NE PLACKITJE E KORRUPSION MASIV QE KANE TRIPOJEN E SHQIPERINE RRASE NE DIELL , SIC THEMI NE TROPOJANET!
  SA TE ZBATOHET VETINGU E REFORMA NE DREJTESI DO TI GEZOJNE NE QELITE E BURGJEVE E PRANGAVE…
  SARAJET E DUGAJAT NUK FUTEN NEPER XHEPA E AS NE BANKAT IN E OUTSHORE TE KUSARISE BERISHIANE !
  HAKA DO KTHEHET TEK I ZOTI, TEK POPULLI TROPOJAN E SHQIPTAR!
  ASNJE PARALAJMERIM I FUNDIT ALA KIM JONG UN E ZGJIDHJE PERFUNDIMTARE ALA ADOLF HITLER NUK DO TA SHPETOJE SALI BERISHEN DHE BANDEN E TIJ TE GANGSTEREVE FAMILJARE E POLITIKE NGA DREJTESIA DHE LIGJI !

 43. jona says:

  Pellcit nga inati Berisha e Basha e te gjithe kriminelet huligne e rrugacer qe te vin mbrapa me shpresen te fryne prap xhepat e tyre duke lene terren te hapur gjithe maskarenjeve mjafton ..jo more jo, prap Rama do e fitoj dhe juve felliqesira vazhdoni cirruni nga cadra. .populli nuk iu vjen me mbrapa. .dhe ai popull qe ju mbeshtet jane pjesa e pa afte e Shqiperise qe eshte mesuar te jetoj qyl. ..o ndyrsire Berisha, ne populli thjeshte, me zorr presim qe ty te mbyllin gojen tende kriminele njehere e mire. ..rrofte Shqiperia, Rrofte Evropa. ..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *