Lulzim Basha flet pas deklaratës së paprecedentë të Hahn: Kukumjaçkat e së vjetrës s’na trembin dot, bashkohuni të shtunë me familjen time

Lulzim Basha ka folur për herë të parë, pas deklaratës së paprecedentë të komisionerit Johanes Hahn.

Ai ka folur pasdite nga çadra e PD-së, duke qenë se paraditen çadrën ia kishte zënë Berisha, ashtu si çdo të enjte.

Sipas tij, kukumjaçkat e republikës së vjetër nuk e trembin dot opozitën.

“E ardhmja e Shqipërisë do të kalojë nga autostrada e 13 majit, që do t’i japë vendit zgjedhje të lira e të ndershme, të vetmet zgjedhje që do të bëhen në Shqipëri.

Bashkohuni me ne, me familjen time.

Bashkë do të shembim çdo pengesë, bashkë do të nxjerrim në pension kupolën e republikës së vjetër” është shprehur Basha tek mbështetësit në çadër.

Ai tha se asnjë shqiptar nuk duhet të mungojë në këtë moment të historisë, pasi të shtunën është dita e referendumit për republikën e re.

Në asnjë cep të kontinentin europian, nuk luftohet kaq fuqishëm për vlerat e Europës sesa në këtë shesh të lirisë, prej 18 shkurtit dhe deri më sot.

Europa e vlerave është Europa e zgjedhjeve të lira. Pa zgjedhje të lira nuk ka për të pasur Europë”, tha Basha.

“Miqtë tanë anembanë botës, e dinë fare mirë se rruga europiane e Shqipërisë nuk do të kalojë dhe nuk do të kalojë nga asgjësimi i garës së vërtetë dhe nga rikthimi i monizmit pas 27 vite”, tha më tej Basha.

REMOTE_ADDR:[]

36 komente në “Lulzim Basha flet pas deklaratës së paprecedentë të Hahn: Kukumjaçkat e së vjetrës s’na trembin dot, bashkohuni të shtunë me familjen time”

 1. Endri says:

  HAHAHA Bashkohuni me Familjen time. O kryekari i Shqiperise.

  1. Kujtimi says:

   O BAJGE LOPE NA PLASI PER TY DHE FAMILJE TENDE
   O LEGEN TI JE KUNDRA SHQIPERIS
   TI I BIRI I SALI BANDITIT JE
   NJE CADER ME BANDIT KE
   SHQUPIN ME KRIMINEL E KE MBUSHUR

  2. Kujtimi says:

   O BAJGE LOPE NA PLASI PER TY DHE FAMILJE TENDE
   O LEGEN TI JE KUNDRA SHQIPERIS
   TI I BIRI I SALI BANDITIT JE
   NJE CADER ME BANDIT KE
   SHQUPIN ME KRIMINEL E KE MBUSHUR
   PO PER KARIGEN TI SHET DHE FAMILJEN
   PO TE JET I MENCUR NUK MER FEMIJET NE PROTEST
   FEMIJET DO I BESH ME TE META SIC JE VET
   OO PLER

  3. meri says:

   Endri, mos je ai qe i qi mamin Rama?!

   1. endri says:

    Jo jo meri, jam ai qe qi mamin tat!

  4. Une... ti... ne te gjithe... says:

   Tani po! Tani e ka nxjerre koken e vertet i bukuri zog i politikes shqiptare!

   “Bashkohuni me familjen time te me shpetoni mua nga ky qorrsokak ku me futen serbet dhe sali berisha!” Ose shkurt ‘bashkohuni me familjen time!
   ???????? Bashkohuni!!

   1. FIX 316 says:

    Thirrja qe po behet,eshte per te gjithe ne qe humbem leket tona tek VEFA,Gjalica,Sunja,etj,etj,qe te shkojme atje se mund te na thote:”Faleminderit shume,o popull i mbrekullushem”!Eshte familje qe nuk i harron te mirat!?…

 2. doni says:

  mire e ke or ti zotni…..ne per familjen tende duhet me luftu or taj ……

  1. like says:

   Kte dhe Salen do ti perjashtojne na PD.

 3. Ceni nga Bostoni says:

  Po ti me Berishen, Boden, Rulin, Imamin , Pollon, Paloken apo Strazimirin e tje etj do ndertosh republiken e re o shuraman?
  Po ikni e gremisuni gjekundi o Ndyresirat e Kombit, o hajdute zgjyranike!

 4. arti says:

  Po kush evropine eshte me ju qelbesirat or qen me thuaj nje o maskara.

 5. Ballabani brenda cadres says:

  Ky ka rrohitur,gjynah!
  Cila eshte familja jote more psiko?Familja tende ehste ne Hollande dhe as nuk pjerdh per Shqiperine.Ti dhe ustaj yt kesaj familjes te madhe,Shqiperise,perpiqeni ti vini zjarre dhe jo me ta coni ne Europe.Europa po te flet shqip,e ti na flet per rruge Europiane?Per ke Europe na flet ti,sepse Europa foli sot me zerin e Komisionerin Hahn?Kush te ka penguar te marresh pjese ne zgjedhje?Cila force politike opozitare,ne keto vite te ketyre 26 vjeteve demokraci,ka marre aq leshime nga forca politike ne pushtet,sic te eshte ofruar ty?
  A mund te na citosh institucione,nderkombetare,te cilat jane ne mbeshtetje tende,te PD-se,institucione dhe jo individe te paguar?
  A mund te na thuash se,cfare te thane senatoret Amerikane,sepse me duket se te ka ikur zeri?
  A mund te jesh neser,ti dhe ustaj yt,Sali Berisha,”kandidate” per gjykaten e Hages per krime ndaj njerezimit?
  Gezoju dhe 13 Majit,por mos u gezo shume,se “endrat” nuk dalin,sidomos ato qe kane te bejne me halucinacione delirante,sic ke vite qe enderon te behesh kryeminister.Po,”kryeminister”,mund te te bejne ata tru shkulurit e tu,te cilet do te te shoqerojne mbrapa hekurave…

 6. Populli says:

  Je nisur per te vajt ne te semes.
  Nga brenda çadres ke koburen ne kok nga jasht gishtin ne b….
  Ky eshte fundi jot te cilin e meriton.

 7. ToniTR says:

  Te vine ne holland shqiptaret te bashkohen me familjen tende?

 8. Andi says:

  Bravo komandand…. gati na ke. Vetem jep urdher

  Btw… eshte per tu studiuar se si frika ta ka pushtuar
  Llogjiken. Idiot me zile

 9. Alban Dega says:

  FAMILJA JOTE ESHTE NENE RUSIA
  BARBAR SERBIA
  KALI I TROJES GREQIA
  URBAN KREMLIN RRUSPIA
  DHE SALI BATERDIA!

 10. Aria says:

  SHKO GREMISU,DHE MOS TË SHOHIM MË SURRANË,SE NA ÇAVE KOKËN!
  FARË E KEQE!
  MOS TË PAFSHIM MË NË KRYE TË PDsë!??

 11. xha sulua says:

  Të akuzojnë se ke MASHTRUAR,SPIUNUAR,VJEDHUR
  DHE VRARË,!
  PËRSE TË VIJË ME TY??
  QË TË MË VRASËSH SI MË 21 JANAR!?
  MOS MORE !!??✊?

 12. Arjan says:

  DEMOKRATE cliroheni veten nga Saliu dhe Luli PARTIA DEMOKRATIKE eshte e Shqiperise.

 13. vjola says:

  vetem titullin lexova .Ti more kriminel flet brockulla qe ti heqesh vetes friken . Kot po jepni shfaqe . Jeni te konsumuar .

 14. Lulezimka says:

  Sa mir po shkokemi ne holland te gjithe. Po si do ta ndajm punen e tokes, kush do ja punoj bahcen para e kush prapa zojes se shtepise.

 15. Tani says:

  Per cfare populli e ke fjalen,per Shqiptaret,ata e kane mbyllur kapitullin me ju,beje thirrje holandezeve.sa e ke oren.

 16. zani partizani says:

  Po mor vlla, tet shoqe kam qejf me ta pa

 17. tomsojeri says:

  Ti mor kelysh kurve meriton fundin e Kadafit pa gjygj, qe edhe ne grop muti te mcifesh nuk do i shpetosh dot urrejtjes se shqiptareve te ndershem ! Mjer ti dhe ai qeni i madh ku do fusni familjen e mos ju genjej mendja se nuk do ju gjejn ! Ja mbyllet porten vetes kudo ne Evrop, e hakmarjes nuk do i shpetoni dhe e dini mir kte gje !Ftu,,,,,,,,,,,,,,monstra te peshtira

 18. DETARI [email protected] says:

  kur e gjithe bota Demokratike thote;bej kete rruge per te ardhur ne demokraci,
  ky po na tregon rrugen e europes qe kalon nga dardanelet neper Siberi,Rusi,Serbi,Hungari dhe te takojme kryeministrin Viktor Urban,[meqenese eshte dhe miku i tij….] dhe pastaj ………hyjme ne Rusi………..

 19. Majmuni says:

  Ky paska pjerdhur fare!! Gjynaf, kaq i ri!!

 20. ABC says:

  Demokratet duhet te kuptojne nje gje DHE TE BEHET BASHA KRYEMINISTER KA PER TE NA IZOLUAR NGA BE-ja. Zgjidhni e merni. Nje Shqiperi me BE-ne krah apo Bashen.

 21. Geri says:

  Lulush te qif..sha ropt

 22. taso kume says:

  SE ku i ka miqte ky sdihet ,te pakten ne Europe e ne BOTE nuk ka ,a me falni duhet te kete ne ZVICER me ata qe fantazoje ne dem te SHQIPTAREVE ne luften e KOSOVES per te ashtuquajturen ” shtepia e verdhe”,keto hijena nuk i duhen SHQIPERISE.

 23. grand says:

  He Lul! I mencem dole edhe ti! Plakut qe ta ka futur prej vtesh, po ja kthen avash avash reston. Po ele pa imunitet! ? Pse? Une beso se Putin (dikush nga stafi) te pershendet perdite. Besoj! Ti nuk do te futesh ne zgjedhje se kerkonte jeshe qytetar i lire special mbas zgjedhjeve. Sepses e ke te lehte te largohesh! Berisha e ka me te veshtire,sepseeshte familje me shume anetar, dhe ka pasuri fizike ne Shqiperi. Kurse ti nuk ke. Vetem ne holland ke vilen e plere ( oriogjina e parave per mua e panjohur) dhe para ne Banka. Nese ke pklan qe edhe eBerisha and his family te largohet, atehere je korrekt. Nese largohesh vetem, kjo do te thote se po ja hedh plakut SB dhe po e ne meshiren e post Vetingut. Ne fjale te fundit kjo qe po bene eshte tmerrresisht e kushtueshme per PD. por edhe per Shqiperine.

 24. freee says:

  25 vjet ditziu Berisha njollosi kte vend me makabritetet e tij dhe sot na ka len pjellen e tij tna e nxij edhe me shume. U ndeshkove nje here nga populli dhe gjithmon do ndeshkohesh se ske asnje lidhje me demokratet dhe ska ngel asnje demokratet ne PD

 25. Na kane rrethu pallat says:

  Me mire idiot apo ne burg? Nuk eshte aq kaqol sa duket ( ne fakt eshte dhe shume bile ) , por per t’i shpetu drejtesise (simas shpreses se tyre) duhet me e bo me te patjeter, deri ne fund, rrolin e kllufit! ?

 26. Po izoloni SHqiperine ju mafioze politikane qe kerkoni te vini ne pushtet me dhune populli Shqiptar te gjykoje per thirrjet qe behen per dhunen qe kerkon Berisha e Basha.

 27. Semanjaku says:

  Ore po nuk ha pyka fare ky ???? gjithe bota i thote ja rruga kurse ky si mucua tutje drejt lluces.

 28. Miu i arave says:

  Haxhi Qamili dje (dhe pasuesit e tij turko-shqiptarë), nuk kishin asgjë më pak e asgjë më shumë, se sa Berisha e Basha sot (me pasuesit e tyre banditë e fundërrina), pra … vazhdimësia “e kulturës” dhe karakterit të shqipove është e garantuar…!!! Evropa dhe të tjerët, po binden se shqipot janë një kope të egrish dhe nuk mund të bëjnë shtet… (shikoni Kosovë, Shqipëri, por edhe Shkupin ku “gishti” është shqiptar “turkoanadollak”…), por thjesht na duan që t’u lajmë haletë dhe mish për top… Zakonisht nuk m’i botojnë komentet, sepse e vërteta “djeg” dhe ne jemi mësuar “me përralla” të bukura dhe me pordhë…

 29. zhapiku lakuriq says:

  Une i djathte jam…jam me familjen tende…ti perpara ne mitingje une mbrapa duke te “ruajtur” gruan tende…..rrrote Cari…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *