Analiza: Ja sa protestues ishin në shesh

Parimisht dëndësia e protestave matet me një mesatare nga 1 deri në 3 apo 4 m2 nëpërmjet fotografimit ajror.

Nga fotografimi ajror i bërë gjatë protestës, dhe duke marrë parasysh diagramet e Prof. Keith Still dalin këto rezultate:

Në pjesën e parë të turmës pranë podiumit e deri tek fundi i dy kullave siperfaqja e përafërt është 2800 m2. Nëse marrim diagramën 1 si referencë, pra 2 pjesëmarrës për m2 kemi të bëjmë me rreth 5600 pjesëmarrës.

Në pjesën e dytë nga fundi i dy kullave e deri tek ura e lanës sipërfaqja e përafërt është 2000m2. Nëse marrim diagramën 2 si referencë pra 1 pjesëmarrës për m2 kemi të bëjme me rreth 2000 pjesëmarrës.

Në total mund të flasim për një pjesemarrje të përafërt prej rreth 7600 pjesëmarrës.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Analiza: Ja sa protestues ishin në shesh”

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   U çart Drini, shperthej Valbona
   U përhap për qill e dhe
   O hej heeeeeeej ushtoi jehona
   Ta gëzojm na Republiken e Re!
   .
   .
   .

 1. DETARI [email protected] says:

  nuk jane as 700 qorra jo 7600 !!!!!!!!
  ata numerohen me gishta ,duken qarte qe mund te jene deri ne 1000 vete,aq lek jane derdhur,mbaruuuuuuan…….dhe leket dhe ata antishqiptaret me te shpifur…..

 2. Orli says:

  Me ato pamje qe pashe nga disa media nuk kishte me shume se 3000 pd-ista shume tolerim keni bere me keto llogaritje,tek pjesa e dyte deri ke ura e Lanes ishte nje palle(pd-ist) per 4m kateror.

 3. Epo kjo pune! says:

  o gazeta pse e ulni steken ne lojen e shifrave… ore dhe nje i vetem te jete ne bulevard nese ka kauze reale eshte dinjitoz. Sala mund te sjelli dhe 500 mije sic tha, po nuk ndryshon kauza e peshtire e mbrojtjes se gjese se vjedhur dhe fshehjes se krimit shteteror me gerdecin, 21 janarin e tj dhe krimin kombetar me shitjen e detit etj.

 4. kombi says:

  Mbas protestes te menderosur, Lulzimja do te shpalli REPUBLIKEN E KAPITULIMIT.
  HAHAHA,DO TE QESHIN TE GJITHE, MADJE DHE SORRAT, QE NUK I TREMBI DOT LULI VOCERR.

 5. kashi says:

  jo as 2000 vete nuk jane
  e kuptojme qe doni ta beni shqiperine me opozite por me vjen keq se nuk eshte

 6. nn says:

  Hahahahaha…….

  7600 * 78 (vitet e Berishes) = 600000 protestues – fiks llogariite e tij

  Hahahaha

 7. TOPLECI says:

  Epo te gabosh me nje shifer edhe falet po te gabosh me 2 shifra eshte sa e gabuar aqe qellim-dashese Luluja deklaroj se ishin 600-mije kur 6000 raportoj pd Burrel kaqe tha ai nisem per ne Tirane.Perfundimisht ske pse del me ne bulevard.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *