Berisha thyen heshtjen, falenderon të huajt e çadrën për marrëveshjen, por harron Bashën

Sali Berisha më në fund ka thyer heshtjen dhe ka komentuar arritjen e marrëveshjes Rama-Berisha.

Ai ka falenderuar ndërkombëtarët dhe protestuesit e çadrës, por nuk ka thënë asnjë fjalë për Lulzim Bashën, të cilin nuk e përmend fare për nënshkrimin e marrëveshjes me Ramën.

Te dashur miq, drejtuesit e dy partive kryesore te vendit firmosen sot nje marreveshje, me te cilen i dhane zgjidhje njeres prej krizave politike me te rrezikshme te ketyre 26 viteve te fundit, qe prej disa muajsh kishte rrokur vendin.

Ne kete kontekst, mendoj se çdo shqiptar duhet te ndjehet vertet i lehtesuar per zgjidhjen me mjete politike te kesaj krize qe kercenonte ne menyren me serioze ekzistencen e pluralizmit politik ne Shqiperi, themelet kushtetuese te shtetit demokratik, paqen sociale dhe stabilitetin e vendit.

Keshtu qe pa u ndalur ne nje analize te hollesishme, e them me bindje te plote se me kete marreveshje ka fituar Shqiperia dhe se per te gjithe shqiptaret qe e duan vendin e tyre dhe vlerat e lirise, marreveshja eshte nje win-win story.

Me kete rast te dashur miq, le te shprehim mirenjohjen tone me te thelle ndaj miqve tane te respektuar europiane dhe amerikane per ndihmen e tyre tejet te çmuar qe dhane ne arritjen e kesaj marreveshje si dhe ndaj te gjithe atyre burrave dhe grave, djemve dhe vajzave qe vendosen sakrificen e tyre ne themel te saj si dhe ndaj te gjithe atyre, qe me angazhimin serioz bene te mundur kete marreveshje te nje rendesie historike per Shqiperine”, shprehet Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Berisha thyen heshtjen, falenderon të huajt e çadrën për marrëveshjen, por harron Bashën”

 1. A.G. says:

  Ja qe Sala prape e hodhi lumin dhe prape ja dhjeu kalin Vettingut.

  1. Kujtimi says:

   Ik o llapaqen mashtrus Sali qeni dhe
   Ti ke qef shqiperia te digjet
   Berisha Xeni te largohen nga politika
   Te shpetoi SHQIPERIA LARK LARK O njeres qe do mbeti ne histori
   Si kriminel dhe hajdut

  2. Kujtimi says:

   Ik o llapaqen mashtrus Sali qeni dhe
   Ti ke qef shqiperia te digjet
   Berisha Xeni te largohen nga politika
   Te shpetoi SHQIPERIA LARK LARK O njeres qe do mbeti ne histori
   Si kriminel dhe hajdut ……

 2. Akili says:

  Po se kuptoni qe kete muhabet e ka mare Usa ne dore,dhe keto dy jave kane qene filma te Bashes.Pse ka byth Basha and Company te dali kundra Amerikes.I gjithe skenari ka qene shume i qarte,zgjedhim koke lopen President,se del jashte loje vete,Salen e mbajme me gajret,dhe ai uleret vete si i diot,dhe Lulezimja te beje si skizofren deri diten e fundit,pastaj do te firmosi se ashtu eshte lene.Te gjithe u habiteshim sa i forte ky Lulja,por sic e pame ishte nje teater i sajum bukur.Tani fillon e merr fund kasta e vjeter,me Sal e Like.Basha eshte nje plasteline, pa vlera,e perdredhin si te duan.

 3. Korçari says:

  Më “të gëzuar” nga të gjithë për këtë marrëveshje janë Sali Krimineli dhe Like Floriri, këta dy kuçedra të demokracisë, prandaj edhe nxituan të takohen menjëherë e të kurdisin intriga të tjera për të minuar marrëveshjen e për të shpëtuar veten nga burgu për vjedhjet, vrasjet e tërë krimet e tradhtitë që kanë bërë.

 4. artan says:

  Ta futi Rama o plaku Mere.

 5. shqip says:

  Nje marreveshje e shkelqyer . Saliu , Zeni , Gita , marrin amnisti te perjetshme. Tani ti mund ta marresh qeverine e te vrasesh prape . Marrevedhje shume e shkerdhyer. Sukse ne grabitjen e radhes Sali.

 6. ela says:

  jo jo fitoi basha

 7. E RRITE QENIN BASHA O BAC SALIU ME TE HANGER KRYT
  KTO QI KAN XJERR NE SIPERFAQE JANE 10% E MARREVESHJES SE FSHEHTE
  PER FUTJEN NE BURG TE FAMILJES TANDE O BERISH SKENDERBEGU
  TA KA HANGER NE BES BATHQIMI BASHA ME LUN
  ALLAHI E VRAFT BASHEN RROFT SALI BERISHA

 8. BUJARI JU DEGJON says:

  Kur te hysh ne burg do te pergjigjesh vec te tjerash edhe per “Organizimin e krizes me te rende politike te ketyre 26 vjeteve”,sic e quan ti kriminel…Je mesuar ti qe, ndez zjarret dhe pastaj kerkon te marresh dhe merita per shuarjen,por kete here nuk te pordhi njeri…
  Ne fakt e kam gabim:Kete here te pordhen dhe te dhien ne turi…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *