BATUTAT/ Rama: Tani që e njoha Lulin, nuk është çun i keq. Po na ngatërronte Saliu, duhet të takoheshim më parë…

Kryeministri Edi Rama paraditen e sotme ka qenë në Pukë.

Ai ka mbajtur një fjalim, ku ka ironizuar edhe kreun e PD-së, Lulzim Basha.

“Del Luli e thotë palma, bar, lulishte, ndricim, pllaka, ç’i duhen këto popullit, do bukë.

Po si mund të vijë buka pa këto?

Vetëm deleve nuk i duhen.

Nuk duan shëtitore delet, parqe e lulishte, delet duan bar dhe stallë, me hongër dhe me flejt.

Po ka ndryshim mes komunitetit dhe tufës së deleve, janë një tufë njerëzish të mbaruar që s’duan t’ja dinë se këtu lindin njerëz që kanë të drejtë të kenë një jetë përtej jetës së barkut.

“Do më kishin cuar në Amerikë të bëja magji për ngrohjen globale.

Por ne nuk jemi ketu per magji, jemi per te bere shtet.

Dhe kur flet Luli, se tani dhe e njof, nuk është cun i keq, dhe kur thotë unë do bëhem kryeministri juaj, mua më kujtohet sahati i Tiranës.

Ai zgjohet vetem kur ka kamera perpara.

Kur fiken kamerat duhet me e tund se ndryshe e ze gjumi.

Na ngaterroi Saliu se te ishim takuar me para me Lulin nuk do kishte qene problem”, tha Rama.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “BATUTAT/ Rama: Tani që e njoha Lulin, nuk është çun i keq. Po na ngatërronte Saliu, duhet të takoheshim më parë…”

  1. Dejvis kuka says:

    tallje sadiku me paramendim

  2. spartak says:

    Amon , di zot , mos e boj ballafaqimin vetëm me Lulin , por i thuaj të marri dhe Babën me vehte dhe siç e din vetë , veni me shpatulla për muri me fakte , me shifra dhe yrneqet e prapësitë që i kanë bërë këtij populli e këtij vendi .

Lini një Përgjigje te Dejvis kuka Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *