FOTOT e reja, ja ç’bënte kamikazi i Mançesterit para se të hidhte veten në erë

Policia Britanike ka zbuluar pamje të reja filmike nga kamerat  e sigurisë ku shihet se si kamikazi i Mançesterit, lëvizte rrugëve të qytetit para sulmit.

Oficerët sekuestrua që të gjitha kamerat e sigurisë të shtëpive dhe bineseve  poyhuaj në të gjithë qytetin për të ndërtuar një skemë se çfarë lëvizje ka kryer kamikazi  para sulmit në Manchester Arena ku mbetën të vdekur 22 persona.

Nga pamjet e shkëputura nga kamerat e sigurisë, shihet që atentatori Salman Abedi ka lëvizur për gjatë gjithë kohës  me një çantë në dorë.

Abedi, pjesën më të madhe të veprimeve dhe të lëvizjeve i ka kryer katër ditë para sulmit, bën të ditur njësia britanike anti-terror.

Megjithatë Policia nuk përjashton mundësinë se autori mund të ketë qenë pjesë e një rrjeti më të gjerë kriminal.

Rreth 16 persona janë arrestuar në lidhje me sulmin në koncertin e Ariana Grandes në Mancester. Pesë prej tyre janë liruar pa akuza ndërsa 11 të tjerë vazhdojnë të jenë nën arrest.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/kamikazi-3-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/kamikazi-3.jpg","attachment_id":697460},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/kamikazi-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/kamikazi.jpg","attachment_id":697461},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/kamikazi1-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/kamikazi1.jpg","attachment_id":697462},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/kamikazi2-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/kamikazi2.jpg","attachment_id":697463},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/zz_1495518828-2456971-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/zz_1495518828-2456971.jpg","attachment_id":697464},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/download-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/download.jpg","attachment_id":697459},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/1-1-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/1-1.jpg","attachment_id":697458}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *