FOTOT/ Sulmi në Londër, një prej xhihadistive hapi flamurin e ISIS në një park, para se të kryenin vrasjet

Teksa pyetje të tjera janë ngritur në lidhje me sulmin e ndodhur në Londër ku humbën jetën 7 vetë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën, policia ka arritur të zbulojë të shkuarën e njërit prej xhihadistëve.

Ekstremisti 27-vjeçar vitin e kaluar u shfaq në një dokumentar televiziv rreth xhihadistëve britanikë, dhe u përball me një ndërhyrje të policisë pasi hapi flamurin e Shtetit Islamik në një prej parqeve të kryeqytetit.

Ai u kap në kamera së bashku me dy predikues të tjerë, të cilët gjithashtu ishin të njohur nga policia dhe zyrtarët e inteligjencës për shkak të pikëpamjeve të tyre ekstremiste.

Pas një sërë zbulimesh natën e kaluar, një prej miqve të tij në Watford zbuloi se ai ishte radikalizuar duke parë video në YouTube.

Referuar agjencisë së lajmeve “Amaq News Agency”, ISIS ka marrë përgjegjësinë e sulmeve të së shtunës në Londër. Kjo bëhet e ditur nga kryetari i grupit inteligjent Site.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/isis-150x150.png","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/isis.png","attachment_id":699490},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/18945182_1595389593850692_1255590945_n-150x150.png","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/18945182_1595389593850692_1255590945_n.png","attachment_id":699486},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/18947193_1595389237184061_1974743827_o-150x150.png","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/18947193_1595389237184061_1974743827_o.png","attachment_id":699487},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/isis2-150x150.png","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/isis2.png","attachment_id":699491},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/isis3-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/isis3.jpg","attachment_id":699492},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/18986585_1595389353850716_405713538_o-150x150.png","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/18986585_1595389353850716_405713538_o.png","attachment_id":699489}]

1 komente në “FOTOT/ Sulmi në Londër, një prej xhihadistive hapi flamurin e ISIS në një park, para se të kryenin vrasjet”

  1. ti je muslimon,mos luaj ''evropianin'', vendi yt eshte mes sumave ne Karadak gyzel's..........allah uakbar! says:

    keta njethundrake jane nga soi i Zike pederit…………….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *