FOTOT/ Panik në Paris, një person me çekiç në duar sulmon një polic

Policia franceze ka mundur që të neutralizojë një person i cili me çekiç në dorë tentoi të godististe një oficer policie.

Mediat vendase raportojnë se ngjarja ndodhi në afërsi të “Notre Dame” në Paris dhe se oficeri i policisë pësoi dëmtime të lehta.

Policia ndaloi menjëherë trafikun përreth zonës dhe u bëri thirrje kalimtarëve që të qëndronin sa më larg të ishte e mundur.

Dëshmitarë të rastit tregojnë se disa turistë u larguan të tmerruar për të gjetur vende të sigurta strehimi pasi kishin frikën e një sulmi të mundshëm terrorist.

Franca është në gjendje të jashtëzakonshme, që pas sulmeve terroriste në Paris ku humbën jetën130 persona.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris1-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris1.jpg","attachment_id":700512},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris9-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris9.jpg","attachment_id":700519},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris2-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris2.jpg","attachment_id":700513},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris4-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris4.jpg","attachment_id":700514},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris6-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris6.jpg","attachment_id":700516},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris5-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris5.jpg","attachment_id":700515},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris11-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris11.jpg","attachment_id":700521},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris12-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/06\/paris12.jpg","attachment_id":700522}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *