DEBATI/ Çfarë mendon Edi Rama për gazetarët: Blendi Fevziu është kazan mediatik, ndërsa Zheji thjesht një kosh…

9 Qershor 2017, 21:38Politika TEMA

Në emisionin “Zonë e Lirë”, Arjan Çani e ka pyetur Edi Ramën edhe për mediat që ai i cilëson si kazan mediatik.

Çani i nxorri foton e Blendi Fevziut, dhe Rama i tha se ai është kazan mediatik.

Rama i tha se me atë që bën në emisionin e tij, Fevziu është kazan mediatik.

Të njëjtën gjë ai tha edhe kur Çani i nxorri foton e Eni Vasilit dhe Sokol Ballës.

Çani: Ylli Rakipi?

Rama: Ooo, kazan. Vetëm shikoje foton e tij.

Çani: Po se ka ai fajin që është ashtu.

Çani: Rudina Xhunga?

Rama: Se di, kam kohë që se kam parë.

Çani: Artur Zheji?

Rama: Se di, nuk e ndjek, ku është ky?

Çani: Ka një portal.

Rama: Është kosh, jo kazan.

Çani: Henri Çili?

Rama: Kujt i referohesh?

Çani: Gazetës Mapo…

Rama: Ooo, kazan

Çani: Armand Shkullaku?

Rama: Patjetër kazan

Çani: Bushati?

Rama: O, thellë na kazan.

Çani: Fatos Lubonja?

Rama: Kazan.

Çani: Besart Kadia?

Rama: Se njoh fare.

Çani: Andi Tela?

Rama: Nuk është një person i ekspozuar, nuk është si këta. Kam respekt në distancë.

Çani: Robert Rakipllari?

Rama: Kazan komplet.

Çani: Shpëtim Nazarko?

Rama: Shpëtimi është bohem, nuk ka lidhje. Është njeri që është në botën e tij, s’i përket kësaj bote, s’ka lidhje me kazanin.

Çani: Mustafa Nano?

Rama: Kazan, kazan.

Çani: Artan Hoxha (presidenti)?

Rama: Thellë në kazan, thellë.

Çani: Çim Peka?

Rama: Çimi është kazan komplet, asgjë tjetër përveç kazanit.\

Çani: Lorenc Vangjeli?

Rama: Ça lidhje ka Lorenci, ai s’është pjesë e kësaj bote, ai thjesht hyn e del aty, nuk jeton me ato interesa.

Çani: Po unë?

Rama: Ti je kazani i parë, por ti je i pranueshëm, se ti nuk e fsheh dhe nuk pretendon t’u japësh njerëzve leksione morali.

12 komente në “DEBATI/ Çfarë mendon Edi Rama për gazetarët: Blendi Fevziu është kazan mediatik, ndërsa Zheji thjesht një kosh…”

 1. Kazantrice says:

  Hajde mero ja hodhe kte rradhe. Ste qujti kazan. Ndosjta te qunvleter higjenike.
  Hahahaaaaa
  Apo sja mbajti kazanit te kruhet me ty. Pati frike zhella me duket

  1. Lugati says:

   mero osht pus po ca pusiiiiii

  2. arbereshi says:

   shshshshshshhhhhhht se po menohet Cim Peka

 2. art says:

  Hahaha, ti je kazani i pare

 3. Alban Dega says:

  NJE EMISION FANTASTIK !

  Merite e ftuesit…. merite e te ftuarit !
  Keshtu ndodhe ne gjerat qe behen reale e permalle !
  Te tjerat jane kazane.
  Te njejtat pyetje mediokre !
  Te njejtat pergjigjet edhe me mediokre…
  One of the same…. Njera prej te njejtit soj !
  Tamam kazan e shkuar kazanit !
  Sot pame balle kazani !
  O raki o ball kazani
  Ma do shpirti
  Ma do xhani !

 4. Alban Dega says:

  NJE EMISION FANTASTIK !

  Merite e ftuesit…. merite e te ftuarit !
  Keshtu ndodhe ne gjerat qe behen reale e permalle !
  Te tjerat jane kazane.
  Te njejtat pyetje mediokre !
  Te njejtat pergjigjet edhe me mediokre…
  One of the same…. Njera prej te njejtit soj !
  Tamam kazan e shkuar kazanit !
  Sot pame balle kazani !
  O raki o ball kazani
  Ma do shpirti
  Ma do xhani !

 5. Faro says:

  Perse vetem ky Kryeminister Ndryshe, e ka kete guxim per te thene keto te verteta? Te gjithe keta pjesetar te kazanit, ua kane neveritur njerzve me tru, edhe emisionet ku hedhin vetem bajga.
  Edi guxon! Edi nuk genjen! Ndaj eshte krejtesisht ndryshe. Edi ka dal ne skene si punemadh dhe jo si mashtrues votash.

 6. Faro says:

  Perse vetem ky Kryeminister Ndryshe, e ka kete guxim per te thene keto te verteta? Te gjithe keta pjesetar te kazanit, ua kane neveritur njerzve me tru, edhe emisionet ku hedhin vetem bajga.
  Edi guxon! Edi nuk genjen! Ndaj eshte krejtesisht ndryshe. Edi ka dal ne skene si punemadh dhe jo si mashtrues votash.
  Madje, e reja per te eshte se me sh durim dhe inteligjence, dijti ta kthej ne show serioz edhe ate show ……….

 7. astrit says:

  Per hir te se vertetes Canit i tha se je balle kazani.

 8. Xen deledashi says:

  E pashë emisionin e idiotit Çani vetëm se ishte Rama i ftuar. Smu besua që do të shkonte.
  Rama ka bere spektakël në atë emision

 9. spartaku says:

  E urrej Canin,por per kEte raste e admiroje,se,i dha mundesi Kryeministrit Rama te shpalosi inteligjencen e larte te tij.Rama ne ate emision doli fitues.Ai shtoi respektin te ata qe e degjuan.Edhe Arjan Cani ka ne kete rast nje te vertete,qe i tha Edi Rames,JE FANTASTIK,HALLAL. Nuk pritetn kollaj keto fjale nga Cani,pasi ai e ka inat Ramen,ashtu siç ka pohuar dhe vete. POR MUA ME PELQEU SHUME TE ZONA E LIRE E çanit QENDRIMI DHE PERMBAJTJA DEMOKRATIKE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje