Ylli Rakipi “shpërthen” ndaj Edi Ramës: I duket vetja si Erdogani, Bashës i thotë Zhyljetë. Meta: Basha e pranon…!

Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Të paekspozuarit” Ylli Rakipi reagoi në lidhje me deklaratat e Edi Ramës tek “Zonë e Lirë”, që e quajti media kazani.

“E ke vënë re që i duket vetja i fuqishëm tani?” pyeti Rakipi, Ilir Metën.

“Na shan të gjithëve tani. Na shan neve. I duket vetja si Erdogani tani.

Po të paktën ai të fut në burg, nuk të shan” tha ai.

Rakipi: Atij i thotë Zhuljetë (Bashës), e vë poshtë atë, megjithëse ka pasur thashetheme për zotin Rama në këtë pikëpamje, atij i thotë Zhyljetë. Dhe ai e pranon e ke vënë re, që e pranon?

Meta: E pranon ai (Basha) , mjaft që t’ia heqin këto partitë e vogla. E pranon.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Ylli Rakipi “shpërthen” ndaj Edi Ramës: I duket vetja si Erdogani, Bashës i thotë Zhyljetë. Meta: Basha e pranon…!”

 1. Kacamisrri says:

  Ylli Rakipi rraca jote e gazetaruceve nuk jane kazan por vrima halesh. Gazetaruce te shitur qe q*** njehere ketej nje here andej……….rrace e ndyte. Rama ishalla ja u shtyp kaptinat me cepa,sju duheni as dreqit.

  1. babo says:

   Cuna dhe goca te LSI-se – nje mesazh. Presidenca 100 veta fut ne pune, me shume jo. Bejini vete llogarite sa shanse keni…:)

 2. Kris says:

  A i sherben Rakipi Metes? A eshte emisioni i tij i paguar nga mafiozi Meta? Nuk do te cuditesha! Keta mercenare shkojne kush t’i paguaje,por kane nje gje te perbashket , vjedhjen! Sa ishte “gjalle” Berisha i lepiu eshe kepucet!

 3. Ben says:

  O zot cfare katunari prej Erseke,a prej cfare kazan katuni eshte ky bythlepires.Shikojani si e ka surratin,klasikal primitiv,koken me cepa,dhe gojen exemplare katunareske,duket 100 metra larg se çfare matrapiku eshte,pastaj edhe kur flet,e menderos komplet.Muze i gjalle i primitivitetit njerezor ne Albanistan.

 4. pjeter says:

  ylli rakipi nje gazetar?ti marresh te keqen rames,sepse nen qeverrisjen e tij, liri absolute te mediave, edhe pseudo gazetare te rd-se nuk pengohen te thone c’te duan, kategoria e juaj duhet ta falenderoje pafundesisht,jo erdogani, por mjafton te shohesh paraardhsin e tij,dote kishe perfunduar me kembet e thyera, natyrisht nuk behet fjale per rakipin, rendesia e rij ne media eshte e vecante, gjuha e tij eshte bere kafe nga puna e sprovuar si “leccaculo”

 5. LORA says:

  Wow,paska shperthy gropa e ekspozume septike ylli rakipi !!!!!!

 6. shushica says:

  E keqja e Rames qendron ne ate qe eshte teper liberal …..Gjej nje vend te qyteteruar ku opozita ngre nje çader nomadesh dhe bllokon bulevardin kryesor te vendit ,perpara qeverise dhe parlamentit …..Policia te heq zvarre per pese minuta…..Perfytyroni te ishte Berisha kryeminister….Ti Rakipi qe e mban vehten per gazetar …a e di se cberi Thacer kur tentuan ti bllokojne uzinat , minierat dhe rruget ..futi ushtrine dhe mjetet e blinduara ,qindra mijra punetore te mbetur te papune u hoqen me dhune ,pa asnje tolerance…..Pra ne djepin e demokracise ….A e keni pare se si sillet Trump me median ……mos doni te thoni qe edhe Trump eshte si Erdogan..Akoma nuk kuptoni nje gje te thjeshte ,shoqeria turke ne shumice eshte e islamizuar ,ndersa shqiptaret ,fale rrethanave historike por edhe inteligjences …ndikimin fetar ne politike e kane me pak se 5 perqind .Ndryshe nuk do te kishim Ramen kryeminister …..

 7. devis says:

  More qelbesire kur do te rifillosh botimin e gazetes Albania se me sa duket i ka ardhur momenti…

 8. artan says:

  Shaj e thirr sa te duash o Rrakip sepse je ne fund te kazanit dhe nuk te degjohet zeri.

 9. sopiqoti says:

  YLLI RAKIPI //Asgje me dhume se nje fshatar i rendomte nga Kolonja.

 10. Tarrasi says:

  Ylli Rakipi ky plak matuf qe vuan nga skleroza qenka prekur shume nga e verteta qe tha Rama.Ti Ylli je vetem nje bythe lepires.Te gjithe gazetareve qe ju permendi Rama nuk jeni kazan por plehra qe perziheni brenda ketij kazani te madh.

 11. Zhulsi says:

  Ylli Rakipi : pushti nr. 1 i televizioneve.
  Perveçse dallkauk per nga zanati. Ky a nja dy te tjere jane edhe me plehra se ca politikane.

 12. kapteri says:

  Kazani i pare ka qene gazeta “Albanija” e spiunit Ylli Rakipi qe do te mbetet ne histori si b…….lepirsja me e sofistikuar e S.B dhe Fshatarin Ersekar Y.Rakipi si njeriun me te afert te S.B dhe qe i sherbente per te spiunuar shoket. Tani e kane vene te lehe ne stanin e Irfanit alias LSI.

 13. t.n.t. says:

  Ke të drejtë gazetaruc sahanlëpirës D’ylli Rakipi. Qeni leh atje ku ha thotë populli. I shërbeve Saliut. Këtë e di mirë ti. Pastaj kujt i shërbeve dhe si shpërblim more një pronë në bllok. E mohon dot këtë. Por ti nuk je gazetar në shërbim të popullit, po kush të paguan më shumë, prandaj edhe populli tallet e nuk ta var. Mblidh opinionin në popull nëpërmjet një sondazhi dhe do shofësh kush je.

 14. Majlinda says:

  Rakip, nuk te ben pershtypje audienca qe shkruajne per juuu,sigurisht qe jo,arsyeja shum e thjeshte. Jujeni nje sherrexhi ku keni lobuar dhe ne mediat dhe programet e tjera televizive ne keq informacione te lidhura kryesisht me Edi Ramen. Nje felliqesire si ju,ku prezenca juaj dhe fytyres tuaj shprehin ate qe mbani brenda, ku urrejtja juaj eshte e stilit asnjanes. Keni kohe qe punoni ne emer te pazareve ate qe ne (sovrani)kerkojme ta shtypim ,ate qe ti me shum te tjere jeni vene ne dospozicion te oligarkeve qe te bardhen ta beni te zeze. Te jesh i sigurte se shum shpejt dhe ato qe paguan e zgjedhur ti si analiste do te largohen se ta njohin mire shtyllen kurrizore. Je nje qesharak ne emisione,ku reputacioni nws 24 do largohet si nje kanal i peshtire per tu pare e informuar. Plehre.

 15. Beni says:

  Te gjitha komentet ishin te sakta ,tregonin edhe njehere degjenerimin e mediave te blera dhe funderina kazanesh e legenash si ky Rakipi, fshatar i pagdhendur. Te ishte ndonje njeri me dy pare tru ,duke lexuar ne portale te ndryshme keto opinione super negative e poshteruese, do te linte punen e do te fshihej gjekundi nga turpi, por jo, ky i pertyp te gjitha per hir te parase .Tuuuuuuurp.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *