Ish-gruaja e Shkëlzen Berishës një ditë para zgjedhjeve, mesazh të fortë shqiptarëve

24 Qershor 2017, 15:12Politika TEMA
Ish-gruaja e Shkëlzen Berishës një ditë para zgjedhjeve,

Sadije Berisha, ish-bashkëshortja e Shkëlzen Berishës, djali i ish-kryeministrit shqiptar ka shperthyer me një postim lidhur me zgjedhjet.

Në faqen e saj në FB, duke postuar një foto me dele, ajo shkruan se shqiptarët nuk votojnë për asnjë program partie, nuk i njohin drejtuesit, ndërkohë që ata fare pak  që kanë kuptuar të vërtetën nuk do votojnë sot.

Në fund sipas saj, vetem do ikë një i korruptuar për të ardhur në pushtet një tjetër.

Postimi i Sadije Berishes:

Neser eshte dite votimesh ne Shqiperi:

fatkeqësisht shumica- nuk do votojnë për program-ata nuk i dinë qëllimet e vërteta të liderit që votojnë

– ata nuk njohin asnjë lider personalisht-ata besojnë verbërisht atë cka i ushqen media dhe premtimet boshe të lidereve

– ata ndjejnë nevojën ti përkasin një grupi, ngjyre, apo kauze, se nevoja për të qenë pjesë e një tribuje është pjesë e ADN tonë

– ti përkasësh një grupi për ti adresuar fajet për dështimet dhe varfërinë e tyre grupeve të tjera

– pa e kuptuar që kjo është ajo cka duan liderët në mënyrë që te kenë pushtet mbi ta

-asnjë lider që votoni sot apo gratë e tyre sduan tja dinë për të ardhmen e Shqiperisë

– ata shqetësohen për pushtetin e tyre që do të thotë para dhe anasjelltas. Ata pak që kanë kuptuar të vërtetën nuk do votojnë sot.

Pjesa tjetër fatkeqësisht do vazhdojë të ndjekë turmën e verbër dhe injorante drejt qendrave të votimit me mendimin se po ndryshojnë të ardhmen e tyre.

Nuk po e bëjnë. Ata thjesht po zgjedhin një lider të korruptuar në vend të një tjetri.

Zoti ju bekoftë ( mëshiroftë ?)

41 komente në “Ish-gruaja e Shkëlzen Berishës një ditë para zgjedhjeve, mesazh të fortë shqiptarëve”

 1. Tonini says:

  E ne se ka nje shembull te shemtuar se si nje qenie e gjalle shkon si keto delet jeti moj mender zonje. Je ti qe ke bere per burre kushuririn tent te nje gjalu per te qene afer Liderit. Je ti shove ne shtrat me gjekun tend dhe linde dy femije nga incesti, mjafton te ishe prane Liderit. e te tjera e te tjera.
  Shqiptaret jane me shqiptare se ti dhe me te mencur nga ti dghe me dinjitoz se ti. Ti ke nje merite qe per shkak te afeisise me Liderin po han milionat e dollareve te asaj kohe te ketyre njerezve qe ti i quan dele.

  1. Grigor says:

   Kush asht ki Lideri bre burre i dheut? A je tuj folë për Enverin a? Ti nuk qenke tuj rrue per vedi, por t’i paska marrë zoti ment.
   Tonin djali, koha e idhujve ka hikë. Liderat kanë vdekë.
   Prej vitit 1991 e deri ç’tash, Amerika Britania dhe Franca kane ndrrue kryeministra dhe presidentë, kurse ti ke mbetë hala ke lideri idiot që adhurohet prej idiotëve.
   Luj venit bre burre e mos u bej avokati I disa hajnave pa nder e burrni. Ata sot janë e nesrit ‘s’janë, por ky popull ka me kenë sot e dy mijë vjet.
   Mbas disa vitesh ka me t’ardhë turp prej vedit, ashtu sikur u ka ardhur atyne që kane qa per Enver Hoxhen.

   1. ARIU says:

    Grigor maloku!
    Se pari na rrufsh bythen per mendte qe ke.
    Se dyti mos ha mut shume.

  2. Goni says:

   Shqiptaret nuk degjojne se cthone delet. Edi Ramen e kemi pare se cka bere per Shqiperine dhe nuk mund te krahasohet me xhelatin, djalin e te cilit, ti vendose ta marresh ne shtratin tend. Zaten, xhelat i ati, xhelat i biri. Aq me keq kur vendos te flesh me kusheririn tend. Te dy jeni mbeturina. Gjak i prishur. Nuk mund te na japesh mend se cfare te bejme ne me te ardhemn tone kur nuk pate aq mend se cfare te besh me veten tende. Prandaj, marsh nga majat thembrat dhe ik e gjej ndonje kusheri tjeter qe te fkesh me te. Madje nuk do kesh nevoje qe te ndrosh as mbiemrin ne zyrat e qeverise.

  3. XheJ eN Bi says:

   Nuk kisha ndermend te komentoja, po me ngacmoi shkrimi I Sadijes.
   Ka nje te drejte kur popullin e ka has on me delet.
   Te gjithe popujt jane ” dele “,ose kane nje ngjashmeri me delet se te dy kane nga nje coban.
   Delet nuk e zgjedhin dot cobanin se ja vendosin te tjeret. Kurse nje popull e zgjedh vet ” cobanin”
   bile ka dhe avantazhin e opsioneve per te zgjedhur.
   Kurse Sadija nuk ka kaq kapacitet sa te dije te zgjedh.
   Dhe e dyta thirja qe ben Sadija per te bojkotuar zgjedhjet eshte shume e rezikshme per Shqiperine.
   Nese bojkotohen zgjedhjet dhe nuk formohet qeveria atehere vendi hyn ne nje spirale qe nuk do key stabilitet,
   krijohet kaos .
   Po Sadija nuk ka kaq mend per te kuptuar ,Sadija eshte djegur nga qulli dhe tani I fryn dhe kosit.

  4. Illyrian says:

   Na e mbushe mendjen Tonin.
   Shqiptaret votojne si tifoze.
   https://youtu.be/FVeAqlgjftU

  5. Lugati says:

   ka je ka shko mer tonin..o popull kjo mund te jete ajo qe shani ju…ajo spo thote voto kte voto ate…ene qe s’osht as gazetare as analiste…ka shkrujt gjone qe mendojne 35 perqind e shqiptareve…po ju e doni sesbon me i ngjyre..o bushatin o nazarkon o fevziun o ku ta di un o mecon o kimetja m’krah tjeter..a moret vesh o dele..kjo o m’rregull fare

 2. Tonini says:

  E ne se ka nje shembull te shemtuar se si nje qenie e gjalle shkon si keto delet jeti moj mender zonje. Je ti qe ke bere per burre kushuririn tend te nje gjaku per te qene afer Liderit. Je ti qe shkove ne shtrat me gjakun tend dhe linde dy femije nga incesti, mjafton te ishe prane Liderit. e te tjera e te tjera.
  Shqiptaret jane me shqiptare se ti , me te mencur nga ti dhe me dinjitoz se ti. Ti ke nje merite qe per shkak te afersise me Liderin po han milionat e dollareve te asaj kohe te ketyre njerezve qe ti i quan dele.

 3. ZOTI MESHIROFTE TE GJITHE KOPENE E INJORANTEVE SI PUNA JOTE
  Se te qelloj rasti te martohesh me nji maloqe – plehre ti,kujton se te gjithe jane njesoj si fytyrat kineze .

  votat vetem PS se .

 4. NjeQytetarOptimist says:

  Sadije, e ke kalin?!?! Mbaje fort dhe vazhdo jeten aty ku je.. Ka zot vatani aty mos ja qaj hallin. Ti ishe pjese e kazanit mediatik te familjes vrasese keshtu qe rri urte.. Shume njerez po dalin nga kazani dhe po japin keshilla si fillozofe..

  1. arbereshi says:

   Kush eshte kjo tyryfycke qe i shifka shqiptaret si dele.Kush eshte kjo grua plake qe gjeti ne moshen dyzet vjecare nje zavall si zeni njezet e ca vjec vetem se ishte djali i katunar BIRISHES qe po na boka thirje popullit se cfare duhet te bejme ? O ZOT meshiroji bucet qe ju hikin trute bashke me menopauzen

 5. Lennard says:

  Po si e nxirni kete personazh negativ ne skene???.Cfare vlere kane fjalet e saj dhe cfare perfaqeson Ajo???

 6. tr says:

  HIK MOJ TORROLLAKE ,SE NUK KA NEVOJE KY POPULL ,QE TI E QUAN DELE , TE MARRI MESAZHE PREJ TEJE .

 7. GK says:

  E vleresoj per kurajon dhe vertetesine qe Ajo, Sadija po e thote ne kete shkrim. Vetem ne SHqiperi votohet per PERSONIN, dhe jo per PROGRAMIN e PARTISE qe ato perfaqesojne. Te gjithe bejme gabime ,por kur nje dite ne ndergjegjen tende shperthen ajo cfare ke bere gabim ( KEQ) dhe e denoncon per ta korrigjuar ,rregulluar , gjithcka eshte e pranueshme dhe e respektueshme ne kete jete.

 8. Faro says:

  E tregove veten! Vazhdon lepimja!

 9. Ilir Kombi says:

  Ke pershkruar gje veten?! Apo sojin tuaj te shpellareve te degjeneruar?!…shko jepja leksionet deleve te tua ne shpellen e Pfifcit te Vicidolit.

 10. fieraku NGA ferrasi says:

  Ti si njeh mire shqiptaret e shqiperise
  Kur pash kete tufen me dele
  Mendova kjo femer nuk ka mend ad sa nje bareshe
  E jo me te percjelle mesazhe.

 11. Eni says:

  Lol,
  Po gruaja e Meros,c’fare mesazhi ka per zgjedhjet?

 12. Talles Ballgari says:

  Dele jeni ju ne Suedi o shkerdhat muti, na bo ti analisten e turmes, bastarde maloke pa personalitet qe te martuan qe n djep. per turme i ha mutin shqiptarve se t pakten votojn per interes te drejtperdrejte ekonomik. ju ne europe jeni rrotkarizu dhe votoni qe te vijn sirianet tju perdhunojn. mso t gatuash se ska me t mbajt as burri 3t.

 13. meti says:

  … Ik moj “KOQEVARE” boll me dhe shif KOSOVEN, as n’a duhen fjalet e tua … boll me se JU percate dhe futet degjenerimin ne SHQIPERI qysh ne vitet 90-te …

 14. Gaitano says:

  Tek nje film thuhet ,ciraku ben mire te beje punen e cirakut.diku tjeter thuhet,o popull dhe sadija flet ne emrin tend.e nderuar femer ,si ti,sikurse une patjeter,duhet te kuptojm,qe po mos sillte lumi I kohes leshteriket qe gezojm nga fati I padrejtesise se ndershmerise dhe I virtyteve,e sigurte o dije ne sdo kishim shanc te begerisnim per te dhene dije.mungojn Natasha Lakot o dije,po mos u merzit pse ste miratojm dot per te na ndricuar.

 15. Zara says:

  Sadie nuk e di pse i jep vetes nje rendesi te madhe, kur ne fakt per ne shqiptaret nuk perfaqeson asgje.
  Mos merr mundimin te na japesh mesazhe se jemi deri ne fyt me seren tuaj. Shqiptaret w dine shume mire se kujt do tja japin voten dhe kush ka ndertuar dhe ka mbrojtur interesat e tyre ne Ballkan dhe ne bote. Ti sadie je pjese e tepsise.
  Per ne eshte Partia Socialiste me Edi Ramen dhe djem e vajza te reja qe kane deshiren dhe vullnetin ta bejne kete vend.

 16. cc says:

  Sa di kjo Sadi-ja. Lum si na qe se kena ma ktu.

 17. Asus says:

  Sadije, me shqiperine ty nuk te lidhin delet po dashi. Ty te duken Shqiptaret si dele se te mungon dashi nates. Dashin Sadije, dashi te duhet, ai te mungon, ate duhet te kerkosh e per ate mund te flasesh me Shqiptaret. Gjej dashin dhe shqiptaret do te duken ndryshe e me siguri do flasesh ndryshe.

 18. lulashi says:

  Kush je ti qe na jep mend se nuk po e marr vesh. Do t’i tregosh shqiptareve se ke qene gruaja e njriut me te urryer, pjelle shpellave te Vicidollit, te cilin ti pa pike turpi e fute ne shtrat dhe tani te la si bucje rruges duke lehur qe te terheqesh ndonje zagar tjeter te tredhur.

 19. Nga Stockholmi says:

  O na hongsh MUTIN,o sadije se ma teper eshte e kot te harxhosh kohen me ty.

 20. E. Zoto says:

  Fatkeqesisht kjo zonja ka te drejte …. pavaresisht se kush apo cfare eshte.

 21. Vasil hunderi says:

  Ju popull me ngjashmëri bagtije së fundmi jeni rotkarizuar edhe nga trutë … !
  Ishalla e fiton Ramadani tju fusi edhe loqet nga mbrapa se hak e keni .

  1. Xen deledashi says:

   Po ja do votojmë për ty o kokeloqe

 22. TRAPI says:

  TY ME TE MARRE ZENI PRAPE DO NA SHASH NEVE..TI DO HAJDAR E DAJAK…A KE NDER MEND ME PJELLE PRAPE ME TE DASHURIN E RI…

 23. BALLISTI says:

  Shko moj shure e mutit,domethene kur ishe e martuar keshtu mendoje me shkerdhatat berisha qe kishit te benit me dele o te qifte kina rrobte ku i ke

 24. lato says:

  Ka rendesi qe nuk do te fitoje me nje malok.

 25. Shqipetar i vertete says:

  Vetem per faktin qe merreni me personin dhe jo me ate cfare thote vetem sa e perforconi qe jeni dele.Ne fakt t’ju etiketosh si dele ju ofendon te gjithe bagetite sepse ato jane te detyruara te ndjekin barin, ndersa ju i ndiqni hajdutet me zell personal edhe pse e dini shume mire se interesi i tyre i vetem eshte tju vjedhin sic ju kande vjedhur per cdo dite ne 27 vjet!Ndaj nuk bie dakort me zonjen qe ju etiketon si dele, sepse ky krahasim eshte fyes per delet e gjora!!!Nuk ekziston ende nje fjale per t’ju pershkruar ju qenie te peshtira qe me tifozllikun tuaj vazhdoni mbani ne kembe nje rregjim qe ka vetem nje qellim, t’ju rrjepi e shfrytezoje deri ne palce…Bashkohem plotesisht me mbylljen e letres,zoti ju meshirofte ju krijesa profane.

 26. LORA says:

  Sadija ka shkrujt fiks perceptimet qe mori ne nahijen kusaro-kriminale dhe antishqiptare shqup-se.
  Kush ka ngel mangut per mendte e sadijes?????Patjeter qe ithtaret e nahijes ku sadija e gjelliti fort mire parate dhe pasurine e shqiptareve.
  Mero vellai,si eshte puna qe ne vigjilje zgjedhjesh ti e nxjerr kete grun ,,,,,? A mos ndoshta me “kasavetin” e saj per pushtetin e humbur po don me n’a tregu shtegun ku perfunduan valixhet metalike te zenit,,,,pas humbjes traumatike te 23 qershorit 2013????

 27. Nik says:

  Gazete legene qe nxjerr opinionet e ketyre buceve ,…

 28. qerosi says:

  Kush je ti moj plehre qe i jep mend shqiptareve.

 29. Xen deledashi says:

  Smund te japish mendt ti qe u shkerdheve me kushuririn, sado i larget

 30. Emigranti says:

  Sot s’duhet me u marr me ish-et, kjo nuk vlen asnje grosh megjithse do me na u shfaq si me e mencmja e botes.Nje mut truthare eshte .Po do e kete ndonje hall e shkreta se o tu e krujt fort me qeramidhe.

 31. Valbona says:

  Te kishe vec pak mend. , do te dije te zgjidhje nje burre te sakt , do te kuptoje se shqiptaret skane nevoje per mendje na ti

 32. Help ! says:

  Po Karmina ku i ka delet?
  Duam te lexojme mesazhin qe blogerja milionere Karmina i jep popullit shqiptar per votimin.
  A duhet te veshim kepuce me taka per te shkuar ne votim apo nje pale shapka design por me gisht jashte jane me afer partise demokratike?
  Po meshkujt te vijne me pantallona te gjata apo te shkurtra?
  Ne kemi shume nevoje per ju çingie, zonjat e zonjushet me te nderueme te kombit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje