Veliaj: PS 18 mandate në Tiranë! Jam i kënaqur, ishte një referendum për mua

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka folur sot në emisionin “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili në News24 për rezultatin e zgjedhjeve në Tiranë, ku Partia Socialiste, përfaqësues i të cilës është, mori 18 mandate deputetësh.

Sipas Veliajt, këto zgjedhje ishin një referendum për të dhe vlerësim për punën që është bërë.

“Jemi të kënaqur me 18 mandate. Ishte dhe një referendum për mua dhe një vlerësim për çka kemi bërë në Tiranë.

Kërkova një notë vlerësimi dhe për vete, Tirana na u përgjigj shumë bujarisht. Njerëzit janë bërë më pragmatistë. Shohin nëse i del llogaria e familjes së tyre”, tha Veliaj.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Veliaj: PS 18 mandate në Tiranë! Jam i kënaqur, ishte një referendum për mua”

 1. Me modest lali says:

  Je i mire nuk diskutohet! Pak me modest! Lere te nenkuptohet Lali! Ji pak me euroatlkantik jo shqeto si shqipot! Vazhdo sic e ke nisur!

 2. Litari says:

  O fare Erjoni!
  Atehere lind pyetja: sa vjet ishe kur vajte ne greqi dhe sa vjet punove ne rruget e greqia…
  Sa vjet ishe kur vajte ne Amerik dhe sa vjete apo muje qendrove ne Amerik….Sa vjet ishe kur fillove politiken ne Tirane, me ndimrn e baba-Sorosit-komunist….
  Diplomat Kane “NUMUR”
  A mundesh te ne tregoshe “DiplomT ”
  Ne kerkimet tona …ju nuk egzistoni ne asnje dekument….Po ne Kallicin e Cikagos vetem nje simester keni kryet domethen si diplomat e Plepave ….Si ne kohen e Enverit per tre muaje beshe “sekretar partie””

 3. Agim Kraja Rr,Memo Meta pall,173 ap,13 Tirane says:

  A doni me per Belulin e ka fjalen per VELIAJN,

 4. Litari says:

  O fare Erjoni!
  Atehere lind pyetja: sa vjet ishe kur vajte ne greqi dhe sa vjet punove ne rruget e greqia…
  Sa vjet ishe kur vajte ne Amerik dhe sa vjete apo muje qendrove ne Amerik….Sa vjet ishe kur fillove politiken ne Tirane, me ndimrn e baba-Sorosit-komunist….
  Diplomat Kane “NUMUR”
  A mundesh te ne tregoshe “DiplomT ”
  Ne kerkimet tona …ju nuk egzistoni ne asnje dekument….Po ne Kallicin e Cikagos vetem nje simester keni kryet domethen si diplomat e Plepave ….Si ne kohen e Enverit per tre muaje beshe “sekretar partie”” ………

 5. Litari says:

  O fare Erjoni!
  Atehere lind pyetja: sa vjet ishe kur vajte ne greqi dhe sa vjet punove ne rruget e greqia…
  Sa vjet ishe kur vajte ne Amerik dhe sa vjete apo muse qendrove ne Amerik….Sa vjet ishe kur fillove politiken ne Tirane, me ndimrn e baba-Sorosit-komunist….
  Diplomat Kane “NUMUR”
  A mundesh te ne tregoshe “DiplomT ”
  Ne kerkimet tona …ju nuk egzistoni ne asnje dekument….Po ne Kallicin e Cikagos vetem nje simester keni kryet domethen si diplomat e Plepave ….Si ne kohen e Enverit per tre muaje beshe “sekretar partie”” ………

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *