FOTOT/ Tmerr në Rusi, 23 vjeçari qëllon me thikë njerëzit në rrugë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 11:20 në qytetin Surgut në Rusi.

Një person ka qëlluar me thikë 8 persona në rrugë duke i lënë të plagosur.

Autoritetet lokale njoftojnë se autori i sulmit është 23-vjeçari Bobichel Abdurakhmanov i cili më pas  është qëlluar për vdekje nga policia.

Mësohet se 2 prej të plagosurve ndodhen në gjendje të rëndë për jetën.

Policia informon se personi që kreu sulmin kishte çrregullimi mendore dhe përjashtojnë se ku sulm ishte një akt terrorist.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F4E1000000578-4804644-At_least_eight_people_have_been_wounded_in_a_knife_attack_in_Sur-a-19_1503132864732-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F4E1000000578-4804644-At_least_eight_people_have_been_wounded_in_a_knife_attack_in_Sur-a-19_1503132864732.jpg","attachment_id":748672},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5B4B00000578-4804644-image-a-28_1503133736978-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5B4B00000578-4804644-image-a-28_1503133736978.jpg","attachment_id":748673},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435FA8EE00000578-4804644-image-a-55_1503138881538-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435FA8EE00000578-4804644-image-a-55_1503138881538.jpg","attachment_id":748678},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5B4700000578-4804644-image-m-30_1503133741949-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5B4700000578-4804644-image-m-30_1503133741949.jpg","attachment_id":748674},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5B5300000578-4804644-image-m-22_1503133547798-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5B5300000578-4804644-image-m-22_1503133547798.jpg","attachment_id":748675},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F550500000578-4804644-The_attacker_was_shot_dead_by_police_in_Surgut_at_about_11_20am_-m-45_1503133942534-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F550500000578-4804644-The_attacker_was_shot_dead_by_police_in_Surgut_at_about_11_20am_-m-45_1503133942534.jpg","attachment_id":748677},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435FA32300000578-4804644-image-m-59_1503139310322-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435FA32300000578-4804644-image-m-59_1503139310322.jpg","attachment_id":748680},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5DF300000578-4804644-image-a-46_1503134009315-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/435F5DF300000578-4804644-image-a-46_1503134009315.jpg","attachment_id":748676}]

2 komente në “FOTOT/ Tmerr në Rusi, 23 vjeçari qëllon me thikë njerëzit në rrugë”

  1. Shega says:

    Kudo Islam. U shofshin.

  2. nje lexues i zakonshem says:

    Ishte apo nuk ishte me çrregullime mendore , emrin e kishte ABDURAHMAN . Çudi , Rusia me 170 milion kristiane , rastisi qe nje myslyman na paska qene me çrregullime mendore dhe per çudi akoma me te madhe , ky i çmendur , perdori te njejten metode terrori qe perdorin shume nga terroristet ne Evrope , ate te vrasjeve me thike ?!?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *