Vasili, ironi me thëniet e Konicës: Koha e reklamës, s’duhet të çuditemi nga mediokritetet e vendit

Ish-kreu i LSI-së Petrit Vasili, aktualisht kryetar i grupit parlamentar të kësaj force politike ka risjellë në faqen e tij të ‘Facebook’-ut disa fragmente të shkëputura nga një shkrimet e Faik Konicës.

Mesazhi i ish kryetarit te LSI:

Faik Konica, Albania 1, 1909:

“Koha kur rrojmë është koha e reklamës, dhe nuk duhet të çuditemi kur shohim mediokritetet e vëndit t’onë të hidhen përpara, dhe përpara, dhe përpara, duke mos bërë vënt përveç për shokë në shkallë (të caktuar) mëndore të tyre.”

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/vasili-3-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/vasili-3.jpg","attachment_id":751592}]

1 komente në “Vasili, ironi me thëniet e Konicës: Koha e reklamës, s’duhet të çuditemi nga mediokritetet e vendit”

  1. Koba says:

    Per Like Floririn apo per Mona baxhellen e ke Fjalen???

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *