Rama mesazh një ditë pas qeverisë së re, qytetari: Mirëmëngjes o qerrata!

Kryeministri Edi Rama ka preferuar që ditën e sotme t’iu urojë mirëmëngjes të gjithë shqiptarëve përmes një fotoje, ku tregohen bukuritë e Kishës së Thethit.

“MIRËMËNGJES ?

dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë pamje spektakolare të Kishës së Thethit, ndërtuar më 1892 dhe ku At’Shtjefën Gjeçovi hapi 100 vjet më parë dhe shkollën e parë të shqipes për fëmijët e zonës ?”, shkruan Rama.

Edhe në këtë postim të ditës së sotme, nuk kanë munguar komentet shpotitëse të qytetarëve. Një prej tyre, teksa i uron Ramës “mirëmëngjes”, i shkruan se me shumë gjasa do ta shkatërrojë vendin.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/komenti-7-150x148.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/komenti-7.jpg","attachment_id":754081},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/ram-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/ram.jpg","attachment_id":754082},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/Ramaaaa-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/08\/Ramaaaa.jpg","attachment_id":752965}]

13 komente në “Rama mesazh një ditë pas qeverisë së re, qytetari: Mirëmëngjes o qerrata!”

 1. sapa says:

  Nga nje ane edhe nuk ka faj.Politika i ngjet nje anije piratesh.Sigurisht qe ne kete anije ka edhe ndonje element pozitiv por ne fund te fundit jane te gjithe pirate dhe motoja e pirateve eshte Grabitja.Cfare mund te beje kapiteni?ai nuk mund tju thote pirateve :qe sot nga kjo dite do dorezojme cfare kemi vjedhur dhe do behemi te ndershem!Ky ka edhe nje problem:mendon se duke ju derguar shqiptareve ndonje fotografi po i prek ne seder dhe i ben sentimentale.Jo more kapiten,nuk ju hyjne ne sy shqiptareve as bulevardet e bukura as malet shqiptare se ato aty do jene nuk i luan kush ,shqiptaret do jene te kenaqur vetem po tju dergosh fotografi te pirateve shteterore me pranga ne duar,Cdo gje tjeter eshte pa vlere.

 2. loni says:

  Bravo,shume bukur,shume e bukur dhe historia qe ka ndodhur tek kjo kishe ,At SHtjefen u mesonte femijeve shqip

  1. QylafiPilafi says:

   Lere historine po krenohu me Rambo2 dhe edscobaret e rilindjes.

 3. iski says:

  Qeveria ka nje plan afatgjate antiIslamik, e cila si shume qeveri tjera pro “perendimore” eshte pjese e polotikbersve global antiIslam.

  Nese do jesh pjese e qeverise Rama, kushti i mjaftueshem eshte te jesh i krishtere ku me shume se gjysma e ministrave jane te tille, ndersa nese ke nje emer ose mbiemer mysliman atehere domosdoshmerisht duhet te kesh rrenje ateisto-komuniste per te qene ne kabinet. Kjo eshte nje formule e menduar super mire, dhe haram vota atij qe sadopak e quan veten besimtar musliman qe shkon i voton keta derra…

  1. Populli Shqiptar says:

   Nga Meka e ke bere kete shkrim mer tyc Vicidoli?

 4. J says:

  Edhe Bërisha i mëson fëmijëve … me vjedh.

 5. rrema says:

  O lideri boteror! Ti je numri 1 .Jane 100 vende bosh,pastaj vjen Tramp ,Putin ,Merkel.Nxirr nje foto me zjarret,te pakten vetem nje here

  1. Edi Rama says:

   nuk nxjerr fotografi me zjarre o RRem se nuk me pelqejne fare dhe i kam shume inat. Shko kerkoja Ilirit me Salen se ata i kane fort qejf.

 6. Bozen says:

  “iski” e ke shume gabim, nuk mund ta mbush mendjen ty se miza te paska ikur dhe kosheren e paske bosh. E rendesishme eshte qe ai qe drejton vendin pa dallim feje te jete i zoti ne drejtimin e vendit te tij. Me duket se ti qenke ushtar i ISI-t.

 7. Bushi says:

  Se si do qeverise Rame me kete qeveri,ai e di vete.Nuk eshte nevoja fare t’i japin ment te tjeret,se ai do realizoi planet e ketyre kater vjeteve.Per t’a ndihmuar as qe behet fjale,se opozita mezi po prete parlamentin ne shtator,te zbrazi topat qe i ka mbushur qe sot.Ajo do hidhet furishem mbi qeverine dhe Edi Ramen,per t’ja nxire jeten,per t’a penguar ne punen e tyre.Kjo eshte e ditur.Por edhe qeveria dhe Rama,nuk duhet te indinjohe fare nga keta ujqer,çakenj,hiena,qe nuk dine gje tjeter,veç te shqyejne e te hane mish.Populli eshte me Ramen dhe do e mbeshtese ate.Berisha,Bashbukuroshi,Monika,te mos mbajne shprese ne votimet e ardhesheme, se do te turperohen keq e mos me keq.

 8. Ku kemi rene? says:

  Keto komente per mua jane simibol i mjerimit mendor.
  Ne Shqiperi pasi te bejne “prift” kthehen e te “rruajne mjekren” … por jo shumica kryesisht ata qe ushqehen qyl.
  Mbase dhe te frymezuarit e Lulushit qe zbuloi rrenjet komuniste qe kabinetit.
  Ndersa ata te Vasil Petritit qajne per te tjera motive. Prisnin te shtoheshin shushunjat ne administrate.

 9. adriatku says:

  te jepni mend eshte e lehte,por per te bere vete ate qe duhet nuk mund ta beni
  Ju te gjithe ju jepni mendje e dhe botes,Americes Europes ,etjera por jeni te gjithe te zbrazur
  Anadollak, Torollak,Mendje medhenje dhe shume dembela
  Bota nuk i ka ndertuar shtetet dhe qeverite atje ku ju doni te shkoni se eshte me mire per 25 vjete
  por per shekuj te tere
  Prandaj lereni Ramen dhe qeverin te bej punen e tyre dhe te vendosi regulla ne ate shtet te coroditur,lerini njerzite te vazhdojne jetetn dhe punen e tyre Boll me kazanin Mediatik dhe llafet,por pune,pune ,pune dhe vetem pune dhe jo llafe dhe dembelizem

 10. Alban Dardani says:

  … Ky messzh i KRYEMINISTRIT RAMA -2 .
  Shpresoj te jete shum domethenes. Ai besoj te jete. vazhdim thirrjes tij kur mori per here te pare detyren e KRYETARIT TE BASHKIS Tiranes — ” KTHIM NE IDENTITET ”
  …. Kam shpresuar se kjo nuk do te ishte vetem per prishjen e ndertimeve pa leje.,.., por do te shtrihej ne tere gjeresine dhe thellesine e identitetit e te trashegimise historike – kombetare.,
  ….. Ajo,KISHEZ SIMBOL, ne thellesine e atyre Alpeve Kreshnik. Me con tek …..”U Donih Gjonih, ibri i Gjek Buzukut….”, pse jo,edhe me tej…… Asaj duhet ti bashkohet edhe kisha autoqefale e NOLIT ne Juge te Shqiperis .Pse jo ne MANASTIR., ne SHKUP apo PRISHTIN
  …. Per 50 vjet u edukua.nje brezni e tere ateiste. Sot ,rreth 70% e popullates eshte.e tille si dhe laramane.(me besime te perziers)
  …. Ne menyre te natyrshm , pa sforcime e nxitje te luftes fetare, shqiptaret vete ose femijet e tyre duhet te shkone edhe drejt identitetit fetaar.
  …. Te shpresojme se qeverisjet e ardhshme do tu rikthejne shqiptareve cdo gje te mire e me vlera panvarsisht regjime qe u perkasin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *