Paralajmërimi i Astrit Patozit: Kjo mund të jetë hera e fundit…

Nga Astrit Patozi

E bën mirë që i mbledh ministrat e padekretuar ende, qoftë edhe në takime informale, sepse besohet që çdo konsultim apo debat është më mirë se sa t’i dish dhe t’i bësh të gjitha vetë.

Por që i nxjerr në TV dhe prodhon kaq shumë lajme dhe thashetheme për to, kjo nuk shpjegohet dot me logjikë normale.

Sepse të gjithë e dinë se kur qeveria të votëbesohet, nuk do të ketë më, as lajme dhe, as njoftime, si për mbledhjet, ashtu edhe për vendimet e saj.

Por gjithcka do të rrotullohet dhe qendërzohet rreth asaj që do të thotë dhe më pas do të ekzekutojë “timonieri” i vetëm i Republikës së Re. Marrëveshja e 18 majit ia bëri edhe këtë të mirë Shqipërisë. I shtoi ndriçimin dhe frymëzimin udhëheqësit.

Ky është rasti i vetëm në botë, kur seancave stërvitore të një skuadre i jepet më shumë rëndësi se sa ndeshjes.
Ndaj mbajini mend mirë këto pamje, se mund të jetë hera e fundit që i shikoni ato burra dhe gra si ministra, pavarësisht se me veshje jozyrtare, duke hyrë e dalë, jo nga zyrat e shtetit, por prej hoteleve turistike.

Që prej të hënës ata mund të kthehen të gjithë në identitet, si figurantë të një qeverisje tërësisht personale,” shkruan Patozi.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Paralajmërimi i Astrit Patozit: Kjo mund të jetë hera e fundit…”

 1. Gjini says:

  “Republika e Re” ishte e Lulit tuaj, o Patozi i Berishës. E ke humbur fare, si Xhaferri simiten.

  1. Kujtimi says:

   Patozi eshte nje llapaqen qe nuk ka shok
   Mos ja vini ne vesh
   AQ di te beje

 2. lori2 says:

  Eh mor Tit Tozi! nuk ke c’i ben gomarit dhe i bie samarit. Nuk te takon te paragjykosh, se mbahesh per burre me ca mend…shih ato koalicionet me Koken e Madhe te LSI, qe na del si shpetimtare e kombit dhe therret per protesta lufte. Nuk te bejne pershtypje ty keto çjerrje, mor Tit Tozi?

 3. Meta ik says:

  Patoz ti nuk ishe i suksesshem kunder Bashes jo me te flasesh per Ramen, Rama eshte i votuar nga shqiptaret, kurse Basha ta futi sa krahu. Ik merru me Bashen sepse edhe Rama nuk ta fut

 4. Daku prej momli says:

  o Patoz ore Patoz , me atë gojë limontoz….kau – pelës you understand ? O Daku ke ngatrru trenin e Fierit në kohën e Salës kur boje qefë , me trenin e Ferrit që po vjen për tju morë zvarrë……Prenej zgjohu pa zhurmë , lajë sytë dhe bohu gati për mësim .Dhe atje të dëgjosh , mësosh e mase të jepët rasti mbasi të keshë dhonë provimet pa mik, mos morësh na i copë letër me resmen tate, që di të bosh na i punë ashtu si duhet.

 5. BE says:

  Me kete sjellje na tregon se mbetesh nje provincial smirzi e ziliqar.

 6. Koba says:

  Ti mor Patoz e ke pesuar si pune e atij qe nuk kishte cfare ti bente gruas se vet Rospije ,pa ama merresh me Gruan e Komshiut: Jo po Hyri ,Jo po Doli!!!.Merru me Lulken O derdimen se e Shkaterroi teresisht PD .As Shenje OJQ nuk ka per te lene.

 7. astrit says:

  O Patoz. Meqenese “fitove” luften me Lulken, tani i je kthyer Rames. Ore, nuk e ke kuptuar akoma se tani je vetem nje ish dhe nuk ka fiershkellen me njeri, eksizton apo nuk ekziston.

 8. Populli says:

  Patoz, te kam rixha, mos lexo me me poshte po lexo vetem komentet e Gjinit, lori2, Meta ik, Daku prej momli, BE dhe Kaba dhe, neqoftese nuk je cmirezi, merri per keshille cfare te thone te siperpermendurit. Neqoftese je cmirezi, sic zakonisht je shpallur, i tille do mbetesh, i pandreqshem. Te fala nga Populli i Vores.

 9. Ladi says:

  Patozi, nje dredharak i vogel qe do te duket inteligjent i madh… E pame ne kohen e cadres, e ftuan bota e qyteteruar, por ky u fsheh, tamam si nje brejtes…

 10. Toni says:

  O Patoz Kok Kavanoz. Po ti i ke bere hije Berishes, kryeminstrit me te lig qe ka pare ndonje her kjo toke. Hajde mbushu budalla.

 11. guri says:

  Akoma shkruan zotrote\\\\\\\\\\\\\\\\/\\\\po cfare shkruan ,kush i leon ti a i lexon komentet,apo shkruj se nuk i dihet.Ta kam shkrujtur dhe here tjeter gjej noj gazet te japi noj lek se te duhen.Rroga si ish deputet nuk te del se ke kalamoj per te mbajt ,nk i dihet do kesh dhe noj lulushe tani dhe te gjithe duan pare,sepse pa pare nuk ja jep muma babes.Qetsohu dhe rehatohu qeveria do punoj Sala dhe Likja ne grop do shkoj

 12. nari says:

  O Astrit Spiuni !

 13. Korçari says:

  Ky Patozi, edhe i dhjerë, edhe krenar.

 14. alphade says:

  O Pato-Zi , nuk di cfare profesioni ke ,por keshilla ime eshte
  ndiq shembullin e atij Qerozit Ylli ,i cili ,pasi deshtoi,ashtu sic
  ke deshtuar edhe Ti ne politike , vendosi te shkoi ne zanatin
  e vet. Nuk eshte per Ty politika,nuk ke kellqe. E shumta qe
  mund te besh eshte te ushtrosh prfesionin e nje mesuesi te
  8 / vjecares ,asesi ne shkollen e mesme ! U versule si luan e
  perfundove ne nje mingardhi. Aferim !!! By- by-……….

 15. Mondi says:

  Po lereni Astritin rehat,ju jeni te gjithe komuniste pa e kuptuar,nuk ben dem Astriti se eshte i mefshet,ai kishte frike te trokiste ne deren e Berishes dhe kur e dinte se Berisha ishte jashte shtetit.

 16. Anita says:

  Si eshte pseudonimi juaj z.Patozi?
  Lerini njerzit te punojne pa bere komente pasi kauza juaj deshtoj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *