VIDEO/ Rama uron “mirmëngjes” me Muzeun Arkeologjik, durrsakët kritik për Dakon: E betonizoi, bëni diçka…

Kryeministri Edi Rama ka uruar “mirmëngjes” për të gjithë ndjekësit e tij në Facebbok me disa pamje nga Muzeu Arkeologjik i Durrësit.

“Ju uroj një ditë të mbarë me këto pamje të rilindjes së Muzeut Arkeologjik në Durrës, ku nga zero vizitorë e zero të ardhura në 2013, pas restaurimit dhe çeljes për publikun më 2015, është vizituar mesatarisht nga 8,334 vizitorë çdo vit, duke gjeneruar edhe mbi 3 milionë lekë të ardhura” shkruan Rama.

 

Ka mjaftuar vetëm kaq që durrsaket të shprehen kritik ndaj punës së kryebashkiakut Vangjush Dako.

Disa nga komentet:

Ca muzeu me amon ti pse hap plage apo harrove qe vangjushi ka betonizu gjysmen e historise

Te falenderojme per muzeun z.Rama por per betonizimin e duresit dhe mosfunksionim te institucioneve te qytetit ke te falenderojme…??

Mbrekullia vet per kete qe ke publikuar zoti kryeminister…por un si banore durresi kam dicka shqetesuese per punen e plehrave…cdo dark po na mbyten era keqe ketu ne qytet te durresit …si duket durresit i mungon nje landfill perderisa po digjen plerat …dhe ky problem per mua esht shum i madh jetik mund te them se shkaktohen shum probleme shendetsore per te gjith ne qe po jetojm ketu…Ju lutem beni dicka per kete zoti kryeminister …

Trashigimine e betonizoi Vangjush Dako. Mos bej sikur ta ndien ty apo Vangjushave te pangopur.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *