REPLIKAT/ “Fronti i Bashkuar Opozitar”, Rama: Hajduti që thërret kapeni hajdutin. Mua më merrni të keqen….

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me disa qytetarë në faqen e tij në Facebook.

Shefi i qeverisë është pyetur nga qytetarët lidhur me një sërë çështjesh ku nuk kanë munguar edhe komentet lidhur me situatën e tensionuar në vend.

Replikat

Qytetari 1: Policine e shtetit e kane baltosur ato faktet prej 420 faqesh te GDF dhe nuk ka nevoje as per Rame e as per Front opozitar t’ua tregoje shqiptareve. Shqiperine Kolumbi e bete ju dhe policia me ne krye Tahirin.

Tani ta gezojme te gjithe, bashke me ty dhe parrullat boshe idiote qe poston perdite.

Edi Rama: Rezarta, po te merrej populli dhe politika italiane me miliona e ndoshta miliarda faqe pergjimesh te krimineleve, qe aq sa mund te thone te verteta aq dihet boterisht se jane edhe manipulatore te lindur per te treguar se sa shume njohje e influence kane deri lart, te siguroj se ne Itali s’do kishte mbetur me politikan, gjykates, prokuror, pa dale i lidhur me krimin dhe sa per Kolumbine, une nuk e di se cfare shkolle apo dijenie ke ti per krahasimin qe ben, por te siguroj qe te krahasosh Shqiperine me Kolumbine eshte njesoj si te krahasosh diten me naten!

Qytetari 2: O edo nuk ti kemi dhene votat per tu marre me opoziten qe perfaqesohet nga “21 janari” ,”gerdeci” ,”rruga e kombit ” apo “7%”. Problemi eshte se corba po gatuhet nga tepsia juaj

Edi Rama: Eno, faleminderit qe me ke dhene voten nese vertet eshte keshtu dhe ne nuk kemi tepsi ku po gatuhet ndonje çorbe, ne jemi ne nje lufte ku jo gjithcka shkon si duhet dot, ku jo te gjithe i’a dalin ta bejne si duhet ate qe u takon, ku edhe ne kemi bere e mund te bejme gabimet tona, por ku, fute mire ne koke: Ne jemi ne anen e duhur te historise dhe luftojme per qellime te larte e me deshiren e vullnetin me te mire!

Qytetari 3: nje gje duhet tna e thoni o Kryeminister a jan te sakta kto qe thuhen ose dilni e sqaroni te pakten neve votuesve te tu

Edi Rama: Une nuk jam as hetues, as gjykates Ada dhe çfare thuhet jane llafe kriminelesh, per sa kohe drejtesia nuk hedh drite te plote mbi gjithcka lidhet me keto llafe! Une di te them se une as i kam tradhetuar dhe as i tradhetoj kurre ata qe me kane besuar udheheqjen e ketij vendi dhe o e bejme ne, se bashku, kete vend duke i zhvilluar me vendosmeri te gjitha betejat transformuese per Shqiperine, perfshire edhe luften e rende me krimin e me llumin e çerekshekulli qe e rrenoi krejt shtetin e drejtesine ne Shqiperi, o askush tjeter nuk e ben dot per ne! Dhe kush me ka votuar sot me shume se asnjehere duhet te jete i bindur se ka bere gjene e duhur per vete e per Shqiperine qe duam

Qytetari 4: Ore ca ja fut kot ti tallesh me njerzit ti apo ca ejjjjjj shqiptaret jan hallexhinj e jo budallenj shkarkoi e bej ate qe duhet per t bere . Sepse te tjerat ca kan qene e ca jane i dim mire

Leri kazanet ti po bej shtet ate ke per detyr

Edi Rama: Qori Qori, ti meso te flasesh me edukate njehere se nuk je ne klubin e Flamur Nokes dhe shqiptareve mos u qaj hallin se nuk ka qen qe leh qe t’u haje shkopin e arsyes, e mos fol ne shumes “i dim ne” se ti s’di asgje ne fakt ose nese di shko tregoje ne prokurori, mos ma trego mua po s’pate besim! Keshtu Qori Qori dhe here tjeter ketu, kritiko sa te te doje qejfi, po me ate ejjjjjj del jashte sic doli Flamuri nga parlamenti kur kujtoi se ishte ne klubin e tij

Qytetari 5: Populli thote :- me mire djepi bosh se sa dreqi ne djep..

Spastrim ne çdo strukture nga perkrahesit e krimit, ky do ishte zhvillimi me i duhur sot.

Edi Rama: Deri ne fund

Qytetari 6: Je kryeminister O Rama ke 74 deputet si mo raporton prokurori tek berisha dhe jo tek ti i merr videot ai dhe ta shantazhon nje polici te tere Dil e justifiko votusit e tu te pakten se po le nam

Edi Rama: Per cfare flet Jeta Ban se s’po te marr vesh cfare lidhje kane 74 votat me pyetjen tende?! Ndersa votuesve mos u qaj hallin se nuk kane nevoje per justifikime se i kane syte ne balle veshet ne vend dhe trurin ne pune

Qytetari 7: Shume urime per Kolumbine.

Edi Rama: Kujdes me pokerin Arjet se do lesh leket e femijes dhe mos merr persiper te besh ironi me gjera qe as i di, as i kupton, as ke lidhje fare! Dhe mesoje qe kjo lufte i duhet ketij vendi per ate femijen qe ke ne krahe, se kur ishte ti femije kjo lufte s’u hap kurre nga ata qe sot te kane mesuar ty Kolumbine!

Qytetari 8: ATA TE SHKARKUARIT JANE VIKTIM JU JENI TGJITHE TE NGATERUAR ME NJERZIT QE PO I

JAPIN NJE IMAZHE TE SHEMTUAR SHQIPERIS TONE

Edi Rama: Ti Zani me merr te keqen mua, se po te ishim te tere njesoj kete lufte qe kemi hapur ne ka kater vjet do e kishin hapur te tjeret qe sot bertasin si hajduti qe therret kapeni hajdutin!…


REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “REPLIKAT/ “Fronti i Bashkuar Opozitar”, Rama: Hajduti që thërret kapeni hajdutin. Mua më merrni të keqen….”

 1. Mondi says:

  Ky monstercqe e paguajme pefr tu marre me fb,
  Akoma flet per moral ky funderine…!

 2. sapa says:

  Kete fjaline e fundit e ke thene sakte o Rame!

 3. Leone-53 says:

  Kodosh: Deklarata jote e pasurise pas 11 vjetesh kryebashkiak i Shqiperise (bashkia-Tirane)-2500 dollare e pa shtepi!?… Pthuuu kryemaskara.

 4. zi says:

  Moni, mbeturinat dhe funderinat ,
  dikur te paret tane, thone,
  i mblidhnin, i benin shup dhe i hanin ose i ruanin per te nesermen.
  Moni mo monokel,ndaj mbeturinat nga vrasesit ,funderinat nga kriminelet ,
  te pa fajshmit me faj, nga tradhetaret, monalizea mu.

 5. FleteNderi says:

  O ti tiger c’a thu je msu ti n’koh te saliut I & 2 kush ka post duhet me u pasuru dhe kush nuk vjedh te kete turp sipas teje si i paaft. Shiko saliun qe u rra me pushk shqiptareve As Milloshevici nuk u ra me pushk shqiptarve nga zyra kupton ti mre tope qe kerkon t’na jepsh mend ne ketu. bej t’fala sals dhe lulit dhe bej gati sapunin per ta se po bije ere kjo pun ketu e 25 vjet or ti. behu mor deputet se ti je njish.

 6. katarakti says:

  A e dini qe po me behet shume qefi qe opozita po ia ben 8 me 2 ketij Zdapit tone. Se ka muaj e vite qe na çau trapin me basketet e tij apo me Juventusin dhe ku ta di une çfare tjeter. Po je kryeminister or te marrte mortja, nuk je me piktor rrugesh. Shikoni opoziten vrastare dhe shkaterrimtare te vendit. Per nje gardh, per nje peme apo per nje park ben namin. Ngre zerin ne kupe te qiellit, saqe thua se sa te mire dhe te dlire qenkan keta njerez. Neqoftese nuk e njeh historine gjakesore dhe shkaterrimtare te PD-se. Ndersa ky Palloshi i gjate e kalon kohen duke u zene me ordineret e lagjeve neper faqet e Facebook-ut. Ku i le mor haram te vraret e 21 Janarit, shitjen e Detit, vjedhjen e 200 milione eurove nga Rruga e Kombit ?! Si nuk u ngrite qofte edhe here te vetme t’iu tregonje vendin ketyre plehrave te PD-se per zullumet qe kane bere qe nga 1992-shi ?! J se si po t’i nxjerrin syte tani pas arrestimit te 2 krimineleve ne Itali. Dhe mire po ta bejne. Se je krejtesisht i papergjegjshem. Sikur te jesh nate e dite nen avujt e droges.

 7. Tresi says:

  Ka 25 vjet rrena, llum e krim prandaj dyshohet per kedo e per gjithcka. Po nese je dhe mbetesh, sic thua, ne anen e duhur, Hallall plako. Ky vend I vuajtur kerkon te ngrihet. Ca gjera I ke bere. Vazhdo!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *