Zbulohen informacione tronditëse për vrasjen e John F. Kennedy, ja çfarë thotë psikologu izraelit

24 Tetor 2017, 18:01Bota TEMA

Uri Geller, një psikolog izraelit, ka pohuar se ai ka ndihmuar CIA-n me hetimet e tyre ndaj vrasjes së John F. Kennedy dhe se ai ka bërë zbulime ‘tronditëse’ rreth vrasjes së tij.

Psikologu 70-vjeçar thotë se ai ishte punësuar nga një agjent i CIA-s në Mexico City për të hetuar nëse Lee Harvey Oswald kishte vepruar vetëm, ose kishte bashkëpunëtorë, kur ai vrau Presidentin John F. Kennedy në vitin 1963.

Geller pretendon se ai madje u takua me “Zonjën e Parë” Jackie Kennedy në apartamentin e saj në Nju Jork, për ta informuar atë për informacionin që ai zbuloi.

Geller gjithashtu shtoi se e bëri publike përfshirjen e tij në hetim, pas vendimit të presidentit Donald Trump për të nxjerrë në dritë mijëra dokumente që kurrë nuk kishin parë më parë për vrasjen e JFK.

11 komente në “Zbulohen informacione tronditëse për vrasjen e John F. Kennedy, ja çfarë thotë psikologu izraelit”

 1. Illyrian says:

  cfare zbuloi pra?

  1. Wendy B says:

   Hahahaha he pra cfare zbuloi?! Ndoshta i le ne zemer me na tregu heres tjeter.

  2. Bardhi Tolabi says:

   Po e gjete do marresh cmim,sepse eshte nje kuiz…Hahaha…

 2. Kevin says:

  Lajthiten gazetaret

 3. Emigrant says:

  Cfare jan informacionet tronditese? IDIOT

 4. Tung says:

  Ky ” juri- turi- furi” eshte nje rrote ka.iii qe bota ka vetem nje.Shikoni njecik intervistat e ketej rrotes.Flet gjithenje per takime me njerz qe sjane me ne jete.
  Nje ish i cias( ka vdekur),xhaki ka vdekur,etj idotizma.
  Tha qe ishte takuar me Arafatin( pas vdekjes),u pergenjeshtrua,tha qe me makell xheksonin kishte ca letra te pa- publikuara akoma( pas vdekjes dhe keto),u pergenjeshtrua.
  Ik e thyej donje luge thuaj.
  Beini nje provokim ju gazetaret…e po nuk ka per te thene qe jam takuar me enver hoxhen…njeri i mbaruar komplet…nga i gjeni?!

 5. i m says:

  Li Oswald-i nuk e vrau Keedin, aiu arestua dhe u vra pa dal negjyq, ku do te tregonte faktin qe ne mometin , kur u qellua Keedi, aiishte ne kinema. Por atij iu ngarkua vrasja sepse organizuesi i ate tatit

 6. Zigur Qarri says:

  John F. Kennedy,ishte kundra posedimit te bombes atomike nga Izraeli(me ndihmen franceze).
  Uri Geller(hebre) heton Lee Harvey Oswald,nese ka qene vetem!
  Lee Harvey Oswald vritet nga nje hebre Jack Ruby,per te qene i vetem.
  John F. Kennedy u vra,e pabesueshme qe nuk u gjet se kush ishte mbrapa,kush kishte interes.
  Ne fillim u fajesua Kuba(dikush ishte interesuar qe te shkonte hetimi ne kete drejtim),pastaj Mafia.

 7. Shemia says:

  Li Oswaldi u akuzua sepse orgaizuesi i atentatit e kishte ngarkuar te blinte armen dhe ta conte ne pozicionin e caktuar te tarraces se pallatit. Oswaldin e arrestuar e vrane para se te dilte ne gjyq. Pse? Sepse do te deshmonte me fakte qe kur u qellua Keedi ai kishte kohe qe qe futur ne kinema dhe shihte nje film. Kjo e vertete dote orietonte hetimin drejt personit qr shkrepi armen e vendosur ne tarrace. Madej do te vertetohej se plumbi qe vrau Kenedin nuk kishte dale nga tyta e armes se tarraces dhe do gjenej organizatori i atetatit me bashkepunetor Xhonsonin.

 8. tomsojeri says:

  Kan kaluar 54 vjet nga kjo vrasje aq e bujshme dhe e shemtuar per nje vend si SHBA,ku u vran Presidenti i saj dhe i vellai tij minister i drejtesis !Nje vrasje misterioze ,nje egzekutim mafjoz i organizuar dhe i mbuluar nga CIA me nje zinxhir vrasjesh qe te kujtojn kartel Eskobari !Ka 54 vjet qe heshtja ka mbuluar kte vrasje makaber ne sy te gjith ruzullit Tokesor ,nje vrasje pa pergjigje ,pa egzekutoret dhe organizatoret e saj !Makar te kish nje arsye te fort qe te justifikoj kte veprim ,por heshtja len te kuptojm, se ne kte shtet dikush tjeter udheheq e jo Presidenti qe zgjidhet ! Ky karagjoz dhe ky titull vazhdon te na mashtroj, si ktu e 54 vjet qe shkuan e nuk presim zbardhje ! Mos harojm se edhe Abraham Linkolm po keshtu u vra ne nje llozh teatri e akoma nuk esht plotesisht e qart arsya ! Nuk di cfar e shtyu kte Donald Trumf te “kruhet” me kte dosje, por sigurisht qe organizatoret e ktij atentati nuk jan te gjall ma me ne krye ish drejtorin e CIA se asaj kohe Hoover ,i hurit e litarit emri i te cilit mban mjaft vrasje e zhdukje personazhesh ! Le te shofim pra sa do ne “e mbush” mendjen hapja e kesaj dosje,qe me sa shof filloi me nje “deshmi” qesharake

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje