Vettingu, ambasadori Lu ka një mesazh për shqiptarët: Sot është një ditë shprese sepse…

“Sot është ditë shprese për Shqipërinë” deklaroi ambasadori amerikan Donald Lu ndërsa mori pjesë në ceremoninë e përurimit të godinës së vettingut.

Ndërkohë përfaqësuesi i Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Theo Jacobs tha se procesi i vettingut është një proces i gjatë dhe sfida.

Gjatë përurimit të godinës së vettingut, Theo Jacobs tha se përkushtimi i ONM nuk do të mungojë për të bërë operacionet e nevojshme në drejtësi.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Vettingu, ambasadori Lu ka një mesazh për shqiptarët: Sot është një ditë shprese sepse…”

 1. kurraci nga donbaci says:

  e mer e !
  ka 30 vjet qe po na thoni te njejtat fjal. shpres,perparim zhvillim liri demokraci …
  shum llafe shum. kurse njerzit po hajn njeri tjetrin si kanibalet.
  mos I besoni ktyre llafazanve te demokracis se ata genjejn. o njeres.
  vetem shtrengoni rripin mprihni dhembet qe te kafshoni edhe ju pjesen tuj,se ne kte bot s ka as liri as demokraci. por ka kush esht me I zoti te marri. ky ambasadori esht mashtrues se kshtu esht demokracija.
  kur I intereso ktyne I nxjerrin dhembet e tyre si prej peshkaqeni dhe coptojn ca tu dali para. te tjerve ju thojn “ju shpresoni”.
  shpresa s t jep gjo me honger.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *