EMRAT/ Vetting te Gjykata e Tiranës, verifikim 6 gjyqtarëve

14 Nëntor 2017, 10:52Kronika TEMA

Hidhet shorti në Gjykatën e Tiranës ku përzgjidhen për verifikim për shkak të Vettingut gjashtë gjyqtarë.

Në lupën e Vettingut do kalojnë dosjet e gjyqtarëve Brunilda Kadi, Brunilda Kashmi, Artan Lazaj, Astrit Faqolli dhe Bledar Abdullai.

Deri më tani Komisionerët e Pavarur të Kualifkimit kanë përzgjedhur 25 dosje. Ndërsa sot përzgjidhen 5 dosjet e gjyqtares Alma Brati. Këta janë 6 gjyqtarët e parë nga Gjykatës së Tiranes që do kalojnë në Vetting.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje