Operacioni “Forca e Ligjit” në Shkodër, Xhafaj: U godit njëri nga tre grupet kriminale

Goditja e krimit dhe grupeve kriminale po bëhet me një gamë të gjerë në të gjithe vendin, nga jugu në veri.

Për të gjitha llojet e krimeve, pa marrë parasysh forcën dhe ndikimin e tyre, ato po vihen para ligjit.

Kështu ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka përshëndetur aksonin e djeshëm të policisë në Shkodër, ku Forca e Ligjit goditi një grup që merrej me shfrytëzimin e prostitucionit.

Përmes një statusi në Twitter teksa falenderonte dhe prokuroren e çështjen, Xhafaj zbulon se janë edhe dy grupe të tjera kriminale që veprojnë në këtë qark.

Postimi i Xhafajt:

Tjetër ndëshkim në kuadrin e Operacionit “Forca e Ligjit”: një nga 3 grupet kriminale të identifikuara në qarkun Shkodër.

Përkushtim&profesionalizëm, sukses i merituar i policisë Shkodër&Forcave operacionale. Bashkëpunim efikas me prokuroren e çështjes.

Përgëzime te gjithëve!FLM! (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/xhafajjjjjj-150x150.png","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/10\/xhafajjjjjj.png","attachment_id":783086},{"thumb":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/xhafaj-3-150x150.jpg","full":"https:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/11\/xhafaj-3.jpg","attachment_id":800101}]

9 komente në “Operacioni “Forca e Ligjit” në Shkodër, Xhafaj: U godit njëri nga tre grupet kriminale”

 1. Nje qytetar says:

  Epo , urime o Xhaf´,por pse goditet vetem njerin nga tre grupet kriminale ne Shkoder ?!
  Po dy grupet e tjera , i keni lene per muajin tjeter ?

 2. Sandra Mekolli says:

  Dje nuk e donit task forcen sepse do tju shkepuste lidhjet me krimin o e dashur opozite. Sot nuk e doni se po ja u ben realitet.

 3. Mario Elezi says:

  Kjo eshte vetem levizja e pare imagjinoni se cfare do te na shikojn syte me vone. Super.

 4. Klodi sako says:

  Ky aksion duhet te kishte filluar me kohe qe te zhdukeshin njeher e mire kta te fortet, por me mire vone se kurre.

 5. Arber Sollaku says:

  Iku koha e te forteve , 97′ e shpiku sala. Socialistet do zhdukin kta gangot qe ishin te paprekshem nga flamur noka deri dje.

 6. Mark Lekgegaj says:

  Shembull qe me pune dhe vullnet gjerat behen te mundura.

 7. Klevis Sako says:

  Me vjen mire qe rendi edhe siguria i kan kaluar qytetarve. Per nje shqiperi me te mire per femijet tane.

 8. I says:

  O Karuc. Ne Shkoder nuk shkojne vetem me grupe por edhe me fise. Sa grupe e fise ka ne Shkoder qe bejne te gjitha poshtersinat. Informohuni me publikun. I dine te gjitha por kane frike te flasin.

 9. Fadil says:

  Le te shohim kush eshte next

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *