Artur Zheji: Brukseli na i “preu gjunjët”, na tha që mirë e kemi këtë çoban edhe për katër vjet. Do na dalin thinjat deri sa të iki Rama

6 Dhjetor 2017, 12:01Politika TEMA

Artur Zheji ka mbetur i zhgënjyer nga Brukseli zyrtar, pas pritjes positive që i bëri Ramës dhe pas premtimeve se në muajt e ardhshëm, BE mund të hapë negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë.

Është padyshim një flirt i ri, që Brukseli zyrtar sapo shpalli me kryeministrin shqiptar. Mbështetje e hapur, publike dhe pa ekuivok.  Madje me dekor dhe entuziazëm.

Mungonin vetëm fishekzjarrët dhe buqetat me lule.

Tejet demoralizuese për opozitarizmin në Shqipëri, i çfarëdollojshëm qoftë ai, politik, social, për interesa apo për ideale.

Junker dhe Mogerini, kanë tashmë një axhendë të shkurtuar dhe me sa duket nuk kanë kohë për të humbur me nuancime dhe ngjyrime.

Një vendi si Shqipëria, kuptohet rrumpalloland, ata i thonë nga Brukseli, se çobani që u zgjodh më 25 Qershor, Rama pra, pamvarsisht kontestimeve të blerje-shitjeve të votës dhe pamvarsisht bollëkut kanabist, që duket tashmë si një film i largët, është pra për Brukselin, çobani i duhur dhe ustai që meritojnë të kenë shqiptarët për 4 vitet e ardhshme.

Europa pra foli edhe kësaj radhe, duke mburrur një Reformë Drejtësie që ende s’ka filluar apo reforma të tjera që s’duken gjëkundi, duke na detyruar të fillojmë analizat tona edhe njëherë nga e para, për një balancim të domosdoshëm pushtetesh.

Nëse për Brukselin lluksoz, burokrat dhe të largët, Rama është çobani i duhur, sipas përshkrimit të zonjës Vlahutin, në Shqipëri ka probleme. Që lidhen pikërisht me vetëpërmbajtjen që duhet të ketë çobani-kryeministër, për mos-ushtrim arrogance dhe për mosprishje të vazhdueshme ekuilibrash në peshoren e pushteteve…

Të tjerat le të vinë ashtu si vinë… ky popull është mësuar, edhe ne të tjerët po mësohemi bashkë me të, vit pas viti dhe thinjë pas thinje…”, shkruan Zheji.(TemA)

73 komente në “Artur Zheji: Brukseli na i “preu gjunjët”, na tha që mirë e kemi këtë çoban edhe për katër vjet. Do na dalin thinjat deri sa të iki Rama”

 1. kujtesa says:

  Pse ankohesh Turi!
  Sipas teje,meqe nuk e do ti,patjeter dhe medoemos nuk duhet ta duan dhe te tjeret.
  Ose tjetra,kur te zgjidhet dikush qe ti e do,ne te tjeret cfare duhet te bejme?
  Ta duam me doemos?
  Sa per thinjat,mos u merakos shume sepse te kane dale me kohe e me vakt,biles sa me kujtohet,te kane dale qe kur e kishe mire me kryeministrat e tjere te ketij vendi.
  Mesa duket,e ke sindrome kete punen e ankeses!

  1. komunisti says:

   ;o zhuls o ligen o mashtrus o trap o sun gris o i degjenerum si familje o klush kurve o llapaqen o o oooooo sdi ca t,them tjeter ,, po mulle at hale se na cave trapin o tarallak shimpazeje , nuk e vendos ti as ata klysht e tu te pd/se dhe leshe/lis por be,ja dhe kshilli evropian pranej mos hani mut shum ti dhe opozita

   1. dritan shala says:

    mire ja bere legenit

  2. Toni says:

   Thinjat i ke more koke lope, nuk ka nevoje ti nxjerri Rama. Po ke do ti te jete ne pushtet Berishen apo Lulen qe punojne kunder Shqiperise? Edi Ramen do te kani ne pushtet deri sa tju bien qimet fare sepse ne do ta votojme perderisa ai punon per Shqiperine dhe shqiptaret. Ju te esatit vidhni vrer dhe helmohuni se aq na ben.

   1. neda says:

    Zoteri e ke gabim ,mos u pregatit per kete 4 vjecar, por per shume e shume me teper. A e shikon qe nuk ka opozite ne kete vend,sa me shume qe vendi shkon drejte zgjedhjeve te lira e te pamanipuluara, aq me shume rriten shanset qe Rama te rrije ne pushtet. Vec te tjerave Rama ruan dhe mbron vlerat tona kombetare,duke filluar qe ka Lufta NCL e deri te respektimi datave historike te vendit. Nuk besoje se kane me shans forcat politike qe shiten detin e kane nenshkruar marrveshje ne kundershtim me interesat tona kombetare, do te kene shanse te vijne perseri ne pushtet. Votuesit e sotem nuk jane ata te viteve 90 qe genjeheshin me “cekun e bardhe” e qe nen drejtimin e PD e shkaterruan cdo gje ne kete vend duke e cuar ne zero, jo zoteri sote ke te tjere votues qe veshtire se mund ti mashtrosh me duke u dhene nga nje these me miell. Sigurisht qe z.Rama nuk eshte i persosur,ka sa te duash gabime, por i mungon konkurenti ne tregun politik dhe kete nuk mund ta konkuroje as Luli as ndonje tjeter qe jane akuzuar per korrupsion

  3. I.Hoti says:

   ‘Zhelja’ i Zhejve thote qe do te na dalin ,thinjat’ deri sa te ‘heqin Ramen’…! Ky gomar plak i rrjellur e pjerdhur jo vetem qe eshte i ‘thinjur’..qe nuk eshte turp , por eshte nje semure qe nuk kerkon sherim! Zoti e ndihmofte !

 2. vang says:

  Nuk e ka vendosur BE Ramen edhe kater vjet, por populli.Ty po te shqeteson arroganca sepse sta var ty.Ti sa spo plas.Ti je i kenaqur qe ne Bruksel ti hedhi Rames gazetarja gramafon flamurin e droges???” Bravo gazetari Zheji e ke humbur sensin.

 3. junker says:

  o zhei ne perballjen me ramen coban e tregove veten ti ndersa rama tegoj se sa i zoti eshte ne artikullimin e mendimit gje qe ti si gazetar nuk … RAMA esht nje princ qe i kish munguar politikes shqiptare ju te tjeret jeni kazan

 4. Futja kot says:

  Sa pallosh qe je more Tur palla. Po plakesh dhe po mbetesh idiot i klasit te pare. Je nje megalloman, koke bosh qe te duket vetja i zgjuar, nje cmirzi qe perpiqesh te krahasohesh me Ramen, qe koqet i peshojne me shume se koka jote boshe.

 5. haxha says:

  Z.Zheji me duket se ky kryeminister nuk ta vare dhe e ke inat, por populli shqiptare nuk ka alternative tjeter se aktualisht nuk ka besim tek ndonje tjeter qe te jete me i mire se ky aktuali, kur te bindet se ka dale ne skene ndonje tjeter me i besueshem do ta largoje.

 6. Zak says:

  Edi Rama nuk eshte personi me i mencur dhe i ditur i Shqiperise por eshte kryeministri me i mire qe ka pasur shqiperia ne keto vite. Kur ti e quan coban me dukesh si ato qe e akuzonin se i mbante thonjte e palare (ato qe nuk e njihnin sapunin) kur dihet qe eshte qytetare me gjenerata.

 7. armand says:

  Ohhh me ne fund Zheji e kuptoi qe eshte dele.

 8. Kryeprokurore Argita B. says:

  Byrhqir i degjeneruar

  1. shqipetari i revoltuar says:

   me rop bythqir me rrop i trashe se ky zhej kurva nuk ka. Si ka mundesi qe ky moterqir i deformon fjalet qe tha Brukseli per Shqiperine i cili po hap drite jeshile per ne BE !!!!! Ky artur koktrash zheji rrinte si mut perpara atij perfaqesuaesit grek te AGIMI I ARTE kur ai shante flamurin shqiptar ketij funderrine Xheji i mbahej goja dhe nuk dinte te lidhte dy fjale qe ti pergjigjej atij evgjitit greko-turk. Ptuuuuuuuuuuu fare e shkerdhyer po ku ke ti fytyre te ofendosh EDI RAMEN more teveqel sahanlepires e berishes. EDI RAMA PO E BEN TE NJOHUR SHQIPERINE NE ARENEN NDERKOMBETARE mor ua qifsha rropt e familjes se sali turk berisha e fundosi Shqiperine e beri si Afganistani hale arabe.

 9. Flutura says:

  Nuk do te jesh me kur te iki Rama. Do te jesh i paralizuar edhe fuzikisht nga marazi qe ke ne shpirr. Me mire te mois jesh ti dhe ata qe mendojne si ty se sa te mos jete Shqiperia.

 10. faro says:

  Ky akoma nuk di se c’ka mbi koken e vet!

 11. MERQINJA says:

  Turo o i vjelle macje.O legen materniteti.Me fytyra si ti po humbasin besimin te Zoti.

 12. Cudia says:

  O Turo! A pastroi mire pare ajo radjua jote sot se keto studjot e tua vecse per pastrimin e pareve te te thereve eshte. Ti sherben si koqe kandari per te mbajtur peshoren ne pune. Populli ben sehir dhe shtyn kohen kur shikon ty ne kamera por jo se meson nga ty. Ti e di qe jemi popull me shume durim dhe thjesht e kemi shume te lehte te durojme dicka si puna jote.

 13. ilir says:

  Po mor Mulla Gomar, pse ne jemi te detyruar te degjojme gomarlleqet e tua. Mbylle gojen idiot

 14. Shqiptari nga Kosova says:

  Çère thu mer Tur..! Rama çoban..?!!! Po Rama edhe kur gerrhit ne gjum di me shume se ti..! Uh, uh , Tur.., lum si ti per mend qe ke..!

 15. fantoma says:

  Të gjithë Zagoritët, e kanë një dërrasë mangut, por Turit dhe Takut të Kiço Ngjelës, ju mungon i gjithë tavani…!

 16. Shpati says:

  Thoe troc,more zoti Artur..Qe une,opozita, me ne krye, Salen,Meten,Bashen,Monen dhe kulunine e uqerve, qe vine mbrapa,desherioni qe Shqiperija, jote e dashur,te mos futet, ne Europe..Nese sja thoni juve popullit,ai po e kupton shume mire..Ju ,me plot kuptimin e fjales, ini antikombetar…I takon, Rames,qe tani e tutje ti drejtohet popullit,dhe tja u beje te qarte, per perpjekjet tuaja te pa shpresa,qe beni per te ncire vendin..Nuk do tja delni dot..Ju ini kazan plerash,ashtu sic ju ka cilesuar, Rama..E ndoqa intervisten,qe ju zhvilluat me KRYEMINISTRIN..Turp per nje analist si ty,kur benje pyetje, te cilat, ishin ezauruar, nga te gjitha organet,dhe ti donje gjaja te zinjemat,Ramen..Dhe ai te percmoj, me buzeqeshjen e tij ironike..Mer shembull nga analiste te tjere, shume te ekulibruar, dhje shume te vertete..Mer shembull nga,gazeta, Tema,qe thote gjithemon te verteten..Mer shembull, nga gazeta dita dhe ca analiste te rinj..dhe te gjithe ju shembullin me te mire duhet ta merni Nga gazetari MERO BAZE qeeshte busulla e shtypit shqiptar.

 17. Alban says:

  Nese ti e quan kryeministrin coban, cfare emri duhet me te ven ty? Cfare te shkon pershtat ty, si te te therrasim? Cfare rrace dhe cfare gjaku qarkullon tek ty dhe monstrat si puna jote qe dalin kaq hapur kundra interesave KOMBETARE. Juve duheni tredhur…

  1. edi says:

   Alban! Ai burri qe i tridhte vdiq, nuk e la zoti edhe 50 vjet te tjera…… do ishin duke i ngrene mutin – qe nga Saliu e deri te Tur palla.

 18. harillaqi says:

  Ne verin e sateme vafsh o Artur Mutzheji,se ti je nje llapaqen qe nuk e ke shokun.Maskara e palaço je, dhe keshtu do te ngelsh.Na plasi bytha neve se te dalkan thinjat ty.Ti more maskara akuzon Ramen se ka shitur e blere vota ne 25 qershor.Por ti zoteni, ke ndonje fakt per kete? Apo ja fute kot si Basha dhe Berisha?.Edi Ramen nuk e vure ti kryeminister,as Basha me Berishen,por populli shqipetar,dhe ti je i detyruar t’a respektosh verdiktin e tij.O habut! Po i nxier vehtes bojen me keto shkrime prej psikopati.

 19. Albani says:

  Me vjen shume keq per kete njeri qe me qene se eshte prishur me shokun e tij te ngushte edhe neve nuk duhet ta duame kryeminister! Kjo eshte çudi e madhe me kete te vetequajtur gazetar dhe I vetshpallur mendje ndritur vetem se urren princin shqiptar Edi Rama.Artur te hedhesh poshte te gjithe kakat e Europes qe ndajne nje mendim me Ramen do te thote te keshe shume mangut dhe jo pak.Te urojme te zgjohesh dhe te thuashe nje fjale te mire per shqiperine nepermjet shokut dhe ish mikut tend te madhit dhe te vetemit Edi Rama. Edi Rama ju ka bere juve dhe shume te tjere si ju qe kur ju thoni “rrushi” Rama ka ngrene nje kosh prandaj ju themi mos mbeteni gjithmone gezhute qe del mbi uje por behuni koker se do ndjeheni me mire edhe me veten tuaj.Jo gjithmone thekerr dhe koken perpjete por quheni veten gruge dhe koken poshte.Keto gjera I di edhe ti Zhej por nuk te le cmira ti perdoresh dhe ndaj do mbetesh gjithmone shume I vogel.

 20. Mezhgorani says:

  Ky pseudo intelektual e thote hapur se ju prene gjunjet nga vendimi pro qe do te marre Brukseli per afrimin e Shqiperise me Bashkimin Evropjan. Ky dhe gjithe tradhetaret e ketij kombi , gjithe bastardet dhe bukeshkalet si ky, prisnin vetem zi per shqiperine.Na i lane -thot- per kater vjet kete coban mbi koke.Perseri drejt e ka, per kafshet si Zheji, lubonja etj , do jete coban , ndersa per pjesen derrmuese te Shqipetareve , qe e votuan , do te jete udheheqesi , qe prej kohesh i kishte munguar ketij vendi dhe i garantojne bastardet si zheji se cobanin do ta kene edhe per kater vjete te thera pas ketij mandati.

 21. Shqiptari optimist says:

  Zhej, shqiptaret do jene shume te qete pa ty neper kembe.
  Ske cben, do durosh edhe nja 12 vjet, Rama nuk iken, e do populli.

 22. #e vertete# says:

  ….po ik ore si s’ke turp…po sa e urren more …kaq inat dhe mllef ke brenda vetes sa nuk te bejne syte dhe goja nuk te thote nje fjale ete mire

  zhuls sec te duket vetja..
  ik ore mbushu

 23. Jimi says:

  Ti e di mire qe Ramen e zgjodhi dhe do ta zgjedhin shqiptaret, madje kete e vertetoj dhe e vulosi edhe Be-ja ne kete takim!
  E dime qe shume dhe bashke me ta edhe ti po ju pelcet zemra dhe sic thua edhe vete do te thinjesh ! E po ne gop te sateme vafsh ti me gjithe ata te tjeret, se nuk i pelcet kujt per ty! Me mire te pelcasesh ti dhe ata qe mendojne si ty se sa te pelcase nje popull i tere.

 24. Babkulla says:

  z Zhej sipas meje Rama seshte politikani me I zoti, se burri me I mire jo qè jo ( sikur e kemi nè shqiptaret konceptin per burrerine ) por kure shikon perball kazanin Berisha , jo ti dhe soji jot por nderkomtaret qe jane jashte çdo lloji konflikti interesi zene koken me duar dhe zhduken . Prandaj nè do te ndihmoshe shqiptaret demaskim te kazanit ne menyre qè TE vije nè krye te asaj partie njerez te devotshem ,alternative e besueshme per popullin qe te marin vatat dhe te shpresojme mos qeverisin me mire .

 25. Petrit says:

  Ci do floket ti more gjytyrym , Ty te ka lene mendja !

 26. KO KO. says:

  Ju që e mbani vehten më lart nga populi ose siç shpreheni në fund të kësaj me nder analize nuk jeni gjë tjetër veç vrasës së shpresës për Shqipëtarët .
  Ju Zheji jeni prototipi i sher budallait shpirt lig.

 27. Arlind says:

  Pere sa kohe ne Shqiperi te jete KurVa Kroate ,brukseli keshtu do te flase.
  Si mendoni ju diferenca me dy te tretat e cmimit te nje vile shkon vetem ne xhepat e Vlahutin?! E para qe u shqetesua nga “tymenaja” ishte Mogerini. Vrapoi ne Tirane me ‘Temen” : Romana eshte goxha goce.

  1. pas dimrit, vjen pranvera says:

   Arlind, paske vdekur pa lindur; po zgjidh nje here hallet e tua se me duket po i rremben bran dhe pastaj hidhu tutje nga gjitonet. Eshte larg shume km Vllahutini qe ti diskutosh ti vodhi apo s’vodhi. U marte lumi mendjen!

 28. ilir says:

  Kryeminister qe i thote babait pse me shkerdhen gruan.
  Isha student kur ndodhi. Gjithe Tirana nuk fliste per tjeter gje vec per cmendjen e djalit te Kristaqit.
  Ka mbledhe dhe disa kurva si ministre ,marre nga shtrati i vet…je ne rregull Shqiperi…ec perpara me cmenduri..kurveri dhe preservativa..

  1. vang says:

   Ti ishe ne Tirane o ILIR ,ndersa une isha brenda ne gjyq.Kur pas 2-3 diteve,degjova kete qe thua ti nga ata te PD,keshtu qe nuk eshte ndonje cudi qe e paske ”degjuar”edhe ti.

 29. NINI says:

  Ke te drejte. Coban per dele si ty dhe soj sorrollopi yt. Thinjat te kane dale, pas tyre vjen dicka tjeter

 30. Jeff says:

  Nuk e di se sa vjet do te kemi ca si puna jote o Zheji qe duan te shesin urrejtjen dhe pordhen per lajm , qe per fat te mire nuk shitet ,. Vazhdo monologun se Rama eshye i zgjedhur i popullit kurse ty te rrofte emri i babait .

 31. Toni says:

  Z Zheji….a te ben pershtypje qe nuk ka qofte edhe nje koment pro teje? Dreqi ta haje mos me thuaj qe jane te gjithe budallenj,e ti veç me I mençuri..!

 32. Agim e Alban Dega says:

  On Friday, June 23, 2017, Alban Dega <[email protected]

  Leter e hapur gjithe shqiptareve

  VOTONI PER SHQIPERINE QE DUAM

  – Edi Rama nuk eshte si te tjeret….
  Eshte kryekalores i politikes shqiptare

  Nga Agim e Alban Dega , Nju Jork

  Jemi 10 vota Dega ketu ne Nju Jork… te dhjetat jane per Shqiperine qe duam!
  Asnje nuk do te hidhen pasneser ne kuti edhe per faj te Edi Rames . Ka nje te gjashten e tij.
  Pese te gjashtat i kane parardhesit e tij… E pane diasporen si nje lope qe vetem milet.
  Harruan se qe te milet lopa duhet ushqyer, ruajtur, mbareshtuar…
  Edhe ne kete pike Edi Rama nuk eshte si Berisha, Nano, Meta, Berisha 2, 3.
  Edi Rama nuk eshte si te tjeret. Te pakten e mbajti nje Kuvend mbarekombetar me e per diasporen.
  Besojme ne fjalen e premtimin e tij se ne zgjedhjet ardhshme do te krijohen mundesite qe votat tona, votat e diaspores te mos shkojne per lesh…
  As tani ne e familja jone nuk i lam te shkojne nul !
  Familja jone ka edhe 59 vota ne Tirane, Shkoder, Tropoje e gati ne tere Shqiperine…
  Do te votojne edhe per ne sic e premtuan pa ua kerkuar e pa i paguar!
  … E di qe e keni zemren ketu me 25 qershor… Rrini te qete se do votojme edhe per ju… Do te votojme per Shqiperine qe duam… Per Edi Ramen… Eshte ndryshe nga te tjeret… Eshte me i miri !, na tha sot ne Skype njera nga motrat, duke na dhene edhe titullin e shkrimit…
  Te njejten premtim perseriten edhe 5 pjestare te familjes se saj !
  Jo vetem ata, por edhe 53 familjare e te afferm te tjere…
  Faleminderit vellezer e motra biologjike!
  Faleminderit te gjithe shqiptareve qe do votojme pasneser per Shqiperine qe duam !
  Pse!?
  Shqiperia qe duam nuk u shpik nga Edi Rama as nga PS-ja.
  Shqiperine qe duam e nxoren nga zemra e shpirti rinia studentore e mbare shqiptaret qysh ne Dhjetorin historik te nentedhjetes…

  Shqiperia qe duam !

  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa !
  – E duam Shqiperine si Amerika demokratike!
  Shqiperia qe duam eshte aspirata e 95 per qind te shqiptareve qe e duan SHBA-ne dhe BE-ne, shtetin ligjor e Reformat demokratike e shtetformuese ne Energji, Aresim, Shendetesi, Polici e Rend, e Territorit, me ne krye Reformen ne Drejtesi e Vetingun, qe do ti hapin shume shpejt rruget e Evropes e te Amerikes popullit me properendimor e me proamerikan , bile edhe me proamerikan se vet amerikanet, ne Evrope dhe ne Bote !
  Kush beri me shume, kush luftoi me shume, kush rrezikoi me shume se Edi Rama per keto aspirata.
  Kush i dha me shume pushtet LSI-se e Ilir Metes, Lulezim Bashes e PD-se, PDIU-se e Shpetim Idrizit… se Edi Rama dhe Shqiperia qe duam !
  Po pergjigjemi me pergjigjen e liderit te PD-se dhe kolegeve te tij " ne nuk do ta kishin bere kurre nje gje te tille"
  Faleminderit per sinqeriterin !
  Cilat ishin premtimet madhore qe beri Edi Rama pas fitores plebishitare si ndaj shqiptareve dhe nderkombetareve!?
  Asnjehere ai nuk premtoi as luge floriri as bollek, as mrekulli e as " ceka te bardhe" per askend !

  Premtimi madhor i Edi Rames !

  – Une do bej Shtet ishte krye premtimi i tij… E mbajti si askush tjeter deri sot. Sakrifikoi gjithcka deri edhe pushtet, rrezikoi deri edhe karriken e tij per Reformat shtetformuese e Shpetimtare per Shqiperine e per shqiptaret pa dallim sidomos per Drejtesine dhe Vetingun!
  A nuk u votuan ato me 100 apo gati 100 per qind te votave!
  Kush pervec disa hijenave politike e mediatike ne sherbim te tyre mund ta quajne Edi Ramen te deshtuar !?
  Ndaj vellezer e motra shqiptare peshoni mire voten tuaj para se ta hidhni!
  Votoni per Shqiperine qe duam te gjithe !
  Votoni per Edi Ramen!
  Edi Rama nuk eshte njesoj si te tjeret.
  Edi Rama eshte ndryshe!
  Le te flasin fakte te gjalla qe i kemi pare e i kemi perjetuar te gjithe.
  Cuditerisht asnje prej tyre nuk i kemi degjuar nga goja e Edi Rames dhe e stafit te tij politik e elektoral !!!!
  Ia kemi borxh tia kujtojme se edhe ketu ne kryeqytetin e Botes jemi ngazellyer , e kemi ndjere veten krenare kur shoke e shoqe, kolege e rsstesore na thonin ju shqiptaret kini nje kryeminister te pashem dhe shume mendjemprehte…
  – I shkriu ne gaz edhe Obamen dhe Biden dje ne Shtepine e Bardhe… Rralle krere shtetesh priten ne Zyren Ovale…. Rama Is a great and brave man! Nuk nguroi kritikoje as Trumpin… Miku i mire ti thote kater te vertetat ne sy!
  USA people don't like and don't need asskisers . Populli amerikan nuk i do dhe nuk ka nevoje per bythelepires !
  Sot kryeredaktori i gazetes “Express” te Kosoves Berat Buzhala iu drejtua shqiptareve me nje thirrje aspak suprize per seren e tij : Mos votoni per Ramen ! Mos votoni per Edi Ramen se ai na shan e ofendon ne gazetareve…. Konkluzioni i Buzhales: Rama do te perfundoje si Mourinho …

  Vetvrasja donkishoteske e nje hiene serbe !

  Jo sot por prej tre vitesh Berat Buzhala ka vene ne gryken e topit cdo veprim, cdo fjali, cdo veprimtari te kryeministrit te Shqiperise. Tonet e tij jane ngritur deri ne skajshmeri mbas vizites teper te suksesshme te Edvin Rames ne Beograd.
  Deklarata thelbesore e Edvin Rames ne Beograd ishte pyetja dermuese qe i drejtoi kryeministrit serb Aleskander Vucic: “Mos valle do ta transportoni Trepcen nga Kosova ne Beograd….”
  Goditje nokauti ne shpirtin e politikes kolonialiste e terroriste serbe ndaj Kosoves e shprehur ne parullen “ Trepcja prodhon- Beogradi nderton “ Pse !? Teme ne vete.
  Pas Kurierit serb, Sputnikut rus…. gazeta qe sulmoi me ashper kete deklarate burrerore sa edhe realiste e atdhetare te kryeministrit shqiptar, Expressi e sulmoi ate me ashper derisa botuesi i saj Buzhala doli edhe me slloganin ala serb te “kombit kosovar” pa e ditur se cfare do te thote fjala dhe nocioni komb !
  Tani me pak se 24 ore para zgjedhjeve dhe vetem dy dite mbas Sputnikut rus eshte perseri Berat Buzhala qe del me thirrjen ala Putin, ala Vucic, ala Athine per te mos votuar per Edvin Ramen !
  Edi Rama do te perfundoje si Murinho, thote i gjori Buzhala duke ia kaluar edhe Don Kishotit me marrezine e tij. Zot falja mekatet! Nuk e di cfare ben e cfare shkruan! As te genjej nuk di i shkreti.
  Shtrohet pyetja e thjeshte: Si ka perfunduar Zhose Mourinho !?
  Trajneri qe me ekipin qe drejton fitoi titullin e Kupes UEFA, trofei i dyte me i rendesishem i Evropes mbas Kupes se Kampioneve.
  Siguroi pjesemarrjen direkte ne Kupen e Kampioneve te Evropes!
  Ka fituar Kupern e Kampioneve te Evropes,
  Zhoze Murinho eshte trajneri me i paguar e vleresuar ne mbare Boten.
  A nuk u zgjodh Murinjo " Trajneri me i mire ne Bote" !?
  E mjerani Berat Buzhala i qan hallin kaloresit te futbollit evropian e boteror Zhoze Murinjo dhe kaloresit te politikes shqiptare Edi Rama!?
  E Sali Berishe Zollumi e Petrit Vasil
  shkolleperlumi e quajne Edi Ramen
  Shkollepaku !!!???

  Kaloresi i politikes Shqiptare…

  A nuk ishte Edi Rama qe shenoi te vetmin rekord boteror te nje politikani shqiptar “ Kryebashkiaku me i mire ne Bote” per kthimin e Tiranes nga nje nevojtore bidonvilesh ne zemren e saj ne nje metropol evropian, sic shkruanin “ Le Monde” e Parisit, " The Times” e Londres , “ El Pais “ e Spanjes, dhe mbreti i shtypit te lire boteror "The New York Times” .!?
  A nuk ishte Shtepia e Bardhe , Presidenti, Zevendepresidenti e gjithe maja e administrates se Obames qe i beri Edi Rames nje pritje qe nuk i eshte bere asnje politikani e lideri shqiptar deri sot jo vetem ne SHBA !?
  A nuk ishte Kancelarja e Gjermanise Angela Merkel qe e priti me te gjitha nderimet e vleresimet maksimale kryeministrin e Shqiperise Edi Rama ne Berlin dhe e vuri ne krahun e saj te djathte ne te gjitha taklimet me lideret e Ballkanit e me gjere !?
  A nuk ishte Presidentja e Zvicres qe e priti me te gjitha nderet e vleresimet per here te pare ne histori nje kryeminister shqiptar, Edi Ramen !?
  A nuk u takua dhe bisedoi si i barabarti me te barabartin e pa paguar asnje qindarke e jo 300 000 euro si Lul Basha, me Presidentin amerikan Donald Trump, me kryetarin e BE-se, me Kancelaren gjermane Merkel, me Presidentin e porsazgjedhur te Frances Macron dhe veteranin turk Erdogan, Sekretarin e Pergjithshem te NATO- s, me Kryeministrin e Greqise Cipras, te Kanadase Trudeau, me te gjithe kryetaret e shteteve
  dhe qeverive te Evropes ne Bruksel!?
  A nuk ishte djepi i demokracise boterore, qendra e kultures evropiane e boterore, Franca dhe Presidenti i saj qe i dha Edi Rames titullin me te larte “ Kalores i Legjionit te Nderit”.
  A lexuat dhe pate me syte tuaj deklaraten e Bernard Kushner, ish – Guvernatori i Kosoves dhe ish- Shefi i diplomacise franceze qe e vleresoi Edi Ramen e Shqiperine si faktor paqeje, sigurie dhe stabiliteti ne Ballkan" dhe si kombinim politik "midis Macronit dhe Tony Blayer " !?
  Na gjeni emrin e nje udheheqesi a politikani shqiptar qe ka arritur keto lartesi!?
  Na gjeni edhe nje kalores tjeter te politikes shqiptare ne histori qe te kete marre keto nderime e vleresime nderkombetare!?
  Zero ! Pse ?! Per syte e bukur te Edi Rames !?
  Evropa dhe Bota vleresojne punen e jo gunen e cilitdo e ne baze te tyre te vene kapelen !
  Pse ?Sepse Edi Rama eshte Zhoze Murinho i politikes shqiptare!

  Vota per Shqiperine qe duam !

  Cka nuk kane thene e nuk thone gazetaret per Zhoze Murinhon!
  Po golat nuk i bejne gazetaret ! Golat i bejne futbollistet nen drejtimin e trajnerit! Po te mos ishte sporti dhe futbolli gazetaret sportive do te hanin vetveten !
  Pak a shume i njejte eshte edhe raporti midis politikes dhe gazetareve e analisteve politike !
  Cka nuk kane thene e nuk thone gazetaret e Kazanit si Aleksander Frangaj e Blendi Koran Toptani, Berat Stanishic Buzhala, Andi Putin Bushati, Artan Hafije Hoxha= presidenti me gishtin e Berishes ne prapanice , Shkulshkulaku e korporata e marionetave dhe frymezuesit e tyre politike per Edi Ramen.
  Po gazetaret nuk e bejne politiken! Aq me pak gazetare qe e shohin e njohin ate si politike kazani.
  Gazetare e analiste qe me shume se gazetarin, te cilet vetem ia ndotin emrin, bejne instruktorin e se keqes, e dhunes, e antishtetetit!
  Aq me pak gazetare qe ngrene zerin e perplasin grushtet qe kerkojne me hir apo pahir cka ata mendojne duke e paraqitur veten si gjithckadites e gjithckaberes si kjo lukuni hijenash qe perdorin gazetat e ekranet si mjete shantazhi e gjobvenie per politiken e politikanet, si zhvates te pasurive e taksave te shqiptareve!

  Nje politikan ndryshe

  Ndaj eshte koha edhe per nje Reforme te thelle e Veting mediatik e politik per ti spastruar te dyja nga krimet e siperpermendura ! Pa vonese e pa meshire !
  Eshte zakoni me i keq i humbamenove, i hupanave, sic u themi ne ne Malesine Gjakoves, qe te shpfin e trillojne per njerezit e suksesshem..
  Edi Rama eshte ndryshe nga te tjeret !
  Edi Rames i flet me shume puna se sa guna!
  Natyrisht Edi Rama, si cdo qenie njerezore e aq me teper politikan, nuk eshte i perkryer .
  Edi Rama eshte me i miri nder politikanet shqiptare deri tani!
  Ndaj vellezer e motra shqiptare votoni per Shqiperine qe duam.
  Votoni per kaloresin e politikes shqiptare Edi Rama !
  Cdo vote per Edi Ramen e PS-ne pasneser eshte vote per Shqiperine qe duam e sic e duam !
  Vota per Numrin 2 ne fletevotimet e 25 qershorit eshte vote per Shqiperine qe duam, per politikanin Numer 1 shtetberes te Shqiperise !
  Mos nguroni ! Votoni per Edi Ramen e PS-ne !
  Votoni per Shqiperine qe duam !

 33. Koba says:

  Pallosh shpirtzi . Ik e luaj bixhoz tek pika afer stadiumit “Selman Stermasi”.derdhe dufin tend duke lene paret qe ke fitue “ME DJERSEN E SUMES”.Lanet i ndyre.

 34. Alidemsi vjeter says:

  O Ilir je nje nje perzervativ Side qe tek shprehjet qe thua per secilin nga njerezit e kesaj bote,ku ta kesh………..brenda familjes tate etj.Sa per Zhejin c`fare pret nga kryqezimi i Zagoriotime nje Shkodrane? Te fala Vito Kondit.

  1. Ilir says:

   Mos e ke mamin ministre?

  2. joel shkodra says:

   Ne fakt kryqezimi eshte me nje “kosovare” dhe jo “shkodrane”. Por per disa qe jane nga jugu, te gjithe nga veriu jane “shkodrane”.

 35. taraboshi says:

  O Zhei o te hengert mortja te hengert a don kriminelin Sali me drejtu kete popull apo ti e ke rregulluar me te se ndoshta te ka dhane prona apo pare te popullit e prandaj e kerkon mor jo medja kazanesh qe jeni disa si ti klani Peka Balliu por medja halesh apo medja gjerizesh qe e din Fevziu cfar do te thot gjeriz ose me mire po ja shpjegoj une gjeriz do te thote bashkim i shume nevojtoresh .

 36. Kellira says:

  Turi eshte i merzitur se pse Rama nuk e lejon t’ia marre ne goje. E ka stres se keshtu eshte mesuar.

 37. Haka Tekizoti says:

  O Zheji! Me Ramën e të tjerë, që vijnë e ikin me vota, populli e ka kollaj t’i heqë qafe, po ty e atyre si puna jote, që jini shushunja ekranesh si t’u heqë qafe; me fytyrat tuaja ekranet duken si hale të papastruara që nga koha e pëgërësit të parë.

 38. LORA says:

  Bravo tur-bozhur-majmuni,,,je deshmitari me i besueshem i bombes qe ka rene ne sofren e antishqiptareve te perbashkuar,,,,te cilet i thone vetes opozitare.Po ti vete cfare je,opozitar per interesa? apo per ideale?
  Bah,c’pune ke ti me idealet.Qofte e bekuar kjo bombe,,,,eshte bash ajo qe meritoni tash e nje cerek shekulli.
  Nderkaq per shqiptaret e mire dhe pariote nuk reshtin se ardhuri lajmet e mira,si garante te udhes se progresimit pa kthim te Shqiperise ne familjen e bashkuar europiane,,,,lajm i shkelqyer eshte edhe shkermoqja me dy fjali nga z.Juncker,ne dyert e Brukselit,e kazanerise se produkteve septike ,pjese ”elitare” e se ciles eshte edhe tur-bozhur-majmuni.

 39. Tajari says:

  Europa eshte me pak idiote e Kokeloqe se Z.Zheji….
  You dickhead

 40. Roberto says:

  Alban Dega normal qe Edi Rama per sa ka bere deri tani ka treguar qe i ka hyre kesaj pune me themel. Eshte e vertete qe probleme ka dhe do te kete sepse reaksioni,krimi,hajduteria etj etj do veprojne gjithmone kundra pushtetit popullor njesoj si kriminelet e lufte apo bashkepunetoret e tyre ne kohen e luftes apo te burgosurit qe u denuar per shkelje te rregullave te cilat kane qene te shkruara por Saliu me Co. i rehabilitohi dhe i vuri ne poste shteterore. Prandaj Shqiperia shkoi zi e me zi sepse keta kriminele te deklasuar shfrynin gjithe inatin qe kishin me rregjimin e kaluar dhe me injorancen qe i karakterizon te gjithe ata i vune zjarrin Shqiperise nga te katet anet sepse Amerika dhe byqiri William Rayerson i premtoi cekun e bardhe. Nuk ja vlen te zgjatem me shume por ne kete rast per mendimin tim plehra me e madhe,zagari me i ndyre apo byqiri me i madh ka qene William Rayerson. Me vjen keq qe ka perfaqesuar politiken Amerikane por ai me shume ka abuzuar mendoj une prandaj flas ne kete menyre. Nuk e di nese ju apo te tjere ndani te njejtin mendim si une.

 41. artan says:

  Neqoftese dikujt i ka mbetur merak te shikonte Sadam Hysenin kur doli nga frima e miut ku ishte fshehur, le te shohin kete bolen ketu ne foto.

  1. e verteta says:

   hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

 42. fieraku4u says:

  IK MER LEGEN…MERCENARE MUTI. ISHIT MESUAR SI NE KOHEN E SALI RRUMPALLES JU, QE DILNI PER TELEVIZIONE DHE PAGUHESHIT DUKE BERE QOKAT DHE DUKE BERE THASHETHEME ORDINERESH. SI TE DUKEN FIQ TANI ZOTI MALIQ….???

 43. fiqo says:

  Tur, me thon qe t’e kishin rene 77777 mbreme, suksese……..!

 44. Korçari says:

  O Mulla Omar, o njeri i poshtër, o sahanlëpirës i pangopur; Populli e do EDI RAMËN pasi po bën SHTET, pasi është kryeminstri më i mirë, më i dashur, më punëtor, më i ditur më i kulturuar, më i edukuar, më vizionar, më atdhetar që ka patur ndonjëherë Shqipëria. Prandaj e duan dhe të gjithë partnerët ndërkombëtarë. Plaç ti o PLEHRË megjithë kryekriminelin gjakatar të Shqipërisë, Salih Shpellarin dhe kryehajdutin me çizme e me bllok, Like FLORIRIN!

 45. tir says:

  Pas gjithe ketyre komenteve qe i ka detyruar qytetaret te shkruajne nje kokepalare e koke derr, vetem per interesat e tij personale, Tulit po i them qe je TURPI i kombit.Tu shofte fara

 46. uskania says:

  Te vjen keq qe njerez si ky, barbone zgafellash, perdoren per te sulmuar kundershtaret politike, por, ne fakt, sulmohet e ardhmja e Shqiperise.Edhe ne fytyre duket qe eshte rrace antishqiptare. Nje kokekungull.

 47. so, what? says:

  Artur Zhejit ja beri mire Rama te 360 grad qe i tha nuk duhet te me drejtohesh me ti sepse nuk kemi keto konfidenca, dhe gjate intervistes pse nuk nxorri zheji keto kthetra qe po i nxjerr tani apo zheji eshte si puna e minjve kur iken macja bejn dasem… une kam shkruar intervisten qe i beri artur zheji gjithashtu kam shkruar dhe nje shkrim per samitin e ballkanit dhe pyetjen qe i beri e derguara e bashes rames, nese keni deshire ti lexoni i gjeni ketu http://spiderinformazione.blogspot.de/2017/12/cfare-ndodhi-ne-fjalimin-e-rames-ne.html

 48. Dodona mbi Tomorr says:

  Zheji ! Ja shtove vehtes disa pike me keta komentusit dhe pronari do te jape shperblimin per vitin e ri dhe do te thote : me mire largohu vete sa te pushoj une ; Ti kete duhet te besh , me qene se e thua edhe vete , se kush e duron Ramen edhe 4 vite , atehere ik ti dhe mbyll gojen tende dhe te tjereve , qe mendojne si ty!

 49. spata says:

  Te ishja ne vend te Rames, ketyre plehrave te medjave si Zhej , nuk do tju thoshja kazan por mocal fekalesh .

 50. XY says:

  Une jam per Ilir Meten Presidhente , Monika Meten Krieminister, vajzen e Monkes Krietare Parla – pa – mend, djalin Minister te jashtem
  Varianti tjeter Sali Bisha Presidhente
  Lul kucka Krieminister – Argita krietare Parla – parla – parla dhe Shkerdhenin Minister te Jashtem.Shpresoj qe t e ma botoj mendimet e shpehura Gazeta 56 i Balli Fariut.

 51. Zhelani opinionist says:

  Zheji je nje jashteqitje qe dhe vete e di mire kush je, por je i detyruar ti sherbesh bukes se helmuar qe te ushqejne mos u merzit se zoti eshte i madh dhe do te ta shperbleje gjithe hidhtesiren qe te ka shoqeruar gjithe jeten ty !

 52. zefi says:

  Po kujt i plasi trapi qe ke mbet i zhgenjyer ti me shoke,ju herojte e ekraneve te mbledhur ne nje gjiriz,ku nuk ka lume qe del nga shtrati qe tju laje,ju akoma nuk e kuptoni ku jeni katandisur,po mire ju thote ai i gjati,media e kazanit,po qe te mos ju ofendoi direkt dhe te mos ju japi material per koment,jua len percaktimin pa e plotesuar,se me sakte percaktimi i tij eshte~Media e kazanit te plehrave~

 53. , says:

  a e ke pare veten tende o leshko i kamufatur para se te vlersoshe kryeministrin e votuar nga shumica shqiptarev.Te vije tup qe turpin ju a serviri Berisha si te ishte krenari.Edvin Rama qofte i keq apo i mire,ai po nderton shtetin e se drejtes qe ty Zhei – zheleznov e kompani nuk ju pelqene.Jeni ju analesh e gaze-kar qe çirreni ,shpifni,hidhni balte mbi historine e heronjte kombetare sikur te mos jeni shqiptare.Ate qe po bene Rama per shqiperine ti zhej e ben ne te kundert per xhepat e tua.

 54. Lulushi says:

  . Hej ,çuna!
  Unë jamë me Zhejin.
  Mos u bëni kaq të poshtër .
  Gjynah!??
  E keni masakruar të shkretin.
  Ai ca ka shkarë,??, edhe kjo ju desh.
  SKENI PAS PIKË MËSHIRE? TALLAVA???

 55. Akili says:

  Zhejit i kane dale me kohe thinjat por pervec tyre i ka dale llapa dhe nofullat e pritet qe ti dalin edhe temthat nga inat qe ka ndaj Rames. Gjithsesi nje “inat” itille ndaj Rames me shume duket si i sajuar dhe blere nga Berisha sesa i vertete. Pritja qe ju be Rames ne Bruksel i zhyti akoma edhe me thelle elementet kuterbues te Kazanit Mediatik perfshire Zhejin.

 56. KORCARI says:

  KJO ESHT E MIRA DEMOKRACIS QE SECILI FLET SI MENDON DHE I NXJER BOJEN VETES .DHE JO SI NE KOHEN E MERHUMIT QE THESH CILIDO PA FRIK DHE ME SHKRONJA ……………………….. DHE SDINJE CAR FUNDI O SPACI

 57. grer says:

  O Tur i ka “korruptu” Rama. A e pe ca goli i berei shtypit shqiptar JUNKER! Sepse jeni kazan, mire e thote Rama.
  Ae pe ate gazetaren Zyko kamberi si e ka, qe pyeste per Tahirin, mire dakort! Po ai milionshi i PD me letra e fakte si i behet mer Tur! Jane leke te pista , te vjedhura ketij populli! Apo s’shifni gje aty ne fund te kazanit! Turi, Z. Junker tha qe ju kopjoni, transformoni etej. Artikulli yte sot psh ka te njejten fryme me te Endit, Bushtit. Mos keni ngrene dreke bashke? E di si eshte puna Turi, fut ndonje mik Meros qe te mos i botoj shkrimet. Ti e sheh komentuesit unanim dhe anonim po te bejne cikas. Une theme se Mero e bene kastile. Mero or daj eshte jashte kazanit. He tur , gjykoje njehere. Goli i Junkerit per Mediat nuk eshte pak. Duhet reflektim! Mos ke frike se nuk ndodh gje!
  Dhe se fundi per artikullin tend duhet thene se eshte i turpshem, dhe te nxjerre ty si autor i tij jo gazetar por njeri te ulete. Te fala Fahre Balliut! E ke aty ne kazan ! Zgjidheni Kryetar te Shoqates se Kazanit!

 58. Fatmir says:

  O komentues, a e mbani mend Enverin dhe kohen e tij? Nese jo, shtrydhni pak trurin, ndoshta dicka do ju vije ne mend. Na shkerdheu mbare e prape, te gjitheve si popull, per 50 vjet. Cfare benim ne kur na e fuste thelle e me thelle??? E mbani mend???? E lavderonim, e quanim njeri te zotin, te zgjuar, perendi, trim, etj. Po kur dikush guxonte te ngrinte koken e te thoshte, nen ze, nje fjale kunder, nje ankese, cfare benim ne???? e mallkonim, e poshteronim, ate dhe familjen e tij, e denigronim masivisht, kenaqeshim kur burgosej. Mire ja bene thoshim, pse foli, ci duhej. Pra, nuk ishte vetem faji i Enverit qe na katandisi ne popullin me te vuajtur, me ta varfer dhe me te nenshtruar ne Europe, por edhe ne, te gjithe, ishim bashkfajtore. Ne arritem shkelem mbi vetveten, mbi familjet tona, bashkeqytetaret dhe bashkfshataret tane vetem per te lartesuar figuren e Enverit dhe regjimin e tij. Me pas(kur Europa na dha doren e na ngriti nga bataku ku ishim) ja hodhem fajin kohes, situatave, mungeses se alternatives dhe sepse ai diti te bente shtet e te na bente njerez. Justifikimi i vetem ishte se Enveri na kishte hedhur trute e gomarit. Megjithate kurre nuk beme nje kritike si popull (kurre nuk e kemi pranuar qe jemi bashke shkaktare te se keqes). A nuk ju duket se po perserisim te njejten histori?????? Kundershtim i Zhejit, i nje personi, qe guxon e flet kunder po na revolton kaq shume e kaq masivisht????
  A nuk po e poshterojme ate, po e ofendojme, mallkojme bile me rrenje e me dege, po kerkojme ta denigrojme masivisht????? A nuk kini frike se jo vetem po tregojme se jemi nje popull frikacak, qe na pelqen shtypja e njeshit dhe na e paska qejf te na i fusin???? O popull (nese mund te quhemi akoma keshtu) le te qyteterohemi, mbase do arrijme te kuptojme (edhe pse 2000 vjet me vonese) se cdo qeveri pavaresiht kujt krahu i perket, eshte ne antagonizem me popullin e vet. Cdo qeveri synon te vjele taksat dhe te perfitoje nga puna e popullit, te ule shpenzimet, pagat, te zgjase pensionet, etj. Sa me shume te bertase e te betohet nje Kryeminister dhe Qeveria e tij, qe e do popullin, qe do beje shtet, qe nuk e ze gjumi per te miren e tij, etj. peralla si keto, duhet te mos merren shume seriozisht, sepse nuk jane te verteta. Populli eshte opozita e vetme e cdo qeverie. Por qe te jete opozite serioze duhet te jene te gjithe bashke. Sa me shume te shani e mallkoni Zhejin, aq me “shendet” i behet qeverise dhe aq me shume ka per te na i futur ditet, muajt dhe vitet qe do vijne. Perseri do ta “kuptojme” por perseri do themi “Fajin nuk e kishim ne por ata, qeveritaret”

 59. Bledi says:

  B.U.B.U.R.R.E.C.

  Edi i shkel me kembe keta

 60. drini says:

  U preu gjunjet ju Brukseli. Ti dhe ata si puna jote me salen ne krye u jane prere edhe krahet. Ju jeni vetem insekte pa krahe, brumbuj plehu qe shkoni pas bajgave sepse jeni plehra. Ju hajdute vetem rrumpalle dhe te vidhni doni. Ju nuk e doni shqiperine ne europe, nuk don ishtet.. Paskeni enderruar te vini ne pushtet para zgjedhjeve te te radhes . Harrojeni per 8 vjete te tjera se do te vini ne pushtet. Do tju zeje marazi duke pritur per te arddhur ne pushtet

 61. e verteta says:

  Doni t’ia mbyllni gojen ketij lapangjozi? Mos i lexoni asnje artikull dhe mos beni asnje koment!
  Lerini te zhytet e te mbulohet koke e kembe ne Zhul – m…n e vet!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje