Kryemadhi “shpërthen” ndaj Ramës: Është i çmendur, nesër në 9:30 tek Kuvendi për t’i treguar këtij kryeministri lolo që…

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i bëri thirrje anëtarësisë së LSI dhe qytetarëve shqiptarë të bëhen pjesë e protestës së nesërme që do të zhvillohet përpara selisë së Kuvendit.

Gjatë fjalës që mbajti në Komitetin Drejtues Kombëtar të LSI Kryemadhi  ka shpërthyer në akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama për kapjen e Kryeprokurorit sipas saj.

Gjithasthu kryetarja e LSI shkoi edhe me tëj duke E cilësuar Ramën si“ të çmendur, me të meta mendore’”.

Pjesë nga fjala e Kryemadhit

“Ky njeri ka ikur shumë larg me shqiptarët dhe më lejoni ta them ne nuk kemi rrugë të tjetër. Ose duhet të mbyllim gojën ose të kthehemi në njerëz që nuk e pranojnë këtë realitet por të reagojmë me mënyra që i lejon ligji.

E them këtë si grua që ka hyrë në politikë fëmijë për të mos lejuar një njeri të çmendur që e ka kthyer këtë vend në një bazë të terrorit”

LSI është një nga partitë më të reja dhe shpresojmë se ky vend do të bëhet një ditë por nuk mund të bëhet kur pjesa më energjike dhe më e shkolluar e saj ikën nga Shqipëria.

“u e dini shumë mirë që 55% e fëmijëve në shkollat 9-vjeçare dëshirojnë të largohen nga Shqipëria. Është një gjendje alarmante në kufijtë e intolerancës ndaj dhe LSI kërkon të institucionalizohet sot për të vijuar me hapa të tjerë. Duke nisur që nesër me grupin parlamentar për të mos lejuar shkeljen e kushtetutës. Kushtetuta një instrument që ruan balancat, që respektohet nga të gjithë.

Nëse kjo Kushtetutë do të shkelet nga një maxhorancë, ne si grup parlamentar jemi shumë të qartë për të mos e lejuar këtë proces nesër në seancë dhe kërkojmë përkrahjen e të gjithë atyre burrave e grave, djem e vajza për të mos u bërë skllevër.

Ky është një kryeministër që ka probleme mendore dhe ka probleme me sjelljen e tij sepse është i kapur nga krimi i organizuar.

Nuk ka investitor që mund t’ia pastrojë paratë, që t’i krijojë mundësitë Edi Ramës të pastrojë paratë e drogës. Nuk ka prokuror dhe prokurore që mund të fshehë 860 mijë euro të kapura në makinë. Nuk ka parlament të kapur që tenton të ndërtojë Edi Rama që të shpëtoj të ardhmen e tij.

Shqiptarët të lodhur, të zhgënjyer nga politika shqiptare por duhet të besojnë tek vlerat e forcat e tyre, tek dëshira që kanë. Unë si Monikë, si nënë nuk do ta lë vetëm me një fjalim politik, si prezantim politik por misionin tim për ta ndaluar këtë mostër që po shpërbën familjen, po heq besimin që brezi i ri të ketë në familje. Shteti është kthyer në Escobar, në një krim dhe qendër të drogës.

Kërkoj mbështetjen tuaj për të mbështetur grupin parlamentar që do të jetë në sallë. Ju kërkoj të jeni nesër në 9:30 para Kuvendit për t’i treguar këtij kryeministri lolo, të krimi dhe trafiku që koha e tij po mbaron. Nuk ka më asnjë minutë kohë”, tha Kryemadhi. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

72 komente në “Kryemadhi “shpërthen” ndaj Ramës: Është i çmendur, nesër në 9:30 tek Kuvendi për t’i treguar këtij kryeministri lolo që…”

 1. santiago says:

  eeeehh nuk kam cfar te them

  1. neda says:

   Te gjithe hajdutet, ata qe do te kene probleme me drejtesine e re,do bashkohen neser ne proteste kunder bashkimit europian dhe SHBA per ta bere shqiperine nje shtet te se drejtes. Ata qe per 27 vjet e vodhen dhe e shkaterruan kete vend kerkojne te bejne proteste per ta mbajtur shqiperine ciflike te tyre,por kjo periudhe ka marre fund. Ju qe beni thirrje per proteste ini problemi ketij vendi ,ju shume shpejte do perballeni me ligjet per vjedhjet e shkaterrimin e vendit ,ju qe keni punuar per vite te tera per ta mbajtur shqiperine nen kthetrat tuaja u ka ardhur fundi vendin e keni ne burg . Ju mund te mashtroni nje pjese injorantesh per tu ardhur ne miting por ju nuk mund te mashtroni shqiperine, shqiperine qe ne vitet 90 doli me parrullen e duam shqiperine si gjithe Europa, e kjo Shqiperi nuk mund kurrsesi te protestoje qe e duam shqiperine si Kren e verut dhe jo si Europa e SHBA. Po beheni qesharak

  2. everest says:

   Thirrje per tubim paqesor me lule ne dore!
   Vrases,hajdute,spiune,rrugace,idiote,sharlatane,sahan dhe bythe lepiresa,frikacake etj nga e gjithe Shqiperia,BASHKOHUNI neser te hedhim qelbesiren,se kerkon te behet me qelbesire se ne!
   Shpejtoni se erdhi xhebrail Vetingu dhe nuk shpetojme dot po nuk ia preme rrugen!
   Amerika eshte kunder nesh:Para 90-tes donte te vriste komunistet,ndersa tani do te vrase antikomunistet!
   U bejme thirrje te gjithe te ngujuarve nga gjakmarrja,qe te marrin pjese ne protesten tone,se me kete qeveri kurre nuk do shuhet gjakmarrja!
   Ju bejme thirrje te gjithe te burgosurve,brenda dhe jashte vendit,qe neser te bejne greve urie,se me te ardhur ne ne pushtet do t’i nxjerrim jashte si te pa fajshem te gjithe!
   Ju pershendet,Mona,kryetarja e te gjithe juve ngado ku jeni!
   Pa ju une nuk i mbroj dot sarajet ne Gjirin e Lalzit e as miliardat ne ishujt ofshore!
   Aq frori kam,sa ta bej Shqiperine nga e para te re fringo!
   Ju premtoj te gjithe shqiptareve se do t’i fal nga nje vile ne bregdet per familje!

  3. H says:

   Edhe baxhellat bëjnë protesta ne shqipëri ?

 2. floriri i Bençes says:

  Ti bashkeshortja e Like Floririt, nuk ka zot qe ju shpeton nga burgu, erdhi dita qe duhet t’i jepni llogari popullit shqiptar.

 3. Rrema says:

  Ik moj shushunje mjaft folet ne emer te shqiptarve ate qe keni vjedh duhet t ju sekuestrohet

 4. Agron says:

  EJ O MONA O COP MUTI! PO KUR NDANTE LEKET BURRI JOT ME TAN PRIFTIN NE VIDEO A KISHTE PROKUROR ATHERE? SE BESOJ SE PO TE KISHTE E PARA BURRI JOT ISHTE NE BURG DHE E DYTA 4 QYTETARE DO ISHIN AKOMA GJALLË SOT

 5. XY says:

  Shko moj qelbesire , hajdute , e korruptuar.BLLOKUN Monke Bllokun e Lilkes , mos e harro, o Bjondine me Botox !!!

 6. Bali says:

  BEJINI KESAJ NJE ANALIZE DNA SE MOS KA GJE LIDHJE GJAKU ME SALEN SE SKA MUNDESI,OSE DUHET TE JETE DROGUAR NGA LULI PA E KUPTUAR ME NA I BAR O DISKO.KETYRE JU KA BO LEPRI SHTATE KILE NE BARK NGA FRIKA.

 7. Tahipi says:

  ti kerkon te shpetosh tet shoq Ilir matufin sepse ju moj nafije keni rrjepur kete popull te mjere.

 8. fatmir says:

  Te dalin per te mbrojtur pasurine e popullit te vjedhur nga ju.

 9. salem says:

  I cmendur duhet te jete derisa kerkon qe drejtesia te fus ne burg edhe ate kokelopen tend se vodhi floririn shqiptar ne Krrabe.

 10. Kozmo says:

  HEEEEE ,JENI TE TERBUAR , PO JU VJEN FUNDI . ATA QE DUAN TE VENDOSIN DREJTESINE ,NE KETE VEND TE SHPARTALLUAR NGA MAKUTERIA E JUAJ , I QUANI TE CMENDUR , NDERSA ANTUSHQIPETARET QE VODHEN PASURINE E SHTETIT JANE TE MENCURIT DHE ADAPET PER KETE VEND . JENI FAQJA E ZEZE E SHQIPERIS.

 11. shushica says:

  Shqiptaret normale ,pa dallim ,duhet te kuptojne gjene me te thjeshte ,prokurorin e ri nuk e do Rama ,e do BE dhe SHBA…Rama eshte i detyruar te veproje sipas ligjit .Prokurorin e ri nuk e do Berisha ,Meta dhe Monika .Qarte …prandaj kush del neser me banditet Berisha Basha ,Monika del kunder Shqiperise ,kunder drejtesise ,kunder te ardhmes europiane .Ndoshta do te ishte me mire qe neser te dalin ne mbrojtje te drejtesise shumica derrmuese qe e duan ate ,pa dallim ideje ,ndryshe banda anarkofashiste tribale e Berishes do ta coje vendin drejt gremines ….Teoria e tyre eshte ,pas mua u befte qameti…atyre u u interesojne vetem pasurite dhe parate e tyre .Ne momentin qe BEpo jep sinjale pozitive ndaj Shqiperise ,banditet e Berishes kerkojne ta kthejne permbys ..Ti ndalojme keta bandite te vertete me ne krye neperken e politikes shqiptare ,zonjen Makbeth…Monika.

 12. fariu says:

  Duhen parë mirë. Shifni po nuk dolën në protestë vetëm hajdutët, të korruptuarit dhe qylaxhinjtë e të paaftët në detyrat shtetërore. E kujt i plasi për Llallën. Sa herë është shkelur shumë rëndë kushtetuta në dëm të popullit të ndershëm dhe askush ska bërë zhurmë, jo protesta. Si duket preken interesa të mëdha private. Ndryshe ska se si për një prokuror të përkohshëm për 90 ditë, të bëhet kaq zhurmë. Unë kështu e kuptoj. Ti që e kupton ndryshe, jep mendimin tënd. Si duket tjetërkund fle lepuri.

 13. mbas kthimit nga ameriQia ,
  jo vetem qi i o zhgjeru e thellu Gurrmazi rropsise katundare ,
  por i o shtu keq edhe oreksi per gojore !

 14. niki says:

  Kur flet e pa ftyra ç’ fare mund te thuash tjeter.

 15. neser o rasti me i mire per Shqiptaret ,
  me la hesapet njiher e pergjithmon me bandat antishqiptare ,
  ti bejem gjak sheshin ,ti cajme gurrmazet antishqiptareve
  ne emer te nderit e dinjitetit te Shqiperise e shqiptareve ,
  qe ndyjn kto banda kriminelesh .
  Neser ke sheshi kush eshte shqiptare i vertete ,boll bem sehirxhin,
  kur shkerdhata si kjo e lul basha ,na vjedhin te ardhmen ,na e vrasin jeten ,duke kerkuar
  te rrijme te nenshtruar perball ktyre funderinave ,ktyre njerezve pamoral shqiptari ,
  qe i sherbyen per 27-vjet grekut e serbit ne dem te Atdheut tone .
  Njiher te vetme duhet bere ai Revolucion ne Historine Shqiptare ,
  oer te ngritur ne vendin e duhur Dinjitetin e Shqiperise ,nga gropa e zeze ku ne shtyne kta te Mallkuar e gjake antishqiptareptari .
  Neser ne shesh t’y shkerdhejm robt rrospive antishqiptare .

 16. LORA says:

  Pas 27 vjetesh traumatike per nje shoqeri te tere ,erdhi me ne fund ora qe shkaktaret e perbashkuar te ketij traumatizimi (atyre u pelqen t’a quajne tranzicion) ,,,ata ,qelbi I qelbit te historise se vjeter e te re te Kombit tone,
  te dalin cullak dhe te vetdeklasifikohen haptaz si antishqiptare te perbetuar,si kundershtare te pafre te integrimit real dhe dinjitoz te shtetit tone ne EU.
  Po lypin mbeshtetje nga njerzit !!!!!,,,,,,dhe fshati qeshet dhe bota tallet.
  Ishte vedrikti I shenjteruar i shqiptareve ne shumice me 25 qershor qe e zgjidhi me elegance europeiste nyjen gordiane qe i mori frymen per nje cerekshekulli Shqiperise sone.I perulem me nderim ketij verdikti.

 17. Tropojani i Ndershem says:

  Karakurva Monika -Kurva..”Politikanja” e Linjes se “Ashper” na Flete me Gjuhen e “Diplomacise” se Ilir Florirti dhe Quaka Kryeministrin Rama te “Cmendur”!!!!Ja shikoni o Popull “Kokepalare” se c´fare Politikane kemi????Shikoni se c´fare Kapaciteti ka….TE SHKERDHEFSHA GJAKUN TENDE TE NDYRE MOJ BUCE…a ke Etikete..Morale….????A ke Etiketen e nje Qytetari???Ti je Grua Shkerdhate…lol

 18. Bato says:

  Monika-Byrek-SHurra.Boll i cate trapin ketij populli.gru monster ti dhe sojsorollopi yt.

 19. likja says:

  Cfare gruaje je ti. Cfare nene qe te lexojne femijet te sharat dhe mallkimet e popullit, ndersa ti as nuk skuqesh dhe as nuk nxihesh.

 20. Miti says:

  Fundi i HAJDUTËVE me bllok!?

 21. BRSS says:

  FOLI DHE KJO KURVA RRUGACJA E PA CIPE

 22. Artan says:

  Burri dhe finincerja e Ilir Metes

 23. TNT says:

  Te kerkosh te rrezosh Qeverine ku ne 9 vitet e fundit ke qene pjese e saj per 8 vjet me duket se nuk ka te beje me menyren e zgjedhjed prokurorit, apo droges aq me shume me nje Kryeminister te semure psiqik. Mendoje se ka ardhur dita qe une nuk e besoja kurre, DREJTESIA po afron….??????????????

 24. taraboshi says:

  Ja doli ajo qe thoshte populli i ndershem me kohe qe keto te L .S .I se vjedhin bashke me ato te P .D se jo thonin disa dh ja qe u vertetu.Kujdes Mona kesaj here po i bene nje vend Likes nje here ne kampin e pushimit ne Rec te Shkodres me vone edhe ty .

 25. Lirka says:

  Me ty Mona,shkohet vetem me vjedh ndonje hekurishte nese ka mbet se edhe hekurat ja perlat ketij vendi
  Maskareshe

  ju erdhi dita, po bie ora e gjykimit

  Te pret botoksi ne qeli

 26. Futja kot says:

  Bobo prape kjo plehra qe ja shpif çdo kujt. Kur do ta mbylle halene kjo bushtra e ndyre. Po ku pjerdh Rama per ty moj buçe.

 27. KOLOMBO says:

  KU I GJETE THESIN ME EORO MOJ MONIK QE E BLET SELIN E L ESEIS QE I NXORE BANORET NGA KJO GODIN PERGJIGJU: ILIRI NA LA PA MENT KUR U ZGJODH PRESIDENT NA THA SE ME MORI VAJZA NE TELEFON MOS JAM I GABUAR :PO LESEINE KUJT DO JA LINI .JU JU RENT BUMJA SE E BETE KETE VEND QE POPULLI I SAJ TJU COPTOJ PASKENI QENE FELLIQSIRAT E KETIJ VENDI

 28. Bellkameni says:

  Rast shume i pershtatshem per te ditur me emra nje pjese te mire te atyre qe kane vjedhur e shkaterruar kete vend.
  Bejini foto nga afer secilit pjesemares ne proteste.

 29. faro says:

  Kjo akoma nuk ka kuptuar qe shqiptaret ka vite, qe njohin shume mire jo vetem kete, por me gjithe parti

 30. Askushi says:

  Moni hajt se Luli dhe Vicidolli po te presin neser.. Mos haro Liken.

 31. Soj says:

  Kjo dhe burri saj hajdut dhe pseudopresident i thane shqiptareve kokpalare, harroj kjo shkerdhat dhe ai ilir muti qe per here te pare u lane kur erdhen ne qytet. Haram buka e ktij vendi juve dhe atyre qe ju vine mbrapa, e shkaterruat kete popull dhe prap nuk ju ben pershtupje.

 32. Tutu says:

  Po te vjen fundi hajdute e paskrupullt e LSi…

 33. zi says:

  Do te ish normale,per njemije e nje arsye te protestonim me mijra nga thirja e kujdo shqiptari.
  Ngyrosja e leshve, fryrja e gopit,kompleksi i unit,marezite,tjetersimi i realitet,
  do te conte ne proteste vetem disa dhjetera te paguar me parate e vjedhura prej tyre dhe te gjitheve.
  [Kur je i dhjere, mos e ngri koken].
  Mjau sa lu met.

 34. Gallapi says:

  Mori Monikë, diçka si shumë po të kërcen pshtjellaku, me siguri ke një siklet të madh!

 35. Monaliza says:

  Dil Mona, dil ne proteste se kane per te ndjek nga pas. Ai I cmenduri ka votat e shqiptarve Mona, nuk do tja dije per ty. Mona mos harxho kohen me Llallen. Meru me batanijet, laji e palosi se erdhi Janari, nuk shtyhet burgu pa batanijet e shtepise.

 36. Jack says:

  Mona, sado qe te hidhesh dege me dege moj sorre , kanarine sbehesh kurre , mjaft s na cave me thenen me kakaritjen tende te merzitshme . Sben gje tjeter vecse fiton urrejtjen pa fund te njerezve. Mos kujto se njerezit jane budallej , qe te besh e te thuash cte duash, por ata jane treguar te duruar dhe ketij durimi po i vjen fundi. Ruaj bythen sa te mundesh se u erdhi fundi.

 37. Lymi says:

  Qenka terbu Moni, e paska punen keq! Zoti te dhente fuqi e ruaj ment e krese oj ti nekete dynja lahen te gjitha. Siç duket ska kish marre mendja.

 38. Patriroti SHBA says:

  Nga cikojm e degjojm, ti dhe zagaret e tjer qe lehin per ta zabotuar kushtetuten e re, qe me ndihmen monetare dhe asistencen teknike u pregatit nga ekspertet e SHBA, dhe BE, per turpin tuaj doni ti mashtroni shqiptaret sikur mbroni kushtetuten. Ne te vertet esht ligji i par i kesaj kushtetute qe parashikon mandatin e kryeprokurorit pesevjear me shtat DHjetor dhe menyren se si zgjidhet ai ne raste krizash, apo kur sjan ngritur organet perkatese si SPAK.
  Per turpin tuaj, jini bashkuar ne nje kor bashke me Berishen Bashen, anadollakun Vasili dhe po i ben karshillek dhe lufte te hapur SHBA, BE, qe na ndihmuan per tu ber rreformen e drejtesi, se vet klasa politike shqiptare sjin te zot. Tani qe u be jini hedhur ne sulm per ta sabotuar e moszbatuar kete ligj, qe parashikon ligjevensi, ne kushtetuten e re, ne raste kur krijohen precedente krizash dhe raste te ketilla.
  Mjer shqiptaret nese u besojn juve qe kerkoni te ruani statukon e asaj drejtesie dhe LLalles qe u be gjize, duke premtuar ne cdo vit se ne vjesht, dote hetonte hajdutet, kriminelet e medhenj , ne fakt su ap asnje dosje e peshkaqeneve te medhenj, por u denuan fakiret prej keti te pazoti e servili ndaj Berishes, bashes, Metes.

 39. Bushtra says:

  eh moj bushter po te vjen fundi, nuk u ngope me placke moj katunare zorrethare dibre, thuaji njerezise qe 80 mije euro te ka kushtuar vetem plastika ne prapanice, ndyresire

 40. luani says:

  JU AKOMA NUK DONI TA KUPTONI SA TE URRYER JENI NE POPULL,PO KUR TA KUPTONI JU DO TE MESONI SI AJO HISTORIA ~O ZOT BEJE ENDERR~

 41. adrianranian says:

  Sherbimin me te madh qe mund ti besh ketij kombi dhe atdheut tend znj. Monika eshte te akomodohesh ne nje burg modest te vendit tone bashke me zotin Ilir Meta, me qetesi e dashuri. Ne shembullin tuaj nga pas t’ju ndjekin, drejt atij burgu modest, ata me te cilet ju keni bashkepunuar, jeni share e puthur, hienat Berisha, Edi Rama dhe Basha te cilet kaq shume ju perkushtuan ketij popullin dhe atdheut te tyre qe aq shume e deshen sa nuk i kane lene gje pa i marre.

 42. ela says:

  Dikur e vleresoja se mendoja se kish pak intelekt ,tani sa me shum del aq me shume injorante me duket,eshte vecse nje buce

 43. Siren says:

  O bjonde me lesh te zinj i ke bere ndonjehre pyetje vetes se kush je ti ?

 44. tir says:

  Pasi lex tere keto komente me lindin ca pyetje se Perse duhet te dalim ne proteste moj trashaluqe:
  1. A je modeli i femres shqiptare?-JO(
  2. A je modeli i nenes shqiptare? -Jo
  3.A je modeli i bashkshortes?-JO
  .4. A ke moral te paster moral e politik?-JO
  Keto JO-te jane pergj e cdo njeriu qe ka dy para mend ne koke. Hajdute, mashtruese, klloun cirku qe nuk te njohin as femijet jo ne Like Floriri, vrastare, mashtruese, sahanlepirese, etj etj
  Jepi pergjigje Juristes Gjikondi se ajo te njeh me mire.

 45. Alban Dega says:

  A MUND TE DILNI NE KRAH TE KESAJ KUCEDRE TE PANGOPUR KORRUPSIONI !?

  From: Alban Dega
  Date: January 25, 2011 at 12:21:34 PM EDT

  KRONIKE E EKZEKUTIMIT TE PARE BERISHIST NE SHQIPERI

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pese nenta tragjike …

  Dita e nente. Muaji i nente. Viti 1992. Nje trokitje jo e zakonshme ne deren e babait tim Ram Dega ne Bajram Curri. Ishte diku afer mesnates.
  Jetmira 7 vjece dhe Erjoni 5 vjec vrapojne drejte deres si dy engjej. Prisnin qe tu kthehej babai qe nuk e kishin pare per disa dite ” Babi… babi…babi” therrasin ata me mall per te jatin , vellain tim Agim Dega, ish- lider i opozites per Tropojen dhe nje nder inxhinjeret e ndertimit me rezultate te shkelqyera.
  Nena ime, e bija e Imamit te degjuar te Malesise se Gjakoves, sot fiks 75 vjecare,
  nxiton te hape hap deren… C’ te shohe !?
  Nente police fakira tropojane qe mbanin femijet, familjet e veta me ate uniforme qendrojne si te ngrire para saj.
  – Hajde, mireseerdhet , u drejtohet ajo per nje cast. A mos mi ka ndodhe gje djalit bre…
  Nente police ngrijne perballe nenes sime dhe dy vocrrakeve. Nuk dinin cfare te thoshin. Nuk dinin cfare te benin . Nuk dinin ku ti fshihnin syte. Nuk dinin ku te mbulonin turpin e shtetit qe perfaqesonin…

  Kur e keqja fillon nga maja

  Veterani i Luftes Antifashiste me plaget e nazisteve ne trup dhe ciflat e bombave te terroristeve te UDB-es ne koke e ne krahe Rame Dega, jurist i degjuar dhe ish-kryetari i Gjykates se Tropojes per disa vite, i shtrire pak me heret se zakonisht ate nate shfaqet ne dere dhe i fton mysafiret e paftuar te hynin brenda.
  Ata kane mbetur si te shtangur derisa njeri prej tyre i pergjigjet se kishin ardhur per te marre kunaten time Fatbardha Dega pasi prokurori kishte leshuar nje urdher arresti dhe ata duhet ta zbatonin.
  – Ligji eshte ligj u thote, im ate. Vecse a nuk kishit mundur ta beni nje gje te tille diten a ma heret ore burra malesie!
  – Na beni hallall ( na falni ) o Rame Dega , po urdheri eshte nga maja fare e nuk kemi cka me ba vec me e zbatue.
  – Edhe une kam qene polic dikur u thote babai, por kurre nuk kemi shkue ne shtepine
  e dikujt ne mesnate aq me teper me e marre nje grue jabanxheshe o burra. Po ju nuk kini faj. Bani detyren qe u kane ngarkuar.

  Nje mallkim me shami

  Me lot ne sy e duke mallkuar me shami ate majen qe kishte leshuar ate urdher njesoj sic kishte mallkuar me dhjetra here majen e meparshme Enver Hoxhen ” qe je ka e drejto kete vend si me ia pase inat popullit tand” .
  Bija mallakastriote e lindur ne Berat nderkaq ishte bere gati dhe del. Nente police marrin nje grua ne sy te dy vogelusheve e dy pleqve. Per hir te se vertetes nuk i vendosin pranga ne syte e tyre dhe as pasi e fusin ne makinen e tyre. E c’ka u duheshin prangat nente policeve ne duart e nje nene, e para grua qe arreston regjimi i Sali Berishes ne Shqiperi per aresye te mirefillta politike.
  Akuza e sajuar eshte shperdorim detyre, kur ajo sherbente si Drejtoreshe e Bankes ne Bajram Curri. Aresyeja e vertete eshte veprimtaria politike e familjes sone kunder atij regjimi dhe konkretisht artikujt e mi kunder politikes se mbrapshte.
  I pari gazetar qe e ka quajtur ate regjim demokrature qysh ne artikullin e pare te mirefillte kunder drejtimit te demokracise me mendesi e praktike tipike komuniste , sic e tregon edhe kjo ngjarje “Demokracia fiton cdo dite” ne mesin e qershorit te vitit 1992, kur Berisha akoma nuk kishte ngrohur mire karriken e Presidentit te Shqiperise.

  Ne emer te beses dhe mikpritjes shqiptare

  Kishte edhe nje aresye tjeter madhore. me 28 janar te atij viti, familja ime shpeton nga lincimi, nga poshtrimi dhe nga ndeshkimi liderin kombetar te opozites shqiptare Z. Fatos Nano me porosi te vecante te Sali Berishes, sic e ka pohuar ne prani te dy gazetareve te tjere vete Azem Hajdari ne shtepine e Guro Durollarit ne Hackensak te Nju Xhersit, ne viziten e tij te fundit ne SHBA.
  As prinderit, as vellai e shoku im me i mire Agim Dega qe sot punon si arkitekt dhe inxhinjer projektimesh ne nje nga firmat me prestigjioze te Nju Jorkut, ” Elez Dega i ri”,sic e quanin shoket e mi te punes ne ATSH sa here vinte per te me takuar, nuk e kryen nje akt te tille burerror as per ideologjine e as per syzet e Nanos, por ne emer te mikpritjes dhe beses se Malesise se Gjakoves.
  Falangat e murrme te Berishes e rrethuan edhe shtepine tone, hodhen edhe parulla ” Poshte Fatos Nano!” “Poshte Rame Dega” por asnje qime floku as bolesh nuk iu prek mikut te shtepise me bole qe i doli per zot e e mori ne bese. Lavdi mikpritjes malesore ! Lavdi beses se Malesise se Gjakoves.
  Ishte kjo burreri e bese shqiptare, ishte gjakftohtesia e prinderve ,e Agimit dhe e Fatbardhes trimereshe Corrushi qe ruante tek dera me nje sepate ne dore qe te mos hynte kush i gjalle brenda shtepise dhe per hir te se vertetes edhe trimeria e qetesia e Fatos Nanos, e shoferit dhe bodigardit te tij nga Kavaja. Ishte edhe trimeria e kusherinjve tane Avni Dega e Fatmir Dega qe shmangen nje kasaphane e vellavrasje, qe kishte urdheruar faqja e zeze e Malesise se Gjakoves dhe banditet e saj. Nuka ka pyll pa derra, thote populli.
  – Jam edhe me e revoltuar,me tha sot Fatbardha teksa po festojme 75 vjetorin e Ditlindjes se Nenes, jam me Fatos Nanon. Si nuk ua beri nje telefon prinderve as neve kur u kthye si kokrra e molles ne Tirane!? Te pakten te pyeste si jeni… Mosmirenjohes !Vesi me I poshter i njeriut!

  Kenaqesia e …O bama hallal bre burre !

  Ndjeva nje kenaqesi te vecante kur njeri prej atyre bashibozukeve,qe Berisha e pat derguar edhe ne nje ambasade shqiptare si shperblim per bemat e tij terroriste per llogari te tij, me thirri para dy javesh nga… dhe me kerkoi “sall ( vetem ) nja njemije dollare borxh” se kam mbete pa asnje cent ne xhep.
  – Po ti dergoj me kusht qe te therrasish edhe nje here ” Poshte Rame Dega” qe te ka shpetuar nja tri here nga burgu vec per hire te babes tend e jo per bakshishe e as per ty….
  – O me fal o Hamdi Dega po ashtu e kam pase urdhnin… O mi kerko falje Rame Deges pash Tyrben e Dervish Luzhes. O bama hallall bre burre se e di qe jam korite… o
  – Kerkoja Sales apo Argites , i thashe se, edhe ne saje te sherbimeve tua jane bere
  multimilioner dhe ta kane aq borxh, shtova para se ti mbyllja telefonin.
  Mbas nje jave Fatbardha Dega- Zeneli semuret dhe per tri dite me radhe lufton me vdekjen ne qelite e errta, te pista te burgut te Bajram Currit. Gjendja e saj vjen duke u renduar nga casti ne cast . Jeta e saj tashme ishte ne nje fije peri. Babai, vellai Agimi alarmohen dhe trokasin ne te gjitha dyert e drejtesise… Heshtje varri. Indiference makaber. Moskokcarje kriminale.

  Ne tehun e vdekjes

  Kryeprokurori i Tropojes Ram Muja, i thote vellait se nuk mund te beje asgje pa marre drite jeshile nga lart fare. Ne cdo dere qe troket ne Tirane i tregojne deren e Presidences, deren e Sali Berishes. Nje dere qe nuk hapet as per te e as per familjen e tij. Mehmet Elezi , eminenca gri e Berishes as nuk pranon ti hape telefonin.
  Mbas dy javesh, kur Bardha ishte me afer vdekjes se jetes me ne fund therrasin mjeken ne burg. Ajo, nje kolege e bashkeshortes sime konstaton shtatezani gjashtejaveshe dhe jep alarmin per ta nisur urgjentisht ne spital. Urdhedhenesit vonojne edhe dy dite te tjera. Gjendja e Bardhes ishte kritike.
  Bebja gjashtejaveshe ne barkun e saj ka mbaruar. Ishte teper vone per te. Ajo u vra, u ekzekutua nga maja e piramides shteterore shqiptare. Viktima me e re ne historine e Shqiperise. Viktima e pare e Sali Berishes,
  Krimi me i rende ish diktatorit komunist Enver Hoxha cilesohet ekzekutimi i Vera Geges shtatzene.
  Krimi i pare i Sali Berishes behet nje bebe gjashtejaveshe ne barkun e nenes.
  Vec Zoti shpeton jeten e se jemes. I shpeton jeten per te denoncuar me zemer nene ekzekutorin e bebes gjashtejaveshe te vrare ne barkun e saj. Denoncim i saj publik “ Kush i vret foshnjat gjashtejaveshe ne barkun e nenes, botuar ne “Zeri i Popullit” trondit jo vetem Shqiperine por edhe opinionin publik nderkombetar.

  Vdekje e fashizmit liri popullit

  Nga fundi i nentorit therras ne telefon vellain nga Madridi dhe me thote se se shpejti do te ishte gjyqi i Fatbardhes. Ishin castet me te renda per familjen tone. Duke ditur rrezikun qe me kanosej nuk me tha te kthehesha. Nuk ishte nevoja.
  Duke ditur se Fatbardha ishte viktime kryesore e artikujve te mi, e ndjeja detyrim te ishja prane vellait dhe familjes se tij ne ato caste. Pak para se te fillonte gjyqi e pyes Agimin nese e kishte deshmine e spitalit. Sic e kemi zakon te keq ne malesorit shpeshhere gjerat me rendesi jetike i leme per ne castin e fundit.
  – Jo, me thote. Shko merre! Nuk i dihet si shkojne punet neser i them une… Parlam Volam Scriptum Manent – Fjalet i merr era e shkruara mbetet.
  Edhe sot shoku im me i mire vellai im i mrekullueshem e kujton ate ngjarje dhe qesh duke me thirrur ” O Parlam Volam Scriptum Manent”!
  E kam regjistruar krejt gjyqin. “Mos e fik se do tu fikin ” me thoshte nga mbrapa Sali Lusha, qe me vone do te sherbente si bodigard i Berishes. Ishte nje nga deshmitaret qe do te bente fertele pretencen mjerane te shtetit dhe e bukosi fare gjykatesen qe ishte ne nje pozite me te vertete mjerane, por nuk kishte rruge tjeter.
  Ajo qe e dermoi regjizorin e ketij gjyqi farse ishin thirrjet e dhjetra te rinjve tropojane prane dritareve te gjykates: “Vdekje fashizmit! Liri popullit!” qe ishin nje surprize per te gjithe. Me shume se nje surprize e shpirtit rinor tropojan ajo ishte nje akt-akuze rinore e popullore per demokraturen e Sali Berishes.

  Hakmarrja e Berishes me ligjin e tij nazist godet gjykateset

  Ishin edhe ato thirrje qe demaksuan krejt farsen e sajuar keq te regjimit te Berishes. Fatbardha u lirua ne sallen e gjyqit me votat e dy gjyqtareve dinjitoze, dy nenave heroina tropojane qe nuk ia shiten fytyren e shpirtin e tyre djallit per fat te keq po tropojan…
  Pasojat do te ishin teper te renda per to. Pa u mbushur muaji nga vendimi i tyre, te dyja u pushuan nga puna ne baze te ligjit nazist 34 te Sali Berishes dhe regjimit te tij, ne baze te reformave qe godisnin cilindo qe mendohej ose spiunohej si ishte kunder diktatorit te ri shqiptar.
  Do te denoheshin me vdekje ekonomiko- financiare nga nje regjimi qe ne 1996- 1997 do te denonte me vdekje krejt Shqiperine me 10 mije viktima e mbi 4 miliarde dollare rrenime financiare e ekonomike.
  E regjizori i kesaj katrahure kombetare pati fytyre te kerkonte e te rikerkonte voten e shqiptareve. Kur nuk i doli numri jetik per te siguruar karriken e tij bashke me kusaret, bashke me bashibozuket, bashke me Mafian e tij i vodhi ato, i ndihmuar edhe nga krye-hajnat Fatos Nano e Ilir Meta Kokemadhi !
  ” 30 per qind e votave u numeruan keq ose shume keq” konkluduan vezhguesit demorkatike perendimore te ODHIR-it!

  Vrasesit e foshnjave orvaten te vrasin edhe te verteten

  Sali Berisha urdheron prokurorin Ram Muja te replikoje. Kryeprokurori i Tropojes i kerkon Thoma Gellcit, kryeredaktorit te “Zerit i Popullit” ne ate kohe te botoje repliken. Thomai i pergjigjet “ Menjehere vetem me sill nje dokument spitali si ky i Bardhes qe kam fotokopjuar dhe do ta nxjerr ne krye te faqes se pare repliken dhe dokumentin”! E pamundur.
  E boton gazeta e turpit antidemokratik “Rilindja demokratike” Titulli ishte “ Kush
  orvatet te vrase te verteten ne emer te foshnjave !? “ Gabim foshnjarak i despoteve te rinj me Berishen ne krye. Ne vend te vetullave nxjerrin syte e vet.
  Brenda 24 oresh merr pergjigjen e merituar nga nena e bebes jo vetem ai por edhe ish- lideri i PD-se per Tropojen nje fare Sabah Jemishta qe vodhi aq shume e beri aq shume korrupsion si nendrejtor i Tatimeve sa u detyrua ta flakte me turp nga posti vete Padrinoja. E kishte kaluar cdo lloj mase! Hiqej edhe si i ish i persektuuar politik.
  E di cila ishte deshmia e tij per kete persekutim.!? Ishte perjashtuar per nje vit nga Gjimnazi . Aresyeja!? Ne nje ditar personal kishte shkruar “ Te gjitha femrat shqiptare jane kurva!”Gjithcka dihej por jo se ku i fuste nenen, motrat dhe bashkeshorten e vet ! Titulli i pergjigjes eshte “ Vrasesit e foshnjave vrasin edhe te verteten!”

  E pabesueshmja….

  Nenat e motrat shqiptare me shoqatet e tyre organizojne protesta ne Tirane e shume rrethe te vendit. Ceshtja e saj ngrihet ne Asamblene Parlamentare te Keshillit te Evropes nga ish- nenkryetari i delegacionit shqiptar Z.Namik Dokle.
  Dy perfaqesues te Helsinki Watch te Kongresit amerikan vijne nga Uashingtoni per te verifikuar tragjedine. I kam takuar e kam biseduar edhe vete me ta ne Tirane pasi ishin kthyer nga Bajram Curri.
  Ishin skandalizuar nga grisja e faqes se rregjistrit te Spitalit ne Bajram Curri , ku ishin shenimet per kete akt kriminal pa precedent. “Nje gje e tille nuk ndodh as me diktaturat e gorillave ne Ameriken Latine”, me tha njeri prej tyre… “Eshte e pabesueshme se si mund te ndodhin akte te tilla kriminale ne nje shtet demokratik”
  Per fat te mire kishim origjinalin me nenshkrimin e mjekes, qe nuk kishte guxuar te denonconte grisjen e rregjistrit. Komiteti Shqiptar i Helsinkit nxjerr nje deklarate me te cilen denon ashper keqtrajtimin e Fatbardha Deges, qe mbetet me anemi te theksuar nga ajo dite e deri sot.

  Asnje perplasje as meri… Respekt dhe mirenjohje

  Asnjehere dhe askush ne fisin tim kurre nuk ka pas asnje perplasje as qejfmbetje me fisin e familjen e Sali Berishes. Bile xhaxhai im Elez Dega e ka pasur shok kur te dy studionin dhe punonin ne Tirane.
  Dy here me ka shpetuar jeten e babait tim te goditur nga infarkti kur punonte si kardiolog ne Spitalin Nr. 1 . E kam takuar disa here por nuk kam pasur ndonje lidhje te vecante pervec respektit per aftesite e tij si kardiolog.
  Te vellain, Selim Berishen, drite i paste shpirti, e kam pasur komisar batalioni kur benim zborin ushtarak ne Molle te Kuqe se bashku me nxenesit e Shkolles se Mesme Bujqesore “ 16 tetorit “ te Tropojes. Nju burre i mencur, skofnar, me kulture, gjithnje i qeshur, aktiv…
  Vdiq krejt i ri kur i duhej me se shumti keshilla e tij te vellait qe u katapultua ne krye te politikes shqiptare. Me shume se fatkeqesi per te vdekja e parakohshme e tij ishte edhe nje fatkeqesi per Salen e sidomos per Shqiperine, megjithese ky nuk degjon askend pervec vetvetes kur eshte fjala per piolitiken.

  Krisja qe thellohet ne hendek politik

  Krisja e pare me Sali Berishen fillon me pushimin tim nga puna si Editor per Kosoven ne Agjencine Telegrafike Shqipetare, ATSH ne qershor 1992 pa asnje aresye ligjore ose njerezore. Vec per aresye politike.
  Pushimi nga puna ne fillimet e ekonomise se tregut ishte baraz me denim me vdekje ekonomike e financiare per viktimen. Natyrisht nuk e kishja lene veten ne meshiren e askujt. Ne ATSH paguhesha rreth 20-30 dollare ne muaj.
  Qysh ne veren e vitit 1990 punoja si korrespondent i gazetave me te medha spanjolle “ El Pais”, “La Vanguardia” dhe 11 gazeta te tjera te huaja per Shqiperine dhe Kosoven . Fitoja rreth 2 500 dollare amerikane ne muaj. Ka pase raste si ne prillin e vitit 1992 qe kam fituar mbi 25 mije dollare me lajmet e sakta per perberjen e qeverise se re, qe i merrja nga burimi me i sigurte i mundshem, shoku i klases se vellait te vogel Besnikut, Azem Hajdari, drite paste. Vetem me ate lajm “El Pais”ka fituar rreth 25 milione dollare pasi ua shiti te tjereve.
  Kjo krisje do te kthehej shume shpejt ne nje hendek te thelle midis nesh. Behej fjale per nje hendek politik i pambyllur asnjehere me autokratin, me dhunuesin e te drejtave te njeriut, me rrenuesin e demokracise shqiptare, me despotin neo -komunist Sali Berisha.
  Pas vrasjes se foshnjes se palindur ai do te behej nje perfundimisht i pakapercyeshem.

  Nje jete e keputuar pa filluar mire

  Ne mes ishte jeta e posanisur dhe e keputur ne mes e nje bebeje gjashtejaveshe ne barkun e nenes e ekzekutuar prej tij dhe politikes se tij vrastare.
  Nje pjestar i familjes sone mungon perjete. Nje zemer nene mbeti e plagosur perjete. Shendeti i saj mbeti i cenuar pergjithmone prej urdherave te despotit komunist Sali Berisha!
  Nga shpetimtar i dyfishte i jetes se babait tim te nderuar kthehet ne ekzekutorin e nje foshnje te palindur ne barkun e nenes dhe rrenues i shendetit te se jemes se aaj.
  Me mijera krime e ekzekutime te tjera te shqiptareve do ti shtoheshin atij qe me atdhetarin kosovar te zhdukur pa lene gjurme Remzi Hoxha, me mbi 10 000 viktima te 1997-es, me dhjetra viktimat e Otrantos qe akoma nuk kane gjetur as prehje e as drejtesi, me 26 te vraret e mbi 500 te plagosurit ne masakren e korrupsionit qeveritar ne Gerdec me 15 mars 2008, me tre shqiptaret e ekzekutuar barbarisht nga Garda Pretoriane e Sali Berishes ne qender te Tiranes e perballe kamerave me 21 janar 2011….

  Mbas 18 vjetesh

  Sot vellai ka tre femije te mrekullueshem. Jetmira punon ne qendren me te avancuar te riprodhimit njerezor per ciftet qe nuk lindin femije ne Nju Jork. Erjoni eshte avokat biznesi ne Tenesi. Juliani i lindur ne Gjermani mbaron shkollen e mesme me rezultate te shkelqyera.
  Jane me dhjetra ofertat nga universitetet me ne ze te Amerikes duke filluar nga Harvardi, Princetoni, Jale e deri tek Stanley ne Kaliforni. Gazeta te shumta perfshi “ The New York Times” kane shkruar per rezultatet e tyre te shkelqyera, cka u ka siguruar edhe bursa te plota!
  Sivjet do te ishte ne vitin e dyte te Universitetit edhe bebja gjashte javeshe po te mos e kishte ekzekutuar Sali Berisha me politiken e tij te dhunes.

  Neveri… ndot

  As une e askush nga familja ime nuk kemi asnje urrejtje per Sali Berishen. Kemi neveri!
  As une e askush nga familja ime nuk kemi asnje lloj zilie per Sali Berishen. Na vjen ndot qe e kemi bashkevendas.
  As une e askush nga familja ime nuk kemi asnje armiqesi me Sali Berishen. Duke qene armik i popullit te vet ai eshte pikesepari armik i vetvetes, i femijeve te tij , i niperve e mbesave te tij. Ai ka njollosur e damkosur se pari emrin e tij por edhe te krejt brezave te le pas me zine qe e pllakosi nje popull e komb te tere nga Medvegja e deri ne Follorine, nga Pilati e deri ne Ulqin.
  E keqja e madhe eshte se tragjedive te hershme po u shton perdite te reja duke ia nxire faqen vendlindjes sone Malesise se Gjakoves, Shqiperise e krejt ne shqiptareve me politiken faqezeze te tij.

  Lotet e vajzes dhe kujtesa e djalit

  Sot pashe lot ne syte e vajzes sime 18 vjecare Deas kur po shikonte vrasjen makaber te refugjatit dibran Hekuran Deda e degjonte tregimin tragjik te shokut te tij ne duart e te cilit dha shpirt … I erdhi shume keq sidomos per dy jetimet e tij.
  Si e ka vra Sali Berisha ate njeri pa faj? Si i ka lene dy femije jetime!? Si do te rriten ata jetime!? Pse ua ekzekutoi babain !? Pse nuk e ndrron mbiemrin e ta beje Sali Bisha…
  Edhe me shume jane tronditur ata nga pamjet makaber te ekzekutimit te 68 vjecarit nga Gjirokastra Ziver Veizi ne News24 ore. –
  – How the military could shot an innocent people like him from Albanian White
  House. Just because he was looking over there? Unbelievable… Is the shoter a nazi ?
  Si mundet qe ushtaraku te qelloje nje njeri te pafajshem si ai nga Shtepia e Bardhe e Shqiperise!? Vetem sepse po shikonte atje!? E pabesueshme… A ishte nazist ai qe qelloi ?
  Nuk dija si tia shpjegoja… U detyrova ta genjej djalin vetem 14 vjec. I thashe jo po jane duke luajtur nje film kunder nazisteve dhe ekzekutimeve qe ata kane bere…
  – E tmerrshme… E pabesueshme, me tha . Cfare nuk ndodhka ne Shqiperi. Une nuk shkoj me ne Shqiperi. Edhe kur kam qene te dajet ne Valbone e kane vra nje grue edhe vajzen e saj. Eshte ba lufte atje. Kam qene vec kater vjec…
  Po e mbaj mend mire se i kane vra, i kane vra te shtepia e vete jo tek Shtepia e Bardhe e Shqiperise. Edhe xhaxhi Agimit ia kane vra nje bebe te palindur ne Shqiperi…

  25 JANAR 2011

  SHENIM: Ishte vellai im Agim Dega, bashkeshorti i Fatbardhes, i cili ne Kongresin themelues te PSSH-se, u ngrit ne emer te delegateve te Tropojes dhe deklaroi nga tribuna e tij :
  Jemi kunder emrit Partia Socialiste e Shqiperise, qe sidomos ne delagateve te Malesise se Gjakoves na kujton djegjen shkrumb e hi tri here te saj nga hordhite barbare serbe !
  Jemi kunder qe Partia Socialiste e Shqiperise te mbaje emrin e Partise Socialiste te Sllobodan Milloshecit, qe zbaton politiken e terrorizmit shteteror dhe te ” tokes se djegur” kunder vellezerve dhe motrave shqiptare ne Kosove, Maqedoni, Mal te Zi e Luginen e Presheves…
  Fjala e tij u prit me klithma e zhurma frenetike te gardes se vjeter enveriste, njesoj bile edhe me ashper se ajo e Dritero Agollit…
  Me intersantja as RTSH as Rilindja Demokratike e Sali Berishes nuk thane nje fjale as shkruan nje rrjesht per kete qendrim atdhetar e demokratik te tij…
  Nuk kishte si te ndodhte ndryshe enveristet e Katovices ne te dyja skajet e politikes shqiptare i lidhte ne nje pike Katovica famekeqe …
  Gjysma e se keqes! E keqja e madhe ishte ndeshkimi i ketij guximi e qendrimi atdhetar deri ne ekzekutimi e nje foshnje te palindur ende ne barkun e nenes nga Sali Berisha dhe banda e tij e gangstereve dhe krimineleve qe do ta rrenonte demokracine dhe Shqiperine!

  1. Futja kot says:

   Hallall. Te lumte dora dhe mendja.

 46. Alban Dega says:

  TEK BLLOKU…..

  – Tek Lalzi e Farkat e kucedravve te krimit !

  Te Lalzi i Sales, Likes, Medi e Xen Gerdecit e corp!
  Te blloku… tek bloqet e Xenit, Armines, Monikes !
  Te pronat e pasurite e grabitura nga Banda e Gangstereve !
  Te sarajet e dugajat e ” … Kesaj Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “!
  Aty eshte vendi i popullit !

 47. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: February 20,2017 at 8:25:04 AM EDTm

  SALI BERISHA NE HAGE…. ! LULEZIM BASHA + … NE PRANGA!

  Thirrjet per dhune e guerilje jane akte
  terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3….
  Te arrestohet ne flagrance Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga!
  Sali Berisha ne Hage !
  Sot ! Neser eshte kurre!

 48. luli nga Kosova says:

  Shkoj moj shkerdhate e beje ADN e familjes si dhe skanerin e 700 mije eurove te Ilirit, pastaj bisedojme.

 49. tomsojeri says:

  A e shef moj MUNI- KA sa ” konsiderat” kan shqiptaret per ty ! Ptu…….faqezez e stukuar qe po cirresh ujkonj e zen ne cark e po kerkon te te shpetojn viktimat e “fshatit” per kerdin qe ke ber ! Nuk besoj te ket mbetur shqiptar akoma ne “gjumin e Arushes” e te mos kuptoj qellimin e ktyre klithmave ! Nuk besoj te ket akoma shqiptar ,sado injorant,idiot ,apo edhe i bler me para sic keni mbajtu gjall kte parti te qelbur ,qe te mos i vij turp te ndjek rugen qe don tju tegosh drejt Sketerres ! Nuk besoj se ka shqiptar te ket haruar kush je e kush jeni ! U hodhe ne kte “betej” e dole hapur paturpesisht tju shtrish doren viktimave !!!Kot po zgjatem ,mer mundimin e lexo cfar shkruhet ne kto komente ,dhe kujto si ju dhan shkelmin e 25 Qershorit me ne fund shqiptaret e lodhur, qe as parat qe trasheguat prej tyre, nuk ju ben hatrin ! Ata qe neser do guxojn te ndjekin peshurjen tende ,ska per tju hikur era e thartires qe leshon , er, qe do shkruhet me germa te zeza ne historin e shqiptareve te ndershem e atdhetar ,te shqiptareve te 25 Qershorit, qe femijt e tyre te mos jen viktima e ardheshme …….

 50. Viola says:

  Eh moj zonje e kuptojme qe me fillimin e reformes po ju prishet rehatia dhe qetesia .Kjo po jo ben te humbisni arsyen dhe te leshoni nga goja c’tju vije ne mendje se helbete ju humbasin” privilegjet “(ne fakt ju e kuptoni perse e kam fjalen) ,por sido qe te vene punet gjaku dhe djersa e ketij populli nje dite duhet te paguhet sic thote nje shprehje popullore “harrami hallall nuk behet kurre”

 51. Atdheu says:

  Alban Gega, respekt.

 52. Dodona mbi Tomorr says:

  Nuk do Edi Rama prokuror te perkohshem , por duhet hequr urgjentisht Llalla si pengese per reformen ne drejtesi ; kete kerkese kane ata qe kane marre persiper zbatimin e reformes ne drejtesi.; ndersa ju nuk kerkoni “zbatimin e kushtetutes”por mbroni Llallen se ai ju ka mbrojtur qe kur eshte vene ne kete detyre . Ky eshte ndryshimi , midis jush dhe Edi Rames! Sa per ate qe Rama “…eshte i cmendur ..”, po te isha si ndonje nga keta komentusit e mesiperm do te pergjigjesha me fjale te renda , qe ti i meriton , por duke besuar se ti e kupton pergjigjen qe meriton ne kete rast , po te jap edhe nje keshille ;fjalet e renda e te vrazhdeta i shemtojne sidomos femrat!

 53. Dodona mbi Tomorr says:

  Nuk do Edi Rama prokuror te perkohshem , por duhet hequr urgjentisht Llalla si pengese per reformen ne drejtesi ; kete kerkese kane ata qe kane marre persiper zbatimin e reformes ne drejtesi ne vendin tone.; ndersa ju nuk kerkoni “zbatimin e kushtetutes”por mbroni Llallen se ai ju ka mbrojtur qe kur eshte vene ne kete detyre . Ky eshte ndryshimi , midis jush dhe Edi Rames! Sa per ate qe Rama “…eshte i cmendur ..”, po te isha si ndonje nga keta komentusit e mesiperm do te pergjigjesha me fjale te renda , qe ti i meriton , por duke besuar se ti e kupton pergjigjen qe meriton ne kete rast , po te jap edhe nje keshille ;fjalet e renda e te vrazhdeta i shemtojne , ,sidomos femrat!

 54. gjergji says:

  o shurr e lsi neser merr me vehte dhe ilir norodomin

 55. Gjergji says:

  o shurr lsi neser merr me vehte dhe ilir norodomin

 56. xx says:

  lolo-lushe je ti dhe kaluar lolos.Te vuri familja ty moj ne krye te lSI,por nuk e di se cfare mendon populli per ty.

 57. Alban says:

  TEK BLLOKU…..

  – Tek Lalzi e Farkat e kucedravve te krimit !

  Te Lalzi i Sales, Likes, Medi e Xen Gerdecit e corp!
  Te blloku… tek bloqet e Xenit, Armines, Monikes !
  Te pronat e pasurite e grabitura nga Banda e Gangstereve !
  Te sarajet e dugajat e ” … Kesaj Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “!
  Aty eshte vendi i popullit !
  Vetem huliganet dhe gardianet u pergjigjen thirrjeve per destabilizim e revolucion bolshevik te Kucedrave te Krimit si Sali Pinoceti, Like Floriri, Lulezim Fazlici, Fatmir Xen Gerdeci, Monika Pantera e Murrme, Adriatik Palle Kryeprokuhori i Krimit, Flamur Noke Stanishici e kukumjackave te Kazanit mediatik te Putinit, te RIA-s e DIA-s se Beogradit !
  Tek Blloku….
  Tek Lalzi ….
  Tek Farka….
  Ligj! Drejtesi ! Shtet Ligjor !
  Kjo eshte Shqiperia qe duam!
  Kjo eshte e ardhmja e Shqiperise si e gjithe Evropa!
  Kjo eshte Shqiperia si Amerika Demokratike qe e rrenoi e zhberi te pakten 7 here Lugati i Vicidolit dhe 40 Kucedrat e tij te pangime me gjak, me djerse e jeten e Shqiptareve !
  Tek Blloku !
  Tek Lalezi !
  Tek Farka… !?
  Gjurmoni, sekuestroni, kthejani Sovranit djersen e gjakun e dlire te vetes suaj !
  Te shkoje haka tek i Zoti, tek populli!

 58. grag says:

  He Mona c’kemi? Ke fol disa here ne TV dhe ke thone se lir presidenti ka bo ca gabime! Si thua? Te shkojme neser ne proteste,gjasme dhe ti kthehemi LB, SB, Fm dhe nga Fundi te kerkojme edhe marrjen ne prokurori te IM per 7%. E ke kollaj te hakmerresh ndaj ketij personi qe bene gabime! le te kerkojme qe informaticieni i Bathores ka genjyer kunder ekspertizes se FBI per vidion e 7%. Njeher e mire edhe informaticienin edhe LM. Kujt t’ja hedhi ai (jo ti) popullit. Gjasme s’te pranon ty moj pleher e vjeter Zonje e pare! Mos eshte ai burre me i mire! pleher e paciklueshme!
  Ke rast Monika! Jo gjithmon vjen!

 59. tir says:

  Alban DEGA gjithmone lexoj komentet e tua.. Sot jam perlot me historine e mbeses 6 javeshe, ndryshe e kam kuptuar ate kohe kete ngjarje bga servirja shtrember e RD se qelbur. Mos tu shterrofte kurre guximi, mendimi, fjala per te shkruar te verteten ashtu sic eshte. Respekte per ty e familjen Dega qe nuk lepini ate qe peshtyni. Suksese ne 7 breza kudo te jeni!

 60. Jimi says:

  Thirrje! Horra, kriminel, vrases,hajdut, zorzope, rruspie, mashtrus, gjithe llumi i ketij vendi rreth qoftelargut bashkohuni!

 61. Anglezet kane nje thenie brilante: -Beware of immoral women, besides immorality, they are also eager for money and power. These types of dangerous women to the extreme need to be banned in any way to realize their criminal purpose, based on immorality, money and power-.

 62. Zini says:

  PSE MONA ESHTE KJO PSE DUKET SI MAJMUN PUTANA

 63. Shqiptari says:

  Nuk ka as edhe nje shqiptar te ndershem qe t’i pergjigjet thirrjes se kesaj per te ndaluar reformen.

 64. XXXXXXXXXXXHI says:

  ALBAN DEGËS?????? !!!
  RESPEKTE FAMILJES TËNDE PATRIOTE DHE TË NDERSHME!
  KEQARDHJE ,PËR ÇFAR KENI PËRJETUAR.!
  UROJ VETËM TË MIRA!
  TË THEM TË DREJTËN,ËSHTË SHKRIMI I PARË QË LEXOJ TË PLOTË,SEPSE TI SHKRUAN GJATË.
  POR ,PASKE SHUMË PËR TË THËNË O VËLLA.
  SHPRESOJ TË DËNOHEN MASKARRENJTË DHE KRIMINELËT, QË FATKEQËSISHT I KENI DHE BASKËQYTETAR,QË TJU LEHTËSOHET SHPIRTI.
  RESPEKT, FATBARDHËS, TË MËNÇUR,TË SJELLSHME DHE TË DASHUR, PËR TË CILËN NUK KISHA DËGJUAR QË NGA KOHA KUR ISHIM STUDENTE.
  MË EMOCIONOVE.(BARDHA DHE GIMI- JU PËRQAFOJNGA LARG DHE JU UROJ VETËM TË MIRA)
  BASHKËQYTETËSJA JOTE ,E DASHUR BARDHA!❤️❤️

 65. Toni says:

  Respekt, familjes Dega.???✋️

 66. Vjosani says:

  11 banjat ne vilen tende ne lalez nuk mund te vijne kaq shume ere sa te vjen ky fjalim frike! Mona ka filluar numuri mbrapsht per ty e ca te tjere si ty. Perballe teje eshte nje popull i tere dhe vete Amerika e Madhe.

 67. Varik says:

  Me ty Monka,qef i modh me t’a shti pushken midis sh….sh

Lini një Përgjigje te Dodona mbi Tomorr Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *