VIDEO: Muxhahedinët iranianë zhvendosen nga Tirana

5 Janar 2018, 16:50Sociale TEMA

Ky vit i ka gjetur muxhahedinët iranianë në një tjetër zonë të Shqipërisë, pak më larg Tiranës ku ata ndodheshin prej kohësh.

TemA TV ka realizuar një reportazh, ku shfaqen pamjet e kampit të ri në Manëz të Durrësit dhe ambientet e boshatisura në Yzberisht të Tiranës.

 

6 komente në “VIDEO: Muxhahedinët iranianë zhvendosen nga Tirana”

 1. says:

  Irani kërkon ti eliminoj, ne i strehojm.

 2. Lisi says:

  Strehimi i këtyre iranianëve nga vëndi ynë , është një gabim i rëndë politik .
  Qeveritarët tanë qelbanikë , për karrjerën e tyre shesin interesat kombëtare . Në s’kemi burra shteti ,
  Ne kemi me tepëricë zagarë shteti . E kthyen Shqipërinë në një Guantanamo të dytë .
  Për ata që s’e dinë :
  Amerikanët kanë pronë të tyre në Kubë 117 km katror që është baza detare e Guantanamos , më një personel rreth
  10 000 vetë – një qytet-shtet më vete , aty kanë edhe muxhahedinë të burgosur !
  Klasë e degjeneruar politike , na turpëruan si popull !

 3. Gufi says:

  Turp i edhe kto plera sunite i i puri Obama si peshqesh per 5 lek

  1. tomi says:

   injorant. Plehra nuk e di nese jane por sunite e di me siguri qe s’jane. Jane shiite o qyp.

 4. alen says:

  Ne jemi të njohur për mikpritjen dhe prania e muxhahidëve në Shqipëri e dëshmon këtë dhe ne duhet ta falënderojmë qeverinë për këtë çështje. Demonstrimet e fundit në qytetet iraniane tregojnë se PMOI në Iran është shumë i fortë dhe diktatura e Iranit së shpejti do të përmbyset….

 5. lola says:

  Populli shqiptar, një popull i dhjerrë, popull mbeturinash, pa shtyllë kurrizore…, gjynah që nuk morrëm dhe armët kimike, se do kishim fituar edhe ndonjë kockë akoma…!!! Ky popull, kështu do të mbahet në jetë të jetëve, i mjerrë, i uritur dhe pa brekë në bythë, sepse kështu e bëjnë më mirë “punën” “miqtë” tanë dhe na shijojnë më shumë kockat që na hedhin dhe “përrallat” që na servirin…!!! S’ka problem se shqiptarët largohen nga vatrat e tyre, sepse mendon Daj Sami për t’i “zëvëndësuar{…!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje