Protesta e 27 janarit, Mustafaj: Nuk besoj tek ato që thotë Basha se pas kësaj ne do çmontojmë qeverinë

Ish ministri Jashtëm i PD, Besnik Mustafaj thotë se protesta e opozitës nëse është në logjikën e demokracisë nuk mund të pengojnë për çeljen e negociatave.

I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, Mustafaj tha se kryeministri Edi Rama ka dy probleme, pasi kërkon përqendrimin e problemeve të mëdha tek vetja dhe nuk i njeh problemet.

“Rama ka një përqendrim të madh të pushtetit tek vetja dhe kërkon mirënjohjen nga të tjerët. Ai ka dy probleme të mëdha.

 E para përqendrimin e problemeve të mëdha tek dora e tij. Aspekti i dytë është se ai nuk i njeh problemet.

Qeveritarët tanë mendojnë se ata janë shpëtimtarët e situatës dhe sipas tyre mbreti u qan hallin çdo subjekti të vet”- tha Mustafaj.

Më tej ish ministri i PD tha se nuk beson se ato që thotë Basha se pas kësaj ne do çmontojmë qeverinë. Sipas tij qeveria ka legjitimet të plotë.

“Ka një refuzim të analizës së gjendjes nga ana e Ramës.

Ai do të spekulojë me ndjeshmërinë që kanë protestat. Por a mundet që protestat të pengojnë çeljen e negociatave?

Un po ju them nëse protestat do jenë në logjikën e demokracisë unë mendoj se nuk e pengojnë çeljen e negociatave.

Këto protesta kanë një veçanti, pasi këtë herë kanë një pakënaqësi ndaj qeverisë.

Pritet të matet forca e protestuesve të opozitës dhe forca e LSI në protestë, pasi nuk ka protestuar kurrë.

Nuk besoj se ato që thotë Basha se pas kësaj ne do çmontojmë qeverinë.

Qeveria ka legjitimet të plotë. Protesta do ta thellojë ndjeshmërinë e opinionit publik për kanabisin e vendit”- u shpreh Mustafaj. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Protesta e 27 janarit, Mustafaj: Nuk besoj tek ato që thotë Basha se pas kësaj ne do çmontojmë qeverinë”

 1. Kombi says:

  A NUK E KUPTON VALLE KY POPULL ,QE GJATE QEVERISJES SE RAMES KA FILLUAR TE NDIHET ERA SHTET , KUR GJATE QEVERISJES SE BERISHES VINTE ERA RRUMPALLE , ERA BARUT , ERA KORRUPSION I PAPARE .CDO DITE ME PUNE TE PALODHUR , NE CDO CEP TE SHQIPERISE ,KJO QEVERI PO SHKUL NGA RRENJET FAREN E KEQE QE MBOLLI BERISHA.

  1. Epoka says:

   Shume me te drejte e keni z.Kombi
   Me kete qeveri njemend po vjene ere ama ere MUTI!!!

 2. Sihan says:

  Kete radhe ke folur drejt zoti Besnik. Qeveria ka legjitimitet.Sa i takon kanabisit me thene te drejten mbjellje nuk ka se mbaroi puna, madje edhe po kapet, magazinat po pastrohen. Por qe LSI nuk ka moralin te dali ne proteste nuk as mend e as fiqir. 8 vjet ne pushtet tani do prape. A ka moral kjo kerkese, sigurisht qe jo.

 3. niki says:

  Nuk kane ç’te thone tjeter vetem kanabisi…!!!

 4. syri blu says:

  Po cte besosh ato qe thote Basha , besohen ato ?? Ato qe nxjere nga goja Basha vetem nje gomar i beson ….

 5. NENË says:

  . PORDHË ME RRIGON !
  S’DI ÇDO THONIN TROPOJANËT ,SEPSE MUSTAFAJ
  O TIRONS.? POR DI QË :
  BERISHIZMI , ISHTE FATKEQËSIA E KOMBIT.!
  SHORESOJ SE GJYNAHET LAHEN NË KËTË BOTË.!
  PERËNDI, ZOT, POPULL, TREGOJA VENDIN KEQBËRËSVE????????????

 6. Zini says:

  JU PELQEN APO JO ,KJO ESHTE QEVERI E ZGJERDHUR ME VOTEN E POPULLIT MOR BAJGE ,SURRAT MUTE SE SPO TE PLOTESOHEN INTERESAT E TUA PRANDAJ ZBEN KJO QEVERI NJERI I PESHTIRE KOKE HALE

 7. Bushi says:

  Po,ne kete rast Zoti Mustafaj ka thene nje te vertete,se kjo qeveri ka ligjimitet.Por ka shume demokrate te friksuar,nuk thone dot te verteten se mos ndeshkohen nga Sali Ziu dhe Bash Bukuroshi.E verteta duhet thene ashtu siç eshte,pa frike.Te gjithe anetaret dhe simpatizantet e pd-ke nuk kane frike,por frike deri ne palce kane drejtuesit e saj,se din qe kane bere shume krime dhe do ndeshkohen nje dite nga vetingu.Prandaj paguajne njerez me para ose euro,per te dale ne proteste me 27 Janar,me qellim qe te ruajn bythen e Saliut dhe te Bashes.

 8. Kombi says:

  PD DHE LSI ,DUHET TE PREGATITEN PER WETINGUN DHE JO TE NA BEJNE TE NDRESHMIN E KETIJ SHTETI .FRIKA JU KA HYRE NE PALCE DHE DUAN TE CIRREN PERPARA POPULLIT, QE NE JEMI SHPETIMTARET E SHQIPERISE . HA HA HA

 9. Leda says:

  Nē protestë kundër Lul hajdutit,tradhëtarit,gënjeshtarit,dembelit dhe vrasësit.!
  Në protestë kundër mashtruesve,hajdutëve,
  të pafityrëve dhe tradhëtarëve LESHELISTSA???

 10. "BOHOTINA" says:

  Te krahasosh bemat e gjemat e Salihut qe jane mostruoze e te perbindhme me keto te Edit eshte si te krahasosh ariun me miun.

 11. Aleko says:

  Nuk e ka mendjen askush te kanibasi or mik, ajo ishte pwer te kaluaren ,tashti po minimizohet dita dites.Problemi urgjent I shqipetareve sot eshte integrimi urgjent I shqiperise ne BE dhe kushe e pengon eshte armik I shqiperise dhe I shqipetareve.Lerini grevat pas negociatave se nuk u iku koha.Kohe e humbur eshte vetem kur pengohen negociatat , ky eshte problem imediat..

 12. Alban says:

  Subject: Fwd: LUL SALI I NENES… KE TE QAJE ME PARE !

  LUL SALI I NENES…
  KE TE QAJE ME PARE !?

  – Nga Alban Dega. Nju Jork

  Lul Sali nenes
  Ke te qaj me pare
  Lul Xen Gerdecin !?
  A cadren e care!?
  Mushamaja grisur
  I kercasin trare
  Themelet i tunden
  Mbi gjak te pathare!
  Kulmin ne Gerdec
  Rrenjet 21 janar !
  Banda ne panik
  Duart me gjak lare
  Zeri u eshte cjerre
  Mbi te hapur varre!
  Kurr nuk ka mbetur
  Gjak i dlire pa marre!
  Ameriken kunder
  E Evropen mbare
  Nuk do u ngelet askush
  As per tu qare !
  Cadra juaj e krimit
  Po u behet varre!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *