VIDEO: Artan Hoxha ja "përplas në fytyrë" krimet Berishës: S’më heq dot qafe siç hoqe Remzi Hoxhën, ke 150 vrasje në Tropojë mbi supe, ke nxjerrë kufomat e tua nga varri. Do përfundosh si Pinoceti

26 Shkurt 2018, 22:36Politika TEMA

Gazetari investigativ Artan Hoxha është përplasur me ish-kryeministrin Sali Berisha në emisionin “Studio e Hapur”.

Hoxha i ka numëruar publikisht disa prej krimeve të Berishës, duke i thënë se ai nuk mund ta zhdukë ashtu sicc zhduku biznesmenin Remzi Hoxha.

Gazetari i njohur i përmendi Berishës dosjen “Tropoja” duke i kujtuar se i rëndojnë mbi kurriz 105 vrasje në atë qytet të cilat nuk janë zbardhur ende dhe se kanë vetëm një porositës.

Sali Berisha: Së pari dëshiroj të theksoj se ky informacion është botuar direkt në të gjitha mediat. Është konfirmuar sot nga Sali Berisha, Oficer madhor dhe gjeneral të ushtrisë shqiptare e kanë konfirmuar. Por në mënyrë indirekte e konfirmoi edhe Ministria e Mbrojtjes sot. Nga ana tjetër e konfirmoi edhe vetë i akuzuari, sepse ai është larguar në vitin 2012 dhe nuk ka shkuar në asnjë proces gjyqësor.

Artan Hoxha: Ashtu siç gënjen ti edhe për atë dëshmitarin e kanabisit. Je ti në atë video që thua dua gjallë a vdekur dhe s’iki nga Tropoja pa e marrë me vete. Je ti Berisha që u kape duke manipuluar prova në 21 janar. Nëse unë dy herë nuk të kam kthyer përgjigje të premtoj se do ta bëj. Dhe Haklaj u vra më para. Dhe ke 150 vrasje në Tropojë. Siç zhduke Remzi Hoxhën, t’i kam nxjerrë kufomat nga varri. Më lë mua në ngarkim vrasjen e një personi që unë kam akuzuar Policinë e Shtetit.

Sali Berisha: E ke vrarë.

Artan Hoxha: Zoti Berisha nuk më tremb dot mua.

Sali Berisha: Ti ke qenë bashkëpunëtor i Haklajve. Ai është bashkëpunëtor bandash, krimesh.

Artan Hoxha: Po po, jam…

Sali Berisha: Po ti ke vrarë dëshmitarin. Ti je hjeksi i dëshmitarit.

Sali Berisha: Je i pafytyrë që përdoresh nga çdo bandë dhe flisni për çdo bandë…

Ish kryeministri ka tentuar t’i ushtrojë presion herë pas here për të heshtur, ndërkohë Hoxha ka shkuar më tej duke sjellë ngjarje të cilat pakkush ka guxuar të ngrerë gishtin drejt Berishës.

Le të kujtojmë që gazetari kurajoz ka qenë peroni që ka filmuar me zë dhe figurë vrasjet e 21 janarit ku pamjet e sjella prej tij nxorrën blof ish-kryeministrin i cili deklaroi se vrasjet ishin kryer me çadra pistoletë dhe thika me helmë.

Ndër të tjera Hoxha ka sjellë në emisionin “Xhungël” edhe dosjen “Tropoja” dhe ekzekutimet njëri pas tjetrit të Haklajve. (TemA)

50 komente në “VIDEO: Artan Hoxha ja “përplas në fytyrë” krimet Berishës: S’më heq dot qafe siç hoqe Remzi Hoxhën, ke 150 vrasje në Tropojë mbi supe, ke nxjerrë kufomat e tua nga varri. Do përfundosh si Pinoceti”

 1. Goni says:

  Nje pyetje qe vlen nje milion dollare :

  A mund nje emision televiziv live-direct
  Berisha vs Artan Hoxha

   1. Bardhi says:

    O te lumt o Artan Hoxha. Veritas o Veritas.

  1. Pal Dukagjini says:

   Kjo kurva budallaqe qe drejton emision nuk mund te punoje as si dezhur tek pularia ime. Bravo Artan Hoxha, i madh je.

 2. alphade says:

  Te lumte Artan Hoxha .!! Ate qe nuk guxojne gandistet pushtetaret
  pushta po jua perplasni ju ne fytyre MoNSTRES se Vicidolit. Berisha
  te haje kaken e mengjezit. Ka vdekur koha e tij kur i rrembente kun-
  dershtaret e tij dhe i torturonte dhe i varroste ne gjolin e Lezhes !
  Mallkuar perjetesisht qofshin ata qe e sollen ne pushtet kete mons-
  ter, tradhetarin me te madh te kombit shqiotar.
  Bravooooooo, bravisimoooooo , Artan per guximin , vazhdo ……..!!!
  Rron shqiponja maje te malit ,rron dhe miza ne bythe te kalit….!
  Ta keshe mik te prish pune, ta keshe armik, te ha mu…. ne!!!! N n

 3. olti says:

  Shqiptaret kur nuk i bene gje Ramiz Alise e Nexhmijes qe i futen neper kampe perqendrimi dhe i vrane pa gjyqe . Saliut i rrujne lesht

  1. floriri Likes says:

   Me duket se ti ja paske pare leshte, nderkohe qe jot’eme i bente …

 4. Muli says:

  E patë gazetaren sa e një anëshme ishte? Po të ishte Edi Rama në vend të saliut , gazetarja do ti thosh Artan Hoxhës që vazhdo, kurse me sali kriminelin ,po i thosh Artan Hoxhës që debati është i pabarabartë sepse ky Artani ishte në studio dhe krimineli sali në tel.

  1. maja says:

   E pam o Muli..gazetarucen me emrin eni…ajo esht ka qen gjithmon pro berishes e pronarit qe e puneson…
   u friksua e tera nga kjo perlplasje qe i beri Artan Hoxha Saliut…gazetaruces i hyri frika ne palc….gjynah …

  2. astroboj says:

   Eni Vasili ka qene ne RTSH zagarja e asaj mostres me noflla me cepa, Vjollca Vokshit, qe bente si nimfomane per Salen ne 1992-1997. Si nuk e mani men mer qypa?

  3. Grameno says:

   Po eshte e vertete,degjojeni me vemendje, Drejtuesja ju drejtua Artanit, ti fillove me fyrje!!!!!!!!!! Aspak e vertete,degjojeni me vemendje,kur hyn nte lidhje Sali se qka Ofendon,si akuzon Gazetarin,Nje ish Kryemnister,nje ish Kryetar Shteti !!!!!!! Ku jan Gazetaria e Pavarure, qe nuk ngrehin zerin,kjo eshte kercenim i fjales se lire,kercenim ndaj lirise se fjales dhe shprehjes,e kam per gazetaret e e ndershum jo per Gazetarin e Kazanit.Ti kthehem ofnedimit,kur hyri bisha Sali i qarture,duke akuzu Artanin si vrases etj etj,dhe fille pas akuzes se SALIUT U Qarte dhe Artan Hoxha,pra Moderatorja,drejtuesja,sikur eshte e kapur nga parate e SALIUT:Degjojeni me vemendje biseden,dhe do te vini ne perfundim siq e thashe.

 5. Shqipe says:

  Shqiptaret po e mundin friken kunder ktij krimineli antishqiptar.
  Berisha e Ka vendin ne burg
  Bravo artan

  1. like says:

   Pirdh se lirohesh.
   Like

 6. Vjosani says:

  Bravo Djale. Mirenjohje Artan Hoxha! Me sa duket burrerria shqiptare nuk ka vdekur akoma!

 7. Cepanlliu says:

  Olti… Qeni plak i vici dolit do te shkoje ne te s’emes…por do te marre edhe shume te tjete me vete ZX njeri prej te cileve je edhe ti more Olti budallai.

  1. Olti says:

   Edhe mua do me marri me vete? Po une cfar krimi kam bere???!!!Qekam dhe budalla se nuk e ditkam sa kriminel paskam qene.

 8. Izeti says:

  ARTAN HOXHA ( I shendoshi,,,,jo ai spiuni) dhe ROMEO KARA jane dy njerzit qe do ngelen ne histori,,,,,,,,,ju lumte.,,njerez me.zemer,,,,,Poshte hajdutet dhe vrasesit e ketij kombi,,

 9. oh says:

  Une me shume qejf do kisha te thithja karin e Saliut me viagra se mikrokarin e ketij Hoxhes.

 10. Shkelcim Miri says:

  Sali Kafsha , shpellar , vrases, kriminel , tradhetar, spiun, legen , ordiner, maskara, hajdut , i pa skrupullt, mjeran, hipokrit, zvarranik, lapanjos, peshkaqen, krokodil, mut ngrenes, nje thundrak, qelbesire, bir serbi , antishqiptar, goje prishur, karaxhoz,

 11. Marien says:

  Sonte do fle gjume rehat.bravo te madhe zoti gazetar.!shendet dhe jete te gjate,thyejani dhembet qenit ! Bravo,por prap me duket sikur nuk mjafton.meriton me shume .na vuri perpara nje idoit,dhe jo pak po 27 vjet

 12. Lena says:

  Pupupu kush na ka drejtuar per 27 vite Ikem nga shiu dhe rame ne bresher.Edhe eshte akoma I lire bashke me familjen e tij?!

  1. Prena says:

   E mi kare! Tu deshen vetem 27 vjet per ta kuptuar. Tani si rilindiote e devotshme do presesh vetem 27 vjet te tjera per ta cuar drejtesine ne vend. Po mos u merzit! E ardhmja te perket ty dhe gjithe idioteve te eksituar si puna jote.

 13. Mico says:

  Lereni politiken me njeane… Shikoni vendin qe po degradon cdo dite, njerzit po vriten cdo dite …. njerez pa buke… degjenerim gjithe andej, une jam i mendimit me Oltin, ky vend ka marr fund

 14. Azio says:

  Ke harruar edhe nje cilesi te ketij monstre:KOPILI I
  KARAXHICIT dhe biri I karakurves.

 15. Just me says:

  Me budalla se ke undefind nuk kam pare ose sdi te shkruaj ose eshte i mete

 16. Shqiptari nga Kosova says:

  Keshtu i do mushka druté, te lumte Artan Hoxha..!

 17. Walter says:

  Pinoceti? Atij nuk I ndodhi asjne gje. Si vdiq I pasur dhe I lire.

 18. Fanari says:

  Te lumte Artan. Edi Rama, te ka dhene voten nje popull i tere i mbushur me mllef kunder ketij maskarai te pafyture, kete duhet t’a kishe bere ti! Njerezit jane te regjur per drejtesi!

 19. qerosi says:

  Te lumte Artan Hoxha, je trim mbi trima. Zoti te te ruaje se je me te verteten. Ate qe se bene prokuroria, gjykatat e bere ti duke e diskredituar hapur PUBLIKISHT si asnje tjeter SALI BERISHEN. Te gjithe e murmurisin neper dhembe per krimet qe ka bere, por asnje nuk e ka bere ate qe bere sot ti ne emisionin e kurves Eni Vasili, qe mbajti nje qendrim te nje anshem e te turpshem duke te bertitur ty e duke i lepire bythen Berishes per nje tjeter emision ne studion e saj. Po te kish qene Rama ne vend te tij do kishe bere namin ne studio si gjithmone qe ska piken e edukates profesionale, qe sa here kur ka ftuar Ramene sillet si rrugace. IK moj plere kur je dhe ti gazetare. Ti dhe qerosi Fevziu nje prerje jeni, te neveritshem ne infinity.BRAAVOOO Artan dhe nje here per ate kurajo qe ke si nje nga gazetaret investigativ me te mire qe ka vendi yne sot.

 20. Tani e beri si Luan says:

  Vetem Artan Hoxha e theu akullin te tjeret rrine pas eres mutit te sali halese dhe s guxojne te thone gjysem fjale Hajde tani se boll ndenjet si te dhjere behuni burra dhe hiqeni lepurin qe keni ne bark

 21. "BOHOTINA" says:

  O zot, çfare bishe! Ai mundohet ne çdo rast te godase te tjeret per bemat e gjemat e tij te perbindshme. Ato jane nje mal dhe nuk ka shejtan t’ i mbuloje. Vertet nuk e kuptoj kete servilizem kombetar karshi ketij vampiri. Keta tre kater veta qe i qendrojne ne koke per ato qe ka bere duhet ruajtur e inkurajuar. Eni Vasili eshte e shitur ne shume vende te ndyra si ndyresire.

 22. Gopisti i fundit says:

  Zullumet e medha qe ka bere, i kane futur friken per vdekje dhe e kane kthyer ne nje njeri krejt te degraduar. E ndjen fundin e tije.

 23. Baci says:

  Bravo Tani për guximin,
  Deri sot nuk ka pasur birë Nane që ja thotë kaq hapur ketij tradhëtari!
  Ka bere aq tradhëti Kombetare sa që të denohet me burgim të perjetëshem nuk mjafton!

 24. Andrea nga Kanada says:

  Palo gazetare.Duke qene larg kisha krijuar nje fare konsiderate per kete moderatore.Nga ajo qe pash mbreme arrita ne konkluzionin qe qenka nje grua pa personalitet dhe karieren e ka krijuar duke u bere karshillek politikes se paprekshme.Dje e nxori koken perfundimisht.

 25. liksi says:

  Qe jemi dakort me Hoxhen nuk diskutohet,por nese ky Hoxha dinka shume pse kaq me vonese?,me duket sikur i bejne shantazh njeri tjetrit. Dihet qe trimat vriten ,maskarejte bejne shantazhe.

 26. Tnnnn says:

  Artani shkret do semuret shum shpejt keni per ta parë,eshte mode qe nuk te vrasin më me arme por me viruse ose aksidente

 27. e pash ne video veqse artan hoxha ish nervozuar keq.
  kush ken e akuzon ,me prova ,apo pa prova,apo nga rrethena te ish ngjarjeve nuk dihet,por sipas disa video te tv shqiperis,vllezrit haklaj ish te demtuar me shume ne viktima.
  por edhe animet partiake munde te jene shkak i ngatrresave,si ne kosove pro ibrahim rugoves dhe anti rugovres
  .por kriminelet duhet te gjinden,nese jane gjalle,se pa drejtesi nuk mbahet shteti.

 28. akuzat ja e shume te renda nga njeri ,tjetrin.
  une po shokohen sesi mund te ndodhin kro vrasje te ne shqiptaret.
  eshte tmerre ti shikosh videot ne internet te 97 tes.evropa dhe bota eshte rmerruar,ku as ne avganistan,as ne gjungul te njerzite e eger po te kishte nje proteste revolte,sdo ndodhte nje ngjarje e tille si ne shqiperi.
  te gjithe te armatosur dhe gjuajtje ne ajre e njerze.
  popujet e evropes nuk kuotojshin se per cka eshte fjala.protesta suvazhe.
  eshte teper e rende te thuhet per populine time keshtu,por ata qe vrajten shqiptare te pa fajshum,nuk i takojn kombite time shqiptar.

 29. O says:

  Berisha ka çunin në moshë të gazetarit, ndaj të qetsoj gjakun Tani.

 30. Donit says:

  ARTAN HOXHA ??????????

 31. Kopili i Karaxhicit nga vicidoli says:

  Bravo trimi Artan Hoxha! Ti,Romeo Karaj dhe Izet Haxhia jeni te paret qe do e vini me shpatulla per muri kete kryekriminel te regjur dhe te pakoregjueshem.Vetem beni kujdes se ai eshte perfaqesuesi i djallit ne shqiperi dhe pervec armeve ka dhe metoda te tjera qe perdor.Zonja Marku avash avash duhet te pergatitet per tu marre me kete kriminel,hajdut,shpifes,genjeshtar dhe njeri pa bythe ose me mire te themi me bythe te shtrember.Ky eshte personi me iu urryer i kohes sone,komunisti 24 karatesh i konvertuar brenda nates ne gjoja demokrat…Ne burg e ka vendin kjo monster e percudnuar,qe ka marre peng nje vend dhe nje popull te tere.Eshte gjithashtu fatkeqesi qe ka aleat te ngushte dhe hajdutin me cizme,sot president (te leshelise),i cili,pavaresisht nga veset e tij si karierist,hajdut e komplotist klasi,por per te vrare deri mer sot nuk dime te kete vrare njeri dhe ai eshte Likja o shoke,ai i floririt dhe i videos se Dritanit.Frika ka filluar te vritet dhe ka kaluar tek padrinua i PD-se.

 32. Bob Marley says:

  kisha ndermend me e shkerdhy gazetaren, ?
  qe mbeshtet kryeputanen e kombit salih rramane birishin ,
  por hoqa dor .
  qeka me side ne tru

 33. Populli says:

  Peshku i math kerkon te kafshoje grepin mirpo se dim ad mban grepi kete lloj peshku .

 34. goliku says:

  MERO BAZE dhe ARTAN HOXHA jane gazetaret me trima e te pa varur ne Shqiperine e ketyre viteve te “demokracise”.sepse i thone problemet troç jo si shumica qe i lepien pronareve te zhytur kembe e koke ne politike te tipit BALLIU,FEVZIU,LUBONJA,SHKULLAK e plot tarallak jane bere miljardere servil e kriminele.

 35. Grameno says:

  Po eshte e vertete,degjojeni me vemendje, Drejtuesja ju drejtua Artanit, ti fillove me fyrje!!!!!!!!!! Aspak e vertete,degjojeni me vemendje,kur hyn nte lidhje Sali se qka Ofendon,si akuzon Gazetarin,Nje ish Kryemnister,nje ish Kryetar Shteti !!!!!!! Ku jan Gazetaria e Pavarure, qe nuk ngrehin zerin,kjo eshte kercenim i fjales se lire,kercenim ndaj lirise se fjales dhe shprehjes,e kam per gazetaret e e ndershum jo per Gazetarin e Kazanit.Ti kthehem ofnedimit,kur hyri bisha Sali i qarture,duke akuzu Artanin si vrases etj etj,dhe fille pas akuzes se SALIUT U Qarte dhe Artan Hoxha,pra Moderatorja,drejtuesja,sikur eshte e kapur nga parate e SALIUT:Degjojeni me vemendje biseden,dhe do te vini ne perfundim siq e thashe.

 36. Qinasi says:

  O ARTAN … VEC NJE GJE MOS E BEJ…. MOS DIL PER GJAH…

 37. Emigranti SHBA. says:

  Nje urim te peremert dhe nje bravo te madhe zoti Artan Hoxha, ke nga qindra e mijra shqiptar, ne SHBA, per guximin dhe rimerinqe treguat ndaj keti perbindeshi, qe esht mesuar te shaj, fyej, mohoj cdo krim e poshtersi qe ka ber e ben gjat ketyr viteve trazicjon.

 38. MAJAKOVSKI says:

  Artan Hoxhes gazetarit investigativ garda e republikes e kerkuar nga prokuroria duhet ti vere mbrojtje atij dhe famijes se tij. Ai eshte burim faktesh qe duken te pakundershtueshme dhe duhet ruajtur si i tille. Nuk e di perfaqesuesit e FBI qe punojne ne Shqiperi e shikojne debatin. Mbrojtja per Artanin duhet vene urgjentisht. Aq me shume qe dje ne nje shtet Europian u vra nje koleg i Artanit sebashku me te dashuren e tij vetem per te zhdukur faktet e investigimit.

 39. BUJARI JU DEGJON says:

  Maska iu hoq ne TV kryekriminelit Sali Berishovici!…
  Ankthi i Vetingut po e le pa gjume…

 40. delete says:

  Artan Hoxhes i duhet hequr kapelja pasi mbremjen e djeshme shenoi te vetmin moment te paster demokratik te Shqiperise ne keto 28 vitet e fundit. Turp per gjithe shqiptaret qe deri para uraganit Hoxha kemi bere rolin e deles karshi gelbazes Berisha dhe te gjithe klases se vet-zgjedhur politike shqiptare e cila qofte majtas, centro apo djathtas e ka shker..yer kete komb arapce. Per te gjiıthe ju qe hapeni bythsh e boni si kafsha neper rruget e Tiranes, para Tan Hoxhes sot dukeni si copa merde. Sa per moderatoren e emisionit, byth-lepirja eshte e vetmja aftesi qe i ka lejuar ketij personi dhe gjithe kastes aktuale moderuese ne Tirane qe nga copat e injoranteve Fevziu , Tare, Xhunga e kshu me radhe, avancimin e karieres se tyre. Keta pervec se kartes se gezetarit nuk kane asgje te perbashket me kete profesion. Edhe i her Tan Hoxha – je Nder i Kombit , hallall.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje