FOTOT: Tension në Kuvend, Ruçi përplaset me Bashën: Lironi foltoren…

Ka nisur me tensione seanca e sotme parlamentare.

Pas fjalës së kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha deputetet e PD kanë bllokuar foltoren.

Ata kërkojnë largimin  nga seanca e sotme të Kryeministrit Edi Rama si dhe lirimin e 11 kuksianëve që gjykata la në burg.

Edhe pse kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi u bëri thirrje deputetëve të opozitës që të lirojnë foltoren ata nuk kanë pranuar.

Fill pas kësaj Ruçi ka ndërprerë përkohësisht seancën. (TemA)


10 komente në “FOTOT: Tension në Kuvend, Ruçi përplaset me Bashën: Lironi foltoren…”

 1. Dorina says:

  O c’e gjeti kete popull me keta kafshe parahistorike! Megjithese vete e kane fajin shqiptaret qe i zgjedhin.

  1. Freedom House PR says:

   Mos u merzisni, Rama takohet naten fshehurazi me Lulzim Bashen , i premton mosprekje dhe garanci per jeten dhe pasurine + 13 miliona per ndonje pallat tjeter te prishur dhe do kemi bashkqeverisje qe aq shume flet njeriu qe fitoi shumicen per te qeverisur vete.

   Hajde gjeje llogjiken e : ‘Deshirojme bashkpunim apo bashkqeverisje me opoziten qe humbi zgjedhjet’.

   Pra, kot mendoni se e kane seriozisht, kjo eshte loja e tyre , ket rradhe e kane keta te PD neser ata te PS dhe keshtu do vazhdoje vallja politike ne Shqiperi per aq kohe sa do kemi ne politike, mafjozet: Berisha_Meta_Rama_Basha.

  1. Eri says:

   Keta jane kafshet e PD

 2. e mira says:

  Roma vc barcelona 3-0
  teater

 3. e mira says:

  Roma vc barcelona 3-0
  teater

 4. e mira says:

  Roma vc barcelona 3-0
  teater

 5. e mira says:

  Roma vc barcelona 3-0
  teater

 6. e mira says:

  Roma vc barcelona 3-0
  teater ..

 7. Kasandra says:

  Komedia mbaron nëse nuk lejohen të hyjnë në kuvend mjete goditëse…, mbetet shfaqja me gladiator. Kasandra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *