Rama ftesë publike Bashës: Të bëhemi bashkë për Shqipërinë, ja oferta ime për opozitën

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh publik për kundërshtarin e tij politik Lulzim Basha.

Shefi i qeverisë e ka ftuar liderin e opozitës që të bashkpunojnë bashkarisht në funksion të integrimit të Shqipërisë në familjen Europiane.

Rama ka ftuar të gjithë zërat kundër tij që të lenë brenda vendit “betejat politike” dhe ta përqafojnë ashtu siç duhet veten në sy të ndërkombëtarëve…

Jemi përgatitur për të dëgjuar edhe çudira në vijim, se loja politike nuk është ndonjë gjë e vështirë për t’u kuptuar.

Por këto janë problematika krejt të natyrshme që do i trajtojmë me qetësi, vendosmërinë e argumentave dhe dëftesa që kemi në dorë nga dje na e bën më të lehtë këtë punë jo të lehtë.

Shqipëria nuk është ndonjë fuqi e madhe për të mos u trajtuar si top për lojëra të brendshme politike, por këto janë problematike të natyrshme, që do i trajtojmë me qetësi, vendosmëri dhe argumente dhe dëftesa që kem në dorë nga dje na e bën më të lehtë këtë punë. 

Por sot i lutem, jo si kryeministër, por si shqiptar, si qytetar edhe si koleg, përfaqësuesve të opozitës që të mos bashkëpunojnë me faktor të jashtëm politik që për interesa të brendshme do ta pengojë Shqipërinë në këtë proces.

Të mos udheheqë zyra deputetësh me gjysmë të vërteta dhe të mos eksportojnë baltën e luftës tonë të brendshme politike, por ta lënë mënjanë mllefin kur flasin në gjuhë të huaj.

Ftoj Bashën të bëhemi një skuadër kombëtare me fanellën kuqezi, dhe t’u kërkojmë të gjithë atyre që na vizitojnë në Shqipëri respekt për këtë vend.

Nuk kam fituar unë e PS dje, ka fituar e gjithë Shqipëria, e dimë të gjithë që shqiptarët, të majtë apo të djathtë, nuk kanë mes tyre asnjë ndasi,”u shpreh kryeministri.

Gjermania skeptike për zgjerimin? Rama: Ka forca politike në Bundestag që mbështesin PD, furnizohen me propagandë

Negociatat, Rama në konferencë me Mogherinin: Sot nis kapitull i ri historik, ja mesazhi për penguesit e integrimit brenda dhe jashtë vendit

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Rama ftesë publike Bashës: Të bëhemi bashkë për Shqipërinë, ja oferta ime për opozitën”

 1. sandri says:

  Ne fare pak rreshta, shume ide. A do te vonohet dita, qe te ndjehet i turperuar nje politikan, kur ben deklarata te dukshme antishqiptare, madje jashte vendit? Si mund ta keqtrajtoj veten ne kete menyre, nje politikan ne takimet nderkombetare? TURP?
  Ardhte sa me shpejt ajo dite!
  Por me median qe kemi dhe me interesat ekskluzivisht personale te atyre qe i drejtojne, duket te jete akoma larg .
  Por populli, i kupton fare mire!
  Opozita JO!
  Merr kthesen sa me shpejt opozite!

  1. toni says:

   Politikanet tane jane te kapur koke e kembe nga fqinjet tane dhe po te urdherohen nga padronet jo vetem qe e baltosin vendin e tyre por i vene edhe flaken si ne 97-en.

  2. mirel says:

   Po po, ne mezi presim kthesen e opozites.
   Dikur prisnim burgun per kriminelet, tani ju bejme ftese per kthese.
   Nga kriminele ju themi te keni turp..
   Keto lloj iderash te tilla qe nje kriminel te konsideroje te sillet si i turpshem jane shume domethenese.
   Po ju vazhdoni shoku ririlindas, per kthese. Po te insistoni me ngulm dhe me euro edhe ja arrini ktheses. Tundet buxheti i shtetit prape dhe Basha mund te festoje kthesen dhe me ca miliona euro te tjera.
   Fitore, jo shaka.

 2. Urime Shqiptareve per kete hap te madh drejt te mires.

 3. Dimeri says:

  Opozita para dhe pas propozimit per hapjen e negociatave,ka te vetmin kusht “kuksianet” !
  Ne fillim i perdori kuksianet ne vene te tritolit,tani kerkon ti “shpetoj”,per ti perdorur perseri si ti doj bytha.

 4. Bad boy says:

  Ik ore qelbesire kush te afrohet ty ke mbushur vendin me droge me bandita me hajduta me korropcion ik kriminel PO I MBANE NE BURG KUKESIANET SI NE KOHEN E BABAIT TEND ENVER HOXHA POR E KE KOT SMUND TI FUT NE BURG TE GJITHE -KU E KE SAIMIR TAHIRIN AI DO TE JU FUT TE GJITHEVE JUVE TE PARTISE SE RIPJELLJES NE BURG ATY E KE FRIKEN TI O BYTHQIR I QELBUR- SKENI PAR GJE AKOMA – TE PAKTEN BYTHQIRJEN E KENI FALAS NE BURG SE ATE UA OFRON MERO BAZE DHE LORENC VANXHELI KURSE BYTHLEPIRJEN SKENDER MINXHOZI ARIAN VASJARI DHE MUSTAFA NANO&co.., flm

 5. Alb Nakba says:

  Nuk i mjaftuan votat e popullit ketij qe ta mbeshtese dhe opozita?

  Roli i oppzites nuk eshte qe te pajtohet me politikat e shumices por ti kundervihet atyre.

  Hajde te vjellim se bashku dhe mos merret vesh.

 6. Shaba says:

  Shqiperia nuk ka inreesa te brendhshme por lufte mes te mires dhe te keqes. Nuk ka Shqiptar te zakonshem qe ka ndonje interes te kundert me tjetrin. Kjo ekziston vetem ne fushen e korupsionit dhe politikes. Me e shumta interest e” brebdshme” mund ti quash personele. Jane personale sepse politikanet e koruptuar per interesin e tyre personal e hedhin Shqiperine ne zjarr. Populli duhet ta dije qe per keta individe nuk ka vend ti konsiderosh pjestare te interesave shqiptare. Atyre nuk mund tu lutesh por duhet ti detyrosh. Duke menduar qe hiqet modern Edi indirect dhe me naivitet e konfirmon veten si pjestare te ketyre interesave. Keto jane vetem interest personale te haduteve dhe krimineleve qe lidhen me interest e jashtme kundershqiptare, por kursesi me interest e brendshme shqiptare.
  Une e kuptoj Kryeministrin dhe e respektoj per keto qe mendon te beje por mendoj se mjaft eshte mjaftushem me demagogji. Populli ka nevoje per guxim dhe shprese….

 7. Malo Kanina says:

  Si skalionet tuaja, zoti Kryeministër dhe ato të opozitës nuk kanë për moral biblën apo kuranin. Në themel të konstruksionit shpirtëror, klasa e sotme politike shqiptare, ka si udhërrëfyes veprën e ‘ndritur’ të shokut Enver, volumi 19, kapitulli i luftës së klasave. Ju vetë jeni një përjashtim nga rregulli, duke shërbyer në këtë rast, mjerisht, vetëm si koperturë moderne e këtyre vlerave çnjerëzore. Ndaj thirrja juaj ka për tu pritur sizakonisht me të tallur nga opozita. Ju doni që ata të shohin mundësinë të ushqehen me një lloj ushqimi,të cilin stomaku i tyre as e ka provuar ndonjëherë. Kjo është qesharake. Ndaj them, kërkesa juaj është sa naive, aq dhe foshnjore.

 8. Dibrani says:

  Kurr mos e besoni kete ndyrsir te quajtur kryeminister

  Thjesht e ben per me marr borxh nga ata,..dhe me ja nis ne vjedh

  Fuck Europeeeeee ,..Europa eshte vendi qe ka marr ne qaf shqiptaret gjithmon

  Europa gjithnje ka favorizuar Sllvet ,..ngaqe me shum se gjysma e tyre jan Sllav ne gjak.

  Shqiptaret nuk kan lidhje me Europen,..as me zakone,.as pamje fizike,..as me gjak,..as me histori ,..dhe as me gjuh.

  Ate fen ta marrin e ta fusin be byth ,..se nuk I ha topi Shqiptarit per fe.

  You can fuck of now Europe,..don’t forget to take with you the scum-back Ramen

 9. RINIA SHQIPTARE says:

  Malo Kanina je injorant me ndonje diplome te blere Nje mendje e ndritur shqiptare thoshte: O zot na ruaj nga injorantet me diplome.
  1 Vepra 19 e Enver Hoxhes nuk flet per luften e klasave po per revizionizmin hrushovian.
  2. Edi Rama ne vitet 80 ka qene me antikomunisti nder moshataret e tij
  3. Opozitat e morri mesazhin sot nga Europa, te mos guxoje jo te tallet sic thua zotrote, po te ule koken dhe te heshte e te beje detyren qe I takon me dinjitet dhe jo te peshperise prapa kraheve tek skeptiket europiane
  Te mos harroje opozita se populli shqiptar ka zgjedhur Europen dhe jo Lindjen. Prandaj kujdes opozita dhe pozita. Shansi historic ka ardhur. USA dhe Europa kane vendosur ta fusin Ballkanin Perendimor nen sqetullen etyre Mos u beni pengese se do ta paguani shtrenjte. Lerini ideollogjite, luften e klasave, budallalleqet, feja e shqiptarit eshte SHQIPTARIA. gJITHSHKA PER SHQIPERINE NE EUROPE. STOP TURQISE DHE RUSISE NE KETO BRIGJE. SHQIPTARE THIRINI MENDJES, RASTI VJEN NJEHERE NE 1000 VJET.

  1. Malo Kanina says:

   Unë, fort e dashura dhe e shtrënjta ‘Rinia Shqiptare’ , për fatin tim të madh nuk kam diplomë nga ai vënd. Ato të uruarat vepra të “udhëheqësit të lavdishëm ” janë shumë, dhe ashtu siç thotë populli në zhargonin e tij, beqma e kam ngatërruar atë të flamosur numër. Po shyqyr zotit, ju rinia, jo vetëm jeni të saktë në përcaktimin e numrave të veprës, por dini mirë edhe përmbajtjen e secilës. Kjo pasi juve, si të rinj që jeni, i mbani poshtë kokës për t’ju zënë gjumi.
   Lexojini veprat e shokut të lavdishëm Enver, e dashura “Rinia Shqiptare”, lexojini me pasion dhe vëmëndje, sepse, ashtu siç na çuan në socializëm ato mësime të “ndritura”,do të na çojnë këtë radhë edhe në europë…

   1. Malo Kanina says:

    Hë, moj e dashura Rini, se edhe për pak harrova: Mund t’ma shkoqitësh një çikë, kush na qënkërka kjo mëndje e ndritur shqiptare, e cila paska thënë, ” zot na ruaj nga injorantët me diplomë”? Sepse, shumë e ditura ‘Rinia Shqiptare’, ju besoj duhet ta dini, se rregulli elementar kërkon që, kur i referohesh dikujt, duhet ta citosh me emër. Dhe po ashtu, gjithçka të cituar duhet ta vësh ndërmjet thonjëzave. Ndaj them, një mëndje të ndritur si puna juaj nuk i lejohen gabime kaq elementare. Nisur nga kjo, arrij në konkluzionin, se vetëm një mëndje si mëndja juaj mund ta thotë një hajvanëllëk të kësaj përmase. Dhe për ti vënë kapak muhabetit, vetëm pse në vatanin tonë rrojnë akoma kërriç gomari si puna e zotërisë tënde është arsyeja kryesore dhe më e qënësishme që punët aty shkojnë kaq “mbarë”.

 10. mirel says:

  Edi Ramuti e ka kthyer shtetin ne nje treg ofertash dhe kerkesash midus tij dhe Bashes.
  Ne mes eshte populli, qe e shet dhe e blen sipas cmimit te ofertes dhe kerkeses.
  Ai e thote qarte kete, po taksapaguesit ndjehen se tregetimi i ka trajtuar mire.
  U mesuan te sillen si dele.

 11. ......... says:

  … U hap drita jeshile dhe per vendin tone po kur apo tani qe të tjeret po bejne gjithcka të ikin nga EU… Për shqiptaret aq më mirë …
  E gjithe kjo kurrsesi fal llaveshit tone , kryeministrit as qeverise se Shqiperia kurr më keq nuk ka qene pop dhe EU ka interesat e veta…
  Uroj qe të behet dhe vendi im si gjithe Europa po boll frike kam se kur të vije koha më hy nuk po ka fare EU…gjithesisi ne në EU jemi e kudo…
  Në vendin tone pak kane ngel në të tjeret ja kemi mbathur më kohe ….

 12. Dimeri says:

  MOS grumbullo ne “ekipin kombetar” lojtar hollandes te kategorise se trete.

 13. Rama ka aferta per shqiperin kolumbiane,dhe shqiperin erdogane.
  ne nuk e pranojm keto oferta.
  rama premtime mogherinit per dtejtesi.meta do arrestoje ramen,apo rsma meten.
  se te dyte jane rekorde vjefje e korrupcioni
  apo ruçi do arrestoj xhafajn,apo bushati ballen.
  Keto jane fillimi i negociatave me Bruxelin.

 14. Rama ka aferta per shqiperin kolumbiane,dhe shqiperin erdogane.
  ne nuk e pranojm keto oferta.
  rama premtime mogherinit per dtejtesi.meta do arrestoje ramen,apo rama meten.
  se te dyte jane rekorde vjedhje e korrupcioni,
  apo ruçi do arrestoj xhafajn,apo bushati ballen.
  Keto jane fillimi i negociatave me Bruxelin.

 15. mona says:

  Nuk duhet ofruar per bashkepunim nje kriminel qe ka lyer duart me gjak shqiptaresh.

Lini një Përgjigje te Dibrani Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *