Mes militantëve të PD-së që rrahën veteranët, edhe ish-deputeti demokrat

5 Maj 2018, 12:26Politika TEMA

Militantët e PD-së kanë degraduar këtë 5 maj, teksa kanë rrrahur në “Varrezat e Dëshmorëve” një grup pleqsh.

Kjo, për shkak se ata mbanin në dduar foto të Enver Hoxhës dhe kanë brohoritur edhe emrin e tij.

Ajo që të bën përshtypje, është fakti se në përleshje janë përfshirë edhe figura të larta të PD-së.

News 24 bën me dije se mes personave që kanë goditur të moshuarit, është edhe ish-deputeti Ndriçim Babasi.

PD nuk është distancuar nga dhuna skandaloze në “Varrezat e Dëshmorëve”, madje Lulzim Basha në një deklaratë për mediat pas incidentit, e ka inkurajuar atë.(TemA)

6 komente në “Mes militantëve të PD-së që rrahën veteranët, edhe ish-deputeti demokrat”

 1. Veterinari says:

  Qdo koministi ne planeta jaqifsha epiqendren e pidhit te nones.

  Me respekt dinjitoz,

  Veterinari per komunist

  1. Juristi Plepave says:

   Çdo komunist duke filluar nga Kina ta qifte babèn se nena e ka zakon. Me Respekt “Veteranet” per Veterikarin.

 2. butrinti says:

  KJO ESHTE PD QE PRETENDON TE C0J SHQIPERINE NE EUROP .

 3. seat says:

  Ndricim babasi ka qene deputet i PD, e kuptoni se sa trup eshte qe Shqiperi te kete deputet nje njeri me 1 2 muaj shkolle fillore, duke mos arritur as tek festa e abetares ne klasen e pare

 4. Matematika says:

  Lerini perrallat me veterane. Lufta ka 74 vjet qe ka mbaruar. Qe te jesh veteran lufte duhet te jesh te pakten 90 – 100 vjec. Kush eshte nen 90 vjec nuk eshte veteran.

 5. Cimi says:

  Si ato kokrra qe kane mbetur mbi toke dhe ata nen toke. Nuk jane deshmore. Ata jane ca palaco tradhetare qe bashkepunuan me okupatorin shekullore serb dhe zhvilluan luften vellavrasese civilie midis shqiptareve. Dhe pas 44 luftes civile i vune nje emer tjeter duke e quajtur lufte klasash. Ato varreza duhen prishur duan buldozerin qe ti marri zvarre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje