Babalja “zbërthehet” në Kosovë: Dua azil këtu, në Shqipëri do më vrasin

Autoritet në Prishtinë kanë marrë në pyetje “Bashkëpunëtorin X” të PD, Albert Veliun, 24 orë pasi ai kërkoi azil në Kosovë.

Një burim nga Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës që shqyrton kërkesat për azil i tregoi Report TV atë çfarë ka deklaruar Albert Veliu.

“Kam frikë për jetën. Nëse me ktheni në Shqipëri do të më vrasin”.Albert Veliu kërkon azil.

Ky ka qenë deklarimi Albert Veliut që përbën edhe bazën e kërkesës për azil. Së bashku me të birin ai është duke u mbajtur në qendrën e azil kërkuesve.

Drejtoria për Migrim dhe të Huaj në Policinë e Kosovës është duke shqyrtuar kërkesën për azil të Albert Veliut, nëse ajo është në përputhje me nenin 5 të ligjit “Për azilin në republikën e Kosovës ku thuhet se:

“Republika e Kosovës mund t’ju japë mbrojtjen e përkohshme personave që duhen mbrojtur, për aq kohë sa ata i ekspozohen një rreziku të përgjithshëm të rëndë”.

Ligji për azilin në Kosovë parashikon që aplikantit për azil, t’i jepet një përgjigje gjashtë muaj që nga dita e paraqitjes së kërkesës.

Paraditen e së hënës Veliu sëbashku me të birin, u ndaluan gjatë një kontrolli normal në zonën e Shtimjes në afërsi të Prishtinës.

Rezultoi se ata nuk e kishin kaluar kufirin mes Shqipërisë dhe Kosovës në mënyrë të rregullt.

Hetimet paraprake të policisë së Kosovës kanë zbuluar se Albert Veliu dhe i biri nuk figuronin të riregjistruar në sistemin e kufirit si në atë të Kosovës dhe TIMS në Shqipëri.

Kaq ka mjaftuar për policinë e cila ka njoftuar menjëherë prokurorin e gatshëm në Prokurorinë e Prishtinës e cila ka urdhëruar arrestimin e tyre.

Ndaj tyre është ngritur akuza për kalim të jashtëligjshëm kufiri.

Po ashtu prokurori i ngarkuar për këtë çështje e ka kërkuar arrestimin edhe për shkak të dyshimeve të tjera.

Menjëherë pas arrestimit Veliu i ka deklaruar prokurorit të çështjes se kërkon azil politik.

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në “Babalja “zbërthehet” në Kosovë: Dua azil këtu, në Shqipëri do më vrasin”

 1. BE 2025 says:

  Shume e drejte dhe nese Kosova do qe te pranohet si shtet duhet te respektoje ligjet nderkombetare dhe jo ti bindet Erdoganit apo byrazerit Rama.

  1. Ageron says:

   Kot e ka, te Mamalja do perfundoje.

 2. zaim zajmi says:

  Shteti Kosovë, ka për detyrë të shqyrtojë me seriozitet kërkesën e personit në fjalë, konform standardeve ndërkombëtare.
  Vetëm pas një procedimi të plotë jurudik, duhet edhe të marrë vendim që do rezultonte nga faktet e ekspozuara nga kërkuesi i azilit.
  Vendime me paragjykime mediatike marrin autoritetet banane.

 3. nardi says:

  e beri lemsh shqiperine per nje pakete duhani tani e ka me kosoven…. perse duhet te perfitoj azil nje hajdut, drogaxhi, kriminel, mashtrues etj,etj,etj…

  1. Aha, tha Nastradini says:

   Eshte e drejta e tij sipas te drejtave te njeriut qe si komunist ti nuk ke per ti kuptuar kurre.

   Si puna e ketij do perfitoje edhe Adriatik Lllalla ne Gjermani e ndoshta LULUSHI, Rama e Meta neser .

 4. vang says:

  Ngaterroi nje dynja te tere me mashtrimet qe beri dhe tani do te fshihet. Te dali para drejtesise se nuk plasi njeri te ndyej doren me te.Nuk ngaterroi dy njerez,qe edhe ajo do ishte mashtrim por me ato qe beri deri ne demostrate u ngriten njerezit.

 5. Specialisti says:

  Perfundimisht po zberthehet plani i Rusit per destabilizimin e Shqiperise dhe te Shqiptareve ne pergjithesi. KGB manipuloi pergjimin, i dha orjentim Bashes dhe Sales te hidheshin ne sulm. Paguan babalen te arratisej ne Kosove me qellim qe te krijohet nje probem midis Shqiperise dhe Kosoves. Sala dhe Luli do perdorin influencen e tyre ne Kosove. Nga ana tjeter edhe Rama do bej te njejten gje. Sheri artificial futet jo vetem ne Shqiperi por dhe ne Kosove me potence qe te krijohet fronti lindor me Bashen dhe Salen ne krye….

  1. Bushi says:

   Spacialisti,me duket se ka te drejte.Saliu dhe Basha ne kete rast dalin bashkpunetor te Rusit,dhe jane hedhur ne nje ofesive te papare kundr qeverise se ligjeshme te shqiperise.Babale te sillet ne shqiperi e te dale para drejtesise,per mashtrim dhe akuza te padrejta,deri ne shpifje.Nuk e vret njeri kete mut se eshte njeri i falimentuar,drogaxhi,burgaxhi,njeri i duhur per pd.ke.Me kete monster,pd-ke i plasi bomba ne dore.

  2. AZ.. says:

   Ti Jo specialist qe nuk je po ti qenke nje rotkari dhe i semure psikik

 6. Askushi says:

  Kush ka kerkuar e d vra kete. Burdhes. PD ndoshta?

 7. Llaman says:

  Shakaja e fundit, nje shqiptar kerkon strehim tek shqiptaret nga frika se e vrasin shqiptaret. I xhkreti babale, nuk e di se edhe erdogani mund ta rrembeje ate nga cdo strofull ne kosove

 8. Alpet.al says:

  Pa diskutim, nese organelles kosovare gjykojne se Babalja dhe i biri rrezikojne jeten, duhet t’u japin atyre azil.
  Njeherazi, duhet t’u behet e qarte komentuesve si ketij te mesipermit BE 2025, se Babalja nuk ka frike as nga Erdogani, as nga Rama, por nga rrjeti i menaxhimit te droges ne Vlore, njerezit e te cilit, Babalja dhe ai palluqja gazetari Olldashi, u nisen me buke ne traste ta zbulonin dhe ta
  kompromentonin per axhendat politike te mafias se Shqupit, mafia qe kontrollonte dhe perfitonte nga karteli i droges se Lazaratit.
  Dhe Babalja ka te drejte te jete i alarmist per jeten dhe sigurine e vet dhe te familjes se vet.
  Sepse, edhe pse eshte nje nga lamashet e rangut te fundit te rrjetit te droges ne Vlore, si e di mire se cfare te pretty kur thyen kodin mafioz te heshtjes.
  Te pakten moralisht, kupola mafioz e Shqupit, duhet te marre persiper harxhet e perdorimit te ndyre te Babales me nje ceshtje fallco, te shfrytezuar politikisht nga Klani i rrezikshem Berisha-Basha dhe zagaret e tyre te tipit Salianji-Alibej.

 9. ben says:

  Kohe te reja, skenare te vjeter-me duket si historia e vrasjeve te 2 prillit ne Shkoder. Kujt tjeter i intereson vrasja e ketij gomarit pervec PD-se. Po keshtu si u ekzekutua “heroi”, legeni Azem Hajdari qe u perdor nga PD-ja per te pushtuar institucionet.

 10. Alban Dega says:

  KUR UA PSHURRIN GAZIN NE BUZE !
  … apo qeshe ne mire kush qesh i fundit !

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXIU, UA PSHURRI NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE!

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze! Nga Saranda ne Tropoje. Ua pshrren gazin ne goje !
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

 11. Alban Dega says:

  BABLJA I VLORES DHE…
  HAVALJA E SHQIPERISE !

  PARTIA NE SHERBIM E NE MESHIRE TE :

  1- NJE NARKOTRAFIKANTI,
  2- NJE HUMAN TRAFIKANTI
  3- NJE KUSARI MAKINASH
  4- NJE RRENUESI TE FAMILJES SE VET
  5- NJE PIJANECI E BURGAXHIU KRONIK !

  ESHTE PARTI

  1- NARKOTRAFIKANTESH,

  2-HUMANTRAFIKANTESH,

  3- PARTI MEGAKUSARESH

  4- PARTI VRASESISH SERIALE,

  5- ESHTE PARTIA E VETSHKATERRIMIT E
  DEGJENERIMIT TE VETVETES !

  ESHTE PARTIA SALI LUL MUL EDI ALIBE BABALJA… E SHQIPERISE !

  ESHTE HAVALJA= FATKEQESIA E SHQIPERISE !

 12. Korçari says:

  Po kush e ndyn dorën me ty o Babole. Sikur ndonjëri ta kishte ndërmend këtë punë, të gjen më shpejt në Kosovë.

 13. Alban says:

  BABALJA APO HAVALJA E PDSH-SE DHE SALI BERISHES !?

  – KU… KU SA POSHTE KA RENE SALIKRACIA !?
  – MOZOMAKEQ !

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  NARKOTRAFIKANTI….
  HUMANTRAFIKANTI….
  PIJANECI KRONIK….
  HAJDUTI I MAKINAVE…
  KUMARXHIU I FAMILJES DHE FEMIJEVE TE VET … BABALJA ESHTE BERE TASH PESE DITE JO VETEM KALI I BETEJES PER KARRIKE E PUSHTET POR EDHE EMBLEMA DHE SIMBOLI
  I PDSH-SE DHE LSI-SE , I OPOZITES SE PALLUAR E SHPARTALLUAR ME KEQ SE GJERMANET NE STALINGRAD !
  “ BANDA E GANGSTEREVE” DHE KRYPESHQVE TE SAJ SALI LUL MUL MONA CIZME XEN ENKELED SALIANJIN EDI PALOKARIT …. ESHTE KATANDISUR SI MOS ME KEQ !
  BABALJA I TYRE, SIC E TREGOJNE DESHMI E PROVA E FAKTE TE PADISKUTUESHME ME ZE E ME FIGURE ESHTE KTHYER E DO TE JETE HAVALJA E KRYPESHQVE POLITIKE, JURIDIKE, MEDIATIKE, BIOLOGJIKE TE “ KESAJ MAFIA QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT” NGA PANIKU DHE TMERRI I REFORMES NE DREJTESI DHE VETINGUT NE DREJTESI E POLICÍ, NE ADMINISTRATE E
  POLITIKE !!!
  SHQIPTARE KUDO QE JENI!
  SHIHNI SA POSHTE KA RENE KARTAGJENA E SALIKRACISE !
  SHIHNI KE KANE KTHYER NE SIMBOL, EMBLEME E TOPUZ TE TYRE PER ARDHJEN NE PUSHTET ME KOMPLOTE, INTRIGA , MASHTRIME, POSHTERSI IDIOTESKE, QESHARAKE, TE NEVERITSHME DERI NE KRUPE !?
  NESE KINI DYSHIM HIDHNI NJE SY VETEM FOTOGRAFISE SE TIJ SY E FYTYRE KUQE NGA ALKOLI E STRESI I KRIMEVE TEPER TE RENDA TE TIJ TE PERMENDURA NE FILLIM TE
  SHKRIMIT
  CFARE NUK PRITET NGA NJE “BANDE GANGSTERESH “ QE PERDORI ARKIVOLIN DHE KUFOMEN E AZEM HSJDARIT, NJE VIKTIME E SALI BERISHES QE E NXORI NE PRITE, SI TOPUZ PER TE SHQYER DYERT E KRYEMINISTRISE DHE PET TE ORGANIZUAR GRUSHTIN FASHIST TE SHTETIT TE 14 SHTATORIT 1998 NE BASHKEPUNIM ME UDB-EN E SLLOBODAN MILLOSHEVICIT E STANISHICIT DUKE IA FUTUR FLAKEN SHQIPERISE DHE THIKEN MBAS SHPINE VELLEZERVE E MOTRAVE SHQIPTARE TE KOSOVES, MAQEDONISE, MALIT TE ZI DHE LUGINES SE PRESHEVES NE CASTET ME TE RENDA, NE KULMIN E HAZEPIT DHE GENOCIDIT ANTISHQIPTAR SETBOMADH NE KOSOVE TE VITEVE 1997-1999 !
  BABALJA I KESAJ BANDE GANGSTERESH NUK ESHTE GJE TJETER VECSE NJE KRIJESE MJERANE NJE DRU ME PRE I HAVALES SE SHQIPERISE I KRYPESHKUT E KAPOBANDES SE KESAJ MAFIE TE KORRUPSIONIT E KRIMIT TE ORGANIZUAR NE SHQIPERi ME EMRIN SALI RAM BERISHA E CO !
  SI I TILLE BABALJA PO DHE DO TE KTHEHET EDHE NE HAVALEN E HAVALES SE SHQIPERISE SALI BERISHA!
  KU… KU SA POSHTE KA RA SALIKRACIA !?
  JANE BERE PER TI MESHIRUAR E PER TI VAJTUAR PER SE GJALLI !
  ZOT FALUA MEKATET ! NUK DINE CFARE BEJNE TE GJORET, DO TE THOSHTE MARK ANTONI PO TE RINGJALLEJ !
  MOZOMAKEQ ( MOS ZOT MA
  KEQ ) THEMI NE MALESINE E GJAKOVES !

 14. Beni bo says:

  Kesaj i thone ….nje budall fut sgerr dy kombe….hahaha .po nuk eshte rasti i ketij kerrici.ky duhet te pergjigjet te gjitha pyetjeve lidhur me vidiot dhe kush e ka paguar nga pd…Me kete qurrash nuk meret njeri .Kete kurban e ben vetem sala per tia faturuar Rames..dhe te thote ; ju shash une …rama ..e vrau ..me degjoni mue…

 15. Jam says:

  Kto jan pordh me rigon. Se po te doj njeri ta vrasi se vret dot ne kosove??
  Kto Jan skenare te salianusit dhe ktyre budallenjve te pd qe sdin cte bejn me babalen se ju ngeli ne dore

 16. Thumbi says:

  Thaçi,i‘ka nën kontrollë,të gjitha mekanizmat vendimarrse në Kosovë.Babalja,ka treguar në detajë,Para Organve Hetuse,Kosovare për projektin e Qytetarit Digjital.

 17. Kombi says:

  KARABUSH BAHALE EDHE NE KOSOVE TE VRASIN . RUAJU SE MOS TE VRASIN ATA QE TE BEREN HERO .

 18. Kosova duhet imediate pranuar aziline vllaut tone Shqiptar,se jeta e tije rrezikohet seriozisht nga regjimi rama-ruse putini,qe jane edbe anti euro-usa e natos.

 19. xoni says:

  Nuk meret njeri me ty o plere por per ato qe ke bere do mbash pergjegjesi. Ti je pasqyra e asaj qe ka mbet nga PD….

 20. Babalja Bab-halja says:

  O Babale haleja nuk ka vrare njeri mut deri me sot Prandaj fli i qete dhe largou nga Kosova se e qelbe edhe atje me keq se ketu
  Jepni cigare babhales se perndryshe do perballeni me video dhe sdo ta keni te lehte

 21. Alban says:

  AZIL NARKObE HUMAN TRAFIK

  Ka vetem ne burgjet e cdo vendi Demokratike …Duerte eshte me racional . U JEP nje plumb mbas koke e I con ne RRS !

 22. bardhi says:

  Çfar vlere ka ky njeri,ky monster e te keqes,eshte gjynah te harxhosh plumbin sepse plumbi ka vlere komponentesh si ,ka bronx,ka baker,ka argjend ka plumb,ky s’ka asnje vlere. Lerjani Vlonjateve ta punsojne ne ndonje lavazh.

Lini një Përgjigje te AZ.. Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *