“Shqetësimi” i PD për survejimin e Bashës, reagon Berisha: Duhet revoltë, hajde ta hedhim Ramën në koshin e plehrave

Sali Berisha ka shprehur shqetësimin personal mbi disa lajme që kanë dalë nga mediat pranë “selisë blu” se kryedemokrati Lulzim Basha po survejohet nga policia e shtetit.

Ish-kryeministri thotë se ky është një akt i shëmtuar policesk duke i bërë thirrje qytetarëve që të bashkohen për të protestuar.

Ai thotë se tashmë duhet një revoltë e madhe popullore për të rrëzuar kryeministrin Edi Rama dhe kabinetin qeveritar.

Ndër të tjera, Berisha shkruan:

“Edi Rama perdor narko-taskforcen operacionale per survejimin e kundershtarit te tij politik!

Te dashur miq, me urdher te Norieges, Fatmir Droga dhe Ardi Xhafa apo Geron Veliu, siç e therrasin rendom ne Vlore dhe ne mbare policine e shtetit drejtorin aktual te narkopolicise, kane vendosur ne ne survejim kryetarin e opozites nje akt policesk kriminal te shemtuar.

Duke denuar me ashpersine me te madhe kete akt gangsteresh te Edvinit dhe klikes se tij ne krye te narkoshtetit, ju bej thirrje qytetareve, qe me revolten tone te hedhm ne koshin e plehrave ata dhe narkoshtetin e tyre te kalbur! sb” nënvizon ish-kryeministri. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në ““Shqetësimi” i PD për survejimin e Bashës, reagon Berisha: Duhet revoltë, hajde ta hedhim Ramën në koshin e plehrave”

 1. xx says:

  PO he mo deshtak hidhe ta mban?

  1. Kujtim says:

   Hahaha ironia qendron se numri i njerezve te vrare dhe survejuar nga ky bisha neo-esadiste eshte i pafund dhe ky na akuzoka Edi Ramen pa asnje fakt te provuar nga Prokuroira dhe Gjykata. Nuk i ze vendi. Tik-tak vetingu po afron. Jane lemerisur dhe nuk dine cte bejne. Ngelen duke kercyer nga genjeshtra ne genjeshter. Jane lemerisur. ASNJE nuk i BESON!

 2. si ma atje goj o kufome ,
  si p!dh i shqyer lope vicidoli hahahaha
  ti je duke vdek ,je nji kerm qe asnji sdo me dit ne se je gjall e cfar jargesh qit nga ajo vryme
  shko vdis ,Neser dhe ne Shpelle qen bir qeni

 3. Viçidoli says:

  BIRISHE RAMES TI HASH MUTIN E TI RRUASH KARUCIN BASHKE ME LULUSHIN.

 4. " Cekja " says:

  Or, Berisha! Or tu befsha! Or te keqen Cekja tyja! Po nuk e ke te qarte, or vellai im, se nashi nuk ta degjojne me llafin keta shejtaner, keta sojsez dhe edepsez?. Po cke or xhan Cekes qe nakatosesh me keta laneter? Keta rrine gjithe diten shtrire neper divane dhe sa del ti ne ate te uruar televizor, sikur e bejne me llaf; fap kthehen ne anen tjeter dhe kur te shoc, fillojne e nxjerin nga ai i flamosuri vend, qe ne vazhdojme ta therrasim bythe, nje batare te hatashme zhurmemadhe qe tromaks gjithe dynjane.

 5. peoples says:

  Specialisti i ”Revoltave”Me to e ka djegur Shqiperine 3 here.O popull zgjohu dhe tregoji vendin ketij Zjarrvenesi/

 6. AstritSHBA says:

  O Berishe o njeri i keq, dhe i pandreqshem , shqiptaret te denuar per fatin e tyre qe ishe ne krye te shtetit ne vitin 1992 atehere kur do te ndertohej shteti i se drejtes,ti i ndertove themelet e ketij shteti qe per 26 vjet, nuk ka pasur kurre stabilitet e ekonomik dhe zbatim te ligjit ,por vetem vjedhje e shperdorime e shkatrime te deklaruara nga organe si KLSH etj,shembulli jot i keq per mos kthimin e pronave tek pronaret e ligjshem ,vjedhja e pronave te tyre nga ata qe levizen nga trojet e tyre dhe dhe u vendosen ku deshte duke i grabitur pronat pronareve te ligjshem .Rama ka ardhur ne pushtet pa koalicin me parti tjerer ka ardhurme voten e shqiptareve dhe po konsumon vitin e pare te mandatit dyte,nuk besj se shqiptaret jane aq budallej sa kerkon ti besh ti qe i thua hajdeni te hedhim Ramen ne koshin e plerave >Shqiptaret per mendimin tim duhet te hedhin ty ne koshin e plerave qe ndertove nje shtet pa themele te forta mjaft te dobet dhe me ligjie per te vjedhur e per tu pasuruar vetem ato qe jane ne pushtet .Mos ki merak se edhe Ramen po te sillet si ti populli e denon per jete qe te mos jete ne politike ,por tani per koshin e plerave e ke rradhen ti o njeri i mjere qe kujton se je me i dituri dhe pas renijes nga kali nuk ka njeri tjeter ne kete vend te jete me i mire se ti.Mos ki merak pas rames do te dalin plot te tjere te rinj te shkolluar ne perendim me kurajo dhe qe do bejne shqiprine si europa dhe jo keshtu si e katandise ti me nje demokraci hibride qe vetem demokraci nuk mund te quhet Ne SHBA jetojn 340 milion njerez dhe vetem me ane te tel komonikojne me pushtetin vendor dhe me tej dhe marrin zgjidhje problemet e tyre sipas ligjit ,Rame duke t po perpiqet per kete poe eshte shpjet ai eshte ne vitin e peste te drejtimit si kryeminister ndersa ty tu dhe mundesia 26 vjet perpara dhe shkatrove cdo gje djerse e ketij populli nder vite .Ne vitin 1992 parulla jote e famshme ishte te prishet industria e gjitha pa asnje dallim agrokultura etje dhe populli pa nje lider te denje pjesa e pa ndergjegjshme prishi e shkatrroje cdo gje duke u genjyer se besoje te ti qe do te behej si e gjithe europa ku jemi tashti sa afer dhe larg jemi Rama nuk mund te quhet se ka vene themelet e e ketij shteti,pas atij te diktatures proletarjati ,ishe ti o Sali dhe per kete e ke vendi i pari sot ne koshin e plerave

 7. Fatosi says:

  vicidolit Malok nuk doti mbyllet asnjeher goja Nje fjale e urte thote per burrat,,<<>
  Burrat behen si grate dhe grate behen Burra
  O Slali Berisha thiri mendjes se te ka ikur fare

 8. Treviso says:

  Ne koshin e plenave perpara hidhen ato plehra qe te qelbin dhe po pat vend per te tjerat hidhen dhe ato.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *