Saimir Tahiri, siç nuk e keni parë kurrë më parë në lartësinë 2.122 metra mbi nivelin e detit

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka zgjedhur majat e larta për të pushuar gjatë verës, madje i veshur edhe në një mënyrë të pazakontë.

Larg zhurmës politike të kryeqytetit dhe akoma më larg nga veshja zyrtare, apo qoftë edhe sportive, ai shfaqet mbi majën e Kendrevices në Labëri, 2.122 metra mbi nivelin e detit, i veshur me një kostum kamuflazh dhe duket se ka vënë edhe mjekër.

Saimir Tahiri dorëzoi pak kohë më parë mandatin e deputetit të PS-së, për t’i lënë vend hetimeve pas akuzave se ai ka qenë i përfshirë me grupin e Habilajve, që u arrestua në Itali për trafik droge.

Ai qëndroi disa kohë në arrest shtëpi, për të fituar më pas lirinë e plotë.

REMOTE_ADDR:[]

33 komente në “Saimir Tahiri, siç nuk e keni parë kurrë më parë në lartësinë 2.122 metra mbi nivelin e detit”

 1. korçari says:

  Nje palaço qe nuk mundi te shihte kanabisin ne gjithe Shqiperine dhe qe i vetemi pasi çdo shqiptar i kishte syte ne balle dhe se dyti nuk la hajdut dhe idiot nga Tepelena pa e punesuar dhe pa i dhene pozicione superiore ne ministri ,thjesht nje PLEHRE

  1. LINDA says:

   Ik o drite shkurter mos shkruaj ne emer te ndonjerit qe te jep 5 lek sot

   1. Hafiz Kerkuta says:

    ti do jesh nga ata fshataret qe ka punesuar saje qorri ne ministri…

    1. Kolopangua says:

     Time do jesh ndonje klysh I Salibaniste te mbarsur me Kryelopen dhe Roberto Camcakizin Basha. Burdello hesapi

  2. Aleanca Shqup-leshedhi says:

   Nuk behen dot Korcare derrkucet.e.Vicidolit!
   Saimiri e shkaterroj republiken e Lazaratit dhe driven ne shqiperi. Banda Lazarato- Vicodol nuk e njollos nje njeri te ndershem dhe punetor si Saimiri.

  3. prizem says:

   @korcare
   Sakte e ke pershkruar vetveten ketu me siper…

 2. tironci says:

  Qeka bo si taliban!

 3. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


  Të njohëm o Saje
  dhe me kamuflazh
  dhe në Këndrevicë
  do mbjellëç hashash?!

 4. korcari says:

  TAMAM ROJE PARCELASH DROGE,///

 5. Komentuesi says:

  I lumt bilja.Mire bene qe shetit,mos vall duhet te mare leje nga kriminelet e pd Berisha dhe Bash shalngjituri?

 6. Ilo says:

  Ne kembet e Kendrevices eshte nji baxho shume e mire me kembet ne ujin e ftohte dhe bulmet te jashtezakonshem!

 7. zhaku i pamposhtur says:

  E çfarë rendësie ka se në çfarë lartlsie gjendet Saimir Tahirin? Ai edhe sikur të zhytet 2122 m nën det prap trafikant do të mbetet…unë nuk kam asnjë pikë dyshimi që ai do të dali “i pastër “nga gjykimi …saliu nxorri pa lagur nexhmijen e nuk do dali ky ish ministër trafikant? ?

  1. Republika e Lazaratit says:

   Most je gje Lazaratas more qerrata Vicidoli?!

 8. Trakua says:

  Sado qe ju te „Teme-s“ Sajmir Tahirin ta paraqisni si te mirin e politikes dhe viktimen e saj, perseri ai mbetet nje hajdut dhe i paafte qe vetem dinte te fliste bukur. Asgje me shume se nje njeri qe kenaqte perversitetet e Shefit te tij, i cili, pasi e shfrytezoi, e hodhi ne koshin e plehrave, si ka bere edhe Berishoviçi me mbeturinat e tij. Jane te gjithe afersishte njesoj, si edhe shtypi yne.

 9. Goli says:

  Ç’ te ben fukaralleku edhe vaditjen e ben vete tani,s’ ka me as te paguaje puntoret

 10. Kendrevica says:

  Po jo mor zhak gabohesh kur ben krahasimin me ministrat e berishes.Berisha nuk i jepte ministrat por i mbronte nga gjithe prapesite e tyre, ndersa Tahiri dorezoi mandatin dhe tha: hetomeni. ky eshte ndryshim i madh e ne se kaloi nje vit dhe prokuroret e vicidolit nuk gjejne asnje fakt te lidhjes me akuzen, sigurisht qe do lirohet. Por jo pse e mbrojti partia, por se eshte i paster.

  1. zhaku i pamposhtur says:

   Kundrevica ti qenke shumë pranë Tahirit…dhe e ditkërke që ai na qenka i”pastër “…unë aty pak më lart shkruajta se edhe saliu gjeti hapësira dhe bëri një gjykim formal për nexhmije hoxhën (që ta kemi ‘sa malet ‘)….normale që edhe ky miku yt do dali ngadhënjimtar prej drejtësisë shqiptare (hehehee )
   Ju rilindësit së bashku me salinjtë e keni mbushur kupën mër daku…populli ju njeh mirë por nuk vepron dot për momentin sepse ju e keni futur nën darë. ..qoftëlargu enver ju ka zili kur ju shikon që andej nga ferri sesi ja qini nënën këtij populli…do ti vij radha edhe popullit se është portokalle thonë. ..pastaj ska Neritan tju shpëtojë si dikur prandaj shijojeni këtë “drejtësinë”e saliut apo të çorapekuqit rilindas shijojeni se skeni për ta gjetur më. ..

 11. Damiani says:

  Leku leter o Saje……ke dhe per nja 200 vjet…..hic mos e rruj.

 12. Ka ikur te fshihet nga frika e luftes ne shtator qe do filloj saliu me hajdutet e vegjel qe po stervit monika cizmja.

 13. Laku says:

  SHQIPERI TE KAM DHJERE SE NUK BEHESH ASNJEHERE.

 14. Vjola says:

  The lumte Saimir . Le te bej bammmm hasmi .

 15. mirel says:

  Qenka bere si kolumbian ne ruajtje te hashashit.
  Nuk del dot nga vetja.

  1. Une says:

   Se most times key dale ng vetja! Pordhe e Bashes dhe fende e Monikes mbete.

 16. Shkelzeni says:

  Tema boll deri ketu.E kini tepruar me.Jarin por ai te pakten te ben te.qeshesh te kenaq megjithese eshte ryp. Por kete trangllin me te vertet nuk ja vlen te meresh.Shtoni.edhe Kocon KokedhimenFlamurinAlibeajn.Ver Llapen Bojken Lakon dhe mos e.quani Tema por.vodvil.

 17. Emigranti says:

  Si nul i vjen turp gazetes”Tema”, qe i ben show ketij krimineli. Eshte e vetmja gazete ne bote qe kritikon vazhdimisht opoziten. Shtypi duhet te kritikoje qeverine dhe te informoje publikun per qeveritaret qe mos i lere ata te behen si Saimir tahiri

  1. Bureto says:

   Cilën opozitë? Nuk di të kemi të tillë. Kemi dy klane hajdutësh dhe kriminelësh që janë zënë me presh në dorë në dhjetra afera të pista. Pse s’janë dënuar? E po kjo është çështja. Këto klane kanë punuar me djallëzi dhe durim që të ndërtonin drejtësi të tillë, që të mos i ndëshkonte, por që çdo kush e shikon si ka filluar të shkërmoqet pak e nga pak. Se është vetëm fillimi. Gjykatës të gjykatës kushtetuese, të gjykatës së lartë dhe prokuror të përgjithshëm të tillë si tonët nuk ka parë bota. Po të kishte opozitë të vërtetë, që të ishte alternativë e besueshme përballë qeverisë së sotme, populli do mbushte sheshet. Po në fakt nuk mbledh dot as 5000 vetë. Me këtë opozitë, edhe sikur fare mos të punojë qeveria, e ka të sigurtë pushtetin të paktën deri në vitin 2025.

 18. Bledi says:

  Si paramilitar qe ruan parcelat. Tamam pamje trafikanti. Po ka lezet edhe ai tatuazhi ne kembe, fiks per Minister te Brendshem. Shefi vet dilte me gjethe fiku dikur ne plazh..ose hante makarona atje tek 17. Tamam RILINDJE.
  Na marrshin te keqen keta te shqupit ne, do shkojme nga fitorja ne fitorje.

 19. Cfare te thuash ? says:

  Del si Majmun ! Ihumbur !

 20. HQ-18 says:

  Tema nuk bën dot lajme vet po thjeshtë kontrollon FB e njerëzve dhe çfarëdo gjë që bëjnë ata e nxjerin në gazetë.
  Po të paktën na nxirni çfarë bën Demi Rose…, Jo na nxirni kërcikuqë, shajakëxhinj, hundëmëdhejnë, hundë zhgaba, buzëviça…nga politika shqiptare.

 21. Labi says:

  O Saje djali merja dhe nje vallle laberishte dhe le te pellcasin nga inati dembelet dhe llafazanet e Selis Blu se pune qe bere ti keta koke tulet e pd bashke me ndonje tepsixhi tjeter as e kan bere dhe as skan per ta bere dote kurr
  Fut edhe xhafo qime bardhin

 22. Albani says:

  Ai Habili trafikant rastesisht qelloi te jete kusho I Tahirit,perse nuk qelloi ndonje kusho I joni?
  Patentat e Tahirit,jo nje po dy,rastesisht u gjeten ne kroskotin e nje djali biznesmeni lavatricesh parash me miliona euro “rroga punetoresh” ne makine,rrogat I jep banka.
  Drejtesia Italiane gabimisht e heton kete kastravecin tone sepse ai I verteti eshte “shofer kamioni” qe rastesia e beri te kete nje emer me ministrin tone kanabist.
  Ju qe lepini loqet e Tahirit,I hapni dhe deren qe te ju trafikoje dhe ckini brenda.
  U bete me plehra se Saliu Luli e Floriri o muter.
  Berishen askush nuk mind ta sillte ne pushtet me 2005 ,pervec se nje njeriu me plehre se ai vete,dhe fatkeqsisht Toci Xhuxhi doli nga burgu I Gjirokastres.
  Duam nuk duam ai qe akuzohet per korrupsionin e rruges se kombit do te qeverise prape,sepse rruspite,prostitutat rilindase e katranosen me keq.

 23. besniku says:

  Të gjithë shkurajnë çtë duan edhe e shajnë edhe e lëvdojnë Saimirin.Për mua duhet të mësohemi te respektojmë të tjerët sepse pa dhënë asnjë vendim gjykate të formës së prerë nuk mund ta akuzosh tjetrin si majtas edhe djathtas..Unë një gjë mund të them sepse kur je në opozitë behen premtime me thasë dhe kur vijnë në pushtet nuk bëjnë asgjë.Keshtu drejtësia stha asgjë për 21 janarin ,për Gërdecin,për Remzi Hoxhën etj etj Prandaj socialistët premtuan shumë dhe tani nuk dëgjohen fare.N.q.s opozita ulëret kështu siç e dëgjojmë tregon se ata skanë frikë nga ligji.Bëhet thirje për luftë dhe prokuroria nuk ndihet.Gjenë e parë qe na mesouan “demokratët” e sotëm ne vite 1990 po tju kujtohet ishte se:”pushteti nuk meret me dhumë”kur sot ulërijnë ta heqim zvarë Ramën.Ramën mund ta heqë zvarë vetëm populli dhe jo 100 apo edhe 200 vetë qe kane humbur nga pushteti i Ramës…

 24. Matia says:

  “MA PARË,BAHEN BASHKË NJI THES ME PLESHTA,SE BAHEN NË NJI MENDJE DY SHQIPTARË”,THOT Gjergj FISHTA.

Lini një Përgjigje te Labi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *