Super operacioni “Oaz”, reagon ambasadori i BE: Lufta ndaj krimit prioritet për Shqipërinë dhe BE-në

22 Shtator 2018, 15:13Politika TEMA

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë Luigi Soreca ka përshëndetur operacionin e policisë shqiptare në të cilin u vunë në pranga 11 personave si pjesë e grupit kriminal “Bajri”.

 “Përshëndes operacionin e rëndësishëm të zhvilluar në Shqipëri dhe Holandë nga Punët e Brendshme, task forca speciale në bashkëpunim me disa forca policie të BE-së.

Lufta ndaj krimit të organizuar dhe trafikut të drogës është prioritet për Shqipërinë dhe BE-në”, shkruan ambasadori. (TemA)

1 komente në “Super operacioni “Oaz”, reagon ambasadori i BE: Lufta ndaj krimit prioritet për Shqipërinë dhe BE-në”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje