Ish-redaktorja e Top Channel dhe pedagoge në UET, sulmon Eni Vasilin: Je në terezi ti moj, si nuk të vjen turp

2 Tetor 2018, 20:32Sociale TEMA

Reagime të ashpra ka pasur nga opinioni publik në lidhje me intervistën e Xhisiela Malokut dhënë në ‘Open’ për gazetaren Eni Vasili.

Me sa duket, në fokus të debateve nuk ka qënë vetëm Xhisiela, por edhe gazetarët të cilët janë akuzuar nga opinioni publik, por edhe mes kolegësh për mënyrën sesi bëjnë gazetari.

Përmes disa postimeve të njëpasnjëshme në profilin e saj facebook, ish-redaktorja e Top Channel, pedagoge në UET, Albana Nexhipi ka shprehur zëmerimin e saj për mënyrën e llahtarshme, sipas saj të intervistave që i janë bërë vajzës duke shkruar se Xhisielën e bënë copa për të përfituar kredit elektoral.

“12 vjet në Top Channel dhe nuk i dhashe kurrë fryme një llahtarie të tillë! E tmerruar nga mënyra si po intervistohet dhe trajtohet ajo çupë në emisionin e Eni Vasilit. Llahtar”, shkruan Nexhipi

Në postimin tjetër ajo i drejtohet koleges Eni Vasili me gjuhë të ashpër duke i shtruar një pyetje:

“Je në terezi moj? Të duket gazetari ky presion që po përdor mbi të gjorën? Tmerr!!! Dhe TURP!!”

“O Eni Vasili! Po ta tha moj 100 herë si do ta ndihmosh: mjaft me dhunë psikologjike të tha. E ti sikur je hetuese e jo gazetare kembëngul se unë kam intervistuar aq e kaq gra, më thuaj të vërtetën. Je në TEREZI MOJ? Të duket gazetari ky presion që po përdor mbi të gjorën? Tmerr!!! Dhe TURP”, vijon ajo.

“E kuptoni ju sa e rëndë është për atë çupë etiketimi “gënjeshtare”. Gënjeu për dhunën, na gënjeu për taksinë… Sinqerisht s’jeni në terezi! Tjetra bën hesap me kokën e vet e te familjarëve, e ju doni t’u thotë “të vërtetën”. Ju duket edhe hyner i madh madje, që zbuluat që po ju gënjente korba! Pika që s’ju bie, me gjith’ dell investigativ gazetaresk!!!”-shkruan Nexhipi duke e përfunduar bllokun e statuseve me fjalët:

“Ja, këta jemi! Një tufë korbash e sorrash, që ushqehemi me jetë e shpirtra të mjerësh! Sa më dhëmb kjo çupë!”(TemA)

46 komente në “Ish-redaktorja e Top Channel dhe pedagoge në UET, sulmon Eni Vasilin: Je në terezi ti moj, si nuk të vjen turp”

 1. Rashela says:

  Ke shume te drejte, po Eni moj vajze nuk eshte gazetare, thjesht nje folese.

  1. acKtualitet says:

   Eni Vasili nuk eshte thjesht nje “folese”, por nje baxhelle, dmth nje prostitute mediatike.

  2. Sitmiri says:

   Duhet të dini se pseudogazeterja Eni Vasili nuk hynë ne kategorinë e KAZANIT të mbeturinave por ne kategorinë e gazetarëve të WC të jashtë qitjeveMBETURIN

   1. Komentuesi says:

    Nje gje eshte e vertete.Xhesilia,po perdoret nga pd-ke veteme vetem per kredi elektorale dhe pike.Qoft djali qoft vajza,jane te pafajshem.Nuk eshte faj te dashurosh.Por Berisha ky kriminel,dhe Basha ky vrases,ja kane nxire jeten ketyre dy te rinjeve,dhe jane te pashpirt,jane katila.Shume pike po i rrezon vehtes Basha per te ardhemen me keto sajime e shpifje nepermjet njerzeve te keqinj si ai mut muti EMILJANO NUHU,qe duhet te futet ne burg.Ai po leh si qen nga Zvicera,por ai duhet te ekstradohet e te vije ketu te gjykohet e te denohet rende.

 2. Konica USA says:

  E keni percaktuar sakte,”Korbe”,po kjo eshte nje nga korbat e Saliut,dhe si e tille eshte shume here me e rrezikshme,e vetmja menyre per ta bere me pak te rrezikshme, eshte qe kete monster gazetare ta bojkotojme.

  1. Cudia says:

   Turpe te keni te gjithe ju shqiptaret qe shikoni Top Channnel apo TV Klan. Lerini te flasin dhe te shikojne veten e tyre. Une vete kam vite qe ua kam lene veglat e mia mbi emrin qe kane. Tope ka qene i zoti i Topit dhe me klane jane marre tere jeten te zotet e Klanit.

 3. Ore c'na u shpifen gazetare koti says:

  Po ja ç’të bësh Eni edhe kur interviston të tjeret i duket vetja shumë superiore, shumë me lart se ai qe interviston… dhe merr hov, siç themi ne , nuk të lejon as te pergjgjesh, me atë te foluren e shpejt dhe pa llogjk… epo kazan hesapi ta mbaje me shendet Top chennell, po mbledh therimet e mbetura nga te tjeret.. Turp, vertet turp.

 4. vang says:

  Keni shume te drejte. Ka dhe ndonje gazetar qe ushqehet me kufoma si Fevziu dhe Eni.Nuk themi me mire vampire?.

 5. maximus says:

  kjo eni vasili eshte turpi i gazetarise, nuk ja pret fare ai kungulli pa fara qe ka, kjo do te kete care perpara vetem me ate qe ka mes shaleve, se ndryshe s’ka si te shpjegohet.

  1. ben moldavja says:

   E ka te mire zocka mjalt,apo nuk e mban me vitamine K, tani ka shkuar te beni dhe si pervers qe eshte benua do e ftoje per ndonje treshe me valbona selimllarin apo me ndonje zocke tjeter te rradhes,apo nuk i shkojne tani qe eshte edhe drejtor.Beni ne nje ane,eva ne anen tjeter e kane me gara se cili kalon me shume.Familje baxhellash.

 6. Paraziti says:

  Nje vampire e komanduar nga nje skuth qe per te keqen e vehtes e moren drejtor. Gjynah per Topin e Tanit ne çfare dore ra.

 7. lalai says:

  Eni Vasili është një hesterike që kur qihet qan….shikojeni që në surrat.

 8. Lina says:

  Turp, Turp, Turp, për Eni Vasilin.?

 9. VASO says:

  KE SHUME TE DREJTE ZONJA ALBANA .QIRJA ENI KENAQET KUR I SHEH TE TJERET TE VUAJNE DHE TE CMENDEN NGA AJO DHE TE TJERE FUNDERINA GAZETAR SI PUNA E SAJ AJO BUZEQESH VETEM KUR NE STUDION E SAJ JANE TE FTUAR SALIU .LULI MONIKA ,ANDI TOSI ZHEJI CIMI .

 10. çeço Selimi says:

  Korba dhe sorra te tilla si Eni Vasili a Blendi Fevziu kakarisin kur ju del perpara ndonje preh fatkeq per t’dhene edhe keta thiken e fundit ne zemer ! Turp! Turp dhe vetem Turpi qofte per ‘ta !

 11. KOMUNAJZEN says:

  EE ju kapitalistet e shpellave e kini ne terezi…..ju ini PARAZITET EVGJIT SHQIPTARE….alabak turp

 12. Turp te kete top chanel qe lejon nje pisllik te papare te ksaj gazetare te pashpirt. Emision thertore pa anestezi,dy ulkonja gazetare qe nuk ngopeshin se shqyeri prehne qe ju vajti ne emision. Turp femra te peshtira

 13. serveti says:

  Kam nje pyetje per ” lalain”
  ku e di ti per ate qe shkruajte te komenti yt?
  KY kob I zi qe sollet diten e hene u rente te femijte, motrat dhe cu permban libri I shtepise. …..
  zoti dhe shoqeria marrte hak ndaj jush dhe atyre qe u kane drejtuar juve ne ate emision

 14. Vjola says:

  Turp per Enin turp per Blushin turp per Topin qe merren me femra te pa mbrojtura,ju bejne gjyqin per llogari te politikes.Nuk e di cdo te ndodhte po te ishte Tani gjalle.

 15. lazarati says:

  Te gjithe komentuest perfekte.
  Mendimi i im i prere: Eni Vasili duhet te largohet menjehere dhe urgjentisht kjo bushter e pa fytyre.Drejtuesit kryesor duhet urgjentisht ta largojne kete ndyresire ndryshje do te kete hakmarrje. Une si komentues kerkoje largimin e menjhershem te Eni Vasilit, intervista e saj eshte anti njerzore,anti kushtetuese.Po se nuk e largoni nuk dihet cfare mund te ndodhi.Prandaj i kerkoje organeve kopetente dhe qeverise te nderhyje dhe ta largoje menjehere kete gazetare te ndyre.

 16. nduja says:

  Eni Vasili e pa fytye u tregove ashtu si je. Shiko jeten tende me ke shkon moj qelbesire, gjetet nje vajze te pa mbrojtur dhe e degjeneruat moj e degjeneruar.

 17. Ali Pashai says:

  Nje fjale per kete bibën qe ben si e zgjuar…?!
  Eni Vasili nuk po kembëngulte qe ajo te thot te verteten, por qe te mesohet e verteta…dhe qe te ndihmohet vajza…OK

  1. Grigor says:

   E di ate kengen gjirokastrite ti mo djale?

   Harro mushke Valarenë,
   Se All Pashanë e prenë.

 18. qorri says:

  E ka thene shume bukur nje komentues per Eni Vasilin.Kur i vjen ne studio Sala apo ndonje pd-ist tjeter i nalte ajo kalon ne orgazem nga kenaqesia ndersa kur vijne socialistet ben nevriken e shtremberohet sikur e ka brenda 40 centimetershin

 19. XheJ eN Bi says:

  Nuk po i kuptoj të gjithë,që nga Albana e deri te komentuedi i fundit.
  Mbroni një femër që për xhelozi edhe pse kishin një vit që ishin ndarë me të dashurin po bie vërdallë një Shqipëri të tërë.
  Nga xhelozia e saj duke gënjyer , një njeri qëndron në burg.Politikën e bëri mish-mash,Prokurorinë dhe Policinë i ka futur në qorsokak dhe ju i qani hallin.
  Ajo duhet të dënohet për kallzim të remë.

  1. xx says:

   XHEJ eN BI: PO ta keshe degjuar intervisten e vajzes e cila deklaroi se shkoi ne polici por, i qe lutur Nuhut te mos i publikonte.POR Nuhu e dha menjehere sinjalin Sales dhe doli tek Dixhitali. Nuhu ja mbathi.Ndoshta RRaja eshte dhunues por ajo ndoshta mendonte se ai do te keshillohej qe vajzes mos ti bente me keq.Deri ketu mund ta justifikojme. Por permasat qe PD i dha kesaje ceshtje,pa lejen e vajzes, e habiti,e shokoi.Nga ana tjeter duke e dashur akoma djalin nuk donte te denohej me burg nga presioni i PD .Te tjerat jane teprime.Na del edhe ti si ata gazetaret e vampirit Fevzi se vajza duhet te denohet per deshmi te rreme. Avash njecike.

  2. D says:

   Jo more ti xheji të gjithë këtë e organizojë Sali idjoti

  3. XheJ eN Bi says:

   XX….
   Për kë deklarat të vajzës flet ti ,se deri tani ka dhënë tre të ndryshme nga njëra tjetra ?
   Po që të gjitha i bëri nga xhelozia se çuni kishte lidhje tjetër dhe vajti me pushime në Sarandë dhe ajo shpifi ,duhet ta marim për të mirqënë!
   Drejtësia nuk ka me NDOSHTA RRAJA ËSHTË DHUNUES.Nëse Drejtësia do punonte me ndoshta Drejtësinë do ta kishte marrë dreqi.Rraja është i dyshuar për dhunim dhe përsa nuk është dhënë një vendim gjykate ai do jet vetëm i dyshuar.Kur të bëhet gjyqi ,ose do dënohet nëse faktohet ,ose i pafajshëm nëse nuk faktohen.
   Nuk po e kuptojë përse mbrohet kaq shumë një femër që nga xhelozia ngatëroi një Shqipëri të tërë ,vetëm se është femër dhe duhet t’ja falim ? Vërtet nuk e kuptojë…

 20. Ali babushi says:

  Kam patur respekt per enin ,por ne kete intervist hetuesie, me ka zhgenjyer totalisht. Po keshtu do ndodhe kur behet drejtor njeriu me I degjeneruar, me halabaku dhe me I poshtri qe kam njohur.keshtu do te behen dhe vartesit.intervistat gazetareske Jane kthyer ne hetuesi ne shqiperi, nuk di Ku e Marin kete te drejte keta gazetare !?!!!!!!!!!!!!!!!! Nuk do perse nuk ikin nga emisioni keyto te ftuar, dhe perse nuk reagojne,.prandaj ky vend nuk do te behet kure me blusha e lusha ,me eni e leni, me nazarko e llazaro, me fevzi e byth ………….I,u shofte fara juaj te ashtuquJtur gazetaruce.

 21. Mark says:

  Jane politizuar ne kul , Enit i ka hyre vetja ne qejf , i jep nje rendesi vehtrs , ah sa te ndershme jane keto !

 22. Lizga: says:

  I sakte komenti juaj…..

 23. Argjiri says:

  E ka mire edi rama qe thote gazeteri kazanesh shikoni sec punojne gazetaret me nje galore turp tu vije njeres servila dhe inshore si pune e enit apo Bledi qe duan te perfitojne turpppppppppppp

 24. Ajaxi says:

  Eni Vadili u bene jehone thash-e-themeve qe dalin prej marredheneve te ertreta te nje chifti qe eshte i lire te vendos vete per qendrimin ndaj te treteve, per te shpjeguar sjelljen e tyre , per te fshehur hollesirat qe i demtojne te dy po te behen publike. Ndoshta, vajza nuk duhej te lejohej te dilte per interviste. Kush e dertyroi vajzen te futet ne kurthin e thashethemeve?

 25. h says:

  Kur petagoget jane “me kaq kulture”,cfare mund te presish nga studentet ?

 26. Argjiri says:

  I sakte shkrimi i pedagoges brave i qofte

 27. enida says:

  Nuk ka faj Eni,dikush i ka thene se je e bukur,kjo emisionin e ka per shou te veten ku te ekspozoje ne mes te tjerash ate buzeqeshjen prej djalli. Jane te cuditeshem disa moderatore se e shprehin dhe aty sic eshte nje studio televizive te qenit i kesaj apo i asaj force politike. Nese do mbetet ne kujtesat tona si gazetare do ta fusim tek grupi Soniles kjo me bexhetin,dhe Eni me Bashen,turp i saje qe kur hakerrehet ne studio te kall neverine. Thone se pordhet e medhaja grisin dhe breket e reja,ju moj Eni keni filluar te griseni nga lart poshte ku sa vjen e beheni me qesharake.

 28. Eh, delet u turren me blegerima qyqare, Jo qytetare.
  Enivasili ti ka hy vetja ne qef, I ka hyp dielli investigatores, ok, po delli & gjuha juaj dele ?!

  Nji keshille: me pak histerike – me shume qytetare, j’u lutem!

  Miqesore
  Ene professoresha me pak e ndezur,
  qibare me mire (pikerisht se eshte profesoreshe dhe femer).
  Ndjese, po me ket ligjerim spruconi qytetari & ndjeshmeri te çale, e dashur prof.
  Qofsh une e gabuar.

 29. abi says:

  Per TCH.
  Fatkeqsi qe largoi nje nga gazetaret me profesionist si S.Balla dhe e zevendesoi me nje militante partie si Eni hde drejtohet sot nga “Beni qe nuk eci kurre vet” por me paterocat qe i jepnin te tjeret, i cili e ka vene TCH ne sherbim te Bashes &Co qe eshte nje nga Mafiet ekonomike me te rezikshme ne vend dhe me gjere, dhe po i ben gjemen vendit me ato qe transmeton. Tranmetimi i inrevistes se fundit me nje vajze te pambrojtur dhe nen presione te ndryshme duhet te meret persiper nga ndonje avokat qe i ka ngele pak ndergjegje dhe ta dergoje ne prokurori si “dhune psikoligjike ” e ushtruar ne publik.
  Per Klanin .
  Klani ngelet i klaneve me drejtues emisionesh qe vetem gazetare nuk mund te quhen por jane shebetore te klaneve kriminale te politikes te cilet jane gati te shkelin mbi çdo norme etike ,morale dhe gazetareske vetem e vetem qe te shpetojne veten dhe pasurte e vena edhe me gjakun e te tjereve ( dihet opinioni ne popull se kush qendron pas vrasjes makabre te Skerdilat Konomit qe ende eshte e pasbardhur si ngjarje)
  Ne Mbyllje;Evetmja fjale e Mençur e Rames ne keto vite eshte “MEDIA KAZAN” DHE ESHTE NE FAKT kAZANI ME I QELBUR NE EUROPE

 30. Matia says:

  Eni Vasili,duhet të kërkojë falje.”Kur tjetrit i digjet mjekra,mos kërko të ndezësh cigaren”.

  1. Kjo Eni asht nje bushter e pa meshire nje servile e thekur e p d se, po ashtu Fevziu nje servil e sahaepires i paguar edhe ky shume, shume e me bollek nga pd ja ne gedradim

 31. Agron says:

  TURP kjo s’eshte gazetare nje jashteqitje.

 32. Niku says:

  Njerez duhet te dini qe En Zoçkes Ed Rama i ka dhene 40 milion leke per nje gjasme shoqate te gazetareve femra qe ajo drejton. Nje dreq e di se çben kjo shoqata e En Zoçkes por ky eshte fakt. Shkoni verifikoheni po deshet tek institucioni qe drejton And Kanani e qe financohet me parate tona. Prondaj kendoi kengen e Ed Rames ne kete emisionin e fundit me Xhisielen. E kishte marre detyre nga kryerilindasi qe sja ka dhene kot 40 meleonshin.Eni kakarit e ben veze atje ku ja lyejne me pare njerez ndaj mos i inatosni me te. Me mire se kushdo kete e di babai i Rezart Taçit qe drejtonte televizionin AS. Ju kujtohet besoj ..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje