Agim Krajka: Sot shkruajnë këngë për dashnoren, jo për gjyshen (dhe 'gjuan' live moderatoren e emisionit)

3 Dhjetor 2018, 19:43Lifestyle TEMA
Agim Krajka: Sot shkruajnë këngë për dashnoren, jo për

I ftuar në programin Ftesë në Pesë me Bieta Sulon, kompozitori Agim Krajka tregoi më shumë për këngët e preferuara, duke e konsideruar “Këngën e gjyshes” si një nga më të dashurat për të.

Ai rrëfeu se ka patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me gjyshen dhe se ndihet krenar që ka kompozuar një këngë për të.

Ndër të tjera, kompozitori nuk ngurroi të shprehte mendimin lidhur me këngët e ditëve të sotme, ku, sipas tij, shkruhet më tepër për dashnoret sesa për gjyshet.

Moderatorja Bieta Sulo ndërkohë nuk ngurroi të ndante me publikun një të vërtetë interesante që në hyrje të bisedës.

Bieta zbuloi se kushti që kishte kompozitori për të ardhur në studio ishte që prezantuesja të ishte e bukur.

Në rastin konkret, Krajka jo vetëm e pranoi ftesën, por nuk kurseu as komplimentat live për moderatoren, e cila, siç duket edhe nga fotot e mëposhtme, është vërtet tërheqëse dhe ta “prish mendjen”, si në rastin e Krajkës.

13 komente në “Agim Krajka: Sot shkruajnë këngë për dashnoren, jo për gjyshen (dhe ‘gjuan’ live moderatoren e emisionit)”

 1. Na myten karnat says:

  Meqe Krajka pranoi, kushti qenka respektuar. Dmth Bieta eshte e bukur. O Zot! Ku na duhet me jetu!

 2. Adashe kjo vjen nga qe nena e me rradhe ne krye te vitit te thoshtekak cica dashnorja te thote vazhdimisht na cica.

 3. On says:

  O Tema na nxirni nje foto te Gimit…on

 4. Sinqeritet says:

  Agim Krajka , sinqerisht ke qene shume i dashur per ne,te rinjte e asaj kohe ,dhe vecanerisht per Korcen:
  Sot nje kenge do te kendoj,vec per ty o gjyshja ime,
  S’te harroj dhe te kujtoj,te kam shkaktuar une shume trazira…..
  Te pershendes ty dhe gjithe familjen tende nga U.S.A.
  Sinqerisht ILIA Saro.

 5. Ana says:

  Bieta e bukur?! Epo Agimi duket qe eshte plakur se sdi cflet Kjo Vetem e bukur nuk eshte !

 6. Ben says:

  Ore qenkeni bere bastarde ju ne Shqiperi. Thuhen keto shprehje.ne Televizor? E paska shume te ngushte kuptimin e te bukures ky Agimi! Akoma nuk ke.mesuar edhe pse ka qene ne perendim. Sipas tij e bukura eshte vetem tek pamja e jashtme. Po gruan a
  e ke te bukur? Nese jo. duhet ta ndash dhe te marresh nje tjeter!

 7. Moisi Golemi says:

  Artikulli është për të madhin Agim Krajka dhe këta fundërrinat e paguara të Meros fusin 15 fotografi të qurrashes së “bjkur”. Hajde e bëj gazetari pastaj ?

  1. Aleksander says:

   Po pse mer njerez …fjalen e keqe ne maje te gjuhes ?! Nuk mund te ofendohet nje femer keshtu ,aq me teper nje vajze e re.E per me teper qe kjo eshte vertete e bukur e fresket .Kuptoj dhe s’mar mundimin te kundershtoj nje tjeter vajze qe per xhelozi e shan,por te tjeret ?! …dijme vetem te shajme,denigrojme…negativitet i gjalle ! Behuni POZITIVE njerez, shikoni e gjeni te bukuren edhe aty ku mezi dallohet ne vend qe te germoni e te gjeni te keqen aty ku s’ekziston. Jetojme vetem nje here .

 8. Besniku says:

  Më falni por shalët dhe cicat turbullojnë jo Krajkën por edhe çdo njeri që është para tyre….Sot do pare? Dil lakuriq ne televizor dhe mbaroj puna.Kjo jetë ka mare fund sepse shoqëria është imoralizuar atje ku nuk mban më.Gjithë bota flet vetëm për sex.Shyqyr që u mplakëm se do kishim mbetur pa brekë….

 9. Gashi says:

  Agimin e madh per ne ( te epokes se Tij ) nuk mund ta zevendesojme me keto qe “kompozitoret” e qe zbriten nga mali dhe i kendojne vetem dashnoreve te perkohshme…

 10. Andy says:

  ?????
  I madh je Besnik

 11. Shikoni emrin si e ka kjo injorantja(faji i prinderve)Bieta ose me mire barbabietola.

 12. Kaltra says:

  Bieta i bëri qejfin vetes me detajin që ndau me publikun në lidhje me kushtin e vendosur nga Agim Krajka.Sot bota është e mbushur me vajza të bukura mjafton të hapësh fb,instagram etj .Bieta është vërtet e bukur dhe nuk ka nevojë ti bëjë reklamë vetes.Nuk më duket gjë e zgjuar, ajo është një vajzë që flet rrjedhshëm dhe shumë .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje