Gerti Bogdani: Rudina Hajdari do të përjashtohet nga PD, si Murrizi

5 Mars 2019, 22:16Politika TEMA

Rudina Hajdari do të përjashtohet nga Partia Demokratike. Kështu u shpreh Gerti Bogdani, sekretar për marrëdhëniet me jashtë në PD.

I ftuar në studion e lajmeve të Ora News, Bogdani tha ky PD nuk do të veprojë me dy standarde.

Ajo që ne po luftojmë janë standardet. Pra është lufta kundër standardeve të dyfishta që dhe në këtë rast besoj se nuk do të ketë standard të dyfishtë.

 Besoj që kryesia e PD do të marrë të njëjtin vendim si për zotin Murrizi si për ato deputetë të tjerë që mbase  nuk do të refuzojnë mandatin e deputetit“, tha Gerti Bogdani.

Pyetjes së drejtueses së edicionit informativ, nëse Hajdari do të përjashtohet, Gerti Bogdani iu pergjigj:

Patjetër që po, pasi ky është vendimi i kryesisë për zotin Murrizi dhe nuk ka si të ketë standarde të shumëfishta. 

Në fund të ditës kjo është një zgjedhje personale dhe është fatkeqësi sepse në fund të ditës simbolizon diçka, por jo vetëm kaq. Këto janë vendime unanime. 

Vendimi për zotin Murrizi ishte unanim“.

9 komente në “Gerti Bogdani: Rudina Hajdari do të përjashtohet nga PD, si Murrizi”

 1. Kastriot says:

  E mer Gert , e shite bythen tek Sala pasi e provove tek Rama. Sta Vari shume loqen Kur I shkove ne zyre. Me Pas tradhetove shume njerez te afert. Cdo fjale qe nxjerr eshte si pordhe me rigon.
  Eshte e kote te flasesh per standarte.
  Nise nga vetja, shkeputu nga keta humbes.

 2. Taraboshi says:

  Ne presim ngaju te rinjet qe ta qoni perpara PD e sidomos ti genti qe kemi patur shpresa si djale i ri qe je.Por me te thene te drejten qenkemi keqkuptuar.Nje intelektual te beje te ketilla gabime nuk i lejohet te propozoje per perjashtimin e Rudina Hajdarit.dukei bere nje sherbim te madhe dinastise se vjeter te kesaj Partie Ne pritshim prej teje .Ti ju bere sherbim kastes se vjeter.Kur mendon te drejtosh Partine.Me kete qendrim asnje here Turp

 3. Pa flisje kshu ti pederast po te ishte gjalle i ati i asaj. Ti kishte thy syzet dhe te bote lapidar. Rudina ka bole me shume se ju te gjithe te mbledhur bashke. Plere.

 4. Johani says:

  Ashtu si ne kosove LDK qe sot eshte 100% e kapur me ish komunist e kriminel qe per ra ruajtur pushtetin aty qajne per Rugoven, nderkohe qe kur ishte millosheviqi me ta Rugoven e quanin irredentist, edhe PD ne shqiperi pasi e vrane azemin per ta lare turpin ja bane qiken deputete dhe para dy vitesh e quanin nane Tereza dhe e ardhmja e PD-s e tash kur e gjora e kuptoi se ata qe u vrane banen po luajne me emrin e tij dhe nderin e saj, nje karkrimineli del ne tv dhe deklaron se do ta prejashtojne nga PD!!! Qe ne fakt ajo vet duhet te ik nga PD nese nuk do te jete pjese e krimineleve,kjo gje po shifet qarte fale zotitvse sot ske pse kerlon kriminel ne rruge ata jane ne PD me ne krye sali berishen qe likuidoi gjithe patriotet per ta kontrolluar me lehte krimin dhe tuboi aty ata qe ja dresoi millosheviqi si bashen, noken, paloken, minen,salianjin qe sdihet eshte peder apo i shkerdhyar,alibeajn e disa flliqsira tjere nen kshillat e fazlliqit,por tash e kane blere edhe grekun dule dhe paska shqiptar qe duan ra bajne shqiperine le kriminel,serb e grek, O zot a ka ku shkon me poshte se kaq, kto poshtersi vetem shqiptari i duron e sikur ta kishim pas xhaxhin sot gjalle ky krimineli qe leh ne tv sot do tkishte lehur ndryshe ndoshta do ta kishin ngrane njani tjetrin per ti treguar xhaxhit se sa e duan,te tille jane kta te vrasin naten dhe te qajne diten,e kan me status kta qe nga kryetar krimineli e deri tek ky fundrrina e qenefit qe dojka ta prejashtoi qiken hajdari!

 5. Komentuesi says:

  Ti maresh te keqen Rudines ti more llapaqen,se ajo nuk eshte servile dhe frikacake si ty,o monster e keqe.

 6. Malltezi dhe Kendezi says:

  Cfare bole ka zonjushja O Derrkuc,O “cufo”bole prej dashi apo bole Bogdani bukur e ke thene ore Derrkuc O cufo,te lumte pekmezi dhe kendezi prej malltezi.

 7. Sinqeritet says:

  gert bogdani,kukull-plehrre,antidemokrat.Ju te gjithe nuk i vini Rudines as ne thoi i kembes,ate e do populli.

 8. ALBAN DEGA says:

  VRASJA E TRETE E AZEM
  HAJDARIT…!?

  … NGA KUCEDRA E VICIDOLIT SALEH RAMOLLAH KARAXHICI DHE NJE KUJTESE PER RUDINEN E
  DJEMTE E TIJ !

  Sot Sali Berisha njoftoi perjashtimin nga Partia Saliktratike te Rudina Hajdarit, qe themeloi babai i saj Azem Hajdari dhe privatizoi Lugati i Vicidolit me revolen e tij mbi tavoline!
  Vrasja e trete e Azem Hajdarit !
  Cka nuk pritet nga nje vrases serial si Sali Millosh Chinchizkhani qe e vrau 15 here me 15 vjet SaLikekraci !
  E pata paralajmeruar Rudinen …

  Sent: Thursday, September 12, 2013 1:39 PM

  AZEM TI JE GJALLE …. !!!!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sali Berisha botoi sot ne Facebook nje elegji fantastike kushtuar heroit te demokracise Azem Hajdari!
  Azem ti je gjalle ,e shte titulli i saj
  Azem ti je gjalle !
  Por une te desha te vdekur.
  Te desha te vdekur sepse vdekja me shume se jeta jote me sherbente mua!
  Vdekja jote do te ishte ringjallja ime.
  Arkivoli jot do behej topuzi per te shqyer dyert e Kryeministrise, Kuvendit, RTSH-se … shtetit !
  Varrimi jot do te behej grusht shteti im ne bashkepunim me Milloshin!
  Me nje gure vrisnim dy zogj:
  1- Nje thike mbas shpine Kosoves dhe luftes clirimtare te UCK-se
  2-Nje shpate magjike per te rimarre pushtetin e sundimin une !
  Azem ti je gjalle per se vdekuri!
  Une jam i vdekur per se gjalli!
  Pa pushtet, pa karrike, pa sundim te pakufizuar… pa pushtet dhe pa impunitet jeta ime eshte me e rende se vdekja jote!
  Azem ti je gjalle … i gjalle per se vdekuri !
  si Une nuk te vrava… as te perdora as te shperdora sa ma dashti suma! Kurren e kurres…
  Une nuk kam gisht ne pushket qe te vrane…
  Une vetem te nxorra ne prite! Vetem te nxorra ne prite per te te dhene pavdekesine ty heroit te demokracise!. ty liderit te dhjetorit!
  Azem ti je e do te jesh gjalle per se vdekuri!
  Te nxorra ne prite vetem e vetem qe te shpallja deshmor!
  A nuk veprova keshtu edhe me Arben Brocin e tre heronjt e 2 prillit!
  E shiko Azem cfare bej une per heronjt e demokracise!
  Cdo sakrifice e bej une… I nxjerr ne prite heronjt per ti shpallur deshmore!
  A e kishe menduar ndonjehere Azemi im i gjalle se do te preheshe me te tera nderet ne Varrezat e Kombit !
  Cfare nuk bej une per demokracine… Edhe vete demokracine, bile edhe Shqiperine vete e bera deshmore te karrikes sime … Jo nje por tri here me radhe !
  Azem ti je gjalle… Per heronjt e demokracise une bej cdo sakrifice!
  I pari ne sakrifica e i fundit ne pretendime! Eshte tipari numer nje i antikomunistit. E ka thene vete ai i madhi, me i madhi antikomunist i Shqiperise Enver Hoxha vete.
  Azem ti je gjalle per se vdekuri!
  Une jam i vdekur per se gjalli… E cfare kuptimi ka ymri im pa karriken qe mia shkurtoi kembet ky demosi i mallkuar me 23 qershor!
  Azem ti je gjalle per se vdekuri …
  Une jam i vdekur per se gjalli qysh ate dite te mallkuar 23 qershori…. Oi…Oi….Oiiiii !

  POST SCRIPTUM: Nje mesazh edhe per te bijen e Azemit qe po orvaten ta keqperdorin njesoj si te jatin…. Edhe djalli shfaqet me fytyre njeriu, thote filozofia 5000 vjecare kineze. ( 20 qerdhor 2017 )

 9. Zhosefina says:

  Fole edhe ti o Gert llapa????? Jote shoqe ka lindur ne Kube more kodosh i vogel dhe ti qe studjove ne USA me leket e babait doganjer. Po te ishte Azemi gjalle ti as ne ps sdo ishe kurr.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje