VIDEO/ "Hapu moj Evropë ergjënde...", Goliku i Bënçës këngë Bashkimit Europian

26 Maj 2019, 18:56Lifestyle TEMA

Sa herë që përmendet Bënça, natyrisht që mendja të shkon tek grupi i famshëm, po me të njëjtin emër, i këngës labe.

Por ky grup, nuk mund të kuptohet pa Goplikun që udhëheq këngën labe.

Golik Ali Jaupi, bashkë me grupin e famshëm kanë kënduar sot një këngë ku si thirrje kryesore ka qenë çelja e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian.

Më poshtë po përcjellim mesazhin që vjen përmes këngës.(TemA)

19 komente në “VIDEO/ “Hapu moj Evropë ergjënde…”, Goliku i Bënçës këngë Bashkimit Europian”

 1. ¬ says:

  Enver Hoxha e të puthsha ballin, se na e dite hallin. ( filmi toka jonë).

 2. Jimmy says:

  Hapo moj Europe Ver gjere

 3. Kopenhagen says:

  Debila bythelepires. Gjithnjë keta budallenjte servile dalin e bëjnë të tilla gjëra. Dhe thone pastaj pse nuk na do Evropa. C ti doje debilat. Per ti mbajtur me bukë dhe ndihmen sociale.

 4. o tourkos nuk ka vend ne token kristiane........ says:

  beqiraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,Evropi eshte shtepi per kristianet,kshq sumqiret arab jane te lutur drejte istambulit……………gezuar ramazonin!

  1. Ja rrofsh tungjit….. ketu eshte tok e ARBERIT o brekgrisur i evropes….

   1. Flm says:

    Arabe do te thuash … hajde gezuar ramazonin dhe te gjithe me bithen perpjet ne bulevard, nen lutjetet dhe tungujt Arabe.
    ###
    Keta “artist” te pershtyre te poli-fonise deri dje ishin ne frontin e pare te propagandes komuniste dhe i thurnin hymne diktatures, kurse sot ???
    Lepijn ate qe peshyjne pa pik turpi.

  2. vang says:

   KENGA LABE more ti qe nuk je turk eshte pasuri e UNESKO.-s.Qe te pelqeshe kengen labe duhet te kuptosh muziken.Ajo eshte e ndertuar me kater zera por injoranca jote plotesohet edhe nga verberia politike.

 5. Dauti says:

  Hhahahahahhaha Gopliku

 6. Gjergj says:

  Luteni BE qe tju zgjase qendrimin ne pushtet e Jo per ndonje arsye me te fisme, te ardhmen e Gjithe shqiptareve ne cdo cep te Shqiperise.Lepijuni BE!

 7. Çentrale says:

  Hajde popull budalla, hajde!!!

 8. BRSS says:

  KOPENHAGEN NA RROFSH KOQET ME GJITH EUROPEN KURVE

 9. Tanaj says:

  Turp i madh cfare behet ne kete Shqiperine e ketyre 30 viteve.

  Edhe nen drejtimin e edi droges keto 6 vite intensiteti eshte shtuar.

  Te ulesh labet ne kete menyre dhe kengen shume zereshe polifonike labe qe eshte pasuri kombetare ne UNESCO e shqiptareve dhe mbi 4000 vjecare vetem pushtetaret bastarde shqipfoles mund ta bejne.

  1. Lexues says:

   Hahaha. Mbi 4 mijevjeçare. Haha. E ku e ke lexuar kete perralle ti?
   As me thuaj te pakten si quheshin ata njerezit qe jetonin ketu para 4 mije vjetesh? Ne cilat dokumente historike e ke lexuar?
   Po dhe lufta e Trojes mendohet se para 3100 vjetesh ka ndodhur. Po ti rrofsh se ne shkrive qe ne pike te mengjesit ne kete dite te zymte me shi

   1. xx says:

    Avash o LEXUS se nuk e tha me saktesi historike,por ska aspak rendesi ta lidhesh me Trojen (simbas disave) 1200 vjet p.e.re.Nuk eshte fillimi i historise shkencore shek XII P.E.RE. Por nga ana tjeter kinezet lozin me 5000 vjet histori dhe shprehin nje antagonizem me historine europiane.Ne te ardhmen presim konstatime te reja.Cilido qytetrim do jete me i lashti historianet arkeologet dhe paleologet do e kene fjalen

 10. Lizga says:

  BRAVO………..e mrekullueshme

 11. Beni says:

  Hapu moj Europ per komunistat te qelbin,sic qelben Shqiperin,po ce doni Europen o legena te pafytyre komunista muti,beni dhe servilin dhe hipokritin rrini hani mutin e Rames.

 12. PS PD LSI KANCERI says:

  europa se hap deren per shqiprin sa te jet 4cja e partis se punes sala likja rama basha kto ropqir kujtoin se tallin bythen me shqiptart do ti hedhin dheeuropes ,Po te donte Ramush mjelloshi bente shtet por esht i lyer deri ne fyt per vete dhe bejn lojra me bash pederastin ,maqedonia beri shtet brenda vitit dhe pret diten e jeshile kurse rama me bashen e liken salen presin karten e kuqe te partis

 13. ideali says:

  Hapu moj Europe… E kush e thote vendi qe ka nxjerr lubi te Kara kumit. E dini ku bie shkretetira e Kara Kumit? Hapu moj grope kendoni. Vetem kete meritoni. Vini perpara dhe Shefqet Pecin dhe Gramos fytyrekafshen dhe perpara per fitorje te reja.

 14. ideali says:

  Hapu moj Europe… E kush e thote vendi qe ka nxjerr lubi te Kara kumit. E dini ku bie shkretetira e Kara Kumit? Hapu moj grope kendoni. Vetem kete meritoni. Vini perpara dhe Shefqet Pecin dhe Gramos fytyrekafshen dhe perpara per fitorje te reja.Mos harroni nderkohe tam tamet e Meros.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje