Ylber Ramadani kërkon falje: Më besoni që nuk kontrollova dot emocionet, asnjë qëllim të keq

13 Qershor 2019, 13:10Sport TEMA

Ylber Ramadani arriti të shënonte një gol mjaft të bukur në ndeshjen ndaj Moldavisë duke gjetur cepin e portës me një goditje nga jashtë zone.

Ky ishte goli i parë në karrierë me fanellën e Kombëtares dhe në momentin e festës, Ramadani hoqi fanellën kuqezi dhe e shkelmoi, festë kjo që solli jo pak reagime te tifozët.

Shumë prej tyre pretendojnë se ky veprim nuk mund të pranohet pasi ka ofenduar ngjyrat e flamurit dhe vetë fanellën, ndërkohë që vetë Ramadani e ka pranuar se ishte një festë e momentit dhe shton se ishte veprim i papërgjegjshëm.

Në një postim në “Instagram”, Ramadani ka kërkuar falje publike për festën duke u shprehur se nuk kishte asnjë qëllim të keq.

“Përshëndetje miq. Ju falënderoj të gjithëve për komentet pozitive dhe ato negative sa i përket çështjes së bluzës. Ju kërkoj shumë ndjesë për hedhjen e bluzës, me të vërtetë një gjest i papranueshëm por më besoni që ndodhi si pasojë e mos kontrollimit të emocioneve dhe nuk kisha asnjë qëllim të keq. Ju kërkoj shumë ndjesë. Zoti iu bekoftë të gjithëve”, shkruhej në postimin e Ramadanit.

7 komente në “Ylber Ramadani kërkon falje: Më besoni që nuk kontrollova dot emocionet, asnjë qëllim të keq”

 1. taso kume says:

  Se jeni injoranter ,njesoj si te shkelmosh flamurin kombetar ,pse sja fute kokes me shqelme se kishe emocjone?.

 2. labi says:

  ………plus kesaj eshte e pa feleshme te veshesh flamurin e skenderbeut dhe ta poshterosh me xheste myslymane ne fushe kushdo qofte ai.

 3. Arifi says:

  E ik mos e vish me ate fanell. Kok trash

 4. Billy says:

  Emocion eshte kur e mer fanelen dhe e puth jo kur i bie me shkelm. Nje rast i tille duhet mare nga prokuroria dhe ne baze te ligjit per fyerje te simboleve kombetare te denohesh.
  Mbase nuk denohesh me burg, po nje gjobe te majme e meriton.
  Plus masat qe duhet te mare FSHF.

 5. Ramadoni says:

  Ne rast se ku idot shkel me fushen nen siglen e kombetares atehere deklaroj njehere e pergjithmone qe ky vend eshte dhjere perfundimisht!

 6. Sportedashesi says:

  Beni nje krahasim me ekipin kombetar te Kosoves ku ne dhomat e xhveshjes kendojne kengen “Besen ta kam dhane,per kosove jap jeten” dhe xhestin e ketij maloku qe ndoshta nga dufi qe nuk ka marre pjese ne protestat e radhes se lulezim Bashes godet me shqelme uniformen e ekipit kombetar duke goditur simbolet e kombit me shqele!E pafaleshme kur arbitri e denon per sjelljen e tij prej idoti e federata hesht ,kur ky edhe sikur te zevendesoje Mesin per nga talenti nuk duhet ta veshe me ate fanele e aq me shume te jete pjestar i ekipit kombetare!Xhest qe na turperon te gjtheve ku goli nuk ka asnje vlere para idotizmit te tij!I poshterova simbolet e kombetares nga gezimi thote ai!Sa e pakuptueshme aq edhe idoteske e nje futbollisti qe nuk e shkel per here te pare fushen e blerte!Tani le ti bashkangjitet opozites se drejtuar te Lule Bashes se atje fshataret e maloket i nderon ky xhest e ndoshta e bejne edhe direkt anetar te PD n.q.se nuk eshte pasin e meriton si debil qe u tregua!Per te mos e zgjatur me shue bukur e cileson nje komentues i mesiperm se:Perqe nuk e puthi kete fanele por e poshteroi ne ate menyre siç e ka patur ne mendje!Nuk na duhet rezultati para keyre xhesteve te shemtuara ku ,flamurin Morina e ngriti ne Beograd e ky e perdhunon ne Shqiperi!

 7. vlora.vlora says:

  Ne momentin qe e pashe me erdhi turp qe nje injorant ,futbollist ,mereni si te doni ,te perdhose flamurin shqiptar ne kete menyre ,gjithashtu ato predikime qe bejne keta koktrashet e kosoves ne fushe duhet te ndalohen ,dhe ky duhet te perjashtohet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje