Trajneri i Partizanit: Ne patëm shanset tona, por Karabak është një ekip me buxhet shumë më të madh se ne

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, ka komentuar eleminimin nga Karabag, gjatë një conference të shkurtër për shtyp, të dhënë në Baku.

Lerda: Qarabağ arriti të shënonte dy gola ndërsa ne nuk arritëm. Ky është futbolli, ne patëm 2 – 3 mundësi shënimi, nuk arritëm ti konkretizonim.

Sidomos rasti i pastër kur ndeshja ishte 1 – 0. Kishim momente të mira edhe përgjatë minutave të fundit por nuk shënuam.

Në të dyja takimet Partizani ka aplikuar një lojë në mbrojtje

Lerda: Gjithçka varet nga kundërshtari që kemi përballë. Nëse luajmë përballë një skuadër që ka një buxhet financiar shumë here më të madh, taktika më e mirë është kjo.

Nëse luan ndaj një kundërshtari të nivelit tënd, taktikat ndryshojnë.

Ekipit të Qarabag i uroj suksese në vazhdim, është një skuadër me shume kualitet dhe një përdorim mjaft të shkëlqyer të topit.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Trajneri i Partizanit: Ne patëm shanset tona, por Karabak është një ekip me buxhet shumë më të madh se ne”

 1. tifozi says:

  Pirdh pirdh se lirohesh. Shko atje per lesh dhe u kthye i qethur

 2. e verteta doli says:

  zoti do ju denoje sepse kini bere mekate !fuck you spiuna

 3. Ben says:

  Tranjer idiot complet.Para ndeshjes bente declarata idiote,thonte se do fitonte me penallti,jemi shume mire etj etj.Partizani,ishte byth fare.

 4. Lora me tanga says:

  Partizani eshte koti

 5. Taraboshi says:

  Nuk e mora veshte tranierin e ekipit te Partizanit Kur fpli per efektet ekonomike.E cila eshte nje ana e medaljes por me kryesorja eshte kur luani. a luani per prestigjin e ekipit apo per leket.Nuk keni sensin e patriotizmit.Beni punen tuaj luani fitoni .se mbas kesaj ju vijne eshe honororet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *