Adi Krasta: Po na sulmojnë edhe shokët e shkollës, prindërit e tyre, kunata e fqinjë të inatosur, pse shajmë Ramën. Nuk na kuptojnë

Adi Krasta ka mbajtur një monolog një ditë më parë, të cilin nuk ka mbetur portal pranë PD-LSI, pa e shpërndarë.

Ndërsa sulmon Ramën dhe qeverisjen e tij, Krasta thotë se atë dhe disa kolegë të tij, nuk i kuptojnë dhe po i sulmojnë.

Pjesë nga monologu  

Për çdo diktator me vese, e para që ka dështuar është nëna e tij.Sidoqoftë nuk janë vetëm pushtetarë të devijuar dhe amoralë. Dashur padashur bëhemi të gjithë sepse i pranojmeë.

Nuk ka fajtorë të pjesshëm as faj gjysmak.Ajo çka eshte po aq paradoksale aq edhe e pakuptueshme, pra në një kuptim e paturpshme, është se qeverisja ka vendosur të kryejë me kokëfortësi dy aksione që e lexojnë shëmtuar dhe në mënyrë përfundimtarë atë.

Nga njëra anë hapur ka vendosur të pasurohet dhe pasuroje shërbëtorët dhe nga ana tjeter të lërë pa bukë, pa punë, e për këtë shkak pa fjalë, ata që mendojnë ndryshe.

A nuk u çartëm ne kur ka ndodhur kjo në qeverisjet e mëparshme?! A kemi ne kujtesë apo jo? U tmerruam. Reaguam fort. Ne nuk e kishim personale. E kishim për vendin, për vete dhe për Shqipërinë. Dhe për njerëzit.

Në mandatin e dytë të kësaj qeverisjeje ka sidoqoftë edhe elemente komiciteti, përtej presionit që vazhdon të jetë shumë i madh.

Nuk të sulmon vetem shteti, segmente të çmendura të tij, por në menyre kapilare, të vazhdueshme, të mirëorganizuar, ose jo xhanëm, të sulmojnë ish-shokë e shoqe shkollash, bashkë me prindërit e tyre te çuditur “ua çfarë ke bërë ti!”, kunetër, kunata, fqinj të inatosur, shokë tavolinash të vjetra e të vlefshme me pyetjen “ku në të sëmës do shkosh ti që vepron kështu?!

Mor i çmendur!

“Është as më pak e as më shumë lënia që gjindja i bënte një njeriu kur pushteti i Enver Hoxhës vendoste ta hidhte në plehra. Në momentin që të shkelte këmba, të linin të gjithë.

Kjo Shqipëri është! Kaq i thellë është polarizimi. Është pothuaj i pashpëtim. Dhe kjo është ajo që të mërzit sot, mbas 30 vjetësh, të trishton.Është e njëjta sjellje njerëzore.

Ti, me të vërtetën tënde që tanimë për shkak të Trumpit shoqërohesh me të vërteta të tjera alternativa, ndjehesh jo vetëm “vetëm” por i sulmuar dhe i pakuptuar. Është një betejë jo e lehtë, edhe për t’u kuptuar, sidomos jo e barabartë.Nuk është e vërtetë që përballë qëndron veç propaganda e shfrenuar e kakofonike.

Përballë nesh, anash, mbrapa, me një observim të pafshehur të ndjekin ata me të cilët ke ndarë dikur ëndrrën e madhe për demokraci, pushtet të ndershëm, llogaridhënës, shtet të drejtuar nga teknokratët, jo nga militantët dhe një jetë që nuk të trazohet nga zhurma e portaleve, e sulmeve të paprincipta.

Po çfarë duam ne?

Pse i qasemi të vërtetave kështu, pse nuk i shërbejmë pushtetit që t’ia hedhë pas vjedhjes së votave, anatemimit të individëve, shkatërrimit të bizneseve dhe fshehjes së skandaleve.

Ne duam një vend normal.Ku nuk bëhet gënjeshtra mënyrë të qeverisuri dhe natyrisht ku qeverisësit duhet ta ndjejnë se besimi popullor dhe leja për të qeverisur janë të rëndësishme dhe të përkohshme.

Qëllimi i informimit tone dhe i gazetarisë që bëjmë është të ndikojmë. Po jo në mënyrë egoiste, jo me një axhendë të caktuar.

Ne e dimë se në çdo familje shqiptare që është e lumtur pse partia e tyre është në pushtet, në mënyrë të justifikueshme madje, duhet të ketë një moment qartësimi, kur dyert janë mbyllur dhe jemi përballë njëri-tjetrit atje dhe themi nuk shkon më!

Një qartësim qoftë edhe momental. Ka një moment analize. Ka një çast kur vështrimi kritik mundohet ta kalojë membranën propagandistike. Për të cilën harxhohen shumë para, shumë njerëz punojnë.

Keto familje të majta apo ato historikisht te djathta ose xhanëm familjet inerte, janë të rëndësishme jo vetëm per fatet e tyre, por për fatet e vendit.

Militantizmi i tyre e vendos vendin përpara sprovave të pjelljes së diktatorëve.Nëse këto familje të majta konformohen, shurdhohen, verbohen, u mbytet analiza, ajo që e pëson goditjen është Shqipëria, është e ardhmja.

Në këto rrethana, rreziku është shumë i madh tani, ne të rrisim fëmijë, që do bëhen burra e gra narciziste, egoiste, sipërfaqësore, moralisht të devijuar.

Siç fatkeqësisht ndodhi me këtë brez, me brezin tonë.Sidoqoftë, në momentet e presionit të madh të ushtruar nga qeverisjet, sipas nje aksiome të artë që do të duhej të ruante ekuilibrin universal, nis edhe çarja përfundimtare, si pararendëse e vetë fundit.

Dua t’u them një gjë.

Metri i fundit përpara që një avion që ulet në pistë të prekë tokën quhet djujmi i fundit. Pra, ne jemi ne djujmin e fundit.

Njerëzve të inatosur e hakmarrës të çdo pushteti, kaq të njëjtë me njëri-tjetrin u themi se “they once ëere the future”, “ ata ishin dikur e ardhmja”.

Ka ardhur një tjetër kohë. Shqiperinë që ata nuk e bënë dot do të duhet ta bëjmë ne, si qytetare të angazhuar, që nuk u shpëton asgjë dhe që kërkojnë nga klasa politike profesionalizëm dhe ndërshmëri!

REMOTE_ADDR:[]

89 komente në “Adi Krasta: Po na sulmojnë edhe shokët e shkollës, prindërit e tyre, kunata e fqinjë të inatosur, pse shajmë Ramën. Nuk na kuptojnë”

 1. tekniku says:

  Kush do ta beje Shqiperine,ti?Ti dole i pabythe mor zotni qe kur derri ass te mori erzin publikisht,te thehu hunde dhe dhembe…

  1. Grigor says:

   Adi Krasta,
   Nuk te shan njeri se je me Edi Ramen apo kunder tij.
   Problemi eshte qe ti behesh me te keqen kunder asaj qe shihet si me e mire.
   Po na jep nje alternative mor shkerdhate gazetareske. Na jep nje rruge te trete.
   Mos na ver perballe Sali Katunarin kunder Edi Rames. Mos na ver imbecilin Basha kundrejt nje oktapodi, si Edi Rama, se edhe ne ndjehemi te fyer kur e ben kete.
   Na jep nje alternative, dhe nuk te shan njeri o shkerdhate mediatike.
   Por ti nuk mund ta besh kete. Ti je nje zvarranik mediatik qe vihesh ne sherbim te pruresit me te pare.
   Prandaj qepe gojen, dhe merr shperblimin tend. Respekte per mirekuptimin dhe tolerancen.

   1. Epiroti II says:

    “People are strange when you’re a stranger
    Faces look ugly when you’re alone
    Women seem wicked when you’re unwanted
    Streets are uneven when you’re down”

    Meqe ti Z. Krasta i ke fiksim kenget legjende boterore, kuptoje qe kur Morrison e ka shkruar kete kenge e kishte fjalen pikerisht per njerez si ty.
    Ke mbetur vetem, je i padeshiruar dhe ke rene poshte, VETEM dhe VETEM per shkak te perversitetit tend.

    1. Kinez Kosovar says:

     E ke gabim, Morrisoni kete kenge e pat shkruar per vehte.

    2. Vatra says:

     O Adi Krasta je i ndyre dhe i qelbur nga llumi i parave Greko-Ruse qe ti ke marre nga Sali Serbi dhe Ilir Floriri. Ti je nje rrelike komuniste e qelbur, si Saliu. Dhe Edi Rames ti marsh te keqen ti dhe kuçat e tjera te Sali Serbit e Ilir Floririt.

    3. Jeb says:

     I like your comment, Mr. Epiroti II. I really do.
     People that already know reality and Z. Krasta as well would continue:
     “Oh I can’t live by your side with the lies you’ve tried to instill
     I can’t take anymore, I don’t have to give you a reason
     For leaving this time
     Cause this is my last goodbye”

   2. Shofer Petro says:

    Bravo Grigor. Ja ke lujt fene.

 2. Miri says:

  Tani qe je me Salen nuk e di por me dukesh andikapate,mere leket qe te japin por mos be morale ,sala te dergoj maloket qe ta futen koken ne bythe apo e ke haruare o kokra e legenit.

 3. 01 vlora says:

  Bastard pa shtull kurrizore.duhet të kuptoin ty ??? Sepse i ke mbushur mëndjen vetes që je i zgjuar?

 4. aqif kopertoni says:

  ky zotria ketu eshte kaq injorant sa nuk paska shokun. po pse more te duket vetja kaq i sgjut, po ate ne te smes cfare e pate? e quan dhe veten te shkolluar. me thuaj pak ku e ke pare qe te flasesh keshtu me keto fjale ne tv? Bir selmani nenes o ke te qaj me pare…..

 5. Vetem paraja te tjeterson si njeri - Dhe ti je i shitur Adi says:

  Aresyeja eshte e thjeshte ti je i paguar! Sepse urrejtja per nje person nuk te ben ta shahs dhe mallkosh. Vetem paraja te detyron ta shikosh te bardhen te zeze dhe engjellin si djall. Adi Krasta ti je bere djalli vete! Nje i shitur pa kthim. Pftuuu

 6. sancho panca says:

  O po sa koqe kandari ka prodhuar kjo Shqiperi?
  Por shaje mor te qifsha mamane Edi Ramen sa te duash, por jo se do te fshish bythen e atyre te kane dhjere ne koke per 30 vjet.
  Ben dhe monolog ti, morr…ti bashke me Sonilen nuk beni dot nje fjali te zgjuar, lere me, beni dhe monologje, thua po derdhet mencuria nga trute tuaj te vegjel…

 7. Tiku says:

  O rrote k… ti je nje sahanlepires.

 8. Penalty says:

  O vemje,ti je simbol i b..lepirjes .Je figugira me aksidentale e shtypit te tranzicionit.Simbol i zvarranikut

 9. Leonard says:

  Nese asnjeri nuk te kupton, mos ndoshta ju jeni gabim?

  1. albani says:

   Si nuk e kuptuakemi ne te gjithe se jemi gabim dhe e kuptuake vetem ti qe ky Ardi Krasta e ka drejte?!
   Ardi Krasta e ka treguar veten se eshte ai qe shume komentues shkruajn se eshte. E mban mend ti zoteri se cfare tha kur italiani mafioz e mori ne pune ne tv e tij? Sigurisht qe e mban mend. E pra, ai eshte nje qen qe leh aty ku cankun ia mbushin. I dhimbeset ketij Krastes shtresa e varfer skajshem ne Shqiperi? Kurr, as atij dhe as gjithe atyre qe kane vila e gjithcka mund te kete cilido miliarder i rruzullit toksor.
   Cili sipas Krastes qenka ajo force politike dhe ai lider qe duhet ta shpetoje kete popull nga varferia? Lulushi, Salushi. Like floriri me Monen apo Fatmir Mediu, Dash Shehi dhe Agron Duka?

 10. Roberto says:

  Per c’fare duhet te kuptojme ne ty?? Deri dje te kuptonim shume mire,ndiqnim emisionet e tua me deshire mirepo qe kur u mbyll televizioni i atj Italianit ju te gjithe degjeneruat dhe shpejtuat te godisni Ramen qe u be shkaktar i saj. Nuk e kuptoni se jeni bere shume te neveritshem?? Qe nga ty i pari e deri tek Sonila Meco apo Sajmir Kodra bashke me ate debilil ,Gentin qe vetem di te qeshe?? Ne ju kuptojme juve dhe shume te tjerve si ju qe po kerkoni kthimin ne pushtet te kastes Berishjane por harroni qe Berisha eshte i marre fund. Nese do te behesh personazh i dashur si dikur, une te them: Largoju politikes dhe futju muzikes jo si muzikant pasi ke mbaruar per gazetari dhe Tv por te drejtosh fjala vjen Ethet,The Voice ose ndonje program analog sepse do fitosh perseri respektin e dikurshem. Dil nga llumi ku je futur se je shperfutyruar komplet.

 11. SHKELZENI says:

  TI JE KOQE KANDARI NUK KE PSE JE NE OPOZITE ME QEVERINE KUR PUNONE MIRE.
  DETYRA JOTE ESHTE TE KRITIKOSHE POZITEN KUR NUK PUNONE MIRE POR JO TE HEDHESH BALTE KOT .
  TI E MBANE VEHTEN PER TE MENCUR POR JE PAK DÉBILE UNE TE KONSIDEROJE SHUME DEBILE

 12. Melihaja says:

  E keni degjuar kur shan si plakat e lagjes, kokrra llapazanit, kokrra e bythlepiresit, kokrra e mendjemadhit, ne punet ku ka punuar kokrra mashtruesit por dhe kokrra legenit.
  Ti ore fytyr e qelbur ishe ai qe te shkuli veshin Rama dhe ti sus.
  Mos i ngaterro njerzit e tjere me vehten ti, se ne dime te reagojme nuk jemi legena. E po qenke dhe i trashe qe nuk paske kuptuar gje perderisa ankohesh qe te shajne. Jo se mbrojne Ramen se ai nuk ka nevoje ta mbrojne te tjeret, por nuk te durojne dot ty me keto vese qe ke dhe nga inati levdojne Ramen. Rri tani si sheet e nuk ke cfare te thuash hahaha, te qeshim te gjithe me keta gaztoret e oborreve.

 13. Une dhe ti says:

  Shoqata Gay Albania te perkrah je i mire pritur cfaredo te ndodhe ?️‍??️‍??️‍?

 14. Tiranasi2020 says:

  Ti ha mut dhe mendon se mileti nuk e di pse e ha si i babezitur.

 15. undefined says:

  Ik or bythec na i hiq qafe….plerat e Saliut qe qelbin km larg…

 16. Progresi says:

  And Krasta, njeri pa vlera ne gazetarine shqiptare, vertet I peshtire, konjuktural, I afte te puthe cdo flamur dhe ta peshtyje perseri ate per te puthe flamurin e rradhes. Pa dinjitet te nje gazetari te mirefillte.

 17. rroku says:

  E mor pederast Sali krimineli te ka thyer turinjte dhe sta mban ti dalesh kundra… Cdo presesh nga BQ….

 18. Noli says:

  Je bere nje karagjoz lolo per sa flet e shkruan.

 19. rrema says:

  Ky BQ e ka kuptuar mire thenien KUSH TE RREH TE DO…. ketu futen dhe ata qe te thyejn turinjte si ja thyen maloket ketij dhe mir ja bene.

 20. Nik says:

  Ky “gazetar” kerkon Bexhetin, vete e ka thene ne nje nga bisedat e tij “sa mire me vjen kur i numeroj kaq shume para”! Pra keta jane disa nga “gazetaret” gjoja me emer. Kur vjen puna per interesa personale, per para, vihen ne garre kush do te zere radhe me pare tek Bexheti. I pame qe nga ky gazetaruci, tek S. Meço, F. Lubonja etj qe nga gazetare shume “parimore” qe hiqeshin u kthyen ne tellalle te Bexhetit vetem per parate e shumta te korrupsionit qe paguheshin.

 21. Meri says:

  Te paskan mallkuar shkodrance: Te hypte vetja ne qef
  Dhe mallikimi te paska zen

 22. Ilir says:

  PO PSE DUHET TE SHASH ORE KOKE LOQE,NUK KE NJE ARGUMENT,NJE IDE,NJE ZGJIDHJE,ME TE MIRE SE TE SHASH TE TJERET,KE LINDUR NE VEZE TE PRISHUR DHE JERKON TE JAPESH MEND..

 23. Pamija says:

  Te bejne hakun e meriton. Cfar te mungon Ty, ku e njeh ti realitetin ketu poshte. Ti ja fut kot, per tu bere nje lehaqenes, i atyre qe te kane hedhur ndonje kocke. E dekonspirove keq vehten je bere njeri i shplare, ishe mire me spektaklet, ishe bere dikushi kishe fituar nje fame, tani i hodhe te gjitha ne vrime te hales. Kush te mallkoi, ose kush ta futi o qyqar?????

 24. Beni says:

  Ti sulmon per para dhe je me 700 fytyra i pa cipe i pa ngopur,prandaj njerezit nuk te duan

 25. Zana says:

  Cfar te te kuptojme more derdimen ato profkat e tua, pa asnje baze. Cfar llafesh pazari degjon del dhe i ben objekte bisede, pa verifikuar asnje gje. Turp. Vazhdoje me spekteklet aty ishe mire c.tu desh politika. Haj nje m…. tani te iken gjithe vlerat qe kishe.

 26. ana says:

  O komentatore kafshe. Po pse ore karabusha po kritikove dhe denoncove veprimet abuzive apo dyshimet per keq qeverisje dhe korupsion duhet me patjeter qe te jesh i krahut te saliut? Ore po kush jeni ju qe e ndani popullin ne te saliut dhe te rames? race idiote!

 27. Skifteri says:

  Ti je një bythlëvizur. Merr shëmbull nga Ardit Gjebrea që është bërë idhull për njerëzit. Të dy e filluat në të njëjtën kohë. Ai me profesionalizëm, ti me llapën jashtë si gore.

 28. God says:

  Me vjen keq qe kur Ju iku rroga e majme nga Becheti je bere I peshtire si Lubonja qe shiste edhe te atin ne kohen e dijtatures Je I I talentuar por kjo nuk te jep te drejten vetem te nxish Si ka mundesi qe cdo gje qe ky ben eshte e keqe dhe cdo e keqe e Atij tjetrit edhe vrasjet per korupsion te familjes se tij ishin te drejta Nuk duhet te bini kaq poshte Nie dite do tju vije turp tja Ju kujtojne te tjeret kete

 29. shqip says:

  Krasta ne boten e çudirave. Ky jeton thuajse virtualisht. Njerez si ky apo ata, ( shoket ) qe ky i permend ne shumes, me demek nuk eshte i vetmi qe mendon keshtu, pra te tille jane as me shume as me pak , por fodulle e deficente me tepri. Ta zeme se populli i thjeshte, bagetia per keta “te zgjuarit” , nuk i kuptoka . Po mire, administrata amerikane, parl. EU, ambasadoret, 1 milion votues te majte, te gjithe keta nuk kuptojne qe qeveria, Rama po “instaliojne ” diktaturen? Po ti qenke gjeniu qe do ti hapesh syte popullit? Karagjoz! Kane 30 vjete qe lepihen e qurraviten me pushtetet. Te gjithe keta demagoge e nxine Shqiperine, po asnje nuk iku jashte “te shpetoje “nga diktatori Rama. Jane keta qe paguhen me mire se te ishin ministra, jane po keta qe kane privilegje financiare e jo vetem, qe luajne rolin destruktiv e dizinformues, me keq se Sali Berisha, me keq se LSI. Sikur kapaciteti mendor i shumices derrmuse te popullit te ishte ne nivelin qe keta birbot e enderrojne, pra sikur te ishin dele e jo qenie humane, keta me siguri do realizonin interesat e tyre meskine e te padroneve te tyre. Do mjaftoheshin me nje shkrim si ky apo si Andi Bushati, dhe votat do spostoheshin ne kahje te kundert. Eshte mire per sa i perket nje aspekti. Shkrime te tilla zbulojne karakteret e ndyra te personazheve te tille. Te pakten ne opinionin krijohet nje ide me e qarte ndaj fgiurave perverse deri ne peshtiresi.

 30. Arifi says:

  Po ik ore te qifsha ropt o surrat hardhuce! Jep mend ti bythqir.. na plasi trapi se shan Ramen.’! Ilegen nuk e kame se shan Ramen po ke byth shaj Saliun po i rrije si bythqir kur e more ne intervist.

 31. Konica USA says:

  Me urrejtjen tende patollogjike kunder Edi Rames na je neveritur, i bije fyrllit ne nje vrime, me shumr flet ti kunder Rames se i ftuari ne studio me perjashtim te avokat Ngjeles, qe nuk te lejoj te mbaje fjalime.

 32. RROK CUBI says:

  Ndigjo mik,nuk mund as te te lexoj,as te te ndigjoj dhe as te shikoj,t’i mund te jesh shume enciklopedik,shume i pregatitur,shume anti-patik,po nuk je vetem ke shume si vetja qe keni pushtuar medjat dhe ju duket vetja se ju jeni shpetimi i shqipetarve,shqipetaret i kane vare shpresat tek ju dhe ju do te shpetoni kete vend.Ju keni nje problem shume te madh me veten,juve ju pelqen vetja dhe nuk oranoni qe dikush qe ju e keni konsideruar si te barabarte te shkeputet aq shume nga ju,sa juve distanca e krijuar ju verbon.Une te mbaj mend ty,ne fillimet tuaja,ishe shume i embel,ishe shume origjinal,nuk kishe ngarkesa,as nga ekrani dhe as psikollogjike,ti sot je i tjetersuar,mimikaka,levizjet,artikulimet,pasuria,mendjemadhsia te ben te dyshosh se ti ke nevoje per ndonje vizite te specializuar.Ben mire ,qe ti shikosh me qetesi emisionet e filmuara,se kam mendimin qe dhe ti dote kuptosh dicka qe nuk shkon.Mos e lesho veten,bjeri vetes mbrapa

 33. LORA says:

  Nga e gjete termin “familje inerte” more pordhac me kohe te plote?
  Kush je ti qe po klasifikon shoqerine shqiptare,sic t’a ka enda e pordheve te tua ???
  Eshte lajm i mire kur ngordhjen ,pa kthim,te gebelsianeve e njoftojne vete ata,,,,si puna e ketij adi efendiut.
  E kane nga “lezeti” i ngritjes me kembe te shtetit ,qe aspiron dhe meriton shumica e cilesuar e qytetareve shqiptare,,,,se po u ngordh rrumpallhan-ja cerek-shekullore fitimprurese per llapa-llapat e tyre.

 34. borobojka says:

  ndoshta e meriton.

 35. Iliri says:

  Eshte e veshtire ta kuptosh budallain; po te kishe dy pare mend, nuk do ngeleshe ne universitet ne te gjitha lendet. Te kujtohet?
  Na mbyten budallenjte!

 36. GAZETARJA says:

  Me vjen keq per kete djale…nuk thone kot , ” mos te hyfte veteja ne qejf ”
  Gjynah prej zotit , i kane fluturuar bletet , i ka mbetur kosherja thate !…….Ai shkruan “e para qe ka deshtuar eshte nena e tij !” …. Idiot !!
  Me vjen keq per nenen tende ! …..dhe pse nuk i ve asnje faj !

 37. Lilo says:

  Po mirë mo toç, po kur ty të sulmojnë shokë, fqinj, prindër e kunata nuk mendon se je ti problemi dhe jo ata !!?? Apo ty të duket vetja si më i zgjuar !!?? Njeri antipatik që asnjëherë nuk më ke pëlqyer se ti as për gazetar, as për prezantues e as për moderator nuk je.

 38. Olimpia says:

  Delirium,,Krasta,,
  ,,Apologia,,e Krastes per te justifikuar mercenarizmin e tij te peshtire nuk ka kufij.
  Cili je ti Krasta qe gjykon popullin e majte???Kategoria juaj jeni thjesht nje grup vagabondesh mediatike pa moral ,pa ide, pa karakter.Cbenit ju dhe banda jua o Krasta kur nzistitrbal Berisha,rrugaci kriminel Hajdari dhe avventurieri Pashko i vune flaken Shqiperise….Ti qe hiqesh gjithe popmpozitet nje ,,njeri i ditur,,qe ben viktimen perballe ,,diktatorit,,,Rama,ti qe merr guximin te gjykosh zgjedhjet e popullit te majte e thjesht nje funderine e shkelqyer me papion.Pozat e tua,mimika jote e ,,shqetesuar,,por falco deri ne neveri,pasthirrmat e tua idiote ne nje ekstaze deliri,shpifjet pa fund dhe pa asnje fakt,ironia jote bulevardeske me fjali gjysmake ,veshtrimi me nje vetndjerje megalomane ndaj kujdo qe ty nuk te pelqen Jane shprehje te koncentruara te semundjes psikonarciziste qe te ka mberthyer ty dhe grupin tuaj…
  Krasta ,mblidh mercenaret dhe beni nje parti…provoni sa do te merrni…PS nuk eshte Rama,por ju nuk mund fa kuptoni ,ju jetoni ne delirin tuaj marrok,ju nuk e kuptoni se populli i majte ne Shqiperise nuk mposhtet kurre .Shumica e shqiptareve Jane shume te mencur ,por edhe ATA qe Jane ne emigracion e njohin boten shume mire dhe pjesa derrmuese do te votojne te majten.Do disa emra te cilet mund te zevendesojne Ramen dhe te dalin fitues ndoshta me me shume vota….Veliaj,Caka, Xhacka,E.Bushati,Gjonaj,dhe plot talente te tjera qe Rama po i promovon pa u trembur.Natyrisht Rama ,me mbeshtetjen amerikane dhe europiane me popullin e majte ka marre persiper nxjerrjen e vendit nga esperimenti katastrofik mesjetar i Berishes Dhe ne kete beteje ka bere edhe gabime .Por gjithsesi ,si liberale qe eshte ,beri te mundur te pamunduren ,fshirjen e berishizmit nga pushteti.

 39. …o me kenaqen komentet…kam menduar se jam i vetem qe e urej me arsye…ME SHANE RAMEN…po kush tjeter vecc RAMES do sakrifikonte per kete SHQIPERI qesi nga brenda edhe nga jashte mezi presin turbullira….JU LUMT KOMENTUESVE….ZOTI BEKOFTE RAMEN DHE SHQIPERINE E PLAGOSUR….E DI QE NJE DITE RAMA DO I’A HEQ PLAGET…..

 40. Lali says:

  Po ik ore hale. Kush te sulmon ty se shane Ramen. Ti je nje hale gazetar qe ske bere preokopi askund. Ke ngelur sa ne nje hu ne tjetrin. Sa per Ramen ta kam falur por ti nuk te terheq fare me emisionet e programet e tua. Ben mire te strukesh ne ndonje qoshe dhe te zhdukesh nga ekrani se i falimentove
  mediat ku shkon.

 41. Don says:

  Nuk e di, ti vete o Krasta..a kupton gje cfare nxjerr nga goja se ne nuk kuptojme gje, e kam fjalen te llogjikshme. Je nje person qe flet ne ajer pa pike kuptimi, pa lidhje llogjike nga nje fraze tek tjetra. Me nje fjale koqe kanari. Ik e mos dil me ne emisione o debil.

 42. Lik says:

  Ka potencial per te qene gazetar shume I mire por kur ben si trim I egersuar me Edi Ramen qe vetem I dhunes nuk eshte ,dhe perkedhel Berishen qe e zdrugoi…ska nevoje per koment.

 43. 0sumi says:

  Ti pis ke qene qe ne kohen e 12 vallezimeve,por tani je lyer aq shume sa s’ka pus ne Bote qe te te bej derman.

 44. Meri says:

  Meqense ju komentuesit e mesiperm perdorni nje fjalor te cthurur per Adi Krasten se po kerkon tju hap syte se po qevriseni nga hajdut dhe paaftesi totale drejtimi. Me lejoni tju t’Ju them se une ish antare PS me kuntribut ne radhet e saj jam totalisht dakort me Adi Krasten. E njof mire Edi Ramen dhe shume nga kabineti i tij jane vecse te cthurur dhe hajdut. Bravo Adi Krasta vazhdo. Adi Krasta tregoi vetem majen e aisbergut.
  Komentetet tuaja tregojne se beni pjes ne kabinetin Rama ose shpellar te pa perpunuar.
  Jetoj e punoj e lumtur ner USA po keto qe them i mbeshtes ne fakte nje shqiptar i rendomt ka ardhur ne shqiperi eshte emeruar ne post drejtes thjesht per te bere ca para te laj borxhet e femijve qe shkollon ketu ne USA. Ndesa femije te diplomuar jasht me vite pa pune ose detyrohen te emigrojn si te amballazhuar nje kuti kartoni per buken e gojes. Ku shkojn drejt te panjohures vetem te ikin nga ai vend qe mbjell vetem pasiguri.
  Respekte Adi Krasta.

 45. Saijmiri says:

  Me keto komente po te ishte dikush tjeter nuk do dilte me ne publike,po ju jeni legena,pa principe,

 46. Ura says:

  Ore legen nuk e kupton populli dhe ata qe te njohin se ti nuk ke patime por interesa?! Tu prish kontrata mijra€ me Agon Chanel dhe ju turre Rames bashke me Sonilen si turku s☆☆mes
  Te njohin o legen ndaj nuk u ben petshtypje shkrimi yt

 47. Flutura says:

  …shokeve ua ben hallall, por kur je idiot s’duan te te shohin edhe familja se i turperon; mbase ata jane me serioze se ty.

 48. niko says:

  eshte problem kur budallait i duket vetja i mencur

 49. Nje qytetar . says:

  Te paska ndryshuar druri i Sales ne 1993.

 50. Nje qytetar . says:

  Te paska vlejtur druri i Saliut ne 1993.

 51. kardi says:

  Ti or sorre e shtypit u bere 54 vjeç e su poqe por mbete tere jeten koke l.qe!Shiko nuk i heq as edhe nje presje,por kur them asnje gje ,asnje gje! Korbi dhe dhelpra :Tek një lis sipër në majë,
  korbi qëndroi të hajë,
  një copë djathë që mbante,
  në qeft. Kur nisi të hante,
  shkon një dhelpër’ e mallkuar,
  se i ra erë djathë i vjeshtuar.
  Dëshiron ta hajë vetë;
  «Mirëdita mik i vjetrë,
  bukurinë tënde nuk e ka zog tjetrë
  me pendë të bardhë; në di të këndosh,
  përmbi zogjtë e tjerë do të mbretërrosh”
  Të tregojë zënë zoti korb gërrhiti,
  dhe lëshoi djathnë po dhelpra ja priti,
  dhe korbit i tha:
  «Ndëgjo, budalla:
  ata që lëvdojnë,
  me gjë të botës duan të rrojnë.
  Zot, kjo këshillë që të rrëfeva,
  sot vlen më tepër
  se kjo copë e djathit që të rrëmbeva”
  Tha zonja dhelpër
  dhe iku me bisht përpjetë.
  Korb’ i shkretë,
  korb’ i mjerë,
  u turpërua
  dhe u betua
  të mos gënjenet më tjetër herë

 52. Vezhguesi says:

  Gjestikulacioni yt eshte shume artificial e per rrjedhoje ato qe flet jane jo te besueshme. S’ka nevoje per aq shume levizje kot per te bindur audience. Do me shume argument, jo poza boshe.
  Edhe ne kete “rrefim” tendin, hidhesh nga nje dege ne tjetren, po duket se ke humbur teresisht aftesine te bindesh me fakte. Vetem jep opinionin tend. Po argumentat? Po faktet? .
  Ne na duhet te te besojme vetem se je “cun I mire”, qe ne te vertete s’je i tille, sepse e ke shitur shpirtin per te saten here!

 53. boston says:

  U Meri je antikap shoku i Adi Krastes pyet mamane e Adit dhe fisin e tij qe e urejne qe shau kryeministrin tone te nderuar Edi Rama.

 54. shabani says:

  Eshte moderatori me medioker i koherave nuk di ça flet komplet sharlatane eshte turp e faqe zeze qe kemi keta prezantues ne tvsh po si gjithe sistemi talebanesk me prokurore koperativist me putana ministre etj

 55. Arifi says:

  Auuuu Meri’ na e bere mishin koqe koqe.. ta paskan ber mire qe te kane zbythur. Nuk do mend ta kuptosh qe je njeri i vogel po shum i vogel ‘liliput’ jeto e lumtur ne usa meri! Ik e mos na ha m.tin shume

 56. timo says:

  Pse ankohesh!!! Mesa duket kjo na qenka demokracia. Ti sulmon Edin e ata të tjerët të sulmojnë ty. Cili është problemi këtu? Ti mendjen tënde ata të tyren. Ti do të votosh kundra Edit. Ata pro tij. Po pati kompania jote më shumë vota, Ja e rëzove Edin. Po patën ata, Ja e mbajtën në pushtet. Ty prapë sdo të pëlqejë kjo gjë dhe prapë do ta sulmosh!!! Do të kënaqesh duke sulmuar dhe do të flesh rehat në Tiranë në dimër dhe në Lalëz në verë…

 57. Ton says:

  Kush shan regjimin eshte medioket….shkoni ne zyre se po pret populli per sherbime o komentues….punoni ne Ps por dhe shtet injorante me kristal dhe uet me I miri…batak

 58. Babale says:

  Po ku e kupton dote ky popull “injorant” kete “Pipo Baudon shqiptar”!? Ti do qire te katermbedhjeten more bythqire!

 59. FLLUCKA says:

  O Adi, qe e ke emrin Adrian per tu bere me terheqes dhe trendy. Ti nga katundi i Krastes , thatanik dhe skilipete, dhembe katrosh dhe gagac, pesanjz dinjitoz, me kafke truri te deformuar, i biri i Shaqo b….s, qe e ndot ambientin me brockullat e tua; cfare kujton? Mendon se publiku eshte i mete si ty, per te mos kuptuar se pasurine tende, duke filluar nga makinat e luksit, shtepite moderne, pushimet e shtenjta dhe llogarite bankare te pa numerta, i ke bere me pra te pastra? Thjesht perfitive nga dora qe te dhane ne Radio Tirana, dhe fap, per tu treguar i vecante me budallalleqet e tua, rrembeve gjithe krahun. Jo me merite, por me allishverishe. Pastaj shkurtove emrin, rregullove gagarelat per tu dukur showman, perfitive se s’kishte koha njerez te marre si puna jote, vure para me thase ne menyre perverse dhe keshtu, filloi te pelqeje vetja. Mendove ta bombardosh publikun me emisione me emer te personalizuar, qe te mos harronin surratin tende. Dhe ja, tani, Ardian Shaqua i ka dhene vetes te drejten qe te jape edhe mend, se si mund te permiresohen gjerat ne kete vend. Tamam si nje karikature qe lufton me veten per te krijuar imazhin e nje pikture te rralle qe klientet mezi presin t’i japin cmimin me te larte ne ankand. Ja pra, ky eshte sharlatani qe kerkon te hyje me djallezi e te ndikoje ne jetet tona.

 60. Zgalem says:

  Nje Hamlet qesharak
  I vetshpalluri artist gjithollog dhe politikan i holle , sot dolli me nje monollog , per humbjen e Baxhetit . Ai qe i jep rogen , ketij deliranti , duheyt t’i kerkoi raport , per gjendjen mendore . Te gjitha emisionet e tij , postbexhet , flasin qarte se kemi te bejme m mje njeri te disekuilibruar . Ne kundershtim , me te tera normat e etikes , u kapardiset analisteve , per t’i futur ne hulline e pergjigjeve , qe i duhet atij . Ne kete veshtrim , Sonila dhe Samir , jane me te ekuilibruar . Gjat zhvillimit te bisedave te “A” , ben disa xheste , qe njeriu perballe ndihet i frikesuar . Mer rpamjen e nje tigri te zemeruar . Nuk e dinim se e kishte hallin diku gjetke . Paska pasur “ hallin e popullit , qe vuan te zezat e ullirit , nen Edi Ramen dhe Partine e tij “ Po kush te ankuar ty, more gorille bexhetese ? Ku e gjete te drejten te flasesh ne emer te popullit , qe ka bere zgjedhjen plebishitare ? Mikrofoni , eshte privat , por i perket kryesisht popullit , pastaj tyj . Tyj te perket , ne se ke marrdhenie normale e popullin, ndryshe , ne vend te mikrofonit , meriton nje shkop beisbolli . Je i peshtire si pesrson publik . Njerzit kujtojne se ekrani ka difekt , kur del ti dhe mbyllin aparatin Tv. Tani paske dale te na japesh lexione politike . Ne keto rraste populli , perdor nje mallkim : Pse nuk u permbys ajo djepe , qe te ka tundur . Ne rraste te ngjashme , duhet te te uroja sherim te shpejte nga ky narcizem , por me qe je i pa ndreqshem . Monollogu yt ka aq shume mllef , sa c’do gjykate e pa varur te denon , qe te mos kapesh mikrofon , sepse ofendon popullin , qe di vete ke voton . Zgalem

 61. Turi says:

  Ose ti si kupton ata dhe kjo eshte thelbesore sepse nuk eshte e mundur qe pse si kupton ti ata {qe jane shume} te te kuptojne ata ty {qe je nje}, sa jashte dhe larg standarteve demokratike je .

 62. gjeramadhi says:

  meri dhe ty te paskan qire ne bothqe mbron krasten

 63. Ragipi says:

  O Adi me pare te kam cmuar se ke mam menduar se je deri dikund ja qellon por prej deshtimit me Sonilen jeni bere analistet me te prishur sepse dikush ju paguan dhe une besoj we ju e dini vete dhe opozita se nuk keni ide dhe kurrfar ideale vetem kot ia futni dhe sdi si nuk mendoni we pas Rames ju cka do te beni me kend do te jeni si te ju besojn njerzit prandaj edhe tani jeni qesharak sepse asgje spo thoni ju vet e dini.

 64. Tutu says:

  Idiot kontravers… gazetar injorant dhe egoist deri ne kufijte e nje provinciali… burre i tredhur qe as rolin e eunukut nuk e ben dot… njeri i shpifur deri ligesi…

 65. Bato says:

  Pwr kete shprehja popullore duhet modifikuar nw “Beme baba te te ngjaj!
  Shaqir Krasta , sekretari i partise i Institutit te Higjienes, ne vitin 1975 ka degdisur 80 vete nga ai institut me motivazionin “Ipapershtatshem per arsye politike”.

 66. Bato says:

  Pwr kete shprehja popullore duhet modifikuar nw “Beme baba te te ngjaj!
  Shaqir Krasta , sekretari i partise i Institutit te Higjienes, ne vitin 1975 ka degdisur 80 vete nga ai institut me motivazionin “Ipapershtatshem per arsye politike”….

 67. Dumbaben says:

  Nuk jam me Edvin Kristaq Kamen, por problemi eshte qe me kete opozite tè kape frika ta shikosh ne pushtet. Edvini fiton se jo se e meriton, por eshte male minore. Ska alternative serioze kjo opozite ka qene ne qeverisje konkretisht cfare ka bere. Anarki, kaos total, jane tè pabesushem.

 68. ta says:

  une nuk e lexova se e di cdo shkruaje ai gojen e ka njesoj si bythen……..

 69. Petri says:

  Ketij Krastes do ti kene bere ndonje transplant trush se nuk shpjegohen ndryshe mbrapsht-ësirat qe thote.
  Çar nuk po degjojme keto kohe. E o Krasta çfare. i bere vetes. I humbe gjithe fansat.

 70. Tomori USA. says:

  Adi Krasta, i meriton te gjitha komentet, bile duhet edhe me shume, tju nxjerin bojen, per tju pare qytetaret ashtu sic e meritoni, tju shajne e injorojne.
  Sado, ti servilosesh, Sali satanase, Ilir Floririt, Monikes e Lulit, Ujku qimen nderon, zakonin se haron, Nese dikur te thuen nofullen dhe dhembet, tani ruhu mos te tet thuen zverkun, spse , nga Rama, ste ka gjetur gje, vecse te preu 15. apo 20 mije Ero qe mernje nga nje trafikant si bexheti, por keta te sipermit, rruhu, se te marin jeten.

 71. P tarko says:

  More krasta qe je kokerr debili kjo u pa ne itervieten qe pate me avokat Ngjelen tani per nje zenke qe pate me Ramen po shkon me mullixhiun

 72. Daja says:

  Cbehet keshtu o adi hungarezi nuk kupton qeti je budalla dhe ti duhet besh nje vizite te psiqiatri.

 73. Atdhetari says:

  Te shajne dhe shoket e shkolles,mire ta bejne se ti je nje interesaxhi e shikon qe Rama nuk te ben gje,po nuk hakmerret per cfar brockellit ti. Ti e lufton qe ta kesh mire me keta te tjeret qe neser kur te vine ne pushtet te hash prap. Nuk me pelqeu fare ne nje emisjon qe ishte e ftuar zonja Ikonomi,i beje pyetje ajo fillonte te fliste ti i nderhynje duke i thene lere se e mora vesh pergjigjen. Po se vetem per ty qe je i zgjuar, eshte atje zonja qe eshte nje grua e nderuar,ate do ta degjoje dhe publiku.

 74. lajmesi says:

  Ti ore zhardhok me sy te dala qe i afrohesh shume djalit te Balozit te zi,ti qe kerkon nje zgjidhje kur vete je prej mese 25 vite ne gazetari e ku per pasoje gjendemi ne kete vorbull te sotme qe mesiguri ju zvaraniket kerkoni me ç’do kusht ta sabotoni daljen nga ky llum Kadrinjsh ku gjendet sot shtypi e media ne pergjithesi me figura zvaranikesh si Rakipi,si ato buçet ,si Fev-zinjte,si Qim Peket apo gjisa gjeldete qe pasi lane te kakarisuren neper fshatrat e tyre na zgjojne ç’do mengjes me zerin e tyre çjerres qe s’ka vesh qe e pranon!Ti qe mendon se duke na ofruar Plasaret e lajthitur nga sifizmat inatçore te tyre mendon se ndikon ndopak ne mendjen e shoqerise qe paçka qe eshte e lodhur eshte ne gjendje te percaktoje e kuptoje shume mire legenllikun tuaj!Rama doni apo s’doni ju vemjet e ketij vendi ju ka vene ne rresht nga ku jeni te gezuar karshi njeri tjetrit sepse nxirni ndopak kemben nga vija ku u ka caktuar Ai qe i doli per zot shqiperise se ciflosur nga Ju vemjet e ketij vendi!Sa me teper shtyhen vitet aq me ne drite del largpamesia e ketij njeriu qe Ju vemjet e ketij vendi menduat se pas pasurimit komandonit jeten e veddit duke na ofruar modernizem ne veshje e idotizem ne tru!Ndaj siç ka thene i madhi zot “s’keni pare gje akoma”,ku fjala eshte per Ju ata e Ju qe e shkerdhyet keqazi kete vend duke bere idotesine argument,malokerine qytetari e hajduterine ndershmeri!Edi Rama po bene nje lufte titanike me sojin tuaj qe jeni instaluar ne kete vend prej 25 vitesh duke ju demaskuar,duke ju diskretituar,duke i treguar popullit i cili nuk po ju le rehat se jeni Ju dhe vetem Ju ata qe e shkateruar ,e kethyet ne kuplara kete vend e sot doni te na thoni qe jini padronet e ligjeshem teketij prostitucioni!Ndaj edhe njerezimi eshte i merzitur nga Ju vemjet e zvaraniket e ketij vendi qe shikoni deri tek kollarot tuaja e jo me lagr vehtes duke e kthyer shqiperine ne vitet 97 pa e kuptuar qe te gjitheve Ju Tritaneve te vitit 2019 jo ka futur nga nje pras ne goje duke u paralajmeruar se kush guxon ta heqe nga goje ,do ju versul popullin e merzitur e ai nuk di pastaj se ku i’ua fut prasin!Ndaj o Adi Kra kra kra kra kra (laraska)sta mos luaj e mos u ndie por shfrytezoini edhe keto dite a muaj qe ju kane mbetur se sejcili do te zere vendin qe i takon ne jeten e perditeshme te ketij vend e kete vend do ta marr me kokurs jo me zvarritje nen thirrjet “O Sali tu befsha ferr,merr pushtetin dhe njehere,se boll na ke bere ndere ,ne legeneve te pa vlere”!

 75. Lenci says:

  Adi, i shikon lehesit e punesuar per te propaganduar Ramen? Jane te njejtet emra, ne cdo faqe interneti, qe masturbohen sapo permendet emri i tij. Mos u merzit vella, po vjen fundi i muajit dhe presin rrogen!
  Une te njoh prej 30 vjetesh, kur punonim bashke ne RTSH. Rebel, guximtar, i afte ne punen tende.
  Ji vetvetja, jep me te miren me guximin qe te karakterizon.

 76. FLUTURA says:

  Kur inati vesh mendjen, goja shvesh karakterin…

 77. Tit says:

  Kur të lexon ty Krasta, të duket vetja sikur je në errësirën e brekëve duke ndjekur ndonjë pordhë që vjen vërdallë dhe s’del dot jashtë!!! Po ai ishe ti o plehrë gazetar që i thurrje lavde Saliut në mënyrë të pështirë dhe servile, kur e kishe në emision???! E ke harruar? Shihe këtu nqs nuk e mban mënd:

  https://youtu.be/XfoZa72yLqE

  Ti thjesht ke një kompleks të theksuar inferioriteti ndaj Ramës ndaj e sulmon, se ai s’ta var fare dhe s’ka se si të ta var me atë mjerim intelektual që përfaqëson dhe prezanton ti, dhe me atë pseudo elokuencë të shtirur që edhe Fatos Nanos ia merr në kthesë kur flet me fjalë të mëdha, të pavenda dhe pa kuptim relevant me temën që përpiqesh pa sukses të artikulosh, dhe me një mendim të fragmentarizuar që të sjell mëndtë vërdallë tamam sikur je në roller coaster. Nqs vazhdon t’i biesh fyellit në një vrimë, e nuk e kupton akoma që je në anën e gabuar të historisë duke i bërë fresk ideatorëve të bëmave të fundit, që nga djegia e mandateve e deri tek djegia e institucioneve me molotov, duke dhënë padyshim impakt negativ për këtë vend në ekonomi e turizëm, atëherë për këtë s’ta ka fajin as Rama e as ata që ua pështiros gazetarinë kur të shohinb ty në TV, por fajin e ke vet që je i tredhur në tru, e që nuk përpiqesh të diagnostifikohesh e kurohesh, që ta hedhësh pas krahëve inatin personal që ke me Ramën, e ta fusësh veten tej njerzit normal, Shqiptarë e Ndërkombëtarë, që gjërave iu vënë emrin që kanë pavarësisht inateve apo qejfmbetjeve personale. Ndërsa ti je si ata që e mbështetën Ramën në 2013, dhe kur e panë që Rama s’kishte ardhur për të ngrohur karrigen por për t’u përpjekur për të bërë shtet (nëse do ia dalë kjo mbetet për t’u parë), tani thonë; pse ia dhamë ne votën këtij legeni?
  1. Që të na bëjë që të paguajmë ujë e drita, …
  2. Të paguajmë gjoba për kundravajtje në rrugë se të plasin brënda po i dhe rryshfet policit,…
  3. Të japim kupon tatimor se përndryshe të mbyll biznesin,….
  4. Të marrësh leje për ndërtim se përndryshe përfundon në burg,…
  5. Të mbylli lojrat e fatit e llotot,…
  6. Të na heqë të drejtën e doktoraturave se kemi bërë njëçiiiikë plagjaturë,…
  7. Të na heqë nga puna në zyrë ku na kishte futur partia se punë e madhe se nuk dimë me e ndez kompjuterin,…
  8. Që na hoqi ndihmën sociale që e merrnim kot në shkëmbim të votës për partinë që na e kishte dhënë, paçka se kemi biznese e vila,…
  9. Që të mos na japë haraçin, duke mos na dhënë ndonjë post apo ofiq paçka se ne bëmë sikur e shamë Saliun që e ka shkatërruar me kastë këtë vend,… etj,… etj???!!!
  Ja, ky je ti Adi Krasta, njëri nga kjo ushtria e mësipërme! Gjeje veten vetë se kujt pike i përket! Po për mua futesh tek pika nt. 9.

 78. Tit says:

  Kur të lexon ty Krasta, të duket vetja sikur je në errësirën e brekëve duke ndjekur ndonjë pordhë që vjen vërdallë dhe s’del dot jashtë!!! Po ai ishe ti o plehrë gazetar që i thurrje lavde Saliut në mënyrë të pështirë dhe servile, kur e kishe në emision???! E ke harruar? Shihe këtu nqs nuk e mban mënd:

  https://youtu.be/XfoZa72yLqE

  Ti thjesht ke një kompleks të theksuar inferioriteti ndaj Ramës ndaj e sulmon, se ai s’ta var fare dhe s’ka se si të ta var me atë mjerim intelektual që përfaqëson dhe prezanton ti, dhe me atë pseudo elokuencë të shtirur që edhe Fatos Nanos ia merr në kthesë kur flet me fjalë të mëdha, të pavenda dhe pa kuptim relevant me temën që përpiqesh pa sukses të artikulosh, dhe me një mendim të fragmentarizuar që të sjell mëndtë vërdallë tamam sikur je në roller coaster. Nqs vazhdon t’i biesh fyellit në një vrimë, e nuk e kupton akoma që je në anën e gabuar të historisë duke i bërë fresk ideatorëve të bëmave të fundit, që nga djegia e mandateve e deri tek djegia e institucioneve me molotov, duke dhënë padyshim impakt negativ për këtë vend në ekonomi e turizëm, atëherë për këtë s’ta ka fajin as Rama e as ata që ua pështiros gazetarinë kur të shohinb ty në TV, por fajin e ke vet që je i tredhur në tru, e që nuk përpiqesh të diagnostifikohesh e kurohesh, që ta hedhësh pas krahëve inatin personal që ke me Ramën, e ta fusësh veten tej njerzit normal, Shqiptarë e Ndërkombëtarë, që gjërave iu vënë emrin që kanë pavarësisht inateve apo qejfmbetjeve personale. Ndërsa ti je si ata që e mbështetën Ramën në 2013, dhe kur e panë që Rama s’kishte ardhur për të ngrohur karrigen por për t’u përpjekur për të bërë shtet (nëse do ia dalë kjo mbetet për t’u parë), tani thonë; pse ia dhamë ne votën këtij legeni?
  1. Që të na bëjë që të paguajmë ujë e drita, …
  2. Të paguajmë gjoba për kundravajtje në rrugë se të plasin brënda po i dhe rryshfet policit,…
  3. Të japim kupon tatimor se përndryshe të mbyll biznesin,….
  4. Të marrësh leje për ndërtim se përndryshe përfundon në burg,…
  5. Të mbylli lojrat e fatit e llotot,…
  6. Të na heqë të drejtën e doktoraturave se kemi bërë njëçiiiikë plagjaturë,…
  7. Të na heqë nga puna në zyrë ku na kishte futur partia se punë e madhe se nuk dimë me e ndez kompjuterin,…
  8. Që na hoqi ndihmën sociale që e merrnim kot në shkëmbim të votës për partinë që na e kishte dhënë, paçka se kemi biznese e vila,…
  9. Që të mbylli universitetet kioska e të mos kemi ku të marrim ndonjë diplomë me lekë,…
  10. Që të mos na japë haraçin, duke mos na dhënë ndonjë post apo ofiq paçka se ne bëmë sikur e shamë Saliun që e ka shkatërruar me kastë këtë vend, dhe thamë ndonjë fjalë të mirë për Ramën, … etj,… etj???!!!
  Ja, ky je ti Adi Krasta, njëri nga këta tek kjo ushtria e mësipërme! Gjeje veten vetë se kujt pike i përket! Po për mua futesh tek pika nr. 10.

 79. Tit says:

  Për editorin e Temës! Ju lutem zëvendësoni komentin tim nga Tit, me atë që postova së fundmi.
  Ju falenderoj

 80. Elio says:

  Problemi nuk eshte pse shan Ramen dhe qeverisjen plot te meta, problemi qendron ne faktin qe eshte bere pale me berishen, lulin, lirin and company. Kjo gje heq ca do lloj vlere morale monologut si perfaqesim i frustrimit qytetar. Kritika te vlefshme, por te thena nga njeriu i gabuar. Per fat te keq Krasta nuk eshte gazetar i lire dhe kjo duket nga paralelizmi absurd qe ben mes gerdecit dhe kanabizimit, apo vrasjeve dhe emigrimit. Ne shqiperi nuk ka media te lire, por fatmiresisht ka gazetar te arsyeshem, qe perpara se te flasin, mendojne me mendje dhe jo me xhep. Krasta nuk eshte me njeri prej tyre nese ka qene ndonjehere.

Lini një Përgjigje te Elio Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *