FOTOT/ Rama nxjerr pamjet: Shikoni si ka dalë bulevardi “Ismail Qemali” në Vlorë, se kemi duruar dhe sharje e përqeshje

Kryeministri Edi Rama ka postuar disa foto pas punimeve në bulevardin “Ismail Qemali” në Vlorë.

Pak nga pak po del në dritë edhe Bulevardi “Ismail Qemali” në Vlorë, ku pas dekadash degradimi e zymtie të pistë, po rritet fuqia tërheqëse e qytetit turistik, vlera e apartamenteve e njësive tregtare, mundësitë e punësimit e të vetëpunësimit përmes shërbimeve, interesi për investime të mëdha private në turizëm.

Gur gur bëhet mur e mur mur bëhet kalaja, duke përballuar padurimin epik të vlonjatëve dhe sharjet e përqeshjet e atyre që për çdo punë kanë një llaf të keq për të thënë.

Së shpejti Sheshi i Ri i Flamurit dhe të tjera akoma…”, shkruan Rama.(TemA)

27 komente në “FOTOT/ Rama nxjerr pamjet: Shikoni si ka dalë bulevardi “Ismail Qemali” në Vlorë, se kemi duruar dhe sharje e përqeshje”

 1. ana says:

  Po ndonje tabele me volumet e punimeve dhe kostot perkatese a ka? Sigurisht qe ka, por a nuk ja vlen te behen publike ?

 2. Torino says:

  Drejt zoteri shume i bukur ne leter,po ambulanza ku kalon?.Rruga èshte me 1 korsi dhe èshte e pamundur ti hapesh rruge-e provova vete,Bulevardit i mungon vijezimi i bicikletave,te vinin te kembet dhe mu desh pak te kuptoja se pjesa e shetitores ishte vetem 3 metra.Prap bukur nga cishte.

 3. enter"" says:

  Bukuria ja vret syte shqipove injroante

 4. Nuk.na hyn ne pune per momentin. Pas 100 vjetesh ndoshta.

 5. Vlora says:

  Bukur ka dale , shume bukur, por bashkia duhet te punoje me shume per mirembajtjen e qytetit, sidomos tani qe Vlora ka ndryshuar shume.
  Gjithashtu, ne hyrje te Vlores , ne mes te rrethrrotullimit nevojitet nje ndricim qe te duket hyrja e Vlores…
  E kemi kerkuar kete gje , edhe te bashkia, edhe ministrise se infrastruktures .
  Jemi ne pritje te aeroportit….

 6. Kodra pas bregut says:

  Ik ore Legen .
  E kishje Rrugen automobilistike 18 m te gjere dhe tani e bere nga 6 Kalime ne 2 kalime me nga 1.8 m te gjere kalimin.
  Ku i ke korsite e Emergjencave , pse e je bere Beton te gjalle 1 m te trashe ,pse i zhduke Palmat ,,i dogje .
  Sa milion € ke vjedhur bashke me Dritan Lelin
  Ku i ke xhepat ne rast se nje makine peson avari ose mer flake , nga do nderhysh .
  Pse nuk solle Ujin ne Vlore ku mbi pallate jane 30 Mije Boliere dhe sa meter Kub uje derdhet ne det.
  Sa % te votave mori Dritan Leli per Bashkiak ne Vlore dhe pse te perzuri Vlora dhe ja le ne dore Vloren Gramoz Ruçit dhe sa e sa te tjera .

 7. Çentrale says:

  O Edi ke bërë punë të mrekullueshme, po thuaj atij kryetarit të bashkisë, që e mban dot apo jo, ose të hapi krahun se nuk është për gjë.
  Është vetëm për ashure se vete vetëm për inaugurime lokalesh e qyteti ishte pisllëk dynjaja lagjeve, ujët e pijshëm rrugëve e tjera plot

 8. Faleminderit Rama says:

  Na nxirr plazhin e spastruar nga Cadrat ilegale, jo piktura artisti.

 9. Nic says:

  Shume shume mire vlora, Tmer e turp Saranda, pa trotuare dhe plera me bollek.

 10. operacioni zjarri says:

  E ke dhjere mor i cmendur siç ke dhjere gjithe Shqiperine. Pllaka pa fund qe ne vere te pervelojne gjoja pedonale po kush u çmend te eci ne to ne ate vape? Nje rruge e ngushte me nje korsi per makinat. Ishte mire e bukur ai bulevard çpate qe e trazove.

 11. Raimond vlonjati says:

  Gjelberimi gjithmone eshte i mire , dhe ajo ruge ka qene gjithmone e gjelber se ka pasur palma e lulishte ,
  Vetem tani nga vitet e fundit qe u prishen palmar ajo ruge ngeli pa gjelberim

  Por aty problemi esht tek Ekuilibri , midis Ruges , trotuarit dhe gjelberimit

  Ti nuk mund ta kthesh rugen ne nje park l, ku te jete me shume trotuar dhe ruga te jete e ngushte fare , sic e ke bere ti tani ,

  Aty rriga ka qene shume mire , e gjere dhe me lulishte anash e me Palma anash ,
  edhe trotuari ishte i gjere , por mund te zgjerohej trotuari akoma nga ana e pallateve.
  por jo te ngushtohet rruga

  Ti e ke bere rrugen si ruge per bicikleta

  E shkaterove mor dreq me ato shijet e tua prej deficenti rrugen me te bukur te Vlores

  Ajo ruge ishte e gjere njelloj si ruget e Amerikes , ti e ktheve ne rrugice

  Kur do ikesh nga pushteti ti o gelbaze jeniceri ,
  qe te cohet rruga prape atje ku ishte ,
  por edhe Lungomarja te zgjerohet , se ju nxive jeten njerezve ne Vlore edhe ne gjithe Shqiperine

 12. xy says:

  Vlora eshte ber shum e bukur dhe e pelqyshme nga te gjthe.”vetem se nuk vrapojme dot te fortet qe benin show” Nuk esht rruge per emergjenc, ka rruge shum te mira dytesore per at qe nxitojne .Korsit e bicikletave nuk kan nevoj per vijezim se dallohen nga pllakat dhe nga logua e bicikletave ne shum vende.Po pse o njerz nxirni vrer per cdo gje te bukur Qytetaria e kupton dhe e shijon Vlore

 13. boston says:

  Te lumte mendja EDI RAMA fale teje VLORA po zbukurohet.

 14. Naftëtari says:

  As me ëndërr nuk e gënjenim dot vehten për Vlorën e sotme,asaj ja ndiejnë lezetin gjithë shqiptarët që këtë verë e shijuan duke shetitur mbrëmjeve, dhe me vrap a me hapin e krosit të mëngjezeve.
  Ne shqiptarët i kemi rënë shumë në qafë natyrës duke e dhunuar atë në mënyrën më të pa skrupullt kudo por këtu jemi bëre ortakë dhe miq të ngushtë me të ,duke komplementuar njëri tjetrin,kjo në radhë të parë është një kontribut për Vlorën por edhe për gjithë Shqiptarët kudo e pse jo edhe për çdo vizitor jo shqiptar.
  Rrofsh me gjithë ata që kontribuan për një vepër të tillë e pa parashikueshme për ne të moshuarit Skelarë që na ishin mësuar sytë me gërmadha bankinash zbsrkimi dhe mbeturina e betonime qysh prej Italisë së parë ,të dytë dhe zaptimeve të çmëndurive të viteve 97 të sipërfaqeve të bregut dhe ujit të detit.
  Meritë e padiskutueshme e Edi Ramës ,por ende sa jemi gjallë duam të shohim mirë e më mirë ,të gëzojnë fëmijët ,nipërit ,mbesat se stërnipër e stërmbesa Ende nga shpella deri në Orikum, rruga e re Pusi i Mezinit ,Janinë,Radhimë.Tragjas e Orikum e më tej Llogara ,Palasë ,Dhërmi e me radhë deri në Himarë po presin në radhë.

 15. Naftëtari says:

  As me ëndërr nuk e gënjenim dot vehten për Vlorën e sotme,asaj ja ndiejnë lezetin gjithë shqiptarët që këtë verë e shijuan duke shetitur mbrëmjeve, dhe me vrap a me hapin e krosit të mëngjezeve.
  Ne shqiptarët i kemi rënë shumë në qafë natyrës duke e dhunuar atë në mënyrën më të pa skrupullt kudo por këtu jemi bëre ortakë dhe miq të ngushtë me të ,duke komplementuar njëri tjetrin,kjo në radhë të parë është një kontribut për Vlorën por edhe për gjithë Shqiptarët kudo e pse jo edhe për çdo vizitor jo shqiptar.
  Rrofsh me gjithë ata që kontribuan për një vepër të tillë e pa parashikueshme për ne të moshuarit Skelarë që na ishin mësuar sytë me gërmadha bankinash zbsrkimi dhe mbeturina e betonime qysh prej Italisë së parë ,të dytë dhe zaptimeve të çmëndurive të viteve 97 të sipërfaqeve të bregut dhe ujit të detit.
  Meritë e padiskutueshme e Edi Ramës ,por ende sa jemi gjallë duam të shohim mirë e më mirë ,të gëzojnë fëmijët ,nipërit ,mbesat se stërnipër e stërmbesa Ende nga shpella deri në Orikum, rruga e re Pusi i Mezinit ,Kaninë,Radhimë.Tragjas e Orikum e më tej Llogara ,Palasë ,Dhërmi e me radhë deri në Himarë po presin në radhë.

 16. Muco says:

  Po bustin e erdoganit kur do ta beje ky zagari?

 17. Per rruget qe i shtrove Shqperise me me sektin tand ti Kulqeder,per marreveshjen e fshehte tre paleshe ti tradhti kombetare,,te shkosh ne pranga ti me rilindjent tane ,te sekuestrohen gjithe pasurite tuaja dhe te nxirret jasht Ligjt Soros e Partia qe te
  mbajti ne strofke ty , ,te mbrojti,te ushqeu ty . Ti nuk je Kryeministri i shqiptareve por jashtqitja e kombit , plehre!

 18. Arian says:

  Si Enver Hoxha e ke bo Shqipërinë bashkë me atë pallen tjetër Lali Erin vetem shija juaj dallohet

 19. Alb says:

  Pas shume vitesh isha ne Vlore. Ishte bere nje mbrekulli, qytet europian. nuk krahasohet me Durrsin .Bravooo Vlora.

 20. Eva says:

  Por duhet mbajtur edhe paster,sidomos rruga e re. Le te shpresojme….

 21. arbrn says:

  e bukur ka dale xhan po eshte jo funksionale se vetem ketu behet rruga nga 6 korsi si shteg dhish nuk besoj ne ndonje vend tjeter ne bote te ngushtohet rruga po ti ske per ta kuptuar se nuk e di makinen dhe ambulancen e policine e ke tek dera shtepise nuk e di e ste plas shume per te tjeret , per mos te fol per semaforet qe ne vlore shpresojme te vihen ne vitin 2100 e marim akoma kryqezimin me force se e ke bere si syte e tu

 22. Art says:

  Shume kunguj qe komentojne ketu ashen se p.o. ju ngushtohet rruga. Duan Autostrade me 6 korsi ne mes te qytetit. Rruga shume e gjere madje do e ngushtoja edhe me teper si delet qe mos te kene mundesi shpejtesie.

 23. Lani says:

  Rrugen kryesore nuk e shan dot. Por nga pas pallateve duket si Afganistan. Aty prapa pallateve duket sa qytetare jane vlonjatet😜!

 24. RROFTÈ HASHIM THAÇI says:

  Palmat GJIGANDE , që mori ENVER HOXHA i LAVDISHËM në KUBË FALAS , NUK krahasohen fare me këto PEMË LESHI të tanishmet !!! PALMAT e ENVERIT , NUK i kishin as ISHUJT KARAIBE dhe as një VEND TROPIKAL në Botë !! VLORA ATDHETARE , ishte QYTET PERLË në Kohën e ENVER HOXHËS së Lavdishëm

 25. Vk says:

  Ore po taksen e rruges pse e paguajm. Hiq taksen e rruges e vej ndonje takse betoni, se rruget i le rrugve sic thoshe vete per saliun. Ky ka rrjedhur, ca na ka gjet

 26. Naftëtari says:

  O ju që doni rrugën e gjërë ,mendoni pak a është ky bulevard për makina apo një shetitore dhe rrugë automjetesh për banorët për rreth shetitores, rrugë për makina është transballkanikja me 6 korsi dy sende dhe gjashtë rrethrrotullime te cilat lidhin edhe rrugën tjetër nga xhamia ish fabrika e çimentos deri në Ujin e ftohtë me katër korsi ,pra trafiku i qytetit tashmë ka 12 korsi që lidhin hyrjen në qytet lëvizjen lirshëm brënda tij dhe jo larg në kohë po bëhet rruga nga pusi i Mezinit në Orikum e cila besoj se shton edhe gjashtë korsi të tjera funksionale që lejojnë një trafik të lëvizë në 18 korsi ,pra 9 në një sens dhe 9 në sensin e kundërt .Vlora është një qytet që nuk ka një milion banorë si Tirana në se i ka ,po jeta nuk është vetëm në verë .por edhe në dimër ,paratë me të cilat kryhen këto investime nuk bien nga qielli ,ne dhe brezat që vijnë do i paguajnë ,prandajçdo gjë kërkohet me këmbet në tokë dhe mëndjen në punë për të qënë sa më racionale.

 27. Naftëtari says:

  O ju që doni rrugën e gjërë ,mendoni pak a është ky bulevard për makina apo një shetitore dhe rrugë automjetesh për banorët për rreth shetitores, rrugë për makina është transballkanikja me 6 korsi dy sense dhe gjashtë rrethrrotullime te cilat lidhin edhe rrugën tjetër nga xhamia, ish fabrika e çimentos deri në Ujin e ftohtë me katër korsi ,pra trafiku i qytetit tashmë ka 12 korsi që lidhin hyrjen në qytet ,lëvizjen lirshëm brënda tij dhe jo larg në kohë po bëhet rruga nga pusi i Mezinit në Orikum e cila besoj se shton edhe gjashtë korsi të tjera funksionale që lejojnë një trafik të lëvizë në 18 korsi ,pra 9 në një sens dhe 9 në sensin e kundërt .Vlora është një qytet që nuk ka një milion banorë si Tirana në se i ka ,po jeta nuk është vetëm në verë .por edhe në dimër ,paratë me të cilat kryhen këto investime nuk bien nga qielli ,ne dhe brezat që vijnë do i paguajnë ,prandaj çdo gjë kërkohet me këmbet në tokë dhe mëndjen në punë për të qënë sa më racionale.

Lini një Përgjigje te enter"" Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *