Me gjak dhe xhama të thyer: Dalin pamjet e furgonit ku u rrahën turistët spanjollë në Borsh

Një ngjarje e rëndë u regjistrua ditën e sotme në plazhin e Borshit ku pesë turistë spanjollë ranë pre e dhunës së pronarëve të një lokali.

Turistëve nuk u kishte pëlqyer shërbimi dhe kanë tentuar të largohen.

Në këtë moment ata janë qëlluar me sende të forta nga pronari i lokalit.

Ky madje i ka thyer edhe xhamat e furgonit, me të cilin tentuan të largohen.

Në furgon gjenden edhe shenja gjaku, por nuk dihet se kujt i përkasin, turistëve apo pronarëve të lokalit, shkruan Albeu.com, që ka postuar foton.

Brenda në furgon ndodheshin 5 turistët, shoferi dhe shoqëruesi nga Saranda.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Me gjak dhe xhama të thyer: Dalin pamjet e furgonit ku u rrahën turistët spanjollë në Borsh”

 1. arian says:

  DUHEJ TE KISHT DHEN EMRIN E PRONARIT TE RESTORANTIT SE NUK ESHT E MUNDUR TE KRYEJ NJE AKT AQ TE ULET BANORI I JUGUT AS ME VENDAS AQ ME TEPER BORSHIOTI PER DAVA PJATASH ME USHQIM. AI AKT DESKRIDITON SPANJOLLET POR ME TEPER SHQIPETARET. DO ISHTE ME MIR TE MOS E KISHIT BOTUAR KETE NGJARJE. MOS NDOTNI E NXINI FYTYREN TUAJ ME DUART TUAJ.

 2. american16al says:

  Ky eshte sherbimi per turizmin elite qe pretendojne shqipetaret se u mungon !!!!!!!!!

 3. Edvin says:

  Ju dhjefsha mu ne shoqerus.

 4. american16al says:

  Qeveria duhet ta mbylli perfundimisht kete business dhe pronari to cdemmtoje 100% shpenzimet e udhetimit te turisteve dhe te penalizohet per aktin e dhunes. Turp animal.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *