Ngjarja tragjike në Greqi: Digjet për së gjalli babai i 3 fëmijëve

Një cigare e ndezur mund të jetë shkaku i vdekjes së një 29- vjeçari grek. Ngjarja tragjike ka ndodhur mëngjesin e kësaj të enjte rreth orës 06:45 teksa ai ka qenë vetëm në shtëpinë e tij, pasi familja kishte shkuar në Kalavryta, raportojnë mediat greke.

Eleftherios Pantazis u asfiksua dhe gjeti vdekjen nga zjarri që përfshi banesën e tij në katin përdhesë të një shtëpie dy katëshe në “Rrugën Aginoros” në zonën Itea të Patras.

Nga hetimet paraprake Pantazis rezulton se ai nuk ka mundur të hapë dot grillat e shtëpisë dhe shkak i zjarrit  mund të ketë qenë një cigare e ndezur.

29-vjeçari lë pas tre fëmijë të vegjël.

Dyshohet se zjarri filloi në pjesën e përparme të shtëpisë dhe 29 –vjeçari ishte bllokuar në të, duke mos arritur të hapte grilat e dritareve.

Kanë qenë shërbimet e zjarrfikëses ato që kanë bërë të mundur nxjerrjen e trupit të babait të tre fëmijëve si dhe fikjen e zjarrit në banesë.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Ngjarja tragjike në Greqi: Digjet për së gjalli babai i 3 fëmijëve”

  1. undefined says:

    Ore si nuk kapi zjarri ndonje nga keta moter q…e Anastasit qe bredhin andej rrugeve si “gojore” e ti kishte bere shkrumb me gjithe familje….nje Shtepi bushtre me pak ne anet tona…

  2. Flm says:

    Ngushellime te afermve.
    C’do vere Greqia kalon peripeci te medha nga vatrat dhe sabotimet qe bejne te pa beset kopilat Turqensh qe ndodhen ne Greqi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *